Marketing interaktywny (definicja, przykłady i interaktywność sprzedażowa)

Istota marketingu
Istota marketingu (ważna koncepcja, filozofia i definicja)
6 stycznia, 2022
Trade marketing
Trade marketing, czyli marketing handlowy (jak wykorzystać aby zwiększyć sprzedaż)
6 stycznia, 2022
Marketing interaktywny
Marketing interaktywny

Marketing interaktywny (definicja, przykłady i interaktywność sprzedażowa)

Marketing interaktywny to praktyka marketingowa typu „jeden na jednego”, która koncentruje się na działaniach indywidualnych klientów i prospektów. Marketing interaktywny obejmuje inicjatywy marketingowe, które są wyzwalane przez zachowania i preferencje klientów; z tego powodu jest to poważne odejście od tradycyjnych działań marketingowych opartych na kampaniach. Strategia zorientowana na klienta, określana właśnie jako marketing interaktywny polega na reagowaniu na działania klientów i dążeniu do spełnienia ich oczekiwań i wymagań.

Interaktywność jest jednym z najważniejszych elementów skutecznego marketingu internetowego dlatego warto przyjrzeć się czym jest tzw marketing interaktywny.

Aby marketerzy mogli skutecznie prowadzić działania których podstawą jest komunikacja interaktywna, muszą mieć dostęp do zaawansowanej technologii, która zapewnia pełny, 360-stopniowy widok klientów (omnichannel).

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Rodzaje marketingu interaktywnego

Marketing interaktywny obejmuje wiele rodzajów inicjatyw. Marketerzy mogą wchodzić w interakcje z klientami za pośrednictwem dynamicznych treści, takich jak storytelling, wizualne opowiadanie historii, spersonalizowane treści, informacje i dwukierunkowa interakcja. Bez względu na rodzaj interaktywnej inicjatywy marketingowej, którą realizujesz, celem jest sprawienie, aby treść była interesująca i odpowiednia dla klientów.

Interaktywne opowiadanie historii

  Interaktywne opowiadanie historii — marketerzy mogą wykorzystywać okazje do tak dynamicznego tworzenia treści, jak to tylko możliwe; może to oznaczać dodanie animacji lub infografiki do posta na blogu lub tworzenie reklam natywnych opartych na opowiadaniu historii, które zawierają elementy mieszane. Podziel długie posty i zaawansowane strony docelowe dzięki podziałom tekstu, klipom wideo i audio oraz interaktywnym komponentom, które umożliwiają udostępnianie i odkrywanie większej ilości informacji.

Spersonalizowane treści

  Spersonalizowane treści — korzystaj z zaawansowanej technologii, aby uzyskać wgląd w dane demograficzne klientów, dane geograficzne, informacje o cyklu życia i nie tylko, aby dostarczać spersonalizowane, trafne treści i oferty. Kiedy wiesz jak najwięcej o swoich klientach jako osobach, możesz stworzyć dla nich najbardziej znaczące doświadczenia. Klienci będą bardziej odnosić się do treści, gdy zostaną odpowiednio spersonalizowane, i będą bardziej skłonni do interakcji z treścią poprzez jej udostępnianie.

Informowanie

  Informacje — edukowanie klientów stało się najwyższym priorytetem dla marketerów, a marketing interaktywny to inteligentny sposób na warstwowe informacje dla konsumentów poprzez dostarczanie szczegółowych treści. Marketerzy mają możliwość opowiadania historii marki, dostarczając fragmenty informacji w łatwych do odczytania, szybkich ujęciach, a następnie dostarczając bardziej szczegółowe, pouczające treści w innych warstwach odbiorcom, którzy chcą wiedzieć jak najwięcej na dany temat.

Interakcja dwustronna, komunikacja w internecie

  Interakcja dwustronna — Inicjatywy interakcji dwukierunkowej są podstawą marketingu interaktywnego, ponieważ dają konsumentom możliwość aktywnego uczestnictwa. Na przykład interaktywne narzędzia, takie jak quizy, kalkulatory, treści, gry i interaktywne filmy, zapewniają odbiorcom lepsze wrażenia.

Wyzwania marketingu interaktywnego

Jedną z przeszkód, które marketerzy muszą pokonać podczas korzystania z marketingu interaktywnego, jest brak kontaktu. Bez zindywidualizowanych informacji o klientach ze wszystkich źródeł marketerzy nie mogą uzyskać pełnego obrazu klientów. W rzeczywistości marketing interaktywny jest niezwykle trudnym przedsięwzięciem dla organizacji, które mają rozbieżne dane klientów; dane w hurtowniach, systemach CRM, aplikacjach contact center, zbiorach danych oraz działaniach online i mediach społecznościowych pozostają zablokowane, a organizacje mają trudności z poznaniem klientów na poziomie indywidualnym, gdy nie mają platformy obsługi klienta, która agreguje dane z każdego dostępnego źródła.

Inne wyzwania marketingu interaktywnego obejmują przyciągnięcie uwagi odbiorców ze względu na wszystkie dostępne obecnie treści, przekształcenie widzów w potencjalnych klientów, uczynienie działań marketingowych bardziej skoncentrowanymi na kliencie, zwiększenie zasięgu treści i osiągnięcie automatyzacji marketingu.

Korzyści z marketingu interaktywnego jakie może Ci dać nasza agencja social media

Korzystanie z marketingu interaktywnego ma wiele zalet, zwłaszcza teraz, gdy konsumenci oczekują, że firmy przekroczą ich oczekiwania. Dzięki marketingowi interaktywnemu organizacje zwiększają swoje szanse na zaspokojenie potrzeb klientów, ponieważ już wykazują zainteresowanie produktem, a marketerzy mają możliwość reagowania na ich działania.

Marketing interaktywny zmniejsza ryzyko i zwiększa sprzedaż, ponieważ jest zakorzeniony w zachowaniach i pragnieniach klientów. Personalizacja związana z marketingiem interaktywnym skutkuje większą liczbą konwersji i wyższymi przychodami. Ogólnie rzecz biorąc, marketing interaktywny może zwiększyć sprzedaż, zwiększyć satysfakcję klientów, obniżyć koszty marketingu i otworzyć drzwi do zautomatyzowanego marketingu.

Interaktywne informacje marketingowe

Marketing bezpośredni i interaktywny to dwie zupełnie odmienne rzeczy, ale oba mają olbrzymi wpływ na Twój biznes.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)