Projektowanie logo i wizytówek (ciekawa oferta)

Analiza marketingowa
Analiza marketingowa -czym jest? Przykładowy plan i strategia
8 kwietnia, 2022
System identyfikacji wizualnej
System identyfikacji wizualnej firmy, przykłady i elementy
11 kwietnia, 2022
Projektowanie logo
Projektowanie logo

Jak zaprojektować logo? Wskazówki i przydatne informacje

Projektowanie logo powinno być przemyślaną i dokładną pracą. Tylko takie podejście pozwala firmie zaistnieć i wyróżnić się na rynku.

Czym więc powinno charakteryzować się dobrze dobrane logo? Z czego się składa? Dlaczego tak ważne jest, by przy jego tworzeniu kierować się zarówno minimalizmem, jak i kreatywnością? Czy można samodzielnie zaprojektować znak w darmowym programie komputerowym?

Kiedy warto zgłosić się do specjalistycznej agencji, która zajmuje się tworzeniem tego typu graficznych form? Ile kosztuje taka usługa? Warto wiedzieć na czym polega projektowanie logo.

projektowanie graficzne
Projektowanie graficzne, logo, wizytówki – zgłoś się do nas!

Definicja logo – wszystko, co warto wiedzieć na jego temat

Logo określa konkretne przedsiębiorstwa lub organizacje i wyróżnia je na tle innych. Etap tworzenia tego znaku graficznego ma ogromne znaczenie dla powodzenia biznesu. Logo powinno kojarzyć się z tym, czym zajmuje się dana firma, jakie usługi oferuje lub jakie produkty sprzedaje.

Elastyczne reklamy displayowe

Dobrze dobrane wywołuje automatyczne skojarzenia, dzięki czemu klienci mogą w łatwy i szybki sposób rozpoznać dane przedsiębiorstwo i się z nim zidentyfikować. Znak ten powinien też wywoływać konkretne emocje – na co dzień na ulicach miast można zobaczyć wiele grafik, które na dobre zapisały się w świadomości społecznej. Popularne restauracje, sklepy z ubraniami lub obuwiem sportowym – rozpoznawalnych na cały świat marek i ich logo nie brakuje.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Najczęściej wyróżnia się trzy części logo, które mogą, jednak nie muszą się łączyć. Wymienia się tutaj:

  • sygnet – część graficzną,
  • logotyp – część tekstową,
  • tagline – dłuższą część tekstową; zwykle jest to zdanie lub hasło, które „dopowiada”, jaka jest specyfika firmy.

Decydując się na zlecenie komuś wykonania logo lub próbując stworzyć je samodzielnie warto wiedzieć, jaką strukturę powinno mieć oraz przygotować odpowiednie wytyczne.

Dobry projekt logo powinien być przede wszystkim oryginalny. Wszelkie inspiracje innymi znakami mogą zwyczajnie negatywnie wpłynąć na rozpoznawalność firmy i jej powodzenie na rynku.

Choć czasem trudno w to uwierzyć, wyróżniające się logo ma znaczny wpływ na sukces przedsiębiorstwa.

W szukaniu wyjątkowości grafiki nie warto jednak popadać w skrajności i decydować się na oryginalne, jednak niezrozumiałe dla klienta logo. Chcąc się wyróżnić w danej branży często popełnia się poważny błąd, który polega na „przedobrzeniu”.

Tak naprawdę logo powinno być jak najbardziej minimalistyczne, czytelne i przywołujące odpowiednie skojarzenia związane z firmą. Zbyt wiele informacji w nim zawartych, nadmiar kolorów lub nietypowe dodatki mogą jedynie pogorszyć ogólny jego odbiór.

Podstawowymi cechami, którymi powinno się wyróżniać dobrze zaprojektowane logo są przede wszystkim:

  • oryginalność,
  • prostota i minimalizm,
  • uniwersalność (może to dotyczyć np. rozpoznawalności na całym świecie – komunikat czytelny dla człowieka z każdego zakątka ziemi).

Projektowanie logo dla firm – skorzystaj z oferty profesjonalistów

Jak widać, projektowanie logo wcale nie jest takie proste. Jeśli nie weźmie się pod uwagę podstawowych informacji na jego temat, można zaliczyć dużą gafę w danej branży. Najbezpieczniejszą opcją jest więc zwrócenie się w tej kwestii do profesjonalistów.

Korzystanie z usług studia graficznego lub agencji daje spory komfort. Z jednej strony fachowcy są w stanie zrealizować niemal każdy pomysł klienta, a z drugiej służą dobrą radą i sugerują, gdzie należałoby wdrożyć poprawki.

Wprawne oko grafika pozwala uniknąć oczywistych rozwiązań – co w ostateczności wpływa na postrzeganie firmy. Co więcej, projekt logo stworzony przez profesjonalistów jest ponadczasowy.

Jeśli więc inwestycja w fachowe usługi zniechęca, warto podkreślić, że jest to wieloletnia inwestycja. Dobre logo nie zmienia się znacznie przez długi czas. Małe modyfikacje są wskazane, jednak zwykle wdraża się je raz na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat.

Wycena za projektowanie logo ustalana jest indywidualnie po konsultacjach klienta ze specjalistami. W większości przypadków wycena jest bezpłatna, a nad dalszymi realizacjami czuwa grupa fachowców. Dobra jakość jest więc gwarantowana.

Wskaźniki KPI Key Performance Indicators kluczowe wskaźniki efektywności
Projektowanie logo, grafiki, wizytówki- zgłoś się do nas!

Ograniczony budżet? Stwórz logo samodzielnie za pomocą narzędzi internetowych

Choć tworzenie logo powinno być dobrze przemyślane i wykonane z należytą starannością, samodzielne projektowanie wcale nie musi być trudne.

Oczywistą kwestią jest to, by mieć choć podstawowe poczucie estetyki, by zacząć tworzyć tego typu projekt, jednak dobrą wiadomością jest to, że logo zwykle charakteryzuje się minimalizmem, prostotą kształtów lub symboli oraz uniwersalnością.

Dlatego właśnie nawet laik może podjąć próbę projektowania go.

Wystarczy pobrać konkretny program graficzny i działać. W sieci nie brakuje darmowych oprogramowań, z których może skorzystać każdy. Dostępne są też przykładowe szablony, dzięki którym da się dowolnie modyfikować odcienie i inne szczegóły logo.

Takie narzędzia pozwalają stworzyć coś na własną rękę, bez ponoszenia kosztów za usługi studia graficznego. Przy okazji można mieć sporą satysfakcję z samego procesu kreatywnego.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)