Gdzie kupić domeny internetowe? Wyszukiwarka, rejestracja i sprzedaż domen internetowych

Copywriting medyczny – skuteczne, ciekawe i „bezpieczne” teksty
23 lipca, 2022
Jak zareklamować produkt w internecie? (wypromować skutecznie)
23 lipca, 2022
domeny internetowe

Gdzie kupić domeny internetowe?

SEOhost:

→ Kliknij tutaj, aby dostać ekskluzywną zniżkę SEOhost

Hostinger:

→ Kliknij tutaj, aby dostać ekskluzywną zniżkę Hostinger

CyberFolks:

→ Kliknij tutaj, aby dostać ekskluzywną zniżkę CyberFolks ←

Domena internetowa jest nieodłącznym elementem każdego biznesu.

Właściciele biznesów muszą w dzisiejszych czasach umożliwić swoim klientom dotarcie do nich w prosty sposób.

Klienci często jednak zanim zdecydują się wyjść ze swoich czterech ścian wolą najpierw sprawdzić interesujące ich informacje.

Wiele z takich informacji można znaleźć w internecie. To właśnie na naszej stronie możemy udostępnić dane kontaktowe, opisać swoją firmę lub nawet prowadzić internetową sprzedaż produktów. Nasza strona internetowa nie powstanie, jeśli nie będziemy mieli swojego prywatnego adresu online.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

Czym jest domena internetowa?

Domena internetowa to prywatny adres w sieci, pod którym jest widoczna nasza platforma sprzedażowa, blog lub strona www. Kupując dla siebie swoją prywatną domenę internetową możemy ją podjąć do swojej strony. Klienci szukający nas w internecie zobaczą wówczas naszą stronę i będą mogli w nią kliknąć.

Po kliknięciu zostaną przeniesieni pod naszą domenę i będą mogli zapoznać się ze stroną. Domena pozwala nam w przyszłości założyć również unikalny e-mail do kontaktu z klientami. Specjalny e-mail dla klientów jest lepiej odbierany i wzbudza większe zaufanie wśród klientów. Przykładowy adres e-mail wygląda w następujący sposób: biuro@nazwadomeny.pl. Wiele firm jako domenę internetową ustawia swoją nazwę firmy.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Jak wybrać najlepszą nazwę domeny?

Wybierając nazwę dla swojej domeny internetowej musimy dopilnować kilku szczegółów. Dawniej popularne były domeny, gdzie nazwa pozwalała lepiej pozycjonować swoją witrynę internetową. Z czasem jednak Google wprowadziło specjalne algorytmy, które już nie zwracają uwagę tak mocno na słowo kluczowe w naszej domenie.

Z tego powodu długa nazwa domeny nie będzie tutaj polecana. Warto tutaj wspomnieć o tym, że długie domeny nie wyglądają atrakcyjnie w wyszukiwarce i potencjalni klienci niechętnie w nie klikają.

Zdecydowanie lepiej jest wybrać domenę która jest krótka i łatwa do zapamiętania.

Aktualnie popularne jest wybieranie domen, które mieszczą się w ośmiu literach. Oczywiście nie jest to regułą i jeśli mamy pomysł na jakąś oryginalną domenę, to warto z tego skorzystać. Wiele osób używa również w nazwie domeny swojego imienia i nazwiska. Korzystając w domenie z imienia i nazwiska budujemy wizerunek eksperta w swojej branży. Nazwa domeny powinna zdecydowania nawiązywać do naszej działalności gospodarczej.

Gdzie kupić swoją pierwszą domenę internetową?

Domeny internetowe możemy kupić na przeznaczonych do tego serwisach hostingowych.

W Polsce jest popularnych kilka takich serwisów, które umożliwiają rejestrację swojej domeny. Najbardziej popularne serwisy zajmujące się sprzedażą domen i hostingów to OVH, nazwa.pl lub Home.

Wybierając dla siebie domenę internetową warto sprawdzić ofertę na kilku serwisach, gdyż ceny mogą się zdecydowanie różnić. Niektóre serwisy hostingowe oferują specjalne promocje na kupno domeny. Koszt takiej domeny internetowej oscyluje w okolicy od piętnastu do pięćdziesięciu złotych za pierwszy rok.

Tutaj jednak nie warto się nabierać na początkową cenę, gdyż wiele serwisów po roku czasu podwyższa cenę za odnowienie swojej domeny. Musimy tutaj pamiętać, że jeśli w danym roku nie opłacimy swojej domeny, to prawdopodobnie ją stracimy. Z reguły przed końcem ważności naszej domeny otrzymamy stosowne powiadomienie.

Możemy również opłacić swoją domenę na kilka lat do przodu. Warto tutaj wspomnieć też, iż kupując domenę internetową warto również pomyśleć o hostingu.

Strona internetowa musi posiadać hosting, który będzie przechowywał zasoby serwera. Niekiedy kupując dla siebie domenę internetową możemy ją od razu zamówić razem z hostingiem.

Zamówienie domeny i hostingu łącznie może wyjść dla nas taniej. Koszt samego hostingu dla naszej strony wyniesie nas nawet kilka tysięcy złotych, jeśli będziemy mieli większe zapotrzebowanie. Najczęściej takie wysokie koszty hostingu ponoszą sklepy internetowe lub duże platformy, które przechowują wiele danych.

Jak wyszukać swoją domenę?

Domeny internetowe możemy znaleźć na specjalnych serwisach zajmujących się ich sprzedażą. Serwisy hostingowe posiadają własne wyszukiwarki, gdzie możemy sprawdzić, czy dana domena internetowa jest obecnie zajęta.

Najbardziej popularna domena w Polsce to ta, która posiada końcówkę PL.

Popularne są również takie domeny, jak COM, EU lub INFO. Niestety jeśli nasza nazwa jest popularna, to musimy liczyć się z tym, że nasza domena nie będzie dostępna. Wówczas zostaną nam zaproponowane inne końcówki, które są mniej popularne.

Końcówki mniej popularne często jednak nie wyglądają atrakcyjnie lub ich cena jest zawrotnie wysoka. Jeśli jednak będziemy mieli wystarczająco kreatywną nazwę, to prawdopodobnie załamiemy się na domenę z końcówką PL.

Niektóre domeny nie będą dla nas dostępne, a najczęściej są to domeny przeznaczone dla specjalnych instytucji. Przykładem jest tutaj domena GOV.PL, która jest dostępna jedynie dla uprawnionych instytucji publicznych, samorządów lub osób piastujących ważne stanowiska rządowe. 

SEOhost:

→ Kliknij tutaj, aby dostać ekskluzywną zniżkę SEOhost

Hostinger:

→ Kliknij tutaj, aby dostać ekskluzywną zniżkę Hostinger

CyberFolks:

→ Kliknij tutaj, aby dostać ekskluzywną zniżkę CyberFolks ←

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)