Darmowy program do tworzenia logo maker (kreator online + logotyp)

Pozycjonowanie long tail, fraza na długi ogon (seo szerokie i wartościowy ruch)
31 sierpnia, 2021
Biznes (wszystkie wiadomości które musisz znać, serwis i portal biznesowy online)
31 sierpnia, 2021
program do tworzenia logo

Wpis „program do tworzenia logo”:

Okej, chcesz szybko stworzyć ładne logo swojej firmy. Istnieje kilka tzw logo maker, czyli generator free logo, darmowy kreator logo online. Najlepsze jest to że nie potrzebujesz super zdolności. Wybierasz szablon graficzny do projektowania logo. Interesuje Ciebie czcionka, format który można edytować a najważniejsze żeby wizytówka prezentowała logo firmy tak aby inni postrzegali Ciebie jako kogoś poważnego. Wyeksponuj godnie nazwę swojej firmy!

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Darmowy program do tworzenia logo maker (kreator online + logotyp)

Bardzo fajna opcja to projekt logo który możesz zapisać jako plik png, bmp, wybrać format wektorowy, jpg etc. czy nawet transparentne tło.

Natomiast jeśli chcesz profesjonalne logo dla Twojej firmy wraz z księga znaku to zapraszamy do nas. Wyróżnij znaczenie swojej marki na tle innych!

Program do tworzenia logo (najpopularniejsze)

Najczęściej stosowane programy i narzędzia do tworzenia swojego logo to:

  • adobe illustrator
  • photoshop
  • canva logo creator

Niezbędny etap w zakładaniu firmy – tworzenie unikalnego logo

Posada szefa firmy, jakakolwiek by ona nie była, jest z pewnością pożądana przez wiele osób na różnych etapach życia. W końcu każdy z nas pragnąłby osiągnąć niezależność finansową, zarabiać dostatecznie dużo, żeby nie odmawiać sobie przyjemności, a to wszystko kosztem lekkiej, niemęczącej oraz nieangażującej pracy. Naturalnym więc się wydaje, że stanowisko prezesa czy właściciela firmy idealnie wpasowuje się do takiej roli. I oczywiście, założenie własnej firmy z pewnością do najłatwiejszych nie należy. Jest bowiem ogrom kwestii do załatwienia, które są albo czasochłonne, albo skomplikowane.

Rejestracja, podatki czy koszty ubezpieczenia to zaledwie wierzchołek góry lodowej wszystkich problemów, jakie na nas czekają na drodze w założeniu własnej działalności.
Pomimo trudności i masy rzeczy organizacyjnych, istnieje pewna sprawa, która jest stosunkowo łatwa do zrealizowania, a jednak do której większość młodych przedsiębiorców nie przykłada należytej uwagi. Mam tu na myśli kwestię dotyczącą projektowania własnego loga, ikony wizerunkowej całego przedsiębiorstwa.

Dlaczego jest to tak istotne, żeby posiadać dobre logo?

Otóż większość firm, większych lub mniejszych, prócz nazwy, posiada również logotyp, który jest najczęściej ikoną ich całej działalności. To właśnie dzięki niemu firma zyskuje na rozpoznawalności, zdobywa zasięgi w gronie przyszłych odbiorców. Przemyślane logo potrafi przynieść nieoczekiwany rozgłos bez wydawania sporych nakładów funduszy na reklamę. Dla nieprzekonanych warto również nadmienić, że ogromne giganty, molochy na światowym rynku gospodarczym słyną z logotypów rozpoznawalnych w większości krajów, na całym świecie. Patrz Microsoft, Apple, Adidas, a także Nike. Każda z wymienionych firm posiada swój unikatowy logotyp, dobrze znany użytkownikom internetu, telefonów komórkowych oraz ludziom uprawiającym sporty.

Jak widać, kwestia logotypu posiada niemały wpływ na osiągnięcie sukcesu przez firmę i z pewnością nie powinna być bagatelizowana. Stanowi ona jeden z głównych elementów składowych przedsiębiorstwa. Można by rzec, że bez dobrego loga nie ma co podejmować dalszych kroków w tworzeniu firmy.

Ale jakie cechy powinien posiadać logotyp, żeby widocznie przyczynił się do sukcesu danej marki? Jak zatem zaprojektować takie logo, jakie kroki należy przedsięwziąć?

Odpowiadając na pierwsze pytanie – dobre logo, to takie które jest łatwo rozpoznawalne dla konsumentów i na długo zapadające w pamięć. Powinno być znane nawet dla ludzi, którzy nigdy nie mieli styczności z produktami naszej firmy i mieć na tyle ułożone proporcje, że bez problemu można by było je umieścić na produktach w różnej skali, bez utraty czytelności i jakości. To między innymi za sprawą często dostrzeganych logotypów konsumenci wyrabiają sobie opinie na ich temat. Jeżeli są często spotykane, to znaczy, że muszą być popularne, a co za tym idzie – dobra jakościowo i warte wszelkich pieniędzy.

Co się zaś tyczy kwestii zaprojektowania takiego loga, to istnieje kilka skutecznych sposobów nierzadko stosowanych przez przedsiębiorców wielu firm i korporacji.

Prawdopodobnie najpopularniejszym z nich jest zlecenie zaprojektowania loga osobie trzeciej, tzn. artyście lub grafikowi komputerowemu specjalizującemu się w takich dziedzinach. To jakże proste rozwiązanie posiada jednak oczywiste wady. Sam koszt zlecenia dla wykwalifikowanego specjalisty do najtańszych nie należy i potrafi znacznie uszczuplić nasz budżet już na samym początku zakładania firmy. Z kolei przy opłacaniu tańszych grafików istnieje ogromne ryzyko stworzenie nieciekawego, ba, nawet odpychającego logotypu, który jedynie zniechęci potencjalnych konsumentów, zamiast ich przyciągać. Korzystając z tego rozwiązania, pracy grafika komputerowego, musimy być przygotowanym na duże wydatki, inaczej efekt może być dla nas niezadowalający.

Na szczęście istnieje jeszcze jedno, nie mniej skuteczne, lecz przede wszystkim o wiele tańsze rozwiązanie. Mam tu na myśli zaprojektowanie loga samodzielnie przy pomocy różnorakich programów i aplikacji internetowych. Zazwyczaj posiadają one wiele bezpłatnych wzorów, znaków i rysunków, dzięki którym możliwe jest stworzenie naprawdę niesamowitego dzieła. A dla ludzi mało kreatywnych lub zabieganych i niemających czasu na eksperymenty, istnieją także zaprojektowane wcześniej sample, gotowe do kupienia i pobrania niemal natychmiast po odpaleniu strony internetowej.

Wniosek jest zatem prosty. W sytuacji, gdzie nie stać nas na opłacenie doświadczonego grafika, program do tworzenia logo zdaje się być idealnym rozwiązaniem. Szybkim, wygodnym, a przede wszystkim łatwo dostępnym. Wystarczy bowiem wpisać w wyszukiwarce kluczową frazę, a zasypie nas grad stron oferujących usługi we własnoręcznym projektowaniu logotypów dla firm. Z pewnością warto rozpatrzyć tę opcję. W końcu, gdyby takowe programy nie były skuteczne, to większość już dawno zniknęłaby z internetu. Tymczasem istnieją i walczą między sobą, żeby zyskać uwagę nowopowstałych przedsiębiorstw. Założyciele firm mają wiec z czego wybierać, a coraz to lepszych ofert nigdy nie brakuje.

Pamiętaj aby swój projekt tworzyć zawsze w wysokiej rozdzielczości.

Jaki jest Twój ulubiony darmowy program do tworzenia logo?

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)