Norton antivirus, jak zadbać o bezpieczeństwo w Internecie?

Bootstrap framework
Bootstrap (framework) – co to jest i dlaczego pisanie kodu stron jest sztuką?
4 kwietnia, 2022
TIDAL
TIDAL music (serwis muzyczny) czym jest? Czy warto z jego korzystać?
4 kwietnia, 2022
Norton antivirus
Norton antivirus

Norton antivirus, jak zadbać o bezpieczeństwo w Internecie?

Internet staje się nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Do Internetu przenosimy coraz więcej czynności z realnego świata.

W sieci można nadzorować finanse osobiste, wykonywać zakupy czy też komunikować się ze znajomymi. Powód ogromnej popularności Internetu jest prozaiczny. Korzystanie z wielu usług online pozwala oszczędzić czas i pieniądze.

Niestety, wraz ze zwykłymi użytkownikami do Internetu przybyli również oszuści i złodzieje. Kradzieże i szantaże są w wirtualnym świecie równie powszechne. Co właściwie zagraża użytkownikowi Internetu? Jak się ustrzec zagrożeń?

O tym w poniższym tekście.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Złośliwe oprogramowanie. Jak sobie z nim radzić?

Najczęściej występującym zagrożeniem w Internecie jest możliwość zainfekowania komputera za pomocą złośliwego oprogramowania. Współczesne wirusy komputerowe mogą przybierać różną postać.

Często jest to typowy i dobrze znany robak komputerowy. Taki wirus zazwyczaj wyłącznie spowalnia działanie komputera i czyni go w konsekwencji niezdatnym do użytku. Jednak wirusy mogą przybierać znacznie bardziej złośliwe formy.

Oprogramowanie typu adware może wyświetlać użytkownikowi komputera niechciane reklamy. Wirusy typu spyware instalują na komputerze użytkownika oprogramowanie szpiegujące jego działania.

Spyware może przechwytywać czynności wykonywane na klawiaturze. Bezpośrednią konsekwencją spyware może być nieuprawniony dostęp do bankowości elektronicznej. Najbardziej dolegliwym rodzajem wirusa jest ransomware.

Jest to wirus, który blokuje dostęp do komputera. W zamian za odblokowanie żąda wpłacenia okupu. Jak przeciwdziałać wirusom?

TeamViewer

Najważniejsze jest unikanie stron o niskiej reputacji. Strony takie mogą zawierać odnośniki do pobrania zainfekowanych plików. Linki takie możemy również otrzymać pocztą elektroniczną lub przez SMS.

Nieopatrzne kliknięcie zainfekowanego linka może narazić urządzenie na infekcję. Wielu podejrzanych procesów nawet nie zauważymy.

Ważna jest więc regularna kontrola komputera za pomocą dobrego oprogramowania antywirusowego, np. Norton Antivirus.

Czym jest phishing i jak go unikać?

Czym jest phishing? W ostatnich czasach jest to bardzo popularny sposób ataku na bankowość internetową.

Ciągle dotyka wielu internautów. Oszustwo polega na odesłaniu internauty na spreparowaną stronę www. Fałszywa strona najczęściej przypomina strony logowania bankowości internetowej. Podesłana fałszywka ma za zadanie przechwycić dane do logowania do prawdziwej strony banku.

Jest to podstawowa różnica pomiędzy oprogramowaniem spyware a phishingiem. Do przeprowadzenia ataku za pomocą phishingu nie trzeba instalować żadnego oprogramowania na komputerze ofiary. Sama nierozważnie podaje wszystkie wrażliwe dane oszustom.

Jak przeciwdziałać phishingowi? Przede wszystkim należy zachować ostrożność podczas klikania w linki. Takie linki zazwyczaj otrzymać możemy za pomocą e-mail lub SMS. Nadawca może podszywać się nie tylko pod bank.

Fałszywe wiadomości mogą sugerować że nadawcą jest firma energetyczna, kurierska lub inni dostawcy usług. Złoczyńcy chodzi tylko o jedno.

Odbiorca wiadomości powinien dać się przekonać do wykonania przelewu. Zazwyczaj chodzi o bardzo drobną kwotę.

Jak się jeszcze bronić? Z podrabianymi stronami coraz lepiej radzą sobie dobre antywirusy. Phishing wyłapywany jest też coraz skuteczniej przez niektóre przeglądarki internetowe.

Jak chronić się przed spamem? Czy norton antywirus może pomóc?

Czym jest spam? Jego nazwa pochodzi od angielskiego określenia mielonki. W rzeczywistości spam jest zjawiskiem bardzo dotkliwym.

Spamowanie polega na wysyłaniu Internautom niechcianych wiadomości o charakterze reklamowym.

Wiadomości te można otrzymać najczęściej za pomocą poczty e-mail. Przyczyn spamowania skrzynki e-mail może być kilka.

Najczęstszym z nich jest podanie adresu e-mail na stronie stworzonej do wyłudzania takich adresów. Niechciane wiadomości mogą być też konsekwencją zainfekowania komputera za pomocą wirusa.

Wirus może przechwycić adresy poczty e-mail wraz z hasłem do skrzynki.

Dolegliwą konsekwencją może być otrzymywanie na skrzynce nawet tysięcy wiadomości dziennie. Co zrobić, żeby ustrzec się spamu?

Przede wszystkim nie należy podawać adresu e-mail zbyt często. Podanie adresu e-mail osobom nieodpowiednim może mieć negatywne konsekwencje. Dlatego dobrze jest to robić tylko w najbardziej uzasadnionych przypadkach.

W tym przypadku również należy zadbać o dobry program antywirusowy. Przywołany wcześniej antywirus od firmy Norton zabezpiecza także skrzynkę odbiorczą e-mail.

serwer ftp
Norton antivirus, jak zadbać o bezpieczeństwo w Internecie?

Ważne są hasła używane w Internecie

Wykonywanie wielu czynności w Internecie należy potwierdzić za pomocą hasła. Hasło zabezpiecza dostęp do bankowości elektronicznej, poczty e-mail, kont w serwisach społecznościowych i wielu innych miejsc. Postarajmy się o odpowiednią trudność hasła. Zasadą powinno też być używanie różnych haseł w różnych serwisach.

Identyczne hasło używane we wszystkich portalach nie wymaga wysilania pamięci. Jednak w przypadku przechwycenia hasła na którymkolwiek z portali złoczyńca ma automatyczny dostęp do wszystkich pozostałych.

W miarę możliwości należy też używać weryfikacji dwuetapowej. Weryfikacja taka polega na zatwierdzeniu wpisanego hasła za pomocą kodu wysłanego na telefon przez SMS. Popularne antywirusy oferują również dodatkowo zabezpieczone schowki na hasła używane w Internecie.

Co sądzisz o wpisie pt. Norton antivirus, jak zadbać o bezpieczeństwo w Internecie?? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)