Gdzie kupić domeny internetowe? Wyszukiwarka, rejestracja i sprzedaż domen internetowych (przykłady, definicja)

domeny internetowe

Gdzie kupić domeny internetowe?

SEOhost:

→ Kliknij tutaj, aby dostać ekskluzywną zniżkę SEOhost

Hostinger:

→ Kliknij tutaj, aby dostać ekskluzywną zniżkę Hostinger

CyberFolks:

→ Kliknij tutaj, aby dostać ekskluzywną zniżkę CyberFolks ←

Domena internetowa jest nieodłącznym elementem każdego biznesu.

Właściciele biznesów muszą w dzisiejszych czasach umożliwić swoim klientom dotarcie do nich w prosty sposób.

Klienci często jednak zanim zdecydują się wyjść ze swoich czterech ścian wolą najpierw sprawdzić interesujące ich informacje.

Wiele z takich informacji można znaleźć w internecie. To właśnie na naszej stronie możemy udostępnić dane kontaktowe, opisać swoją firmę lub nawet prowadzić internetową sprzedaż produktów. Nasza strona internetowa nie powstanie, jeśli nie będziemy mieli swojego prywatnego adresu online.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Czym jest domena internetowa?

Domena internetowa to prywatny adres w sieci, pod którym jest widoczna nasza platforma sprzedażowa, blog lub strona www. Kupując dla siebie swoją prywatną domenę internetową możemy ją podjąć do swojej strony. Klienci szukający nas w internecie zobaczą wówczas naszą stronę i będą mogli w nią kliknąć.

Po kliknięciu zostaną przeniesieni pod naszą domenę i będą mogli zapoznać się ze stroną. Domena pozwala nam w przyszłości założyć również unikalny e-mail do kontaktu z klientami. Specjalny e-mail dla klientów jest lepiej odbierany i wzbudza większe zaufanie wśród klientów. Przykładowy adres e-mail wygląda w następujący sposób: biuro@nazwadomeny.pl. Wiele firm jako domenę internetową ustawia swoją nazwę firmy.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Domena internetowa to adres internetowy, który identyfikuje unikalną lokalizację w Internecie. Składa się z dwóch części: nazwy domeny i rozszerzenia domeny, oddzielonych kropką. Na przykład, w adresie „www.example.com”, „example” jest nazwą domeny, a „.com” jest rozszerzeniem domeny.

Domena internetowa umożliwia łatwe zapamiętanie adresu strony internetowej, co ułatwia nawigację w Internecie i zwiększa rozpoznawalność marki lub firmy. Domeny internetowe mogą być używane do hostowania stron internetowych, prowadzenia sklepów internetowych, tworzenia poczty elektronicznej i innych zastosowań online.

Istnieją różne rodzaje domen internetowych, w tym domeny ogólne (np. .com, .org, .net), krajowe (np. .pl, .de, .fr) oraz tematyczne (np. .edu dla stron związanych z edukacją, .gov dla stron rządowych itp.). Każda domena internetowa musi być unikalna i może być zarejestrowana przez użytkowników za pośrednictwem rejestratorów domen lub pośredników hostingowych.

Jak wybrać najlepszą nazwę domeny?

Wybierając nazwę dla swojej domeny internetowej musimy dopilnować kilku szczegółów. Dawniej popularne były domeny, gdzie nazwa pozwalała lepiej pozycjonować swoją witrynę internetową. Z czasem jednak Google wprowadziło specjalne algorytmy, które już nie zwracają uwagę tak mocno na słowo kluczowe w naszej domenie.

Z tego powodu długa nazwa domeny nie będzie tutaj polecana. Warto tutaj wspomnieć o tym, że długie domeny nie wyglądają atrakcyjnie w wyszukiwarce i potencjalni klienci niechętnie w nie klikają.

Zdecydowanie lepiej jest wybrać domenę która jest krótka i łatwa do zapamiętania.

Aktualnie popularne jest wybieranie domen, które mieszczą się w ośmiu literach. Oczywiście nie jest to regułą i jeśli mamy pomysł na jakąś oryginalną domenę, to warto z tego skorzystać. Wiele osób używa również w nazwie domeny swojego imienia i nazwiska. Korzystając w domenie z imienia i nazwiska budujemy wizerunek eksperta w swojej branży. Nazwa domeny powinna zdecydowania nawiązywać do naszej działalności gospodarczej.

Gdzie kupić swoją pierwszą domenę internetową?

Domeny internetowe możemy kupić na przeznaczonych do tego serwisach hostingowych.

W Polsce jest popularnych kilka takich serwisów, które umożliwiają rejestrację swojej domeny. Najbardziej popularne serwisy zajmujące się sprzedażą domen i hostingów to OVH, nazwa.pl lub Home.

Wybierając dla siebie domenę internetową warto sprawdzić ofertę na kilku serwisach, gdyż ceny mogą się zdecydowanie różnić. Niektóre serwisy hostingowe oferują specjalne promocje na kupno domeny. Koszt takiej domeny internetowej oscyluje w okolicy od piętnastu do pięćdziesięciu złotych za pierwszy rok.

Tutaj jednak nie warto się nabierać na początkową cenę, gdyż wiele serwisów po roku czasu podwyższa cenę za odnowienie swojej domeny. Musimy tutaj pamiętać, że jeśli w danym roku nie opłacimy swojej domeny, to prawdopodobnie ją stracimy. Z reguły przed końcem ważności naszej domeny otrzymamy stosowne powiadomienie.

Możemy również opłacić swoją domenę na kilka lat do przodu. Warto tutaj wspomnieć też, iż kupując domenę internetową warto również pomyśleć o hostingu.

Strona internetowa musi posiadać hosting, który będzie przechowywał zasoby serwera. Niekiedy kupując dla siebie domenę internetową możemy ją od razu zamówić razem z hostingiem.

Zamówienie domeny i hostingu łącznie może wyjść dla nas taniej. Koszt samego hostingu dla naszej strony wyniesie nas nawet kilka tysięcy złotych, jeśli będziemy mieli większe zapotrzebowanie. Najczęściej takie wysokie koszty hostingu ponoszą sklepy internetowe lub duże platformy, które przechowują wiele danych.

Jak wyszukać swoją domenę?

Domeny internetowe możemy znaleźć na specjalnych serwisach zajmujących się ich sprzedażą. Serwisy hostingowe posiadają własne wyszukiwarki, gdzie możemy sprawdzić, czy dana domena internetowa jest obecnie zajęta.

Najbardziej popularna domena w Polsce to ta, która posiada końcówkę PL.

Popularne są również takie domeny, jak COM, EU lub INFO. Niestety jeśli nasza nazwa jest popularna, to musimy liczyć się z tym, że nasza domena nie będzie dostępna. Wówczas zostaną nam zaproponowane inne końcówki, które są mniej popularne.

Końcówki mniej popularne często jednak nie wyglądają atrakcyjnie lub ich cena jest zawrotnie wysoka. Jeśli jednak będziemy mieli wystarczająco kreatywną nazwę, to prawdopodobnie załamiemy się na domenę z końcówką PL.

Niektóre domeny nie będą dla nas dostępne, a najczęściej są to domeny przeznaczone dla specjalnych instytucji. Przykładem jest tutaj domena GOV.PL, która jest dostępna jedynie dla uprawnionych instytucji publicznych, samorządów lub osób piastujących ważne stanowiska rządowe. 

SEOhost:

→ Kliknij tutaj, aby dostać ekskluzywną zniżkę SEOhost

Hostinger:

→ Kliknij tutaj, aby dostać ekskluzywną zniżkę Hostinger

CyberFolks:

→ Kliknij tutaj, aby dostać ekskluzywną zniżkę CyberFolks ←

Jakie są domeny internetowe?

Istnieje wiele rodzajów domen internetowych, ale najczęściej spotykane to:

  1. Domeny ogólne (gTLDs) – są to domeny internetowe najwyższego poziomu, które są powszechnie znane i używane, takie jak .com, .org, .net, .info, .biz, .name itp.
  2. Domeny krajowe (ccTLDs) – są to domeny przypisane dla określonych krajów lub terytoriów, takie jak .pl dla Polski, .de dla Niemiec, .fr dla Francji itp.
  3. Domeny tematyczne (TLDs) – są to domeny związane z określonymi branżami, organizacjami lub sektorami, takie jak .edu dla instytucji edukacyjnych, .gov dla organów rządowych, .mil dla sił zbrojnych itp.
  4. Domeny regionalne (gTLDs) – są to domeny związane z konkretnymi regionami lub miastami, takie jak .london, .nyc, .berlin itp.
  5. Domeny nowych generacji (nTLDs) – są to nowe domeny internetowe, które zostały wprowadzone do użycia w ciągu ostatnich kilku lat, takie jak .shop, .club, .blog, .app, .xyz itp.
  6. Domeny specjalne (sTLDs) – są to domeny internetowe o szczególnym znaczeniu, takie jak .mobi dla stron internetowych dostosowanych do urządzeń mobilnych, .cat dla stron internetowych katalońskich, .aero dla firm związanych z przemysłem lotniczym itp.

Istnieją również wiele innych specjalistycznych domen internetowych, takich jak .travel, .museum, .jobs, .music itp. Każda domena internetowa ma określone wymagania dotyczące rejestracji, a ich koszt zależy od wielu czynników, takich jak popularność i powszechność domeny.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 111

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!