Profesjonalne Logo Firmy na zamówienie (tworzenie i projektowanie loga)

Key Visual
Key Visual co to jest i po co Twojej marce klucz do wizualnej spójności
11 kwietnia, 2022
Kreowanie wizerunku
Kreowanie wizerunku firmy, marki oraz wizerunku medialnego -co się na nie składa?
11 kwietnia, 2022
Logo Firmy
Logo Firmy

Profesjonalne Logo Firmy na zamówienie (tworzenie i projektowanie loga)

Nie jest ciężko przywołać z głowy klika, a nawet kilkanaście logo znanych marek oraz firm. Warto zaznaczyć, że logo przedsiębiorstwa jest jednym z pierwszych punktów, w których konsument spotykać się będzie z marką bądź firmą.

System identyfikacji wizualnej

Dlatego bardzo istotne jest to, żeby logo łatwo mogło zapaść w pamięć klienta i budzić dużo skojarzeń. Odpowiednio dobrane logo przyniesie wiele korzyści dla przedsiębiorstwa. Z tego powodu warto będzie poświęcić dużo więcej czasu, a także uwagi na jego stworzenie.

Projektowanie LOGO – Tylko projekty szyte na miarę

Logo jest znakiem graficznym przedsiębiorstwa, wydarzenia czy nawet organizacji. Warto zaznaczyć, że w jego skład wchodzą przeważnie dwa elementy. Mowa tutaj o sygnecie, czyli przedstawieniem graficznym oraz o logotypie – jest to typograficzna prezentacja przedsiębiorstwa.

Często w przykładach logo wykorzystywany jest nie tylko sygnet, ale również logotyp. Warto pamiętać, że logo firmy może jednakże być złożone jedynie z jednego elementu.

Samego sygnetu używa na przykład Google Chromie bądź niemiecka firma Volkswagen. Jeśli mowa tylko o korzystaniu z logotypu, to ciekawym przykładem będzie Canon bądź Colgate. Logotyp nie będzie oznaczał tej samej rzeczy, co samo logo, zwłaszcza iż często uznawane są te dwa określenia jako synonimy.

Praktycznie wszystkie firmy na światowych rynkach posiadają własne logo. Z tego powodu nie jest łatwym zadaniem stworzyć znak graficzny wyróżniający się wśród pozostałych.

Trzeba też wspomnieć o tym, że twórcy logotypu także korzystali z określonych wytycznych. Ponadto działali zgodnie z prawem sztuki tworzenia tego typu znaku.

Grafika logo firmy

Z tego powodu bardzo istotne będzie to, żeby logo było przede wszystkim oryginalne oraz wieloznaczne. Takie dwie cechy najlepiej będzie uznać za najważniejsze wytyczne w kwestii stworzenia logotypu przedsiębiorstwa.

Warto podkreślić, że oryginalność w kreacji logo jest głównie odejściem od przetartych wcześniej schematów. Warto będzie przyrządzić listę przeważnie wykorzystywanych w znakach graficznych zestawień barw, krojów pisma, a także symboli.

Tak stworzona lista pozwoli bardzo szybko analizować, czego najlepiej będzie unikać w kwestii tworzenia logotypu firmy.

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że wieloznaczność oznaczać będzie wielopoziomową symbolikę logo. Nasze logo przedsiębiorstwa musi być dostosowanego do konkretnego kontekstu, odbiorcy i tym podobne.

W praktycznie każdej sytuacji jego znaczenie może być nieco inne, bowiem logo nie będzie trafiało tylko do klienta z grupy docelowej. Wiele osób zastanawia się, jakie inne cechy powinno spełniać odpowiedniej jakości logo. Przede wszystkim trzeba zwrócić szczególną uwagę na czytelność.

Logo musi być z łatwością odczytywane przez konsumentów. Powinniśmy liczyć się z faktem, iż często będzie pojawiało się ono w dość małym formacie. Z tego powodu warto będzie stworzyć znak graficzny, w którym wszelkie elementy będą do odczytania nawet w w bardzo małym rozmiarze.

Projektowanie logo online czy agencja?

Jeżeli chcemy, żeby nasze logo było czytelne, warto będzie usprawnić je nieco.

Dlatego warto zadbać o to, co jest konieczne. Bardzo ważne jest poprawienie siły odbioru znaku graficznego. Istotna jest także łatwość jego zapamiętania przez klienta.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Jeśli mowa o łatwości w zapamiętaniu, to należy postawić szczególną uwagę na typografię oraz dobór kolorów. Logo musi być tak zrobione, żeby było łatwo zapamiętane przez konsumenta.

Warto zaznaczyć, że w typografii bardzo pomocne okazywać się będą dedykowane kroje pisma.

Spore sukcesy odnosi w obecnych czasach nierzadko stosowana Helvetica. Bardzo duże znaczenie będzie miało także to, jak dany krój komponuje się z danym napisem.

Budowanie marki- logo i kolory
Budowanie marki- logo i kolory

Warto zaznaczyć, że przy doborze kolorów najlepiej choć w niewielki stopniu określić, dla kogo logo przedsiębiorstwa będzie kierowane. Kolejnym istotnym krokiem będzie znaczenie danego koloru.

Warto zadbać jeszcze o jedną istotną kwestię. Mowa tutaj o tym, że tworząc logo, należy zadbać o to, żeby nie poddawało się łatwo próbie czasu. Nierzadko bywa tak, że częste zmianie znaku graficznego przedsiębiorstwa ma ujemny wpływ na jego zapamiętanie przez konsumentów.

Nowoczesne logo firmy

W kwestii budowania logotypu firmy, ważny będzie spójny koncept. W przypadku gdy przystępujemy do zaprojektowania logo przedsiębiorstwa, musimy pamiętać o kilku bardzo istotnych zagadnieniach.

Najlepiej postarać się, żeby odbiorcy widzący po raz pierwszy nasz logotyp, wiedzieli, w jakiej branży działa nasze przedsiębiorstwo. Trzeba też wspomnieć o tym, że żyjemy w kulturze obrazkowej.

Dlatego bardzo istotne będzie to, żeby sygnet przedstawiał nazwę naszej firmy.

System identyfikacji wizualnej
Profesjonalne Logo Firmy na zamówienie (tworzenie i projektowanie loga)

Ważne jest też to, żeby dodać taką rzecz, która będzie kojarzona z naszą firmą. Dlatego warto umieścić coś konkretnego do logo firmy. Bardzo ważne jest dopasowanie oraz użyteczność.

Logotyp przedsiębiorstwa będzie często pojawiał się w wielu różnych miejscach. Będzie miał on różne rozmiary – wszystko zależeć będzie od rodzaju okoliczności. Warto pamiętać, że w każdej sytuacji logo powinno wyglądać podobnie.

Odpowiednio stworzone logo pozwoli firmie lepiej konkurować na rynku. Dlatego warto zainwestować w dobry logotyp przedsiębiorstwa.

Podsumowanie

Jeśli potrzebujesz nowe logo/branding/rebranding to zapraszamy do kontaktu z nasza agencją!

W innym przypadku daj znać w komentarzu co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Profesjonalne Logo Firmy na zamówienie (tworzenie i projektowanie loga)?

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)