Czym jest Pinterest i Story pins. Serwis e-commerce do celów biznesowych

Plan marketingowy
Jak stworzyć Plan Marketingowy. Strategia jak opracować i osiągnąć wyznaczone cele
21 sierpnia, 2021
Neuromarketing
Neuromarketing w internecie. Jak wpływać na decyzje zakupowe (perswazyjny marketing)
21 sierpnia, 2021
pinterest
pinterest

Pinterest – skarbnica inspiracji i dobrej zabawy!

Dzisiejszy świat wymaga od każdej osoby wiedzy w wielu obszarach życia, począwszy od zwykłych, domowych spraw jak sprzątanie, gotowanie, majsterkowanie czy prowadzenie ogrodu, przez dbanie o siebie czy wykonywanie bardziej skomplikowanych projektów. Do tego wszystkiego często brakuje czasu, pieniędzy czy nawet samego pomysłu. Na szczęście dzięki dostępowi do internetu i aplikacji Pinterest to wszystko staje się o wiele prostsze i bardziej przystępne.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Jak działa Pinterest?

Główną zasadą działania Pinterest są Piny, czyli zdjęcia lub krótkie filmiki video z odnośnikiem do strony źródłowej. Aplikacja ułatwia wyszukiwanie konkretnych pinów na dany temat dzięki wyszukiwarce i dostępnym kategoriom o szerokim zakresie. Oprócz oglądania pinów i odwiedzania stron, do których prowadzą, można tworzyć swoje tablice i zapisywać na nich piny, aby móc wrócić do nich o dowolnej porze i skorzystać z inspiracji czy instrukcji. 'Tablice mogą być podzielone na foldery, w których zapisane będą Piny o konkretnej tematyce, aby zapisane zbiory były dobrze zorganizowane. Każdy z folderów zawiera także informację o ilości zapisanych w nim pinów oraz kiedy ostatni raz została tam wprowadzona jakaś zmiana.

Oprócz zapisywania obcych Pinów można stworzyć swój własny!

Jest to banalnie proste, a może stać się świetną reklamą dla tworzonych przez Ciebie rzeczy wraz z linkiem do ich zakupu. Jest to niesamowicie skuteczna metoda reklamy, ponieważ współcześnie ludzie decydują się na zakup najpierw przez wzgląd wizualny — a miniatura Twojego produktu pojawi się na tablicy głównej i będzie bardziej widoczna jeśli zostanie przypięta przez coraz większą liczbę osób na swoje tablice.

Co więcej, ciekawą opcją jest możliwość obserwowania innych użytkowników, dzięki czemu wszystkie przypięte lub utworzone przez nich piny będą od razu widoczne na stronie głównej. To samo dotyczy Twoich pinów i osób, które będą obserwowały Twój profil.

Siła inspiracji

Pinterest jest niezwykle ciekawą aplikacją, która poszerza horyzonty i przedstawia metody na rozwiązanie wszelkich spraw.

Kiedyś inspirowano się tym, co zobaczyło się w telewizji, gazecie lub zobaczyło u innej osoby. Teraz inspirować można się w dowolnym temacie, który może bawić, uczyć czy rozwijać aktualne umiejętności. Inspiracje są niezwykle ważne, ponieważ dzięki nim można smakować nowych, bardzo smacznych dań, ubierać się lepiej, ciekawiej prowadzić ogród czy wprowadzić w domu korzystne zmiany dotyczące nie tylko wyglądu wnętrz, ale także ich organizacji.

Inspiracje na pintereście nie tylko poszerzają aktualne zainteresowania, ale mogą być źródłem nowych, a przede wszystkim sprawiają, że codzienność jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Dzisiejsze czasy, które nie zawsze są łatwe, wymagają od ludzi życia na wysokich obrotach, a inspiracje zawarte na pintereście często pokazują szybsze i łatwiejsze sposoby na wykonywanie wszelkich obowiązków, aby móc skorzystać z wolnego czasu.

Co więcej, wszelkie sposoby DIY (do it yourself) pomagają zaoszczędzić pieniądze, a przy okazji są świetną metodą na spędzenie wolnego czasu.

Zalety płynące z korzystania z aplikacji Pinterest

Kiedy w wolnej chwili łapiesz za telefon i odruchowo włączasz portale społecznościowe — nie zawsze da Ci to tyle korzyści co włączenie powyższej aplikacji. Oprócz szeroko omówionych już możliwości inspiracji aplikacja ma jeszcze szereg innych zalet, które sprawiają, że Pinterest ma ponad 460 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie! Jest to niesamowicie wysoka liczba, biorąc pod uwagę fakt, że aplikacja istnieje od 2010 roku.
Co zatem aż tak przyciąga użytkowników?

  • Korzystna dla firm — Pinterest jest niezwykle skutecznym narzędziem do prowadzenia reklamy danej marki, firmy lub nawet pojedynczej osoby. Głównie dlatego, że aplikacja jest całkowicie darmowa — można więc bez ograniczeń dodawać piny swoich produktów lub usług i docierać do coraz szerszego grona odbiorców, którzy później będą sami pracowali na Twoją reklamę poprzez przypinanie pinów.
  • Dobra zabawa! – aplikacja dzięki swojej wszechstronności, sprawdza się nie tylko jako idealna platforma do inspiracji czy marketingu, ale także jako aplikacja rozrywkowa. Zaspokaja ona ciekawość, pokazuje zabawne filmiki lub zdjęcia, prowadzi do stron pełnych niesamowitych rzeczy, aż ciężko się od niej oderwać!
  • Okno do poznania nowych ludzi — Dzięki przypinania pinów o podobnej tematyce można poznać osoby, które potencjalnie mogą nadawać na tych samych falach. Aplikacja umożliwia kontakt z takimi osobami, co może być początkiem cudownej przyjaźni!
  • Dopasowanie się do wszystkich ludzi — Pinterest zawiera bardzo bogatą bazę informacji, w których gąszczu każdy znajdzie coś dla siebie
  • Łatwa obsługa — korzystanie z aplikacji jest bardzo proste i intuicyjne, cały interfejs jest czytelny, nie ma zbędnych opcji czy nadmiaru guzików
  • Ciągle nowe Piny — w każdej sekundzie dodawane są nowe piny w dowolnym temacie, nie ma więc opcji na nudę, a inspiracje są ciągle świeże i nowe!

Zalet aplikacji Pinterest jest jeszcze bez końca. Warto przekonać się osobiście co jest w niej tak wyjątkowego i założyć własne konto, aby zacząć niesamowitą przygodę, która wzbogaci jakość codziennego życia.

Czym jest Pinterest. Story pins i marketing

Tablica pineteresta to bardzo popularny rodzaj social media wśród artystów. Wielu ludzi stosuje pod e-commerce i swój sklep internetowy bo to świetne źródło promocji swoich produktów i usług.

Media społecznościowe i tablica pinteresta

Serwis społecznościowy który wybierasz aby promować swój biznes powinien być dobrany do produktów jakie sprzedajesz. Jeśli handlujesz z b2b to znacznie lepiej wybrać linkedin niż tiktok czy instagram. Pinterest pozwala także na tworzenie wizualnych zakładek dzięki czemu możesz zapisywać twórcze pomysły, które możesz wykorzystać późnej w swojej firmie.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)