Microsoft office, co trzeba wiedzieć o pakiecie biurowym Microsoftu?

Redis
Redis (baza danych)- co to i do czego służy
4 kwietnia, 2022
GTMetrix
GTMetrix co to jest? Jak działa GTMetrix website speed test
4 kwietnia, 2022
Microsoft office
Microsoft office

Microsoft office, co trzeba wiedzieć o pakiecie biurowym Microsoftu?

Pakiet biurowy to oprogramowanie często spotykane na każdym komputerze. Edytory tekstu czy też arkusze kalkulacyjne przydają się nie tylko na komputerach służbowych. Najbardziej znanym pakietem biurowym jest MS Office.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat stał się on jednym z flagowych produktów Microsoftu. Minęły czasy, w których nie miał rozsądnej alternatywy.

Do dziś jednak jest to oprogramowanie cenione przez użytkowników. Co trzeba wiedzieć o pakiecie MS Office?

Ile kosztuje oprogramowanie od Microsoftu? Czy można mieć Office za darmo? Między innymi na te pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Co wchodzi w skład pakietu biurowego od Microsoftu?

Pakiet Microsoft Office został wprowadzony na rynek już w 1989 roku. Najbardziej popularnymi elementami tego pakietu stały się edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny.

Jednak nie tylko one należą do grupy programów składających się na MS Office. Zawartość pakietu uzależniona jest od posiadanej licencji. W podstawowej opcji do dyspozycji użytkownika są następujące programy.

  • Microsoft Word. Jest to popularny na całym świecie edytor tekstów.
  • Microsoft Excel. Arkusz kalkulacyjny, który umożliwia wykonywanie skomplikowanych obliczeń.
  • Microsoft PowerPoint. Narzędzie, które jest przydatne podczas tworzenia prezentacji.
  • Microsoft OneNote. Program, który umożliwia sporządzanie krótkich notatek.
  • Microsoft Outlook. Narzędzie służące do obsługi poczty elektronicznej. Wyposażone jest w dodatki służące planowaniu zadań.
Ai marketing

Rewolucja technologiczna związana z pojawieniem się Internetu sprawiła, że w pakiecie MS Office możemy znaleźć wiele dodatkowych opcji. Związane są one między innymi z komunikacją online oraz przechowywaniem plików w chmurze. Jakie narzędzia będą jeszcze przydatne podczas pracy z pakietem Office?

  • Microsoft Access. Składnik pakietu, dzięki któremu można tworzyć i zarządzać bazami danych.
  • Microsoft SharePoint. Program pomocny w zapewnieniu efektywnego przepływu informacji w organizacji.
  • Microsoft Skype. Popularny komunikator internetowy umożliwiający prowadzenie rozmów video.
  • Microsoft OneDrive. Jest to wirtualny dysk, dostępny razem z programami MS Office w usłudze subskrypcyjnej Microsoft 365.

Na jakich zasadach dostępny jest pakiet biurowy Microsoftu?

W czasach przed wynalezieniem Internetu pakiet biurowy Microsoftu był dostępny w formie płyt CD lub DVD. Obecnie jego instalacja odbywa się głównie za pośrednictwem Internetu.

Dzięki temu Microsoft mógł zaoferować kilka modeli, w których można użytkować Office. Mamy do dyspozycji możliwość jednorazowego zakupu oraz usługę subskrypcyjną.

Jednorazowy zakup licencji przypomina tradycyjne nabycie programu w naziemnym sklepie na fizycznym nośniku. Po zakupie otrzymujemy możliwość ściągnięcia z Internetu i zainstalowania pakietu na wybranej liczbie urządzeń.

Office zakupiony w tej formule nie jest rozwijany przez producenta. Nie otrzymuje on nowych funkcjonalności. Możemy otrzymywać wyłącznie aktualizacje bezpieczeństwa. Cena pakietu zależna jest od nabywanej licencji. Zaletą jest możliwość użytkowania programów bez żadnych ograniczeń czasowych.

Alternatywą dla jednorazowego zakupu jest usługa subskrypcyjna. Oferowana jest pod nazwą Microsoft 365. W ramach usługi otrzymujemy dostęp do wybranych składników pakietu przez wykupiony okres. Usługa dostępna jest po uiszczeniu abonamentu miesięcznego.

Abonament można wykupić za cały rok z góry ze zniżką. W ramach subskrypcji mamy dostęp do wszystkich nowych funkcji wprowadzanych z biegiem czasu przez Microsoft.

W Microsoft 365 udostępniana jest również dodatkowa powierzchnia dyskowa w ramach usługi Microsoft OneDrive. Ceny subskrypcji rozpoczynają się od kwoty 29,99 złotych za miesiąc.

Czy można mieć MS Office za darmo?

Pakiet Office w wersji podstawowej nie jest dostępny za darmo. Microsoft jednak udostępnia za darmo webowe wersje swoich najpopularniejszych programów. Do skorzystania z nich wymagane jest jedynie założenie konta na platformie Microsoft. Jaka jest różnica pomiędzy webową a tradycyjną wersją programów? Wersja webowa zawiera wyłącznie podstawowe funkcjonalności. W większości przypadków będzie się nadawać do zastosowań domowych.

Co mamy do dyspozycji w tej formule?

Dostępne są podstawowe programy pakietu, takie jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook oraz OneNote. Oprócz tego Microsoft udostępnia Kalendarz, Skype, Microsoft Sway oraz Microsoft Forms.

Do dyspozycji użytkownika jest także miejsce w chmurze OneDrive. Wersje webowe o ograniczonych funkcjonalnościach umożliwiają zapoznanie się z pakietem Office. Dla wielu użytkowników powinny być wystarczającym rozwiązaniem.

Microsoft Azure
Microsoft office

Podsumowanie

Rewolucja technologiczna zwiększyła konkurencję w segmencie nowych technologii. Pozbawiła również Microsoft dominacji w segmencie pakietów biurowych. Każdy internauta ma do dyspozycji alternatywę między innymi w postaci rozwiązań przygotowanych przez Google. Jednak duże doświadczenie Microsoftu w tworzeniu programów biurowych sprawia, że Office jest ciągle produktem godnym rozważenia.

Co sądzisz o wpisie pt. Microsoft office, co trzeba wiedzieć o pakiecie biurowym Microsoftu? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)