Reklama na samochodzie. Oklejać pojazd firmowy czy działać online?

Reklamy na youtube
Reklamy na youtube, kampania reklamowa wideo
22 sierpnia, 2021
Orientacje marketingowe
Orientacje marketingowe. Jak zarządzać i rozwinąć przedsiębiorstwo
22 sierpnia, 2021
Reklama na samochodzie
Reklama na samochodzie

Reklama na samochodzie….

Czy warto zainwestować w reklamę na samochodzie?

Coraz częściej na polskich drogach można zobaczyć auta obklejone rozmaitymi reklamami. Reklama na samochodzie już nikogo nie dziwi, gdyż w ten sposób można tak naprawdę dowiedzieć się wielu cennych informacji. Kierowcy i pasażerowie bacznie obserwują tego typu reklamy, gdyż dzięki nim wiedzą, iż w mieście pojawiła się nowa restauracja lub powstał sklep z markową odzieżą. Co warto jeszcze wiedzieć o takich reklamach i kto najczęściej się na nie decyduje? Gdzie zamawia się tego typu reklamy i na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy ich tworzeniu? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Reklama na samochodzie

Reklamy na autach mogą mieć rozmaity wygląd. Niektórzy kierowcy chcą mieć na swoich samochodach subtelne i delikatne logo własnej firmy z numerem telefonu (dla potencjalnych klientów). Innym z kolei zależy na tym, by z każdej strony auta znalazła się dość duża reklama firmy, którą reprezentują. W wielu miastach można więc spotkać samochody obklejone nazwami firm, logo, danymi adresowymi lub nawet grafikami, które mają powodować to, że inni kierowcy zwrócą uwagę na daną firmę. Trzeba przyznać, iż taka forma reklama jest dużo tańsza i ciekawsza, niż reklamy w telewizji, w prasie, czy też w internecie. Na wielkie banery w miastach społeczeństwo przestaje powoli zwracać uwagę, a na samochody poruszające się na drodze, na których znajdują się reklamy konkretnych firm nie sposób zwrócić uwagi, jeżeli jest się uczestnikiem ruchu.

Co najczęściej reklamuje się na samochodach?

Tak naprawdę nie ma reguły, gdyż na samochodzie można zamieścić praktycznie każdą reklamę (zarówno towarów, jak i usług). Bardzo często obserwuje się samochody dostawcze, na których wymienione są usługi oferowane przez firmy remontowe i budowlane. Na samochodach osobowych zamieszczane są marki produkujące odzież, zabawki, meble, kosmetyki, żywność oraz wiele, wiele innych produktów. Zdarzają się także reklamy dość specyficzne, w których nie do końca wiadomo, o co chodzi. W ostatnim czasie mnóstwo firm posługuje się reklamą, która albo ma wzbudzić kontrowersje, albo wywołać uśmiech na twarzy obserwatorów. Jednak nie zawsze w tym wszystkim pamięta się o konkretnej usłudze lub towarze, co sprawia, że ludziom takie reklamy kompletnie się nie podobają.

Co trzeba wiedzieć o takiej reklamie?

Przede wszystkim reklama na samochodzie powinna zwracać uwagę na towar lub usługę, którą oferuje dana firma. Reklama powinna być w dobrym guście i przekazana w miarę czytelny sposób, by każdy, kto spojrzy na takie auto z reklamą, doskonale wiedział, czego ona dotyczy. Ponadto, reklama ma zachęcać odbiorców do tego, by zainteresowali się oni danym produktem lub usługą. Warto więc przy nazwie firmy oferującej np. kosmetyki do włosów, zamieścić również adres sklepu lub adres strony internetowej, gdzie dane rzeczy można kupić. Podobnie sytuacja wygląda, gdy kierowca reklamuje na pojeździe dane miejsce. Adres lokalu jest wówczas niezbędny, by trafili do niego wszyscy zainteresowani.

Gdzie zamówić reklamę, którą zostanie obklejone auto?

Tego typu reklamy warto zamawiać w firmach reklamowych, które specjalizują się w tworzeniu reklam od podstaw. Podpowiedzą oni klientowi, jak powinna wyglądać reklama, która zwróci uwagę wielu osób oraz doradzą, gdzie najlepiej ją umieścić. Wielu kierowców chce, by reklamy zostały umieszczone na tylnych szybach, na przedniej masce lub na bocznych drzwiach. Trzeba pamiętać, iż taka reklama nie uszkodzi lakieru, jednak jej odklejenie (np. po kilku latach) może być dość uciążliwe i pracochłonne. Dodatkowo, przy zamawianiu konkretnych naklejek ma samochód, warto wziąć pod uwagę to, by taka reklama pasowała designem zarówno do samego auta, jak i do wizerunku firmy reklamowanej. Wówczas całość prezentuje się naprawdę dobrze, co sprawia, że takie reklamy zawsze zwracają uwagę i to nie tylko innych kierowców, ale i również przechodniów.

Czy to się opłaca?

Każda reklama na aucie to dobry sposób, by dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Taka reklama kosztuje niewiele w porównaniu z reklamami telewizyjnymi lub internetowymi. Poza tym reklamy na samochodzie nie drażnią społeczeństwa. Jest to ważny aspekt, gdyż często ludzie narzekają na zbyt nachalne reklamy w telewizji oraz na stronach internetowych. Zbyt wiele z nich się powtarza, co także frustruje odbiorców. Natomiast jasna, czytelna reklama na aucie jest miłą odmianą na drodze. Wiele osób w ten sposób znalazło to, czego szuka.

Oklejenie samochodu

Podsumowując, warto zainwestować w reklamę na samochodzie. Jej koszt waha się od około 200 do nawet 2500 zł, jednak jej możliwości są naprawdę bardzo dużo. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że poprzez taką reklamę na samochodzie mnóstwo firm zyskuje klientów z całej Polski. Trzeba jednak jej wykonanie powierzyć specjalistom, którzy pomogą stworzyć nie tylko dobrą jakościowo reklamę, ale również oryginalne i ciekawe hasło reklamowe, które będzie zwracać na siebie uwagę. Trzeba przyznać, iż jest wiele tego typu biur reklamowych, które tworzą świetne reklamy na samochody w nietypowy sposób za naprawdę dobrą cenę.

Reklama na samochodzie własnej firmy. Folie, rozpoznawalność i grafika na pojazdach

Pytanie, czy okleić firmowy samochód? To zależy czego oczekujesz. Jeśli prowadzisz biznes lokalny to jak najbardziej. Może to pomóc zdobyć klientów dla Twojej firmy. Natomiast co my polecamy? Najlepiej umieścić reklamę w internecie! Laminat jest niemodny i skuteczna strategia reklamowa w internecie może spotęgować działania firmy!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)