Pozyskiwanie klientów- 10 prostych sposobów jak zdobyć klienta + BONUS klient i proces

Jak zarabiać w internecie
Jak zarabiać w Internecie. Najlepsze sposoby aby zarobić online
29 czerwca, 2021
storytelling jak opowiadać historie
Storytelling. MEGA poradnik jak opowiadać historie.
6 lipca, 2021
Jak pozyskać klienta przedstawiciel handlowy

Jak wygląda aktywne pozyskiwanie klientów?

Poniżej film, a dalej wpis!

Zobacz NAJLEPSZY kurs facebook ads w internecie:

Szkolenie Facebook Ads

Sprzedaż w internecie?

Spis treści wpisu „pozyskiwanie klientów

Lejek marketingowy i social media

Jeśli chcesz dotrzeć do ludzi ze swoim produktem musisz zdobywać nowe leady. Metod jest dużo, do tego follow up i strategia email marketing. Jeśli chcesz możemy stworzyć dla Ciebie cały proces sprzedaży. Możesz spędzić niezliczone godziny pracując nad świetnym pomysłem i doskonaląc swój produkt lub usługę, ale cały przyszły rozwój sprowadza się do jednego kluczowego czynnika — Twojej zdolności do pozyskiwania nowych klientów i utrzymania ich na dłuższą metę.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Pozyskiwanie nowych klientów może wydawać się proste, ale znalezienie nowych możliwości na dzisiejszym nasyconym rynku może być niezwykle trudne. Jeśli nie będziesz na bieżąco i nie dostosujesz swoich strategii marketingowych, możesz mieć trudności z utrzymaniem pełnego lejka sprzedaży.

W tym artykule omówimy szereg praktycznych sposobów pozyskiwania nowych klientów, ale najpierw…Jaki jest koszt pozyskania nowego klienta?

Koszt pozyskania klienta (CAC) to całkowity koszt sprzedaży i marketingu wymagany do pozyskania nowego klienta w wyznaczonym okresie. Jest to ważne, ponieważ przypisuje realną wartość Twoim działaniom marketingowym i pozwala mierzyć ROI.
Jeśli więc firma wydała 400 000 PLN na sprzedaż i marketing i wygenerowała 500 nowych klientów w jednym kwartale, koszt pozyskania klienta wyniósłby 1 000 PLN.

Uwaga: Całkowity koszt marketingu obejmuje wszystkie wydatki na program, oprogramowanie i marketing, pensje, prowizje, premie i koszty ogólne związane z pozyskiwaniem nowych potencjalnych klientów i klientów w ocenianym okresie (miesiąc, kwartał, rok).
Skoro już to zdefiniowaliśmy, przyjrzyjmy się, jak pozyskiwać klientów.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Jak pozyskać klienta na usługi, produkty (działa wszędzie)

Jak pozyskać klienta przedstawiciel handlowy

Każdy właściciel firmy chce przyciągnąć nowych klientów. Oto 10 sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci jeśli interesuje Ciebie pozyskiwanie klientów.

Pozyskiwanie klientów fotowoltaiką
 1. Poproś o referencje. Polecenia to jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie nowych klientów – ale jeśli usiądziesz wygodnie i poczekasz, aż obecni klienci polecą Ci swoich znajomych i członków rodziny, możesz czekać bardzo długo. Musisz przeją kontrolę, wdrażając system aktywnego pozyskiwania rekomendacji od zadowolonych klientów. Wbuduj w proces sprzedaży system prowizyjny generującą rekomendacje. Na przykład po pewnym czasie od zakupu napisz do klienta w stylu: „Skoro jesteś zadowolony z naszego produktu, to może chcesz go polecić swoim znajomym albo o nim napisać na swoich social mediach i na tym zarobić?””
 2. Rób networking. Rozmowy personalne działają najlepiej. Biją na głowę email i telefon, nie wspominając o reklamach. Zapisz się i uczęszczaj na spotkania związane z Twoją branżą i Twoimi klientami. Pamiętaj, aby podchodzić do networkingu z nastawieniem „Jak mogę pomóc innym?” zamiast „Ile tu zarobię?” Myśląc o tym, jak możesz być pomocny, zbudujesz relacje, które zapewnią Ci pozyskiwanie nowych klientów.
 3. Oferuj rabaty i zachęty tylko dla nowych klientów. Oferty wprowadzające, takie jak bon na 10% na pierwsze zakupy za zapisane się do newslettera, mogą zwabić ciekawskich klientów do Twojego sklepu, zapewniając niski ryzykowny sposób wypróbowania Twoich produktów lub usług. Śledź, którzy klienci korzystają z oferty specjalnej, a następnie kieruj do nich komunikat marketingowy zachęcający do dalszego kupowania u Ciebie. Pozyskałeś klienta, masz jego dane w tym email. Czego chcieć więcej?
 4. Ponownie skontaktuj się ze starymi klientami. Wszystko, co stare, może być znowu nowe — w tym starzy klienci, którzy od jakiegoś czasu nie robili z Tobą interesów. Regularnie przeglądaj kontakty z klientami, a po sześciu miesiącach lub roku bez interakcji lub zakupu skontaktuj się z uśpionymi kupującymi ze specjalną ofertą przez e-mail, lub telefon. Będą zadowoleni, że ich zapamiętałeś i będą chcieli się odwzajemnić.
 5. Ulepsz swoją stronę. W dzisiejszych czasach zarówno konsumenci, jak i kupujący B2B znajdują nowe firmy głównie poprzez wyszukiwanie w Internecie. Oznacza to, że Twoja witryna musi wyglądać ładnie i profesjonalnie, aby przyciągnąć nowych klientów. Więc sprawdź swoją witrynę raz jeszcze, aby upewnić się, że projekt, treść, grafika i SEO są aktualne. Jeśli to nie jest Twoja mocna strona, warto skorzystać z usług firmy zajmującej się projektowaniem stron internetowych i/lub eksperta SEO, czyli z naszej 🙂
 6. Partnerstwo z komplementarnymi firmami, czyli tymi uzupełniającymi. Współpracuj z firmami, które mają podobną bazę klientów, ale nie są bezpośrednio konkurencyjne, i opracuj strategię, w jaki sposób możesz kierować reklamy do swoich klientów, aby nawiązać współpracę. Na przykład jeśli jesteś producentem detergentów, to możesz rozmawiać o współpracy z firmami które produkują/sprzedają akcesoria do czyszczenia aby oferować rabaty i oferty dla swoich klientów, czy prowadzić sprzedaż afiliacyjną/partnerską.
 7. Promuj swoją wiedzę. Generuj zainteresowanie nowych klientów publikując swoją wiedzę fachową w swojej branży. Uczestnictwo w branżowych dyskusjach lub seminariach czy wywiadach internetowych, przemawianie na wydarzeniach lub w grupach, do których należą Twoi klienci docelowi, lub prowadzenie sesji edukacyjnych lub warsztatów zaimponuje potencjalnym nowym klientom Twoją wiedzą merytoryczną.
 8. Wykorzystaj recenzje online na swoją korzyść. Czy Twoja firma otrzymuje recenzje online od klientów? Zbieraj swoje recenzje i wykorzystuj je jak najlepiej. Dodawaj te pozytywne statementy na swoich social mediach i na swojej stronie www. Dowód społeczny jest potężny, a nowi klienci chętniej wypróbują Twoją firmę, jeśli zobaczą, że inni ją chwalą.
 9. Uczestnicz w wydarzeniach społeczności. Większość ludzi lubi wspierać niezależne firmy w swoich społecznościach. Podkręć swój profil w swojej społeczności, biorąc udział w wydarzeniach i organizacjach charytatywnych. Zasponsoruj lokalny bieg, zorganizuj świąteczną darowiznę zabawek dla dzieci (lub szlachetna paczka, i podziel się tym na swoich social mediach). Dzięki temu Twoje imię/brand firmy są rozpoznawane, co pomaga pozyskać nowych klientów.
 10. Reklama płatna. Może się to wydawać oczywiste ale wiele osób stroni od reklamy płatnej. Strategii jest wiele. Jeśli interesuje Ciebie pozyskiwanie klientów to możesz budować lead magnety, robic reklamę na konwersję, możesz sprowadzać tani ruch na stronę i następnie docierać za pomocą droższego remarketingu tylko do tych którzy wykazali zainteresowanie. Opcji są setki, jeśli nie wiesz którą wybrać to napisz do nas!
  Podpowiemy Ci jak pozyskać klienta.
pozyskiwanie klientów

FAQ (reklama i pozyskiwanie klientów)

Metody pozyskiwania klientów

 • Skoncentruj się na wyjątkowej komunikacji. Sprawna i terminowa komunikacja powinna być priorytetem.
 • Utrzymuj pozytywne nastawienie.
 • Doceń swojego klienta jako osobę fizyczną.
 • Dziel się wiedzą.
 • Bądź otwarty na opinie.
 • Przekraczaj oczekiwania.
 • Stosuj reklamę, remarketing, sprzedaż bezpośrednią i system referencji/afiliacji.


Pozyskiwanie klientów b2b

Ostatnimi czasy modne stało się pozyskiwanie klientów b2b za pomocą linkedin ale nie jest to tylko jedyna możliwa opcja. Istnieją również inne alternatywy. Jeśli Cię to interesuje to skontaktuj się z nami.

Aktywne pozyskiwanie klientów

Aktywne pozyskiwanie klientów to samodzielne szukanie i nawiązywanie kontaktu z klientem. Najczęściej używa się kilku metod (zarówno w sektorze B2B jak i B2C): wyszukiwania potencjalnych klientów przez internet i nawiązywanie z takim klientem kontaktu poprzez telefon bądź mail. Można też to robić w świecie realnym za pomocą sprzedaży bezpośredniej.

Marketing pozyskiwanie klientów

Marketing różni się od sprzedaży. Metod jest wiele, przykładowe z nich:

 1. Pozycjonowanie w wyszukiwarkach.
 2. E-mail marketing.
 3. Google AdWords.
 4. Content Marketing.
 5. Facebook Ads.
 6. Aukcje internetowe.
 7. Marketing wirusowy.
 8. Billboardy
 9. Reklama w prasie

Proces pozyskiwania klienta

Proces pozyskiwania klientów to zakres działań prowadzonych przez sprzedawców za pomocą różnych rozwiązań i narzędzi marketingu, zmierzający do podjęcia przez klienta decyzji zakupowej. Pozyskiwanie klientów jest kluczowym działaniem stosowanym w handlu.

System reklamowy to przemyślany sposób sprzedażowy, który pragnie posiadać każdy przedsiębiorca prężnie działający w biznesie. Nieważne czy przeczytałeś ten wpis bo zależy Ci na tym jak zdobywać nowych klientów biznesowych b2b, czy na tym aby handlowiec regularnie dowoził masę sfinalizowanych transakcji, czy działająca reklama google ads, marketing szeptany, lub pozycjonowanie w celu Tworzenia zapytań napływających do zakładki „kontakt”.

Wizytówka Twojej oferty to nowe grono klientów pojawiających się z Twojej kampanii reklamowej. Twoim priorytetem jest być w TOP wyników wyszukiwania. Musisz posiadać sprawnie zintegrowane działania marketingowe, lejek sprzedażowy i zbadanie grupy docelowej która najlepiej konwertuje.

Oczywiście, sposobów na pozyskiwanie liczby klientów z internetu chcących coś kupić z Twojej strony, czy partnerów biznesowych lub przyciągnąć uwagę jest jeszcze sporo więc zacznij z nami współpracę już teraz bo inny Ciebie wyprzedzają.

Koniecznie ZOBACZ:

Jak napisać reklamę

Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

1 Comment

 1. Marcin P pisze:

  Świetny wpis. Ogrom przydatnych informacji dla osób pragnących zaistnieć w świecie biznesu! W moim przekonaniu, wiedza w danej specjalizacji i odpowiednie działania marketingowe to główny klucz do sukcesu i pozyskiwania leadów sprzedażowych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)