Jak zrobić gifa? (szybka metoda: animowany GIF)

promowanie postów na facebooku
Jak promować post na fb
27 kwietnia, 2022
Sklep na facebooku
Facebook kontakt -W jaki sposób można skontaktować się z Facebookiem?
27 kwietnia, 2022
Jak zrobić reklamę na Facebooku
blogowanie

Jak zrobić gifa? (GIF na telefonie i komputerze)

Każdy użytkownik internetu z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, czym są gify. Otóż, są to pliki graficzne, które przybierają postać krótkich animacji. Z racji tego, że zajmują niewiele miejsca, cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników sieci. Śmiało można powiedzieć, że ostatnimi laty stanowią one jeden z podstawowych elementów komunikacji w internecie.

Użytkownicy sieci używają ich do wyrażania swoich emocji, nawiązywania znajomości czy też w celach humorystycznych. Wydawać by się mogło, że stworzenie gifa to proces, który lepiej pozostawić profesjonalnym grafikom. Tymczasem prawda jest taka, że istnieje wiele przydatnych narzędzi, które umożliwiają tworzenie gifów nawet początkującym użytkownikom.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Jak zrobić gifa – generatory online

Każda osoba, która chciałaby wykonać własnego gifa, może skorzystać z darmowych generatorów, dostępnych w internecie. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że tworząc gify w ten sposób, nie trzeba kłopotać się ściąganiem specjalnych aplikacji na telefon bądź też instalowaniem oprogramowania na komputerze.

Generatory działające w internecie umożliwiają tworzenie gifów z poziomu witryny. Są to bardzo proste narzędzia, które mogą pochwalić się intuicyjnym, przyjaznym interfejsem. Dzięki nim można utworzyć krótkie animacje szybko i sprawnie. Gotową pracę można zapisać na komputerze bądź też od razu udostępnić na wybranym portalu społecznościowym.

Tego typu generatory umożliwiają stworzenie gifa zarówno z plików wideo, jak i obrazów. Aby utworzyć własną animację, należy załadować co najmniej dwie ilustracje. Najlepsze efekty można uzyskać, kiedy wprowadzi się serię zdjęć. Po połączeniu ich ze sobą, utworzą one płynną, estetyczną animację.

email marketing
Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Jak stworzyć gifa na telefonie?

Co ciekawe, stworzenie gifa na telefonie wcale nie jest takie trudne.

Wystarczy skorzystać z darmowych narzędzi, dostępnych w sklepach z aplikacjami. Bardzo często umożliwiają one tworzenie gifów na żywo – z wykorzystaniem nagrywanych na bieżąco video bądź też robionych właśnie zdjęć. Oczywiście, aplikacje te umożliwiają także załadowanie obrazów z galerii telefonu.

Tego typu oprogramowanie umożliwia użytkownikom nieco bardziej zaawansowane opcje edycji gifa – można określić jego prędkość wyświetlania, dodać napisy bądź też efekty specjalne.

Jak zrobić animację GIF’a w swoim smartfonie? Wystarczy ściągnąć jedno z całkowicie darmowych narzędzi – np. Gif Maker, który jest dostępny zarówno w App Store jak i w Google Play. Oferuje on możliwość tworzenia gif’a „na żywo”.

Jak zdobyć polubienia strony na FB

Z jakiego oprogramowania korzystać, by tworzyć gify?

Każda osoba, która zastanawia się, jak zrobić gifa, z pewnością zadaje sobie pytanie, czy warto skorzystać z płatnego oprogramowania. Pomimo tego że liczba darmowych programów do tworzenia gifów jest naprawdę oszałamiająca, to zazwyczaj ich funkcjonalności są nieco ograniczone.

Niemniej jednak z reguły są one zupełnie wystarczające dla początkujących użytkowników, którym zależy na prostym, estetycznym efekcie. Ogromną zaletą darmowych aplikacji jest fakt, że wyróżniają się one przejrzystym interfejsem i wygodą. Zapewniają podstawowe możliwości edycji.

Osoby, którym zależy na nieco bardziej rozbudowanych funkcjonalnościach, mogą zdecydować się na płatne programy do tworzenia gifów.

Są to narzędzia przeznaczone dla szczególnie wymagających użytkowników i profesjonalistów. Gify tworzone w tego typu programach mogą być edytowane na każdym etapie – pojedyncze zdjęcia można retuszować, określić parametry ich wyświetlania, a także publikować bezpośrednio na portalach społecznościowych.

Podejmując decyzję odnośnie tego, na jakim oprogramowaniu bazować w celu tworzenia gifów, trzeba zadać sobie pytanie, w jakim celu mają być one tworzone. Użytkownik, który chce zrobić gifa w celu czysto humorystycznym, może śmiało korzystać z darmowego oprogramowania, które zapewnia mu podstawowe funkcjonalności.

Natomiast te osoby, którym zależy na profesjonalnym, zachwycającym efekcie końcowym, powinny zdecydować się na zakup płatnego oprogramowania.

Jak zrobić gifa w Canva?

Kliknij przycisk pobierania w prawym górnym rogu edytora i wybierz opcję GIF, aby zapisać wszystkie lub wybrane strony projektu.

Jak stworzyć GIF z filmiku YouTube?

  1. Wejdź na GIPHY i kliknij Utwórz.
  2. Dodaj adres internetowy filmu z youtube, który chcesz przekształcić w GIF.
  3. Znajdź fragment filmu, który chcesz przekształcić i wybierz długość.
  4. Opcjonalny krok: dodaj napisy, emotikony czyli upięsz swój GIF.
  5. Opcjonalny krok: dodaj hashtagi do swojego GIF-a.
  6. Prześlij swój GIF do GIPHY.
pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Podsumowanie

Podsumowując, tworzenie gifów wcale nie jest takie trudne, jeśli wie się, jak się za to zabrać. A z pewnością warto to robić – gify stanowią ostatnimi czasy jeden z podstawowych sposobów komunikacji w internecie, zwłaszcza wśród młodych osób.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Jak zrobić gifa? (szybka metoda: animowany GIF)?

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)