Menedżer haseł, dlaczego warto zarządzać hasłami -co to jest, ustawienia krok po kroku+[1 BONUS]

Ai marketing
Ai marketing -co to jest, ustawienia krok po kroku+[1 BONUS]
4 kwietnia, 2022
FTP – co to jest (najpopularniejszy protokół przesyłania plików, serwer)
4 kwietnia, 2022

Menedżer haseł, dlaczego warto zarządzać hasłami -co to jest, ustawienia krok po kroku+[1 BONUS]

Menedżer haseł
Menedżer haseł

Menedżer haseł, dlaczego warto zarządzać hasłami (i jak to zrobić najlepiej)

Więc dlaczego warto korzystać z menadżera haseł?

Menedżer haseł to program, z którego zdecydowanie warto korzystać. Może on się przydać w wielu sytuacjach, a jego zabezpieczenia zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo użytkownika w internecie. Dlaczego warto korzystać z menedżera haseł? Kiedy może się przydać?

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

Tworzenie mocnych haseł

Czy wiesz, że z założenia można złamać każde hasło? Jednak niektóre wymagają zdecydowanie więcej czasu, niż inne. Im bardziej skomplikowane hasło, tym lepsze zabezpieczenie stanowi. Warto też zapamiętać, że mocniejsze hasło powinno składać się z losowo dobranych znaków, w których kolejności nie ma żadnej prawidłowości.

To jednak znaczy, że wszystkie hasła wymyślone przez człowieka w pewnym stopniu mogą być zbyt słabe, by dobrze zabezpieczyć dostęp do konta. Z tego powodu w menedżerze haseł znajduje się funkcja tworzenia mocnych i równocześnie niepowtarzalnych haseł. Zapamiętanie ich w głowie może być trudne, ale złamanie ich to także spore wyzwanie.

Ai marketing

Koniecznie trzeba podkreślić, że hasła, które składają się z daty urodzenia, imienia właściciela konta, czy też z ciągu następujących po sobie cyfr są tak banalne, że często można złamać je nawet bez żadnego programu. Oczywistym błędem jest też wpisywanie hasła takiego samego jak login.

Takie hasło złamie nawet osoba, które nie ma zbyt dużego obeznania w świecie komputerów. Pamiętaj też, że ze względów bezpieczeństwa hasła nie powinny się powtarzać. W przeciwnym wypadku, gdy haker złamie jedno hasło, będzie mógł dobrać się do wszystkich Twoich kont.

Zapamiętywanie haseł

Jeśli już wspomnieliśmy o skomplikowanych i trudnych do zapamiętania hasłach, to musimy wspomnieć o kolejnej ważnej zalecie programów do zarządzania hasłami.

Mają one funkcję, która umożliwia zapamiętywanie wykorzystywanych haseł. Dzięki temu użytkownik nie musi ich spisywać, co samo w sobie jest dość ryzykowne.

Nie ma też potrzeby tracenia czasu i sił na to, by zapamiętać długie i skomplikowane hasło. Program je zapamięta i sam je udostępni, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Korzystanie z menedżera haseł jest więc najlepszą metodą, by korzystać swobodnie z bezpiecznych haseł bez uczenia się ich na pamięć.

Oszczędność czasu

Na pewno wiesz, że zapamiętywanie i wpisywanie haseł zajmuje sporo czasu. Mozolne wpisywanie loginów i haseł przy każdym logowaniu to udręka, zwłaszcza jeśli nie pamiętasz danych. Menedżer może więc wpisać je za Ciebie. Dzięki temu nawet po wyczyszczeniu danych przeglądarki będziesz mógł logować się szybko i wygodnie.

Łatwe i bezpieczne udostępnienie haseł

Menedżer haseł jest niezastąpiony w sytuacji, w której trzeba komuś umożliwić dostęp do pewnego konta, ale bez podawania mu faktycznego hasła do niego.

Bardzo często robi się to w przypadku zatrudnienia podwykonawców np. wirtualnych asystentek, sekretarek, pozycjonerów czy innych specjalistów, którzy działają online. Do wykonywania swoich obowiązków potrzebują dostępu do profili i kont np. na platformach ogłoszeniowych, firmowego konta bankowego, panelu do zarządzania stroną i sklepem internetowym, poczty online.

W niektórych wypadkach możliwe jest stworzenie dodatkowego konta z własnymi danymi do logowania. Wtedy pracownik może korzystać ze swojego własnego profilu oraz korzystać z konta w pewnym ograniczonym przez administratora zakresie.

Często jednak nie jest to możliwe. Błędem jednak jest udostępnianie swojego własnego hasła. Jest to sytuacja wyjątkowo niebezpieczna, bo hasło może zostać przechwycone podczas przesyłania go. Może się też zdarzyć, że pracownik przez niefrasobliwość zgubi je lub udostępni je niepowołanej osobie.

Również w razie rozwiązania umowy, konieczne jest zmienienie wszystkich haseł, jakie znał dany pracownik. To oznacza sporo zamieszania i problemów. Konieczne jest też przekazanie nowych haseł wszystkim pozostałym pracownikom. To z kolei oznacza jeszcze większe zamieszanie.

Z tego powodu zdecydowanie łatwiej jest skorzystać z menedżera haseł. Dzięki temu pracownikowi można przekazać po prostu hasło do menedżera, w którym zakodowane będą wszystkie pozostałe hasła, jakie są mu niezbędne do pracy.

Pozwoli to mu na dostęp do wszystkich informacji i platform, ale bez znajomości konkretnych haseł. To najlepsze i równocześnie najprostsze zabezpieczenie, które sprawdzi się w większości przypadków.

Dobre zabezpieczenie

Jedynym hasłem, jakie musi zapamiętać użytkownik menedżera haseł, jest główne hasło, które umożliwia dostęp do samego narzędzia.

Reszta haseł, które są zgromadzone w aplikacji, jest zaszyfrowana w taki sposób, by nie było możliwości, by niepowołana osoba się do nich dostała.

Menedżer haseł
Menedżer haseł

To bardzo ważne, bo wpływa na wzrost bezpieczeństwa wszystkich haseł przechowywanych w narzędziu oraz samych kont, które są przez nie zabezpieczane. Każdy menedżer haseł jest projektowany w taki sposób, by był:

  • bezpieczny,
  • skuteczny,
  • wygodny w użytkowaniu,
  • łatwy w aktualizacji,
  • pojemny.

Oczywiście menedżer haseł nie zawsze jest idealny i nie zawsze jest rozwiązaniem doskonałym. Nie zmienia to faktu, że korzystanie z niego w większości przypadków jest wskazane.

Co sądzisz o wpisie pt. Menedżer haseł , dlaczego warto zarządzać hasłami (i jak to zrobić najlepiej)? Daj znać w komentarzu.

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dołącz do nas NA ŻYWO

Nie przegap wydarzeń live, podczas których omawiamy różne tematy i odpowiadamy na pytania, które pomogą Ci wyprzedzić konkurencję. Zarejestruj się na spotkania, których gospodarzem jest CEO UniqueSEO - Rafał Szrajnert.

Live odbywa się 1 w miesiącu i o terminie powiadamiamy tylko subskrybentów email.

 

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)