Jak założyć kanał na youtube? -co to jest, ustawienia +[przykłady, definicja, jak zarabiać na YT]

Co to jest YouTube
Jak założyć kanał na youtube

Kanał YouTube – dlaczego warto go mieć i czy można dobrze zarabiać?

Jeśli myślisz o założeniu kanału na najpopularniejszej platformie wideo na świecie, prawdopodobnie już sporo o niej wiesz. wiesz jaki ma zasięg i potencjał.

Warto tutaj powiedzieć, że polscy użytkownicy spędzają na platformie średnio 40 minut dziennie, a 91% internautów w naszym kraju ogląda treści, czyli z prostej matematyki wynika, że prawie Twoja przyszła grupa odbiorców to, aż 25 mln odwiedzających.

To olbrzymi potencjał, który pozwala na osiągnięcie ogromnych zysków z reklamy, a także tworzy dobrą podstawę do rozszerzenia działalności na inne branże. YouTube to także świetny sposób na dotarcie do nowych odbiorców, do których inne media społecznościowe nie są w stanie dotrzeć.

Więc poniżej: Jak założyć kanał na youtube?

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Jak założyć kanał YouTube?

Aby założyć kanał na YouTube, należy wykonać następujące kroki:

 1. Zaloguj się na swoje konto Google lub załóż nowe konto, jeśli jeszcze go nie masz. Pamiętaj, że YouTube jest częścią platformy Google.
 2. Przejdź na stronę główną YouTube i kliknij przycisk „Zaloguj się” w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Po zalogowaniu się, kliknij ikonę swojego konta w prawym górnym rogu ekranu i wybierz opcję „Twórz konto kanału”.
 4. Na kolejnej stronie wybierz typ konta, który chcesz utworzyć. Możesz wybrać między kontem osobistym lub kontem biznesowym.
 5. Wprowadź informacje o swoim kanale, takie jak nazwa kanału, opis i zdjęcie profilowe. Upewnij się, że nazwa kanału jest łatwa do zapamiętania i odzwierciedla tematykę Twojego kanału.
 6. Przejdź przez proces weryfikacji, który pozwoli Ci potwierdzić swoją tożsamość.
 7. Gotowe! Twój kanał na YouTube został założony. Teraz możesz dodać swoje filmy, edytować informacje o kanale i zarządzać swoim kontem.

Pamiętaj, że po założeniu kanału na YouTube, ważne jest regularne publikowanie wartościowych i interesujących filmów, które przyciągną uwagę widzów i pozwolą Ci rozwijać swoją społeczność na tej platformie.

Technicznie rzecz biorąc, założenie kanału na największej platformie do publikowania i oglądania wideo na świecie jest bardzo prostym zadaniem, które zajmuje tylko max dziesięć minut i jest całkowicie bezpłatne.

Właściciele kont Google naprawdę muszą tylko przejść do zakładki Kanały YouTube i podać dodatkowe informacje o kanale na tej platformie (w tym tytuł, awatar [zdjęcie profilowe], tło, linki do innych mediów społecznościowych. opis kanału itp.).

Na tym etapie jeśli chcesz promować swój biznes pozostało już tylko dodać filmy i stworzyć kampanie marketingowe, które pozwolą Ci dotrzeć do wybranych segmentów klientów. Chociaż słowo „jedynie” nie jest tutaj właściwe, ponieważ treść i wizerunek decydują o największym stopniu sukcesu, a stworzenie ciekawych filmów wcale nie jest takie łatwe.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Jak założyć kanał na youtube, aby rozpocząć budowanie marki i zarabianie?

Wykonaj poniższe kroki, aby założyć kanał na youtube, którym tylko Ty możesz zarządzać za pomocą swojego własnego konta Google.

 • Zaloguj się do konta google, lub bezpośrednio zaloguj się na YouTube na komputerze lub swoim smartfonie.
 • Kliknij zdjęcie profilowe w prawym górnym rokgu
 • Wybierz opcję Utwórz kanał.
 • Pojawi się teraz prośba o utworzenie kanału.
 • Dokładnie przejrzyj widoczne informacje (w tym czy wybrane jest właściwe konto Google oraz zdjęcie) i potwierdź, że chcesz stworzyć kanał.

Jak zarabiać na YouTube krok po kroku?

Zarabianie na YouTube może być dla wielu ludzi interesującym źródłem dochodu. Oto kilka kroków, które pomogą Ci zacząć zarabiać na YouTube:

 1. Stwórz interesujący kanał – Twój kanał musi być interesujący i wartościowy dla widzów. Staraj się tworzyć filmy, które będą przyciągać widzów i utrzymywać ich uwagę.
 2. Monetyzuj swoje filmy – Aby zarabiać na YouTube, musisz mieć aktywną monetyzację na swoim kanale, za pomoca Google Adsense. Aby to zrobić, musisz mieć przynajmniej 1000 subskrypcji i 4000 godzin wyświetlania w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
 3. Dołącz do programu partnerskiego – Dołączenie do programu partnerskiego YouTube to kluczowy krok w procesie zarabiania na tej platformie. Program partnerski pozwala na wyświetlanie reklam przed lub podczas Twoich filmów.
 4. Buduj społeczność – Wspólnota jest ważnym aspektem sukcesu na YouTube. Odpowiadaj na komentarze, zachęcaj widzów do subskrybowania kanału i buduj lojalną społeczność.
 5. Szukaj sponsorów – Możesz również szukać sponsorów, którzy chcą reklamować swoje produkty lub usługi na Twoim kanale. Możesz umieścić reklamę w opisie filmu lub w samym filmie.
 6. Sprzedawaj produkty – Jeśli masz swój własny biznes lub sprzedajesz swoje produkty, możesz umieścić linki do swojego sklepu w opisie filmu lub reklamować swoje produkty bezpośrednio w filmie.

Pamiętaj, że zarabianie na YouTube wymaga czasu i wysiłku. Musisz tworzyć wartościowe filmy, budować społeczność i rozwijać swoją obecność na tej platformie.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak stworzyć kanał na youtube pod nazwą firmy

Wykonaj poniższe kroki, aby stworzyć kanał, który może mieć kilku właścicieli albo menedżera.

Dodatkowo także możesz połączyć swój kanał z kontem marki, jeśli chcesz używać na swoim koncie google, lub w YouTube innej nazwy.

 • Zaloguj się do konta google, lub bezpośrednio zaloguj się na YouTube na komputerze lub swoim smartfonie.
 • Wyświetl następnie listę kanałów.
 • Utwórz nowy kanał albo użyj już istniejące konto marki:
  • Stwórz kanał, klikając opcję Utwórz nowy kanał.
  • Stwórz kanał na YouTube dla konta marki, którym już zarządzasz. Zrobisz to wybierając odpowiednie konto z listy.
 • Podaj informacje potrzebne do stworzenia nazwy nowego kanału.
 • Następnie kliknij Utwórz.
 • W tym momencie zostanie stworzone nowe konto dla Twojej firmy/marki/brandu.

Youtube założenie

Założenie youtube miało miejsce dnia 14 lutego 2005, w San Mateo, Kalifornia, Stany Zjednoczone.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Jak założyć kanał na youtube?

Napisz w komentarzu.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 111

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!