Black Friday Czy Fake Friday? Jak Się Nie Dać Oszukać (Czarny piątek)

michael dell
Jak Michael Dell Zrewolucjonizował Rynek Komputerów PC
22 listopada, 2021
sem
Czym się różni SEM od SEO, search engine marketing w wyszukiwarkach internetowych
30 listopada, 2021
black friday fake friday czarny piątek
Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Transkrypt filmu pt:

Black Friday Czy Fake Friday? Jak Się Nie Dać Oszukać (Czarny piątek)

Widziałeś kiedyś nagrania z amerykańskich sklepów, na których klienci wyrywają sobie towary z rąk lub biegną ze zdobytymi produktami do kasy? Tak, to właśnie Black Friday czyli po Polsku Czarny Piątek Który dobrze przyjął się w Polsce. Ale skąd się w ogóle wziął? W tym filmie poznasz historię i to jak się bronić przed fake friday. Czyli nieuczciwymi praktykami sklepów, które mają masę sztuczek aby sprzedać po tej samej cenie a nawet droższej. Zobaczysz jakie podejście do tematu ma Urząd Ochrony Konkurencji i Konsuentów, a na koniec filmu pokażę Ci gdzie możesz sprawdzić czy sklep w którym chcesz coś kupić nie chce Ciebie oszukać.

Na imię mam Rafał Szrajnert i zapraszam na ten film.

Fake Friday nie działa

black friday fake friday czarny piątek

Historia Black Friday wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W ostatni czwartek listopada Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia. To uroczyste spotkania w gronie rodziny tak jak u nas w Polsce podczas innych świąt. A to co ich wyróżnia to tradycja pieczenia indyka. Ponieważ dzień ten jest wolny od pracy, wielu Amerykanów bierze urlop w piątek, przedłużając sobie w ten sposób weekend. Okazję zwietrzyli tutaj kiedyś sprzedawcy. Chcieli wydłużyć okres zakupowy, ale nie mogli tego zrobić dostatecznie mocno za pomocą powigilijnych wyprzedaży więc drugą opcją było po prostu rozpoczęcie tego wcześniej. Bardziej zagadkowa jest sama nazwa Czarnego Piątku. Dlaczego właśnie Black Friday?

Fake Friday Obniżki cen w sklepach

black friday fake friday czarny piątek

Uważa się że termin Black Friday po raz pierwszy użyto w roku 1869 podczas krachu na rynku złota. Jednak nie był on w ogóle łączony z wyprzedażami aż do roku 1951, kiedy to w dzienniku „factory management and maintenance”. Był to magazyn poświęcony zarządzaniu zakładem pracy i piątek po dniu dziękczynienia stanowił problem dla kadry zarządzającej bo pracownicy brali zwolnieni chorobowe. A to cwaniaczki 🙂

black friday fake friday czarny piątek

Później w roku 1961 tego terminu zaczęła używać policja z powodu olbrzymich korków na ulicach i masy ludzi w centrach handlowych. Musieli przedłużać zmianę o dodatkowe godziny i pojawiło się tego dnia sporo nowych wezwań. Bo koro ma się dzień wolny to każdy przed Bożym Narodzeniem zaczyna zakupy na wyprzedaży. Później powstały nawy black week, czyli czarny weekend i cyber monday czyli po polsku cyfrowy poniedziałek.A jak sytuacja wygląda w handlu? W tym okresie (końcówka listopada i cały grudzień) notowane są rekordowe wyniki sprzedażowe praktycznie we wszystkich segmentach rynku. I to jest w pełni zrozumiałe. Mamy promocje i obniżki, zbliżają się święta, firmy robią zakupy aby uniknąć nadmiernych podatków. Przy okazji, na naszej platformie ze szkoleniami online z okazji tego święta również pojawiają się spore obniżki cen. Link będziesz miał w opisie tego filmu i obniżka trwa tylko do końca cyber monday, czyli do godziny 23:59 w poniedziałek. Jest tam sporo ciekawych kursów, na przykład z Google ads czy analytics, facebooka, czy typowo biznesowych. Więc zapraszam żebyś wszedł na stronę szkolenie.rafalszrajnert.pl link w opisie filmu.

black friday fake friday czarny piątek

Co warto kupić w Black Friday

A teraz wróćmy do głównego tematu, bo black friday wygląda nieco inaczej u nas jak i w stanach zjednoczonych. Z wyliczeń Adobe Analytics wynika że w ubiegłym roku na całym świecie na promocje wydano aż 9 miliardów dolarów. I z roku na rok ta kwota rośnie. Modne stało się pojęcie Fake friday. Cały handel zaciera ręce. O ile jest wiele podmiotów które rzeczywiście mają ciekawe promocje i wyprzedaże w dodatku chcą uniknąć stanów magazynowych na kolejny rok, to istnieją również sklepy które stosują nieuczciwe praktyki. Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji wymienił 4 najczęściej występujące nieuczciwe.

Czarny Piątek i Black week

black friday fake friday czarny piątek

Zobaczmy o czym mówi UOKiK. Po pierwsze

  • Żonglerka cenami – czyli stwarzanie pozoru, że promocja jest atrakcyjna  poprzez podnoszenie cen kilka dni wcześniej, by tuż przed słynnym świętem zakupowym je obniżyć.
  • Promocyjne „przynęty” – czyli zachęcanie rzekomo wysoką obniżką do zakupu różnych artykułów, podczas gdy w rzeczywistości promocja dotyczy jedynie wybranych produktów. Klient widzi informację „drugi produkt za -50%”, po czym okazuje się, że chodzi wyłącznie o towary konkretnej marki a nie cały asortyment sklepu.
  • Niejasne naliczanie rabatów – zamiast deklarowanej wysokiej obniżki ceny, klient otrzymuje mniejszy upust.
  • Anulowanie opłaconych zamówień – najczęściej z powodu „błędu systemu”.

Jak możesz sprawdzić czy sklep w którym chcesz coś kupić nie chce Ciebie oszukać? Jest kilka porównywarek cen historycznych. Popularny serwis to fakefridayorg ale nie ma w nim niestety zbyt wielu produktów. Natomiast zrobiłem mały research i zobacz jak wygląda wzrost cen poprzedzający black friday. Oto jeden tylko przykład i zamazałem jaki to jest sklep, ale zobacz w czerwcu iphone 256 GB kosztował 3799zł a w listopadzie już 4299. Wzrost ceny o 500 zł.

black friday fake friday czarny piątek

Także wiesz już na co patrzeć, a moje osobiste zdanie? Lubię to święto i samemu kupuję sporo subskrypcji na różne softy. Akurat przy programach nie spotkałem się ze zjawiskiem fake friday. Więc samemu korzystam, a jeśli Ty również chcesz skorzystać to zapraszam na nasza platformę z kursami online www.szkolenie.rafalszrajnert.pl do której masz link w opisie tego filmu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)