Jak usunąć wirusa z fb. Facebook udostępnia posty bez mojej wiedzy

API Interfejs programowania aplikacji (application programming interface)
API Interfejs programowania aplikacji (application programming interface)
23 kwietnia, 2022
Jak zrobić reklamę na Facebooku
Jak zrobić reklamę na Facebooku? Tutorial krok po kroku [kampania fb ads w menedżerze reklam]
25 kwietnia, 2022
Facebook marketing

Co to jest wirus na Facebooku

Z definicji wirus to program zaprojektowany do włamywania się do oprogramowania i zmiany jego właściwości. Często kradnie nasze dane jak numery kont, hasła czy loginy. Zwykle nie zauważamy momentu, w którym nielegalnie uzyskuje dostęp do naszego konta i nie wiemy, skąd pochodzi.

Nowy złośliwy wirus Facebooka który zainfekował nasze konto wysyła dodatkowo często linki do osób z naszej listy znajomych i nakłania je do ich otwarcia.

Jak to się w ogóle dzieje że oszuści i hakerzy tak perfidnie mogą działać?

Jedną ze sztuczek jest wysyłanie wiadomości typu „ktoś ma Twoje nagie zdjęcia”, albo „czy to Ty?”, co sugeruje, że ich prywatne zdjęcia wyciekły do ​​Internetu i zostały wykorzystane w sposób, który szkodzi ich wizerunkowi. W rzeczywistości te wysyłane linki nie zawierają żadnych zdjęć, ale są tylko przynętą dla wielu którzy się nabierają i w nie klikają. Popularny facebookowy wirus „czy to ty?” to tylko jedna z wielu metod hakerskich służących do wyłudzania naszych danych.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Wirusy pojawiają się na telefonach, aby zobaczyć, z jakich stron korzystamy, sprawdzają naszą historię wyszukiwania stron i, co bardziej niepokojące, takie złośliwe oprogramowanie zapisuje wszystkie hasła i dane logowania.

Czasami kiedy szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, jak pozbyć się wirusa z facebook’a, sami przypadkowo zaczynamy się narażać na równe dodatkowe ataki wirusów. Programy do diagnozowania i usuwania infekcji komputerowych, które pobieramy z niepewnego źródła aby tylko jak najszybciej pozbyć się problemu mogą czasami przysporzyć nam więcej szkody niż pożytku.

Wirus na FB wysyła wiadomości

Czym jest wirus fb?

Mówiąc prościej, jest to najczęściej aplikacja której nieświadomi negatywnych skutków nadaliśmy uprawnienia do korzystania z naszych kont. Potrafią udostępnić w naszym imieniu „dziwne” treści na messengerze, na naszej tablicy lub nawet mogą zarządzać całym naszym kontem.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Jak usunąć wirusa z messengera na FB

Oszukiwanie znajomych nigdy nie jest przyjemne. Nikt chyba nie robi tego świadomie, a w takie sytuacji właśnie stawiają nas często wirusy, które na messengerze wysyłają naszym znajomym fałszywe wiadomości.

Nie chce aby nasze konta wysyłały podejrzane wiadomości do znajomych z Facebooka, mające na celu wyłudzenie pieniędzy lub danych z komputera, co postawi nas w szczególnie niekomfortowej sytuacji.

Wirusy atakujące konta Messenger mogą spowodować poważne szkody w postaci podawania fałszywych danych lub kradzieży pieniędzy.

Dzieje się tak, ponieważ aplikacja jest używana przez wielu użytkowników. Fakt, że możesz mieć konto w aplikacji Messenger bez Facebooka, sprawia, że ​​nawet osoby, które na co dzień unikają mediów społecznościowych, decydują się na używanie go jako głównego komunikatora.

W trosce o bezpieczeństwo swoje i swoich znajomych warto dowiedzieć się, jak usuwać wirusy z Messengera na urządzeniach mobilnych i komputerach z systemem Android lub IOS. Podajemy instrukcje krok po kroku jak usunąć wirusa z fb na telefonie:

  1. Obowiązkowo wyloguj się ze wszystkich swoich urządzeń. Taką funkcję znajdujesz w ustawieniach. Wchodzisz do zakładki która nazywa się „Bezpieczeństwo i logowanie”.
  2. Następnie zmień hasło na nowe. Musi ono chronić Twoje konto w bardzo wysokim stopniu. Nowe hasło musi być całkowicie inne od Twojego poprzedniego. Poza tym musi zawierać cyfry, mieszankę dużych i małych liter, a także znaki specjalne (przynajmniej jeden). Tylko pamiętaj że musisz je zapamiętać!
  3. Włącz dwustopniowe uwierzytelnianie. Ta opcja spowoduje, że zalogowanie się na twoje konto będzie możliwe tylko jeśli potwierdzisz logowanie na drugim urządzeniu. Na przykład dostaniesz kod aby się zalogować SMS’em. Podwójną weryfikację powinieneś wprowadzać nie tylko na facebooku, ale na wszystkich portalach, z których korzystasz, nawet jeśli nie bałeś się wcześniej wirusów.
  4. Znajdź źródło problemu. Wirusy na Facebooku Messengerze zwykle pojawiają się z innych aplikacji. Więc przejrzyj zawartość swojego telefonu i sprawdź, która z pobranych aplikacji/plików/pdf może stanowić źródło problemu. Jeśli znajdizesz coś czego nie instalowałeś celowo błyskawicznie to usuń!
  5. Zaloguj się ponownie na swoje konto na messenferze i Facebooku (wykorzystując dwustopniową weryfikację). Przejdź do zakładki „Bezpieczeństwo i logowanie”, i sprawdź czy urządzenie, na którym jesteś zalogowany to twój smartfon lub komputer.

Sugeruję pamiętać o wylogowaniu ze wszystkich zalogowanych dotychczasowo urządzeń. Zagwarantuje Tobie to bezpieczeństwo i będziesz mieć pewność że nikt nie będzie mógł zalogować się na Twoje konto bez dostępu do Twojego telefonu.

Jak zapobiegać wirusom w Messengerze?

Cyberplaga i wirusy to coś czego nikt z nas nie chce. Jeśli chodzi o bezpieczne korzystanie z aplikacji, profilaktyka może jednak zapobiegać wirusom na Messengerze i Facebooku. Szybkie reagowanie na wszelkie podejrzane posty na Facebooku lub interakcje ze znajomymi, którzy pojawiają się na naszym koncie bez naszej wiedzy, chroni nas przed całkowitym zhakowaniem naszego profilu.

„Lepiej dmuchać na zimne”: dlatego zanim zaczniesz się martwić, jak usunąć wirusy z Facebooka i Messengera, spróbuj wprowadzić pewne zmiany w sposobie korzystania z mediów społecznościowych.

Po pierwsze, nie klikaj żadnych podejrzanych linków, nawet tych wysłanych do Ciebie przez znajomych.

Nie instaluj też nieznanych aplikacji lub oprogramowania z nietypowymi rozszerzeniami plików. Wirusy potrafią się bardzo skutecznie ukrywać, więc unikanie ich wymaga dużej uwagi i ograniczonego zaufania.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Napisz do nas jeśli chcesz rozwijać swoją firmę w internecie!
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)