Joomla Strony i Sklepy Content Management System (CMS)

Content Delivery Network CDN
Content Delivery Network (CDN) – sieć dostarczania treści
29 marca, 2022
kultura organizacyjna
Kultura organizacyjna
29 marca, 2022
Joomla
Joomla

Joomla Strony i Sklepy Content Management System (CMS)

Jakie zalety ma CMS Joomla?

Joomla to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS), dzięki któremu nawet osoby bez znajomości programowania mogą postawić profesjonalną stronę internetową.

Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jakie największe zalety ma CMS Joomla i dlaczego warto właśnie na niego postawić.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Jakie największe atuty?

Joomla wyróżnia się bardzo prostą instalacją, dlatego też jest to doskonały wybór dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z projektowaniem stron internetowych. Po pobraniu pełnej paczki wystarczy kilka prostych kroków, aby skrypt zaczął prawidłowo działać na serwerze.

Dla wielu użytkowników olbrzymim atutem będzie także dostęp do wielu mniej lub bardziej zaawansowanych wtyczek.

Na stronie domowej można w chwili obecnej znaleźć ponad kilka tysięcy darmowych wtyczek. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby skorzystać z dobrodziejstwa płatnych wtyczek. Warto wspomnieć także o tym, że w każdej chwili skorzystać można z profesjonalnego wsparcia technicznego.

Początkujący informatycy mogą skorzystać z wielu ciekawych narzędzi programistycznych i interesujących tutoriali, dzięki którym można poszerzyć swoją wiedzę i bez problemu rozwiązać najpopularniejsze problemy.

W języku angielskim i polskim znaleźć można także wiele for dyskusyjnych, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy.

Społeczność Joomla jest bardzo duża, dlatego też zawsze będzie można skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonych specjalistów.

Dlaczego warto?

Joomla wyróżnia się bardzo prostą i intuicyjną nawigacją, dzięki czemu bez problemu można obsługiwać nawet kilka hierarchii.

W dużej mierze to właśnie dzięki temu CMS-sowi nie ma nawet najmniejszego problemu ze sprawnym zarządzaniem rozbudowanymi stronami internetowymi. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą postawić szybki serwis składający się z wielu podstron.

Joomla dostosowany został oczywiście do najnowszych wytycznych Google.

CMS Joomla jest przyjazny SEO, dzięki czemu można znacząco poprawić pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Pamiętać należy o tym, że założenie nowoczesnej strony internetowej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby zdobyć nowych użytkowników warto zadbać właśnie o pozycjonowanie.

Do największych zalet można zaliczyć nie tylko prostą instalację, ale również bezproblemowe aktualizacje do najnowszej wersji.

Nie tylko zalety

Joomla posiada oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że większość bardziej zaawansowanych wtyczek jest płatnych.

Problemy mogą pojawić się także przy zgodności poszczególnych modułów. Osoby początkujące mogą mieć problemy z kompatybilnością pomiędzy wybranymi modułami i zainstalowanymi wtyczkami.

Aby rozwiązać niektóre problemy wymagana jest zaawansowana ingerencja w kod PHP. Uwagę należy zwrócić także na wydajność skryptu.

Aby w 100% skorzystać z olbrzymiego potencjału CMS-u Joomla warto skorzystać z serwera zewnętrznego z dość dobrymi parametrami technicznymi. Wydajny hosting jest niezbędny przede wszystkim przy mocno rozbudowanych stronach.

Kto powinien postawić na Joomla?

Joomla od samego początku istnienia rozwijany jest jako czysty system zarządzania treścią. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą postawić prostą stronę wizytówkową, jak i również bardzo rozbudowany serwis. Warto wspomnieć o tym, że to właśnie na CMS Joomla postawiona jest główna strona Peugeota, czy też strona skarbnicy narodowej.

Joomla
Joomla

Joomla przypadnie do gustu również tym osobom, które poszukują dość prostego i darmowego narzędzia, które na bieżąco jest rozwijane.

Joomla oferuje bardzo wiele ciekawych funkcjonalności, dlatego też bez problemu można sprostać nawet bardzo rygorystycznym standardom.

Jakie są najpopularniejsze wtyczki Joomla?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z CMS-em Joomla powinny w pierwszej kolejności zapoznać się z wtyczką Akeeba Backup.

Jak sama nazwa wskazuje jest to rozbudowane narzędzie do robienia kopii zapasowych. Niestety awaria strony może pojawić się w najmniej spodziewanym momencie, dlatego też tym bardziej pamiętać należy o regularnym robieniu kopii zapasowych. Dużym zainteresowaniem cieszy się także wtyczka Breezing Forms pro, dzięki której można stworzyć ciekawe formularze kontaktowe.

Acymailing to z kolei rewelacyjna wtyczka dla osób, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa newslettera. Osoby, które chcą dodać do swojej strony funkcjonalny blog tematyczny mogą rozważyć zainstalowanie wtyczki Easy Blog. Jest to wspaniały komponent, który wbrew pozorom przypadnie do gustu nie tylko blogerom. Kolejną wartą uwagi wtyczką jest Ozio Gallery.

Jak łatwo się domyślić jest to plugin dla osób, które chcą pochwalić się responsywnymi zdjęciami. Na samym końcu warto wspomnieć o wtyczce SP Page Builder, dzięki której można w kilku krokach postawić mobilną stronę internetową.

W dużej mierze to właśnie dzięki tej wtyczce można zaprojektować stronę od a do z, korzystając z popularnej metody „przeciągnij i upuść”.

Co sądzisz o wpisie pt. Joomla Strony i Sklepy Content Management System (CMS)? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)