Google (konto, usługi, chrome, aplikacja, wyszukiwarka, play, cloud)

Film Youtube (zobacz polski kanał)
24 sierpnia, 2021
Sales Funnel
Sales Funnel lejek sprzedażowy, marketing i lead generation (conversion)
24 sierpnia, 2021

Co warto wiedzieć o firmie Google?

Google LLC (wcześniej Google Inc.) jest znaną amerykańską firmą informatyczną. Należy mieć świadomość, że flagowym produktem przedsiębiorstwa jest wyszukiwarka Google.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Google rozszerzenia

Co warto wiedzieć?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Google Inc została założona dokładnie 4 września 1998 roku przez Larry’ego Page’a oraz Siergieja Brina. Opracowali oni w najprostszym możliwym ujęciu algorytm BackRub, który później został przemianowany na PageRank. Godny uwagi jest fakt, że firma przetrwała załamanie rynku dot-comów. Należy jednak zaznaczyć, że rozwijała się przede wszystkim dzięki wsparciu inwestorów prywatnych. Bardzo istotnym momentem w historii firmy było wejście na giełdę w 2004 roku.

Przedsiębiorstwo w kolejnych latach dokonało zakupu takich serwisów, jak YouTube, Writely. Korporacja znana jest przede wszystkim z nietypowych przywilejów, swobodnego klimatu pracy, a także zasady biznesowej don’t be evil. Firma znajduje się na czwartym miejscu na świecie pod względem najlepszych pracodawców. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że główna siedziba Google znajduje się w Mountain View w hrabstwie Santa Clara.

aktualizacje google

Produkty i usługi firmy

Jak wiadomo firma jest znana na świecie przede wszystkim z wyszukiwarki Google, a także serwisów reklamowych AdSense i AdWords. Należy zaznaczyć, że stanowią one główne źródło przychodów przedsiębiorstwa. Do produktów Google trzeba także zaliczyć pocztę Gmaii i serwisy Google Earth, Google Maps. Ponadto firma posiada produkty na rynku oprogramowania. Są to Google Desktop i Google Chrome. Nie wszyscy wiedzą, że przedsiębiorstwo od 2007 roku jest poważnie zaangażowane w rozwój platformy Android. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Google nie lubi informować wcześniej o produktach i usługach, które planuje wprowadzić na rynek.

Godny uwagi jest również fakt, że firma pracuje nad własnym systemem operacyjnym Google Chrome Operating System. Według twórców będzie on zużywał zdecydowanie mniej zasobów komputera w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań dostępnych na rynku. Ponadto kod ma zostać tworzony na zasadzie open source. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dokładnie 20 czerwca 2014 przedsiębiorstwo zdecydowało się uruchomić w Polsce usługę polegającą na płatnym kupowaniu i wypożyczaniu filmów w dystrybucji cyfrowej.

Google Analytics

Skąd się wzięła nazwa Google?

Warto wiedzieć, że nazwa omawianej firmy powstała w wyniku pomyłki. Została ona popełniona przez jednego z założycieli w trakcie rejestracji domeny. Należy bowiem zaznaczyć, że zamysł twórców związany z nazwą był inny. W trakcie spotkania, podczas którego miała zostać wymyślona nazwa przedsiębiorstwa, padła propozycja, by wyszukiwarkę nazwać Googol.

Jest to bowiem liczba 10 do potęgi 10. Godny uwagi jest fakt, że zgodnie z przekazem za wspomnianą pomyłkę odpowiedzialny był Sean Anderson. Jego zadaniem było sprawdzenie czy domena googol.com nie jest zajęta. Pomylił się jednak i dokonał weryfikacji domeny google.com. Nazwa ostatecznie bardzo spodobała się Page’owi i postanowiono ją zarejestrować 15 września 1997 roku.

Jak zmieniało się logo Google na przestrzeni lat?

Znak Google jest nie tylko oryginalny i charakterystyczny, ale również bardzo łatwo zapada w pamięć. Ponadto dzięki temu, że jest kolorowy budzi bardzo pozytywne skojarzenia wśród odbiorców. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że o momentu założenia firmy logotyp systematycznie ulegał drobnym zmianom.

Należy mieć świadomość, że logo Google było kolorowe już od samego początku. Można jednak dostrzec, że kolejność kolorów była zupełnie inna niż obecnie. Godny uwagi jest fakt, że pierwszy projekt obowiązywał w latach 1997-1998. Twórcy chcieli uzyskać trójwymiarowy efekt, co niestety im się nie udało. Warto zaznaczyć, że w pierwotnym projekcie kolor czerwony był dominujący.

Warto wiedzieć, że projekt pierwszego oficjalnego logo wykonał Sergey Brin. Należy zaznaczyć, że znak w zamyśle nawiązywał do prototypu. Istotne znaczenie ma fakt, że zostały zastosowane cztery kolory: zielony, czerwony, żółty, niebieski. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że logotyp obowiązywał tylko przez dwa tygodnie.

Projekt stosunkowo szybko został zastąpiony nowym projektem. Zmianie uległa kolorystyka. Godny uwagi jest fakt, że pierwszej literze G nadano kolor niebieski. Ponadto postanowiono zmienić odcienie pozostałych liter. Można również zaobserwować, że w nowym logotypie na końcu znajdował się także wykrzyknik.

Należy mieć świadomość, że istotna zmiana związana z wizerunkiem logotypu miała miejsce w 1999 roku. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że za stworzenie projektu odpowiedzialna była Ruth Kedar. Oczywiście przed akceptacją ostatecznej wersji wcześniej przedstawiła twórcom kilka propozycji. Postawiono na wersję, która jest pewnego rodzaju odzwierciedleniem minimalizmu. Wykorzystane zostały następujące kolory: niebieski, czerwony, żółty, zielony. Warto wiedzieć, że wspomniane logo utrzymało się przez następne 11 lat.

Drobna zmiana została wprowadzona dopiero w 2010 roku. Najpierw spłaszczono logo, a później stwierdzono, że najlepszym rozwiązaniem będzie zredukowanie cieni. Projekt w takiej formie został zaprezentowany światu w maju 2010 roku. Warto wiedzieć, że zaledwie trzy lata później podjęto decyzję o spłaszczeniu loga. Ponadto rozjaśniona została kolorystyka. Dzięki wspomnianemu zabiegowi logotyp stał się nie tylko bardziej radosny i przyjazny dla odbiorców. Z kolei logo, które istnieje do dnia dzisiejszego zostało stworzone w 2015 roku. W najprostszym możliwym ujęciu został wprowadzony inny font.

Jak wygląda sytuacja Google na rynku w 2021?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że firma Google rozwija się cały czas od samego początku swojego istnienia. Godny uwagi jest również fakt, że na razie nic nie wskazuje, by wspomniana sytuacja miała ulec zmianie. Należy zaznaczyć, że przedsiębiorstwo stworzyło kilka produktów, które nie odniosły satysfakcjonującego sukcesu. Doskonałym przykładem może być Google+, który jak wiadomo nie zyskał szerokiego uznania wśród użytkowników.

Warto wiedzieć, że wyszukiwarka Google jest cały czas udoskonalana i aktualizowana. Twórcy regularnie aktualizują algorytm. Dążą oni do tego, by użytkownicy otrzymywali bardzo precyzyjne odpowiedzi, które są zgodne z ich intencjami. Oczywiście Google musi jeszcze lepiej poznać ludzki język. Należy mieć świadomość, że modyfikowana jest nie tylko wspomniana wyszukiwarka, ale również pozostałe projekty przedsiębiorstwa.

Urządzenia i akcesoria Google, których zadaniem jest ułatwienie codziennego życia

Nie wszyscy wiedzą, że firma Google stworzyła liczne akcesoria i urządzenia, które ułatwiają codzienne życie ludzi. Należy do nich zaliczyć Chromebook’i. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane produkty nie cieszą się w Polsce taką popularnością, jak zagranicą. W najprostszym możliwym ujęciu są to przenośne komputery niewielkich rozmiarów, które posiadają system operacyjny Chrome OS. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują komputera przede wszystkim do przegladania stron internetowych. Do pozostałych urządzeń firmy Google należy zaliczyć: gogle Daydream VR, Google Pixel Buds.

Narzędzia udostępnione przez Google

Użytkownicy codziennie korzystają z różnych narzędzi udostępnionych przez omawianą firmę. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie są darmowe.

Google Ads jest w najprostszym możliwym ujęciu systemem reklam internetowych. Narzędzie miało oficjalnie swoją premierę w 2000 roku. Warto wiedzieć, że wyniki wyszukiwania można podzielić na płatne i bezpłatne. Dzięki Google Ads reklamodawcy mają możliwość tworzenia różnych kampanii reklam, które później będą wyświetlane użytkownikom, jako linki sponsorowane. Oczywiście wspomniane narzędzie jest cały czas rozwijane. Obecnie można wykorzystywać także inne formy reklamy. Doskonałym przykładem mogą być banery reklamowe.

Google Analytics jest to z kolei darmowe narzędzie analityczne, które umożliwia użytkownikowi sprawdzić różne parametry związane z odwiedzinami na określonej stronie internetowej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na przejrzystych wykresach znajdują się istotne dane dotyczące kanałów pozyskiwania czy ilości odwiedzin. Narzędzie zostało oficjalnie uruchomione w 2005 roku.

Android, czyli najbardziej popularny system mobilny

Android jest zainstalowany w zdecydowanej większości smartfonów. Warto wiedzieć, że dzięki wspomnianemu systemowi telefony działają bardzo sprawnie. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że Android ma już 15 lat. Godny uwagi jest fakt, że system stworzyli specjaliści z firmy Android Inc. Przedsiębiorstwo jest od 2005 roku integralną częścią Google. Należy mieć świadomość, że w 2008 roku wypuszczono na rynek pierwszą wersję omawianego systemu mobilnego przeznaczonego dla użytkowników. Ponadto od 2007 roku system jest cały czas dostosowywany do nowoczesnych wymogów i standardów.

YouTube

Serwis jest doskonale znany wszystkim osobom, które są miłośnikami muzyki oraz filmów. Istnieje możliwość umieszczania na nim materiałów multimedialnych. Oczywiście muszą być ona zgodne z zasadami serwisu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że YouTube powstał w 2005 roku i szybko został przejęty przez Google, a także zyskał ogromne uznanie na całym świecie. Warto wiedzieć, że znajdują się na nim filmy edukacyjne czy rozrywkowe. Ponadto użytkownicy mogą oceniać poszczególne materiały filmowe.

Gmail

Jest to poczta internetowa, z której korzystają miliony ludzi na całym świecie. Należy mieć świadomość, że został założony w 2004 roku. Serwis jest cały czas zarówno rozwijany, jak i modyfikowany.

Pakiet biurowy Google

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu darmowy zestaw narzędzi, które są bardzo przydatne w codziennym życiu. Doskonałym przykładem mogą być bardzo proste w obsłudze – arkusz kalkulacyjny czy dokument tekstowy.

Google Search Console

Jest to platforma, z której na co dzień korzystają administratorzy stron internetowych. Pozwala użytkownikom na sprawdzenie tego, które podstrony określonej strony internetowej zostały dodane do indeksu Google.

Konto google pozwala na korzystanie z wielu darmowych narzędzi. Chyba każdy ma usługi google m.in. google play i mapy google na swoim telefonie.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)