Microsoft Azure co to jest i do czego służy

Zoom
Zoom meeting – świetny pomysł na spotkanie online!
4 kwietnia, 2022
Redis
Redis (baza danych)- co to i do czego służy
4 kwietnia, 2022
Microsoft Azure
Microsoft Azure

Czym jest Microsoft Azure?

Ostatnie badania rynkowe jasno wykazują, że Microsoft Azure jest jedną z najbardziej rozwijających się chmur na świecie. Oferowane przez nią usługi pozwalają użytkownikom na szybkie wdrażanie rozwiązań it i zarządzanie nimi.

Kiedyś firmy zmuszone były do posiadania fizycznej infrastruktury, która często musiała przybierać postać serwerowni. Obecnie zasoby można wykorzystywać dużo bardziej elastycznie – przenosząc je do chmury. Pozwala to na wykorzystanie wirtualnych baz danych, optymalizację kosztów i zwiększenie efektywności pracy.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Dlaczego warto korzystać z Microsoft Azure?

Firmy, które potrzebują sprawnie działających serwerów, magazynu danych, a także środowisk programistycznych, muszą przygotować się na wysokie koszty, zwłaszcza jeśli zależy im na wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Samo utrzymanie serwerowni, a już chociażby jej zakup, może wygenerować bardzo duże koszty. Zawsze też istnieje ryzyko, że planowane inwestycje się nie zwrócą. Dlatego warto zdecydować się na wykorzystywanie potęgi chmury obliczeniowej – Microsoft Azure.

Na początku dobrze jest dowiedzieć się, czym ona w ogóle jest.

Chmura obliczeniowa jest platformą, z którą przeciętny użytkownik może połączyć się posiadając jedynie komputer z dostępem do internetu. Dzięki temu może on uzyskać dostęp do różnego rodzaju zasobów i aplikacji przechowywanych w chmurze.

Samo istnienie Microsoft Azure oparte jest o 10 działających na różnych kontynentach centrów danych. Są to ogromne serwerownie, które spełniają wyśrubowane i nowoczesne standardy bezpieczeństwa. Obniżenie kosztów możliwe jest dzięki temu, że użytkownik płaci jedynie za wykorzystanie części zasobów chmury.

Elastyczne reklamy displayowe

Początki Microsoft Azure

Chmura obliczeniowa Microsoftu światło dzienne ujrzała początkiem lutego 2010 roku. Jak więc widać, obecna jest na rynku od dłuższego czasu – jednak z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Opłaty pobierane są od użytkowników w momencie, kiedy korzystają oni z przechowywanych zasobów. Sama rejestracja jest zupełnie bezpłatna.

O tym, jak popularne jest Microsoft Azure niech świadczy fakt, że korzysta z niej zdecydowana większość światowych firm. Chmura obliczeniowa udziela wsparcia w różnych językach oprogramowania – na przykład Java czy też C#.

Chmura obliczeniowa Microsoftu jest przedsięwzięciem, które swoim zasięgiem objęło cały świat – na świecie istnieje już ponad 40 ogromnych serwerowni, o których działanie się opiera.

Jakie usługi oferuje Microsoft Azure?

Z racji tego, że lista usług oferowanych przez chmurę Microsoftu liczy już ponad 200 pozycji, niemożliwym jest opisanie wszystkich z nich po kolei. Warto więc opowiedzieć o kilku przykładowych.

Microsoft Azure cloud services umożliwia tworzenie aplikacji w chmurze. Chmura zajmuje się również ich wydajnością, load-balancingiem oraz dostępnością.

Chmura stanowi również bezpieczny magazyn, oparty o dyski SSD bądź też HDD, służący do składowania danych. Przechowywać można tu pliki, tabele czy też wirtualne dyski, których używa się z maszynami wirtualnymi.

Usługi sieciowe chmury Microsoft Azure umożliwiają połączenie sieci lokalnych przy pomocy szyfrowanej komunikacji VPN. Użytkownik może również tworzyć wirtualne sieci, które grupują przechowywane zasoby i umożliwiają komunikację między nimi.

Kto może korzystać z Microsoft Azure?

Jak widać, nie bez powodu chmura obliczeniowa Microsoftu jest tak popularna. Obecnie z jej usług korzystają największe, światowe marki. Dzięki szerokiej ofercie usług mogą one analizować dane, zapewniać bezpieczeństwo, a także poprawiać efektywność swojej pracy.

Dzięki korzystaniu z chmury można zrezygnować z konieczności utrzymywania własnej serwerowni, co w praktyce pozwala na znaczne obniżenie kosztów.

Microsoft Azure
Microsoft Azure

Microsoft Azure – kwestie bezpieczeństwa

Windows Azure posiada wdrożonych wiele rozwiązań technicznych, których zadaniem jest zabezpieczenie przechowywanych danych i aplikacji na najwyższym poziomie.

Służy do tego zastosowana między innymi replikacja danych, która sprawia, że wszystkie przechowywane dane posiadają przynajmniej jedną kopię, która znajduje się w innym centrum obliczeniowym. Mówiąc o procedurach bezpieczeństwa warto wspomnieć również o fizycznym niszczeniu uszkodzonych dysków, które służyły do przechowywania różnego rodzaju danych.

W ten sposób wszelkie dane, które zostały przesłane do chmury i zostały tam zgromadzone, są zabezpieczone na najwyższym poziomie. Ich utrata oraz odczytanie przez niepowołane osoby są zwyczajnie niemożliwe.

Podsumowując, Microsoft Azure jest obecnie najszybciej rozwijająca się chmurą obliczeniową na świecie. Jej ogromne możliwości sprawdzają się w praktycznie każdej branży – począwszy od biznesu, poprzez produkcję, aż po usługi. Kluczowe jest tutaj zredukowanie kosztów infrastruktury, które dla niektórych przedsiębiorstw może wiązać się z ogromnymi oszczędnościami.

Co ciekawe, Microsoft Azure swoje usługi oferuje nie tylko największym światowym przedsiębiorcom, ale także najmniejszym firmom, pozwalając im na skuteczne zredukowanie kosztów działalności.

Co sądzisz o wpisie pt. Microsoft Azure co to jest i do czego służy? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)