Media cyfrowe

Menedżer reklam facebook (co to jest i jak go szybko ustawić)
27 stycznia, 2022
adwords
Google adwords logowanie, jak zacząć, cennik, reklama ads
28 stycznia, 2022
Media cyfrowe
Media cyfrowe

Co to są media cyfrowe definicja

Media cyfrowe to dowolna forma mediów wykorzystująca do dystrybucji urządzenia elektroniczne, dowolne media zakodowane w formatach do odczytu maszynowego. Ta forma mediów może być tworzona, przeglądana, modyfikowana i dystrybuowana za pomocą urządzeń elektronicznych. Media cyfrowe to powszechnie używane oprogramowanie, gry wideo, filmy, strony internetowe, media społecznościowe i reklamy online. Mimo że media cyfrowe są częścią naszej codziennej kultury, właściciele firm wciąż czują się niekomfortowo, zastępując reklamy papierowe usługami marketingu internetowego.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Jednak przy ciągłych zmianach technologicznych nie można zaprzeczyć wpływowi, jaki media cyfrowe mają na nasz styl życia. Zmienia sposób, w jaki codziennie edukujemy, bawimy, publikujemy i współdziałamy ze sobą. W wyniku tego wpływu media cyfrowe wypychają świat biznesu z ery przemysłowej do ery informacji. Biznesplany są dostosowywane do strategii cyfrowej. Nie piszemy już długopisami na papierze, ale komunikujemy się za pomocą urządzeń cyfrowych.

Media cyfrowe – dowolnego rodzaju treści zakodowane cyfrowo, najczęściej przez binarny ciąg cyfr, odczytywane za pomocą cyfrowych urządzeń elektronicznych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Media_cyfrowe

Materiały cyfrowe co to

Materiały cyfrowe to praktycznie to samo co media cyfrowe, czyli treści zakodowane cyfrowo, odczytywane za pomocą cyfrowych urządzeń elektronicznych.

Sposób zapisu mediów cyfrowych

Mamy kilka rodzajów formatu. Same treści mogą być zakodowane więc w różnym formacie zgodnym ze standardem rozszerzenia pliku (np. AVI, PDF, MP4, MP3) lub też w systemie znaków (m.in. Unicode, ASCII ), następnie przy pomocy systemu binarnego są zapisywane na elektronicznych, lub magnetycznych nośnikach danych.

Media cyfrowe

Rodzaje materiałów cyfrowych

Aby przeprowadzić skuteczną kampanię marketingową online, potrzebujesz planu marketingu cyfrowego, aby upewnić się, że Twoje treści dotrą do jak największej liczby klientów.

Istnieją 3 rodzaje mediów cyfrowych:

 • Posiadane media
 • Płatne media
 • Zdobyte media

Posiadane media cyfrowe (ang. owned)

Posiadane media to dowolny zasób online, który kontrolujesz. Ten rodzaj mediów jest zazwyczaj unikalny dla Twojej marki. Platformy mediów cyfrowych obejmują Twoją witrynę internetową, kanały mediów społecznościowych, blogi, filmy itp.

Jeśli zoptymalizujesz własne media pod kątem SEO, Twoja firma pokaże się, gdy potencjalni klienci będą szukać tematów związanych z Twoją ofertą. Im więcej posiadanych mediów cyfrowych tworzysz, tym bardziej widoczna staje się Twoja firma. Daje to Twojej marce autorytet, zwiększając w ten sposób pozycję na stronie wyników wyszukiwania.

Posiadane media cyfrowe dają możliwość kontrolowania rozmowy wokół Twojej firmy. Aby w pełni wykorzystać posiadane media, musisz zobowiązać się do ciągłego dostarczania wartościowych treści.

Płatne media cyfrowe (ang. paid)

Płatne media promują Twoje treści online w celu zwiększenia ruchu do posiadanych zasobów multimedialnych. Ta forma mediów zazwyczaj obejmuje PPC, płatne reklamy w wyszukiwarce, reklamy displayowe i reklamy na Facebooku.

Mimo że płatne media mogą być kosztowne, jeśli są używane prawidłowo, eksponują Twoją treść i markę szerszej publiczności. Dobra agencja marketingowa może wykorzystać płatne media i prawidłowo wykonane zarządzanie PPC, aby skierować odpowiednich klientów na Twoją stronę. Ponadto płatne reklamy w mediach cyfrowych mogą oferować znaczące i mierzalne wyniki w ramach Twoich kampanii, wspierając w ten sposób ogólną strategię marketingową.

Zdobyte media cyfrowe (ang. earned)

Zarobione media to reklamy generowane przez Twoich klientów. Gdy klienci opowiadają się za Twoją marką za pośrednictwem marketingu szeptanego, czyli z ust do ust, mediów społecznościowych, recenzji, referencji, udostępnień, ponownego postu itp. Jest to najlepsza forma poparcia, jaką może mieć firma.

Wypracowane media cyfrowe to skuteczny sposób na rozwój marki przy jednoczesnym obniżeniu kosztów pozyskiwania klientów. Będziesz jednak musiał to regularnie monitorować, ponieważ w przeciwieństwie do posiadanych mediów cyfrowych nie masz kontroli nad tym, co się mówi.

Silne rankingi organiczne w wyszukiwarkach i wysokiej jakości treści to dwie siły, które napędzają Twoje wypracowane media.

Media cyfrowe przykłady

Do mediów cyfrowych zalicza się najczęściej:

 • Portale społecznościowe (m.in. facebook, tiktok)
 • Telewizję cyfrową
 • Portale i serwisy internetowe.
 • Radio cyfrowe, radio internetowe.
 • Gazety internetowe.
 • Telewizja internetowa
 • Podcast.
 • Broadcasty.
 • Blogi.

Media elektroniczne, media internetowe przykłady

Przykłady mediów internetowych obejmują oprogramowanie, obrazy cyfrowe, wideo cyfrowe, gry wideo, strony i witryny internetowe, media społecznościowe, dane cyfrowe i bazy danych, dźwięk cyfrowy, taki jak MP3, dokumenty elektroniczne i książki elektroniczne.

Co to są Media interaktywne

Media interaktywne zgodnie z definicją na wiki to:

Media interaktywne – środki przekazu medialnego, umożliwiające wzajemne, zwrotne komunikowanie i różnorodną aktywność. Zachodząca poprzez media interaktywne relacja ma charakter dialogu pomiędzy człowiekiem (użytkownikiem) a innymi osobami, urządzeniami, lub programami komputerowymi. Przekaz ten umożliwia zwrotne oddziaływanie stron (interakcja) i realizowany jest poprzez tzw. interfejs – mechaniczny, programowy, biotechniczny lub inny – który pośredniczy w wymianie informacji pomiędzy użytkownikiem i urządzeniem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Media_interaktywne

Tradycyjne media

Tradycyjne media to radio, telewizja, telewizja kablowa i satelitarna, druk i billboardy. Są to formy reklamy, które istnieją od lat, a wiele z nich odniosło sukces dzięki tradycyjnym kampaniom w mediach. Jednak nawet w tradycyjnych mediach toczy się debata, która forma jest najlepsza.

Nowe media

Nowe media to wszelkie media — od artykułów prasowych i blogów po muzykę i podcasty — dostarczane cyfrowo. Od strony internetowej lub poczty e-mail po telefony komórkowe i aplikacje do przesyłania strumieniowego, każdą związaną z Internetem formę komunikacji można uznać za nowe media.

Jaka jest różnica między mediami cyfrowymi a marketingiem cyfrowym?

Marketing cyfrowy polega na umieszczaniu treści (postów na Facebooku, banerów reklamowych, płatnych reklam w wyszukiwarce itp.) we właściwym miejscu i czasie w celu dotarcia do najbardziej wartościowych klientów. Media cyfrowe to zasoby lub treści. Media odnoszą się do platform cyfrowych, takich jak Twoja strona internetowa, e-maile, kanały mediów społecznościowych, za pomocą których możesz przekazać swój marketing cyfrowy.

Marketing cyfrowy odnosi się do uzyskiwania określonych informacji o produktach lub usługach oraz docelowych odbiorcach, tak aby reklamy można było umieszczać w najbardziej wydajny i skuteczny sposób, aby uzyskać maksymalną rentowność i zwrot z inwestycji.

Marketing cyfrowy to marketing za pomocą platform mediów cyfrowych i mediów cyfrowych. Te dwie rzeczy idą w parze.

Marketing mediów cyfrowych dla biznesu

Ponieważ coraz więcej konsumentów korzysta z technologii, aby zaspokoić swoje potrzeby zakupowe, jako firma musisz korzystać z marketingu cyfrowego, aby dotrzeć do tych klientów. Aby dobrze prosperować, firmy muszą być obecne w internecie, niezależnie od tego, czy jest to witryna internetowa, platformy mediów społecznościowych, SEO, a najlepiej ich kombinacja.

Korzystając z marketingu cyfrowego, możesz dotrzeć do większej liczby odbiorców w sposób wymierny i opłacalny. Media cyfrowe oparte na analizach dają możliwość dotarcia do większej liczby konsumentów za mniejsze pieniądze niż tradycyjne metody marketingowe przy jednoczesnym poznaniu bazy klientów, zwiększając tym samym lojalność wobec marki.

Większość firm, które efektywnie korzystają z usług marketingu cyfrowego i marketingu cyfrowego, zwiększa sprzedaż i przychody, a to jest ostatecznie to, o co chodzi w biznesie. Prawda?

Dzięki mediom cyfrowym możesz udoskonalić swój marketing i dotrzeć do najlepszego konsumenta. Stosując pliki cookie i narzędzia do śledzenia online, możemy pomóc Ci lepiej zrozumieć, czego chce Twój klient i sprawić, by zaczęli pozytywnie angażować się w Twoją markę. Mówiąc prościej, media cyfrowe wzmocnią Twoją obecną kampanię marketingową.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)