Fałszywe opinie Google (jak się ich pozbyć)

Bing
11 marca, 2022
historia reklamy
Historia reklamy
11 marca, 2022
fałszywe opinie Google
fałszywe opinie Google

Jak pozbyć się fałszywych opinii w Google? [Fałszywe opinie Google]

Prowadzenie własnego biznesu polegającego na przykład na sprzedaży produktów czy usług w obecnych czasach nie jest łatwe.

To, z czym mierzą się współcześni przedsiębiorcy, to nie tylko ogromna konkurencja czy konieczność docierania do nowych klientów, ale również nieuczciwe zagrania ze strony innych.

Polegają one między innymi na tym, że w sieci pojawiają się fałszywe i negatywne opinie na temat świadczonych usług, sprzedawanych towarów, obsługi klienta. Fałszywe opinie Google zalewają internet regularnie. Jak je rozpoznawać i w jaki sposób usuwać te, które są nieprawdziwe, krzywdzące, wyssane z palca? Poniżej podpowiadamy.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Prawdziwe i fałszywe opinie Google

Korzystanie z różnych usług Google dla biznesu ma sporo korzyści. W ten sposób można pozycjonować swoją stronę w internecie, dodawać lokalizacje firm do map.

Biznesowe funkcjonowanie w Google łączy się również z tym, że klienci mogą dzielić się informacjami i opiniami. Ma to sporo pozytywnych stron, ponieważ pozwala przeciętnemu użytkownikowi internetu dowiedzieć się więcej na temat na przykład jakości świadczonych usług.

W ten sposób przedsiębiorcy starają się bardziej i dbają o to, aby wszystko, co jest firmowane ich logo, było jak najwyższej jakości.

Niestety w Google niejednokrotnie pojawiają się opinie nieprawdziwe, fałszywe, zamawiane tak naprawdę przez nieuczciwą konkurencję, która sięga do zagrywek poniżej pasa.

Administratorzy Google trzymają rękę na pulsie i starają się usuwać nieprawdziwe informacje publikowane w sieci przez tak zwane trolle, ale nie jest to tak łatwe. Dlatego też warto mieć większą świadomość dotyczącą tego, jak rozpoznać fałszywą opinię, aby nie wpłynęła ona na podejmowane decyzje.

Czym charakteryzują się fałszywe opinie Google?

Rzetelna informacja na temat jakości świadczonych usług jest bardzo ważna. Jeżeli odwiedzamy na przykład restaurację, w której sposób obsługi klienta czy jakość potraw daleko odbiega od przyjętych standardów i oczekiwań, warto napisać o tym w Google i wystawić takiej marce swoją ocenę.

Naturalne nie zawsze w sieci pojawiają się tylko korzystne opinie użytkowników i odbiorców, ale niestety coraz częściej spotykamy się też z opiniami fałszywymi, pisanymi na zamówienie, które bardziej przypominają hejt internetowy niż prawdziwą opinię klienta.

fałszywe opinie Google
fałszywe opinie Google

Pierwsza najważniejsza wskazówka, dzięki której można rozpoznać, czy opinia została wystawiona przez prawdziwego człowieka, czy też przez bota, to nazwa użytkownika.

I bardziej jest ona dziwna, nasycona znakami bez sensu, tym większa szansa, że to fake. Opinie publikowane pod imieniem i nazwiskiem bez wątpienia są bardziej wiarygodne.

Druga ważna rzecz to sprawdzenie, jak często dany użytkownik publikuje swoje opinie o różnych firmach i instytucjach. Wystarczy tylko kliknąć nazwę użytkownika, by sprawdzić, gdzie znalazły się jego oceny.

Jeżeli w Google wystawia on opinie regularnie, niektóre z nich są korzystne, a inne nie, może to świadczyć o wiarygodności i o tym, że opiniami dzieli się prawdziwy człowiek. Najważniejsze zatem, aby odróżniać, czy opinia została stworzona przez realnego użytkownika sieci, czy też przez program, a zatem bota.

Skoro czytasz wpis pt. Jak pozbyć się fałszywych opinii w Google? [Fałszywe opinie Google] cyfryzacja, ucyfrowienie to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Social media i media społecznościowe:

Praca agencji:

Kursy i szkolenia:

Dlaczego warto sprawdzać wiarygodność opinii?

Wiarygodność opinii jest istotna nie tylko dla właścicieli marek, którzy mogą być zalanie falą hejtu ze strony botów piszących negatywne komentarze na zamówienie.

Nad tym, czy konkretna opinia jest prawdziwa, muszą pochylić się również przeciętni użytkownicy sieci. Przecież to właśnie opinie w internecie wpływają na ich decyzje.

Pod wpływem korzystnych informacji mogą oni wybrać usługi konkretnych specjalistów, na przykład lekarzy, prawników, terapeutów. Mogą też zrezygnować z korzystania z usług specjalistów czy firm, chociaż tak naprawdę są one świadczone na bardzo wysokim poziomie.

Warto zatem kierować się tym, co ludzie publikują w Google, ale z drugiej strony zawsze pamiętać o tym, że zagrania poniżej pasa to w internecie rzecz powszednia.

Jak usunąć fałszywe opinie Google?

Kwestia usuwania fałszywych opinii najbardziej interesuje właścicieli marek, którzy korzystają z biznesowych opcji Google. Jeżeli na stronie swojej wizytówki spotkają nieprawdziwe, fałszywe recenzje i opinie, mogą zareagować.

Wystarczą, że zwrócą się z tym do administratorów Google, wskazując na te cechy opinii, które mogą świadczyć o jej fałszywości.

To, co może przemawiać na ich korzyść, to na przykład sformułowanie opinii w sposób niezgodny z zasadami Google.

Jeżeli w treści opinii znajdują się niecenzuralne słowa, może to być podstawą do usunięcia takiego wpisu. A co, jeżeli opinia nie zawiera niecenzuralnych słów, jest negatywna i właściciel marki podejrzewa, że jest fałszywa? Może sprawdzić historię kont, które wystawiają opinie.

Jeżeli będą podejrzane, a zatem okaże się, że z wielu kont pojawiły się negatywne oceny, ale ci użytkownicy tak naprawdę nie mają żadnej historii komentowania w Google, może świadczyć to o masowym hejcie. Takie sytuacje można zgłosić do supportu Google i czekać na stosowne reakcje.

Co sądzisz o wpisie pt. Jak pozbyć się fałszywych opinii w Google? [Fałszywe opinie Google] ? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)