Hasło reklamowe – jak tworzyć ciekawe slogany?

Obsługa posprzedażowa klienta – co robić, aby utrzymać klienta (i sprzedać mu więcej)
20 czerwca, 2022
Grafika rastrowa
Google ads czy warto (zalety i wady)
20 czerwca, 2022
Grafika rastrowa
hasło reklamowe

Hasła reklamowe – co powinno się wiedzieć?

Każdy z nas wie, czym jest reklama. Jest to określona forma przekazu zmierzająca do tego, aby zachęcić klienta do kupienia danej rzeczy lub usługi. Reklama może przyjmować formę ulotki, spotu radiowego czy też telewizyjnego filmu.

Jak się jednak okazuje bez względu na to, jaka będzie postać i forma reklamy kluczowym jej element jest zawsze ten sam. Chodzi w tym wypadku oczywiście o hasło reklamowe.

Czym ono jest, jakie ma znaczenie, a także co powinno się na jego temat wiedzieć?

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

Najważniejsze cechy dobrego hasła reklamowego

Czym jest hasło reklamowe? Jest to krótkie zdanie, które w zwięzłej formie komunikuje klientowi najważniejsze wartości i cele danego przedsiębiorstwa. Jest to najczęściej kilka słów, które definiują całą kampanię marketingową i wszystkie wypuszczane w jej ramach reklamy. Często hasła reklamowe są na tyle trafne i dobrze skonstruowane, że staje się po prostu kultowe. Dobrym tego przykładem może być hasło „No to frugo”, „Just do it” lub „Das Auto”.

Co łączy wszystkie te hasła? Jakie są najważniejsze cechy dobrego hasła, które powinno się brać pod uwagę, jeśli chce się stworzyć własne? Przede wszystkim jak można łatwo zauważyć, wszystkie dobre hasła reklamowe charakteryzują się niezwykłą prostotą. Nie ma tu miejsca na wymyśle sformułowania, skomplikowane znaczenia czy też użyte podteksty. Hasło reklamowe jest proste, lecz jednocześnie eleganckie i trafne.

Kolejną jego cechą charakterystyczną jest łatwa identyfikacja z marką. Doskonałym tego przykładem może być hasło firmy Subway, czyli „Eat fresh” lub też Aple „Think Different”. Gdy myśli się o tych hasłach, od razu ma się przed oczami konkretne marki.
Co więcej, każde hasło musi być łatwe do zapamiętana, czyli musi wpadać w ucho. Dodatkowo musi być wiarygodne, czego dobrym przykładem jest „Rozpuszcza się w ustach, a nie w dłoni”.

Jak więc widać stworzenie dobrego hasła reklamowego jest naprawdę bardzo trudne. Musi być ono ciekawe, sprytne, a także zaskakujące. Z tego też powodu często stosuje się zbitki dwóch słów czy też różne, zaskakujące odbiorcę zestawienia.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Jak stworzyć hasło reklamowe?

Skoro już wiadomo, czym powinno się charakteryzować dobre hasło reklamowe, warto się teraz dowiedzieć, czym się należy kierować, jeśli chce się je stworzyć. O czym powinno się pamiętać i jakich spraw należy się trzymać?

Jak już zostało to na początku wspomniane, bardzo dobre hasła reklamowe cechują się prostotą. Jest to nadrzędna cecha, której należy się bezwzględnie trzymać. Co to jednak oznacza? Przeważnie hasło ma 5-6 wyrazów, choć niektóre mogą zaledwie nawet 2 lub 3.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, że hasło musi być oryginalne. Użycie sztampowatego, prostego i prostego do wymyślenia hasła nie zwróci większej uwagi klientów. Jeśli więc hasło będzie banalne i takie, na które może wpaść dosłownie każdy, nie spełni ono po prostu swojego zadania, czyli będzie bezużyteczne. Hasło to żadnego klienta nie zaskoczy, a więc nie przykuje jego uwagi.

Jeśli szuka się oryginalnych rozwiązań i zaskakujących pomysłów, często odejść można zupełnie od meritum sprawy, czyli od danego przedsiębiorstwa. Łatwo wtedy wymyślić hasło niespójne, które nie będzie miało większego sensu w odniesieniu do branży, w której operuje dana firma.

Co więcej, hasło nie może być nawet zbyt oryginalne względem grupy docelowej, do które będzie skierowane. Dobrym tego przykładem są reklamy banków, które wykorzystywać mogą hasła młodzieżowe. Bank kojarzy się z powagą, bezpieczeństwem i rozwagą. Wykorzystanie do reklamy hasła zbyt luźnego, skierowanego bezpośrednio do młodzieży, nie odniesie odpowiedniego skutku na odbiorcach.

Metody tworzenia haseł reklamowych

Dla wielu osób stworzenie dobrego hasła reklamowego może wydawać się trudne albo wręcz niemożliwe do zrealizowania. Jak się jednak okazuje, wykorzystuje się do tego zadania kilka technik, które sprawiają, że cały proces zaczyna być znacznie bardziej przystępny.

Zdecydowanie najciekawszą techniką są gry słowne, które oparte są na wieloznaczności lub też ciekawych skojarzeniach. Jest to doskonała technika, jeśli chce się pobudzić klientom wyobraźnie i zmusić ich do niewielkiego wysiłku intelektualnego.
Innego typu wartą stosowania techniką jest aliteracja. Mowa tu jest o powtórzeniu kilku głosek na samym początku hasła lub też w akcentowanym wyrazie. Powoduje to, że hasło staje się melodyjne, a więc łatwo zapada w pamięć. Na koniec warto jeszcze wiedzieć o technice o nazwie zestawienie. Polega to na wyróżnieniu np. dwóch najważniejszych zalet danego produktu.

Dlaczego warto wykorzystywać hasło reklamowe?

Jak wiec widać, hasło reklamowe to naprawdę ciekawa forma, która jest niezwykle często wykorzystywana. Mało kto jednak zastanawia się nad tym, z jakiego konkretnie powodu warto takie hasło stosować. Co się dzięki temu zyskuje?

Przede wszystkim na uwadze należy mieć to, że dobre hasło reklamowe będzie działało jak magnes na klientów. Nie tylko przyciągnie do nas nowych, lecz pozwoli także utrzymać dotychczasowych. Co więcej. Hasło reklamowe spowoduje, że marka zaistnieje w świadomości wielu osób, które prawdopodobnie nigdy danym produktem i firmą by się nie zainteresowały.

Co to jest hasło reklamowe?

Prosta definicja: jest to hasło, slogan lub zdanie, które komunikuje wartości marki. Dzięki temu pokazujemy odbiorcom na czym nam zależy i w codziennej komunikacji przekazujemy te wartości.

Jak zastrzec hasło reklamowe?

Hasło reklamowe można zastrzec zgłaszając je do ochrony w urzędzie patentowym. Procedura jest podobna do tej związanej z nazwą firmy, czy logo. Jak mówi art. 120 ustawy prawo własności przemysłowej znakiem towarowym może być każde oznaczenie, które można przedstawić w sposób graficzny.

Ciekawe hasła reklamowe przykłady

 • Disneyland: “The happiest place on Earth.”
 • Nike: “Just do it.”
 • De Beers: “A diamond is forever.”
 • „Takie rzeczy tylko w Erze”
 • „Prawie robi wielką różnicę”
 • „Żubr w trawie puszczy”
 • „Żubr powstaje z jęczmienia”
 • „Dobrze posiedzieć przy żubrze”
 • „Żubr – tuż za rogiem”
 • „Nie masz siana? Idź do bociana”
 • Samsung: “Do what you can’t.”
pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy
pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Hasło reklamowe – jak tworzyć ciekawe slogany?

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)