Favicon co to jest i jak dodać? (favorites icon, ikona ulubionych)

Marketing rekomendacyjny
Marketing rekomendacyjny, na czym polega biznes rekomendacji?
29 kwietnia, 2022
design thinking
Design thinking – metoda twórczego rozwiązywania problemów
29 kwietnia, 2022
Favicon
Favicon

Favicon co to jest i jak dodać? (favorites icon, ikona ulubionych)

Jeszcze ponad dekadę temu w internecie znajdowało się blisko 180 milionów witryn. Jeżeli jednak spojrzymy na bieżące statystyki, liczba ta zwiększyła się blisko 11-krotnie.

Obecnie można przy pomocy standardowej przeglądarki internetowej wejść na blisko dwa miliardy domen. Tak duża liczba stron zwiększa oczywiście konkurencję, a ponadto sprawia, iż – jako właściciel witryny – trzeba szukać sposób na wyróżnienie się z tłumu konkurencji.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Bardzo prostą metodą jest dodanie favicon’u. Mowa tutaj o małej ikonce witryny internetowej, która reprezentuje naszą marką. Warto dowiedzieć się więcej na temat favicon.

Favicon definicja

Favicon jest to plik graficzny, która pojawia się w polu adresu URL, na aktywnej karcie przeglądarki lub w Ulubionych. Strona internetowa może bez niego działać bez zarzutu.

Odwiedzając wszelakie witryny internetowe można bardzo łatwo zauważyć, iż mają one ze sobą bardzo dużo wspólnych elementów. Mowa tutaj na przykład o menu bądź stópce.

Nieczęsto można spotkać sytuację, gdy dana strona nie posiada żadnego logotypu. Warto zaznaczyć, że w przypadku favicon’u jest trochę inaczej, bowiem nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że takie coś istnieje.

Skutkiem tego jest to, że nie przykłada się do niego większej uwagi. Należy pamiętać, iż jest to też jeden z najczęstszych błędów początkujących na WordPress.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Warto zaznaczyć, że umieszczenie favicon’u na własną witryną internetową jest o wiele lepszym pomysłem aniżeli pozostawienie pustej ikony dokumentu. To właśnie dzięki zastosowaniu takiej ikony, strona internetowa powinna wyróżnić się na tle reszty stron, a ponadto wygląda na zaufaną oraz profesjonalną.

Czym jest favicon?

Wiele osób zastanawia się, czym jest favicon. Jest to mała kina wyświetlająca się obok tytułu witryny w naszej przeglądarce internetowej.

Warto dodać, że służy przede wszystkim jako element rozpoznawczy. Ponadto ma na celu zbudować zaufanie pośród konsumentów, bowiem pomoże im wizualnie rozpoznać stronę internetową. Trzeba też zwrócić uwagę na to, iż użytkownicy, którzy nierzadko odwiedzają daną stronę internetową będą w stanie ją rozpoznać dzięki faviconie.

Wszystko będzie sposobne bez potrzeby czytania tytułu bądź adresu strony. Taki zabieg jest bardzo pomocny w szczególności dla konsumentów, którzy nierzadko otwierają kilkanaście bądź kilkadziesiąt kart w swojej przeglądarce – w takim przypadku na tak wielu kartach nie wyświetli się nic więcej niż mała ikonka witryny.

Trzeba też wiedzieć o tym, że niektóre usługi sieciowe, a także wyszukiwarki internetowe wyświetlają favicon w swych wynikach, a także listach.

Warto zaznaczyć, że każda witryna internetowa powinna korzystać z favicon. Dzięki temu możliwe jest określenie tożsamości strony internetowej. Wpłynie to znacząco na jej użyteczność oraz wygodę użytkownika. Należy pamiętać o tym, że im więcej będzie otwartych kart w przeglądarce, tym mniej znaków będzie na nich widocznych.

Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że ikona strony sprawi, iż o wiele łatwiej będzie nam się w nich odnaleźć.

Żeby sprawdzić, czy nasza witryna internetowa została zaopatrzona w favicon, trzeba tylko spojrzeć na kartę w przeglądarce. W przypadku gdy obok tytułu podstrony zamieszczona będzie ikona, można być pewnym, iż wszystko zostało ustawione w poprawny sposób.

W przypadku gdy jest jednak nieco inaczej, trzeba jak najszybciej wstawić favicon na naszą witrynę internetową. Tego typu zabieg pozwoli nam na większą rozpoznawalność naszej strony internetowej w internecie.

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób dodać favicon do swojej witryny internetowej. Warto pamiętać, że rozmiar favicon w przeglądarce powinien wynosić 16 x 16 px (pikseli), co czyni ją standardową, kwadratową ikoną.

Jeżeli celem jest uzyskanie najwyższej jakości obrazu i nie chcemy doświadczyć tak zwanego efektu rozmycia, eksperci zalecają skorzystać z grafiki wyższych rozdzielczościach, na przykład 512 x 512 px.

Warto też pamiętać, że specjalnie utworzony favicon może być przezroczysty. Bardzo dużo witryn internetowych korzysta oraz chwali tego typu rozwiązanie.

Żeby jednakże dodać favicon w przezroczystej formie, trzeba posiadać obraz bez tła. Do tego celu wykorzystuje się obrazy w formacie .png.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Favicon co to jest i jak dodać? (favorites icon, ikona ulubionych)?

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)