Podstawy marketingu (prezentacja wykładu aby być TOP w Google)

Marketing w praktyce
Marketing w praktyce (strategie skutecznej promocji online e-marketing)
5 stycznia, 2022
Istota marketingu
Istota marketingu (ważna koncepcja, filozofia i definicja)
6 stycznia, 2022
Podstawy marketingu
Podstawy marketingu

Podstawy marketingu internetowego (prezentacja wykładu aby być TOP w Google

Marketing to proces planowania i realizacji koncepcji, wyceny, promocji i dystrybucji Twoich pomysłów, towarów lub usług w celu zaspokojenia potrzeb indywidualnych konsumentów lub organizacji.

Każda firma musi skutecznie wprowadzać na rynek swoje produkty i usługi. Marketing jest kluczowym narzędziem budowania świadomości, przyciągania nowych klientów i budowania trwałych relacji. Skutecznie prowadzony marketing może pomóc w zwiększeniu sprzedaży i osiągnięciu przewagi konkurencyjnej.

Dzisiejsi klienci są rozpieszczani wyborem. Marketing wykorzystuje taktyki komunikacji i reklamy, aby przekonać klientów, że Twoja marka, w tym produkty i usługi, są dokładnie tym, czego potrzebują. Nawet jeśli reklamujesz swoją markę, każdy aspekt Twojej strategii marketingowej powinien koncentrować się na zaspokajaniu obecnych i przyszłych potrzeb Twoich klientów.

Twoje podejście do marketingu wpłynie na Twoje techniki sprzedaży, więc komunikacja i współpraca w Twoim zespole ma kluczowe znaczenie, a każdy w Twojej organizacji powinien wiedzieć jaka jest misja firmy.

Marketing jest kluczowym aspektem Twojego przedsiębiorstwa i wymaga badań, czasu, planowania i odpowiedniego przydziału budżetu. Ten przewodnik pomoże Ci zrozumieć podstawy marketingu.

Wybierz swoje działania promocyjne

Celem marketingu jest wyróżnianie się i bycie zauważonym. Dobry marketing nieustannie przyciąga uwagę klientów do Twoich produktów i usług. Twoje jasno zdefiniowane, dobrze zapakowane, konkurencyjne cenowo produkty i usługi są podstawą Twojego marketingu.

Im nowszy jesteś na swoim rynku, tym ciężej musisz pracować, aby przyciągnąć i zatrzymać nowych klientów. Wiele Twoich działań marketingowych będzie koncentrować się na komunikowaniu klientom funkcji i zalet Twoich produktów (tj. w porównaniu z konkurencją). Zastanów się, jakie działania promocyjne najlepiej spełnią Twoje potrzeby marketingowe.

Rodzaje działań marketingowo promocyjnych

Promocja produktów i usług to najczęstsza forma marketingu. Działania promocyjne mogą obejmować:

  • reklama — możesz reklamować swój produkt, usługę lub markę w gazetach, radiu, telewizji, czasopismach, oznakowaniu zewnętrznym i w Internecie. Dowiedz się więcej o tym, jak sprawić, by Twoja reklama była skuteczna z naszych darmowych wpisów na blogu i kanału na youtube
  • sprzedaż osobista lub telemarketing — skuteczna sprzedaż osobista opiera się na dobrych umiejętnościach interpersonalnych i komunikacyjnych, doskonałej znajomości produktów i usług oraz umiejętności sprzedawania korzyści z produktu potencjalnym klientom.
  • branding i PR— tworzone przez wysyłanie komunikatów prasowych do mediów, udzielanie wywiadów mediom oraz przekaz ustny. Dowiedz się więcej o public relations z naszych wpisów na tym blogu.
  • krótkoterminowe promocje sprzedaży — promuj swój produkt lub usługę za pomocą kuponów, konkursów i witryn agregujących promocje.
  • marketing bezpośredni — obejmuje wysyłanie listów, e-maili, broszur i wiadomości do indywidualnych klientów docelowych, po których często następuje sprzedaż osobista lub telemarketing.

Możesz użyć dowolnej kombinacji tych metod, aby dotrzeć do swoich klientów. Odpowiednia mieszanka promocyjna pomoże Ci zaspokoić potrzeby klientów, zwiększyć sprzedaż, poprawić wyniki i zwiększyć zdolność dotarcia do wielu klientów na rynku docelowym.

Marketing internetowy

Marketing internetowy jest bardzo opłacalny i staje się coraz ważniejszy dla firm. Opracowanie oddzielnego planu marketingowego online w celu oceny dostępnych opcji i pomocy we wdrażaniu strategii ma kluczowe znaczenie na współczesnym rynku.

Pamiętaj, że Twój marketing online może wymagać innego podejścia niż inne formy marketingu (te tradycyjne). W zależności od rodzaju prowadzonej działalności i własnej strategii marketingowej, przed nauczeniem się komunikowania przez telefon lub twarzą w twarz, Ty i Twoi pracownicy możecie być zmuszeni do nadania priorytetu jako podstawy marketingowe różnym działaniom, które do tej pory były pomijane.

Wiele narzędzi marketingu internetowego z przeszłości — takich jak reklamy pop-up — nie jest już akceptowanych przez użytkowników Internetu. Masa ad blocków i ogólne zniechęcenie do wyskakujących okienek zmieniło zasady kilka lat temu. Chociaż w określonych przypadkach są to cały czas podstawy marketingu.

Umiejętności wykorzystywane do skutecznego marketingu

Skuteczne kampanie marketingowe wymagają szeregu umiejętności i wiedzy. Aby skutecznie sprzedawać swoje produkty i usługi, konieczne może być podniesienie umiejętności siebie lub członków zespołu bo podstawy to za mało.

Zastanów się, czy poszczególni członkowie Twojego zespołu posiadają umiejętności biznesowe niezbędne do prowadzenia skutecznej kampanii reklamowej. Poświęć trochę czasu, aby określić, gdzie musisz zapewnić dalsze szkolenia personelu, rozwój osobisty lub mentoring dla siebie i swoich pracowników.

Podstawowe działania marketingowe to głównie projektowanie lejka sprzedaży.

Chociaż możesz nadal doskonalić umiejętności swojego zespołu w niektórych obszarach, istnieją 3 kluczowe obszary marketingu, w których powinieneś mieć pewność co do aktualnych umiejętności swojego personelu marketingowego.
Czyli…

Komunikuj się, negocjuj i nawiązuj kontakty

Dobrzy marketerzy to silni komunikatorzy i sprytni operatorzy biznesu. Umiejętności komunikacyjne Twojego zespołu pomogą mu w zawieraniu umów z dostawcami i usługodawcami, utrzymywaniu relacji z klientami i budowaniu wartościowych sieci na Twoim rynku.
Twoje umiejętności komunikacyjne pomogą Ci negocjować cele marketingowe z zespołem sprzedaży.

Współpracuj z zespołem sprzedaży

Jeśli prowadzisz większą firmę, możesz mieć oddzielne zespoły sprzedaży i marketingu. Twój zespół sprzedaży jest istotną częścią Twojego sukcesu marketingowego, a zaangażowanie go w opracowywanie strategii marketingowych pomoże Ci zmotywować i skoncentrować sprzedawców na osiąganiu celów marketingowych.

W mniejszych firmach z mniejszą liczbą członków zespołu nadal musisz pracować, aby zapewnić zgodność celów marketingowych z celami sprzedaży i ogólnymi celami biznesowymi.

Poznaj swoje mocne i słabe strony

Ocena i zrozumienie mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń Twojej firmy (analiza SWOT) pomoże Ci podejmować świadome decyzje i skutecznie realizować marketing. Poznaj zalety i wady systemów operacyjnych Twojej firmy, zobowiązań finansowych, zobowiązań prawnych i umiejętności pracowników.

Przeprowadzenie analizy SWOT przed rozpoczęciem kampanii marketingowej to istna podstawa i może pomóc w identyfikacji potrzeb szkoleniowych i podejmowaniu dobrych decyzji marketingowych w tym:

  • opracowanie ukierunkowanej, bezpośredniej kampanii mailingowej w ramach możliwości Twojej bazy potencjalnych klientów
  • odpowiednio wydać budżet marketingowy
  • wykorzystanie personelu w osobistej kampanii sprzedażowej, który wyróżnia się niezbędnymi umiejętnościami komunikacyjnymi
  • wiele innych

Wnioski jakie nasuwają podstawy marketingu internetowego

Widzisz doskonale że świat zmienia się bardzo szybko i to co kiedyś było wiedzą zarezerwowaną dla nielicznych dzisiaj to istna podstawa. Z tego powodu marketing to ciągła nauka i śledzenie trendów.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)