Marketing 360 stopni (agencja marketingowa, kompleksowe działania 360°)

Marketing 360 stopni

Co to jest Marketing 360°?

Skuteczny marketing 360 (z języka angielskiego 360 Degree Marketing) to zbiór zadań marketingowych w celu skuteczniejszego dotarcia do Twoim klientów.

Marketing 360 to zintegrowane podejście do marketingu online, które pomaga firmom tworzyć, wdrażać i zarządzać wszystkimi swoimi działaniami marketingowymi. Ten sposób prowadzenia kampanii składa się z wielu funkcji, w tym w skład wchodzą m.in. narzędzia do tworzenia witryn internetowych, zarządzania treścią, tworzenia kampanii reklamowych, monitorowania działań konkurencji i wiele innych. Można również wybrać spośród szerokiej gamy usług i dodatków, takich jak audyty SEO, korekty SEO, produkcje wideo, optymalizacja konwersji, kampanie e-mail marketingowe, zarządzanie social media i wiele innych.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Kampania 360 co to jest?

Kampania 360 to rodzaj kampanii marketingowej, która polega na wykorzystaniu wielu różnych kanałów, w tym tradycyjnych i cyfrowych, w celu dotarcia do szerokiego grona odbiorców.

Kampania 360 zazwyczaj obejmuje kampanię reklamową w internecie, w tym w mediach społecznościowych, telewizji, radiu i prasie, a także kampanie w marketingu bezpośrednim. Kampanie 360 mogą również obejmować wystąpienia publiczne, akcje w środowisku lokalnym lub wydarzenia offline. Celem kampanii 360 jest dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów i zaprezentowanie im oferty firmy.

Content reklamowy musi być kompleksowy. SEM czyli search engine marketing to strategia seo, ads, digital. Pewnego rodzaju synergia, którą stosuje nasza agencja reklamowa dla Twojej firmy.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Marketing 360 stopni (agencja marketingowa, kompleksowe działania)

Bo widzisz marketing w wyszukiwarkach to nie tylko google ads. Celem strategii marketingowej 360 degree jest korzystanie z wielu kanałów komunikacji. Obserwujemy wtedy efekt synergii. Bo tylko kompleksowe działania search engine marketing, które poprowadzi dla Ciebie nasza firma marketingowa mogą przynieść pożądany efekt ROI i ROAS.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Korzystamy z zaawansowanego systemu marketing automation w celu skuteczniejszego dotarcia do konsumentów, pomagając Twojej marce. Dołączamy do tego szereg narzędzi marketingowych.

roas

Czym dokładnie jest marketing 360?

Marketing 360° jest w najprostszym możliwym ujęciu sztuką polegającą na łączeniu działań. Osoby, które planują założyć firmę, muszą w pierwszej kolejności zastanowić się, co dokładnie zrobić, by marka stała się rozpoznawalna. Należy również poważnie zastanowić się, jakie działania dokładnie muszą być podjęte, aby zainteresować i przyciągnąć klientów.

Zmiany w marketingu

Przedsiębiorstwa, które są zainteresowane dotarciem do klientów powinny w pierwszej kolejności zastanowić się, kim dokładnie są ich potencjalni klienci. Firmy bardzo często nie wiedzą, do kogo kierować swoją ofertę. Dopiero w momencie zidentyfikowania potencjalnych klientów możliwe jest poznanie ich zwyczajów oraz potrzeb. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że analiza grupy docelowej, a także zachowań poszczególnych konsumentów pozwoli na zdecydowanie lepsze dopasowanie określonej oferty do bieżących potrzeb rynku.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Należy mieć świadomość, że marketing jest dziedziną znacznie bardziej dynamiczną, niż mogłoby się wydawać. Warto wiedzieć, że zmienia się ona wraz z rozwojem technologii, a także wprowadzaniem zupełnie nowych rozwiązań. Godny uwagi jest fakt, że nowinki technologiczne będą odgrywały ogromny wpływ na to, jak wyglądają, a także na czym skupiają się poszczególne działania promocyjne. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wraz z pojawieniem się na rynku kolejnych rozwiązań, stosunkowo szybko okazuje się, że mają one ogromny potencjał marketingowy. Należy mieć świadomość, że każda nowość rynkowa może być doskonałym kanałem przekazu marketingowego.

W czym dokładnie tkwi istota omawianego marketingu 360°?

Warto wiedzieć, że zarówno strategie, jak i trendy marketingowe są zmienne. Oczywiście jest to spowodowane nie tylko rozwojem technologii, ale również systematycznie zmieniających się upodobań konsumentów. Godny uwagi jest fakt, że obecnie zdecydowanie najlepsze rezultaty przynosi jednoczesne działanie na kilku płaszczyznach. W największym możliwym uproszczeniu na tym polega istota omawianego marketingu 360°. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że wspomniany rodzaj marketingu ma w swojej nazwie nawiązanie do koła.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zadaniem działań marketingowych prowadzonych w ramach tej strategii jest otaczanie konsumenta praktycznie z każdej strony. Celem jest, by potencjalni klienci otrzymywali przekaz z wielu źródeł. Jak wiadomo obecnie konsumenci korzystają z bardzo nowoczesnych urządzeń, które mają dostęp do internetu. Warto wiedzieć, że reklama offline również odgrywa bardzo istotną rolę w Marketingu 360°. Stanowi ona bowiem pewnego rodzaju dopełnienie strategii w realnym świecie.

Zadaniem marketingu 360 ° jest określenie celów, a także wdrożenie bardzo zintegrowanej strategii na bardzo dużej liczbie płaszczyzn w różnych kanałach przekazu. Bardzo istotne znaczenie będzie miała oczywiście spójność prowadzonych działań. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że zabiegi marketingowe prowadzone w ramach omawianej koncepcji muszą tworzyć zaplanowaną i zharmonizowaną całość.

Co dokładnie buduje marketing 360°?

Należy mieć świadomość, że marketing 360° będzie obejmował działania nie tylko poza internetem, ale również online. Kluczem do sukcesu jest jednak zintegrowanie oraz skoordynowanie wszystkich działań w taki sposób, by stanowiły jedność. Warto wiedzieć, że holistyczne podejście do tematu będzie zdecydowanie bardziej skuteczne w porównaniu do oderwanych od siebie działań. Można wtedy spodziewać się satysfakcjonujących rezultatów.

Jak wiadomo, powstawanie nowych technologii, a także rozwój techniki dają nowe możliwości. Bardzo szybko mogą one stać się efektywnymi narzędziami dla omawianego Marketingu 360°. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w całej strategii można wymienić kilka bardzo istotnych komponentów.

Strona internetowa oraz blog firmowy

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że w dzisiejszych czasach obecność firmy w internecie jest absolutną podstawą. Należy jednak pamiętać, aby strona internetowa była zawsze aktualna oraz przyjazna dla użytkowników. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo istotne znaczenie będzie miało stworzenie responsywnej strony www. Jej układ, a także wygląd powinny automatycznie dostosować się do rozmiaru okna przeglądarki. Warto również wiedzieć, że strony przyjazne dla użytkowników są nie tylko intuicyjne, ale również przejrzyste. Nie można oczywiście zapomnieć o wartościowej treści.

Z kolei blogi firmowe są doskonałym miejscem do zamieszczania dłuższych artykułów, które będą zawierały nowinki branżowe, porady ekspertów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że mogą one bardzo pomóc nie tylko w zwiększeniu rozpoznawalności marki, ale również zdobyciu zupełnie nowych klientów. Należy zaznaczyć, że wspomniani klienci zainteresowani określonym artykułem mogą skorzystać z oferty przedsiębiorstwa. Warto wiedzieć, że strona www oraz blog muszą ze sobą współgrać. Dzięki temu mogą wzajemnie się uzupełniać. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zlecenie stworzenia strony internetowej wraz ze zintegrowanym blogiem agencji interaktywnej.

SEM

SEM jest w najprostszym możliwym ujęciu marketingiem związanym z wyszukiwarkami internetowymi. Należy mieć świadomość, że bardzo istotne znaczenie w budowaniu rozpoznawalności danej marki będą miały wyniki wyszukiwania w wyszukiwarkach. Omawiany SEM jest wykorzystywany, by znacznie zwiększyć widoczność określonej strony w internecie, a także zagwarantować jej wysoką pozycję w płatnych i organicznych wynikach wyszukiwarki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osiągnięcie wspomnianego celu mogą zagwarantować optymalizacja stron www, linki sponsorowane, pozycjonowanie.

Reklamy displayowe

Warto wiedzieć, że reklamy są jednym z bardziej istotnych elementów marketingu. Zdecydowana większość użytkowników doskonale kojarzy banery, których kliknięcie prowadzi do przekierowania na określoną reklamowaną stronę www. W najprostszym możliwym ujęciu są do reklamy displayowe. Przedsiębiorca może decydować nie tylko o tym, jak będzie prezentowała się reklama, ale również, gdzie się wyświetli i kto ją zobaczy.

Istnieje zatem możliwość dokładnego określenia, jaka grupa użytkowników dostrzeże reklamę. Ponadto posiadając informacje o swoich klientach, można bez większego problemu skierować bezpośrednio do nich odpowiednie treści. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kierowanie przekazu do użytkowników potencjalnie zainteresowanych daną ofertą jest doskonałą opcją. Nie można zapomnieć, że do wspomnianej reklamy internetowej zaliczają się także linki sponsorowane.

Direct Marketing

Należy mieć świadomość, że direct marketing jest w najprostszym możliwym ujęciu komunikatem skierowanym bezpośrednio do konsumentów np. podczas rozmowy telefonicznej. Oczywiście bardzo istotne znaczenie będzie miało bardzo dokładne określenie grupy docelowej. Firmy stosujące omawianą formę reklamy odniosą sukces tylko wtedy, gdy trafia do osób, które są potencjalnie zainteresowane ich działalnością.

Ponadto jest to bardzo interesująca forma promocji dla przedsiębiorców, którym bardzo będzie zależało na uzyskaniu zwrotnej informacji. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w trakcie rozmowy na bieżąco można badać reakcję rozmówcy. Właściwe programy mogą również pomóc monitorować, co dokładnie dzieje się z e-mailami, które są wysyłane. Jak wiadomo nie wszyscy odbiorcy będą je otwierać.

Social Media

Należy mieć świadomość, że Social Media dają firmom ogromne możliwości w kwestiach marketingowych. Warto wiedzieć, że wspomniane media społecznościowe są niezwykle popularnym trendem wśród użytkowników internetu. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że osoby, które na co dzień zajmują się działaniami marketingowymi dostrzegły ogromny potencjał tego obszaru.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że social media są pewnego rodzaju drogą do stosunkowo szybkiej oraz łatwej komunikacji z konsumentami. Ponadto jest to świetne rozwiązanie, by zwiększyć rozpoznawalność marki czy podjąć działania promocyjne. Należy mieć świadomość, że wszystkie wspomniane cele mogą zostać uzyskane stosunkowo niskim kosztem. Do grupy omawianych Social Media trzeba zaliczyć bardzo dużą liczbę portali oraz aplikacji. Godny uwagi jest fakt, że każdy z nich będzie skupiał się na zupełnie innym aspekcie.

Facebook

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na Facebooku firmy mogą reklamować się na różne sposoby. Doskonałym rozwiązaniem może być założenie profilu firmowego, gdzie stosunkowo łatwo i szybko można będzie zamieszczać aktualności związane z firmą i jej ofertą. Ponadto profil firmowy może być doskonałym miejscem do poznania potencjalnych klientów, a także ich opinii.

Warto wiedzieć, że wiadomości zwrotne od klientów mogą być niezwykle cennym źródłem informacji, które może pomóc przedsiębiorcy dopasować ofertę do aktualnych potrzeb rynku. Należy mieć świadomość, że Facebook pozwala także na zamieszczanie płatnych reklam, które są wyświetlane określonej grupie użytkowników.

Instagram

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniany Instagram bazuje na zdjęciach, a także krótkich filmikach oraz opisach. Godny uwagi jest fakt, że zamieszczanie takich postów może być doskonałym działaniem promocyjnym. Ponadto Instagram umożliwia wyświetlanie płatnych reklam.

YouTube

Warto wiedzieć, że YouTube jest obecnie najpopularniejszym serwisem. Oczywiście najbardziej istotną rolę odgrywa w nim wideo. Użytkownicy mogą bez większego problemu znaleźć zarówno dłuższe, jak i krótsze filmy opublikowane przez twórców. Należy mieć świadomość, że to jak dokładnie wygląda klip wideo zamieszczany w serwisie zależy od tego, który element będzie najbardziej istotny dla osoby publikującej.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że YouTube, jako kanał promocji może być miejscem, w którym zainteresowana osoba przedstawia usługi lub produkty znajdujące się w szerokiej ofercie asortymentowej firmy. Można także zdecydować się na pokazywanie porad specjalistów lub zaprezentowanie ciekawych trików przy wykorzystaniu swoich produktów.

Zamów u nas skuteczny marketing 360 dla swojej firmy!

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Reklama 360 co to jest?

Reklama 360° to wszechstronne podejście do reklamy, które koncentruje się na tworzeniu zintegrowanych kampanii reklamowych, obejmujących wiele kanałów, strategii i narzędzi marketingowych. Przekaz reklamowy dostarczany jest za pośrednictwem różnych kanałów, takich jak reklama online, reklama wielkoformatowa, radio, prasa, telewizja i komunikacja mobilna. Dzięki integracji wielu narzędzi i kanałów, reklama 360° pozwala skuteczniej dotrzeć do wybranych grup docelowych, wykorzystując różne kanały do budowania świadomości marki.

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 556

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!