Darmowe grafiki

Domena co to
23 sierpnia, 2021
Co to Google Ads
23 sierpnia, 2021

Z jakich darmowych zdjęć można korzystać?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo wysokiej jakości grafiki są istotnym elementem nie tylko projektów stron internetowych, ale również wpisów blogowych czy reklam. Oczywiście nie zawsze istnieje możliwość zorganizowania profesjonalnej sesji zdjęciowej. Ponadto może ona stanowić niepotrzebny koszt dla przedsiębiorstwa. Doskonałym rozwiązaniem mogą być wtedy darmowe grafiki. Znajdują się one w bankach z bezpłatnymi zdjęciami, które są w odpowiedni sposób posegregowane.

Czy warto korzystać ze zdjęć z wyszukiwarki Google?

Należy mieć świadomość, że przeważnie zdjęcia, które wyświetlają się w Google są strzeżone prawami autorskimi. Godny uwagi jest fakt, że osoby zainteresowane ich użyciem nie będą wiedziały, na jakiej dokładnie zasadzie są one licencjonowane.

Można jednak zmienić ustawienia wyszukiwarki w taki sposób, by zostały pokazywane tylko grafiki, które można wykorzystać do własnych celów. Osoby, które są zainteresowane dokładnym zrozumieniem zasad licencjonowania powinny w pierwszej kolejności zapoznać się z założeniami prawa autorskiego.

Zdecydowanie lepszą opcją będzie korzystanie z darmowych banków zdjęć. Zawierają one bowiem miliony bardzo wysokiej jakości zdjęć, które są posegregowane według kategorii. Można zatem bez większego problemu i obaw wykorzystywać je do swoich projektów. Należy mieć świadomość, że w przeważnie omawiane stockowe zdjęcia opierają się na licencji Creative Commons CC0.

W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że istnieje możliwość nie tylko nieograniczonego używania grafik, ale również ich modyfikacja. Ponadto użytkownik może to robić bez konieczności wzmianki o autorach poszczególnych zdjęć. Drugim rodzajem licencji jest CBY. Polega ona na obowiązku podpisania autora.

Czy można pobierać zdjęcia ze znakiem wodnym?

Warto wiedzieć, że część osób podejmuje decyzję o wykorzystaniu w swoich pracach grafik ze znakiem wodnym. Wychodzą powiem z założenia, że autor jest wtedy podpisany i nie jest to kradzież. Należy mieć jednak świadomość, że tego rodzaju obrazy bardzo źle się prezentują. Potencjalny klient może nawet uznać, że wykonawcy nie stać na zakup zdjęć.

Wykorzystanie redakcyjne

Wspomniane wykorzystanie zdjęcia będzie bazowało na prawie do wolności słowa. Oczywiście w każdym kraju jest ono interpretowane zupełnie inaczej. W ten sposób fotografii używają dziennikarze. Zastosowanie zdjęć nie może jednak bezpośrednio przekładać się na uzyskiwane korzyści materialne. W zdecydowanej większości przypadków przedstawiają one pewne zdarzenia czy znane osoby.

Czym dokładnie są banki grafik?

W najprostszym możliwym ujęciu są to witryny internetowe, które działają na takich samych zasadach, co agencje fotograficzne. Należy mieć świadomość, że w omawianych bankach zdjęć gromadzone są gotowe produkty. Trzeba wśród nich wymienić: grafiki, zdjęcia czy różnego rodzaju ilustracje. Godny uwagi jest fakt, że w zależności od rodzaju agencji stockowej pliki mogą być udostępniane użytkownikom po uiszczeniu odpowiedniej opłaty lub bezpłatnie.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zarówno sposób, jak i możliwości ich wykorzystania będzie regulowała licencja. Warto wiedzieć, że banki zdjęć są serwisami, w których gromadzone są ogromne ilości plików graficznych. Ponadto ich tematyka może być powiązana z najróżniejszymi zjawiskami, dziedzinami. Nie wszyscy mają świadomość, że agencje stosckowe współpracują z dużą liczbą fotografów. Wykorzystują oni nie tylko różne techniki, ale również mają inne spojrzenie i wizje na poszczególne kwestie.

Dla kogo dokładnie przeznaczone są banki grafik?

Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem omawianego rozwiązania są ogromne zasoby zdjęć dostępne praktycznie dla wszystkich. Każda osoba, która potrzebuje pliku graficznego nie będzie miała większego problemu ze znalezieniem odpowiedniego zdjęcia. Godny uwagi jest fakt, że pliki mogą zostać wykorzystywane przez wydawnictwa, do celów marketingowych, a także przy projektowaniu stron. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób używa zdjęć do celów prywatnych. Oczywiście zarówno możliwości, jak i sposób wykorzystania są regulowane i określane przez licencje.

Warto wiedzieć, że praktycznie każdego roku banki zdjęć i grafik zdecydowanie usprawniają, a także ułatwiają pracę projektantów i grafików. Należy zaznaczyć, że każde przedsięwzięcie, które jest przez nich realizowane będzie wiązało się z wykorzystaniem określonego obrazu. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem na pozyskanie wspomnianych materiałów będzie skorzystanie z zasobów znajdujących się w bankach zdjęć.

W niektórych sytuacjach konieczny będzie zakup gotowego pliku. Godny uwagi jest fakt, że koszt i tak będzie zdecydowanie niższy w porównaniu do zorganizowania profesjonalnej sesji zdjęciowej. Ponadto korzystając z omawianych banków zdjęć można zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. Wykorzystują je w swoich pracach twórcy stron internetowych i autorzy blogów. Graficy mogą z kolei zmodyfikować je na własne potrzeby lub zainspirować się określonymi zdjęciami do stworzenia własnego projektu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)