Growth hacker, a growth hacking marketing (technika marketingowa hackowanie wzrostu)

Jak usunąć konto na ig
Jak usunąć konto na ig (jak usunąć instagrama)
7 lipca, 2021
reklama na tik tok
Reklama na Tik Tok (kampania tiktok ads) Marketing
9 lipca, 2021
growth hacker
growth hacker

Czym jest Growth hacking

Spis treści wpisu: growth marketer, nowy marketing wzrostu?

Zobacz NAJLEPSZY kurs facebook ads w internecie:

Szkolenie Facebook Ads

Co to jest growth marketing?

Growth hacking (znany również jako „marketing wzrostu”, lub „hacking wzrostu”) to wykorzystanie „cwanych i kreatywnych„, a także nieskomplikowanych i opłacalnych taktyk marketingu internetowego w celu zwiększenia i utrzymania aktywnej bazy użytkowników, sprzedaży produktów i zwiększenia ekspozycji. Pomyśl o „hackowaniu” w kategoriach hacków życiowych – tych małych skrótów, które ułatwiają Ci życie.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

growth hacking

Growth hacking jest najczęściej kojarzony ze start-upami i małymi firmami, tj. tymi organizacjami, które nie mają dużej ilości gotówki do stracenia, ale potrzebują szybkich rezultatów. Jest to jednak koncepcja skalowalna, która ma zastosowanie w każdym biznesie internetowym, który chce utrzymać wzrost i utrzymać aktywną bazę użytkowników.

Co growth hacker robi inaczej niż w tradycyjnym marketingu

Wiele osób myśli o hackowaniu wzrostu i marketingu jako jednym i tym samym. Istnieją jednak subtelne, ale ważne różnice.

Growth hacking jest jak marketing, ponieważ jego ostatecznym celem jest pozyskiwanie klientów lub zachęcanie większej liczby osób do korzystania z określonego produktu lub usługi. Jednak ze względu na swoje korzenie w społeczności start-upów, opiera się w dużej mierze na taktyce, która nie wiąże się z wydawaniem ogromnych budżetów, do których mają dostęp większe firmy.

Zazwyczaj Growth hacking łączy marketing, optymalizację i know-how w zakresie rozwoju, aby zautomatyzować marketing przy niewielkim budżecie. Na przykład automatyczne powiadomienia e-mail, proste formularze rejestracyjne lub strony główne oparte na rejestracji lub usprawnienie wdrażania nowych klientów.

growth hacking


Kim jest growth hacker?

Growth hacker to osoba, której zawodem jest zwiększanie wzrostu firmy, po polsku znana jest jako „haker wzrostu”. Termin ten został po raz pierwszy stworzony przez Seana Ellisa, założyciela i obecnego dyrektora generalnego GrowthHackers.com, który wśród wielu innych stanowisk był jednym z szefów oddziału w Dropbox.com.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

growth hacking marketing

W poście na blogu z 2010 roku Ellis napisał:

“A growth hacker is a person whose true north is growth. Everything they do is scrutinized by its potential impact on scalable growth…”

“An effective growth hacker also needs to be disciplined to follow a growth hacking process of prioritizing ideas (their own and others in the company), testing the ideas, and being analytical enough to know which tested growth drivers to keep and which ones to cut. The faster this process can be repeated, the more likely they’ll find scalable, repeatable ways to grow the business.”

Co po polsku można dosłownie tłumaczyć jako:

Haker wzrostu to osoba, której prawdziwą północą jest wzrost. Wszystko, co robią, jest analizowane pod kątem potencjalnego wpływu na skalowalny wzrost…”

„Skuteczny hacker wzrostu musi być również zdyscyplinowany, aby śledzić proces hackowania wzrostu polegający na ustalaniu priorytetów pomysłów (własnych i innych w firmie), testowaniu pomysłów i byciu na tyle analitycznym, aby wiedzieć, które przetestowane czynniki wzrostu zachować, a które usunąć. Im szybciej ten proces można powtórzyć, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdą skalowalne, powtarzalne sposoby na rozwój firmy”.

Z samego cytatu Ellisa można zobaczyć nieodłączny związek między hackowaniem wzrostu, testowaniem A/B i optymalizacją. Dane są podstawą growth hackingu, a hacki muszą być testowane, aby określić, co jest skuteczne, a co nie.

growth hacker


Korzyści jakie daje growth haker

  • Obiecujący zwrot z inwestycji ROI— Wykorzystując dane do informowania o każdej podejmowanej decyzji i dokładnie śledząc skuteczność, możesz łatwo sprawdzić, które z Twoich strategii hackowania wzrostu działają zgodnie z oczekiwaniami, a które nie. Zostaw te, które obiecują pozyskiwanie klientów, odrzuć te, które tego nie robią.
  • Niski koszt – ze swej natury, growth hacking ma na celu wykorzystanie wszelkich dostępnych zasobów w sposób tak ekonomiczny, jak to tylko możliwe. Oznacza to stosowanie taktyk, takich jak zapewnienie, że strony docelowe wykorzystują najlepsze praktyki SEO, aby uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarkach dla ważnych słów kluczowych. Świetną taktyką jest również pisanie znaczących treści, takich jak studia przypadków, a następnie szerokie udostępnianie w kluczowych kanałach mediów społecznościowych. Rozległe i iteracyjne testy A/B mogą być również skuteczne w szybkim zbieraniu danych użytkownika. Chociaż proces testowania może być dość długi, zanim trafi się na ten „złoty pomysł”, growth hacking nie wiąże się z tradycyjnymi kosztami, które wiążą się z innymi metodologiami, takimi jak marketing treści lub reklama.
  • Niewielkie zasoby —growth hacki są często opracowywane i wdrażane przez jedną osobę lub maksymalnie przez kilka osób i nie wymagają angażowania całego zespołu marketingowego.

Co złego może zrobić growth hacker?

W ostatnich latach praktyka hackowania wzrostu była krytykowana przez niektórych za skupianie się na szybkich hackach i skrótach zamiast opracowywania dogłębnej strategii marketingowej. Inni argumentowali, że hacking wzrostu to tylko tradycyjny marketing, któremu nadano nową i wymyślną nazwę.

Z powodu tej i innych krytyki niektórzy specjaliści od wzrostu zaczęli nazywać siebie „marketerami wzrostu”- growth marketing- growth marketer, aby zdystansować się od negatywnych skojarzeń terminu „hacking”.

Termin „hakowanie wzrostu” jest jednak mylący, ponieważ zespoły ds. rozwoju i specjaliści częściej koncentrują się na dogłębnym zrozumieniu danych lejka konwersji witryny, a następnie starają się zidentyfikować obszary gorsze i optymalizować każdy krok w celu poprawy ogólnego współczynnik konwersji.

Wreszcie, skuteczna strategia wzrostu wymaga dopasowania produktu do rynku.

Co może zrobić growth hacker przykłady

Oto kilka przykładów dobrze znanych hacków wzrostu, które odniosły sukces w generowaniu ogromnych wyników dla czołowych firm technologicznych:

  • YouTube – ułatwienie ludziom udostępniania filmów z YouTube na ich własnych witrynach poprzez osadzanie-embedded code
  • Twitter – automatyczne powiadomienia e-mail
  • DropBox – program partnerski „poleć znajomemu”, aby pozyskać nowych użytkowników

Testowanie tego, co działa i odrzucanie tego, co nie, jest podstawą tych udanych hacków marketingowych– i wielu innych. Tylko poprzez konsekwentny proces stawiania hipotez, testowania i udoskonalania można wykryć te skróty, które napędzają rozwój firmy. I tym właśnie powinien się zajmować growth hacker marketer.

PS skoro wiesz już kim jest growth hacker i growth marketer to zobacz poniższe szkolenie:

Koniecznie ZOBACZ:

Jak napisać reklamę

Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Growth hacking marketing

Growth hacker marketing który współtworzył Ryan Holiday pozwala wycisnąć więcej niż daje każdy serwis. Ciekawostka jest taka że instagram też może działać w b2b (nie tylko linkedin). Więc jeśli chcesz skuteczny pr public relations i dostawać więcej z marketingu i reklamy to zapraszam do nas.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)