Clickmeeting webinar, platforma do prowadzenia webinarium online

Sprzedaż na allegro
Sprzedaż na allegro. Jak sprzedawać na Allegro.pl z powodzeniem
20 sierpnia, 2021
Hostinger opinie i recenzja hostingera
20 sierpnia, 2021
Clickmeeting webinar, platforma do prowadzenia webinarium online 1

Jak działa ClickMeeting?

Jak wiadomo w komunikacji online technologia powinna być właściwie dopasowana do potrzeb użytkowników. Osoby, które są zatem zainteresowanie zorganizowaniem wideokonferencji lub planują prezentację nowych produktów, powinny skorzystać z platformy, która została stworzona z myślą o ich potrzebach. Dlaczego warto zdecydować się na ClickMeeting. W jaki sposób można przeprowadzać webinary?

Co należy wiedzieć o platformie ClickMeeting?

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Pierwsza wersja powstała już w 2009 roku. W pewnym momencie została jednak podjęta decyzja, by rozwijać platformę w taki sposób, aby nie tylko pozwalała na spotkania online, ale również służyła, jako zupełnie oddzielny program przeznaczony do prowadzenia wideokonferencji. Obecnie uznaje się, ze platformę stworzyła firma GetResponse w 2011 roku. Godny uwagi jest również fakt, że od 2016 roku funkcjonuje na rynku, jako niezależne przedsiębiorstwo specjalizujące się w organizacji webinarów. W najprostszym możliwym ujęciu są to seminaria, które odbywają się za pośrednictwem internetu.

Click Meeting jest to narzędzie, które służy do organizacji wykładów, prezentacji, szkoleń czy konferencji. Może zostać także wykorzystane do obrony prac dyplomowych. Pozwala zarówno większym, jak i mniejszym przedsiębiorstwom przekazywać informację, wiedzą o produktach czy usługach. Ponadto za pomocą transmisji obrazu i dźwięku użytkownik może kontaktować się z członkami swojego zespołu, pracownikami czy partnerami biznesowymi.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiana platforma w swojej ofercie posiada także narzędzia umożliwiające na przeglądanie dokumentów czy określonych materiałów razem z uczestnikami webinaru. Istnieje możliwość udostępniania ekranu.

Jakie funkcje oferuje click meeting?

Można korzystać z interaktywnej tablicy z narzędziami przeznaczonymi do rysowania. Ogromnym atutem omawianego rozwiązania jest możliwość tworzenia webinarów na żądanie, a także udostępniania transmisji na Facebooku i YouTube. Osoba prowadząca webinar może także dodać ankietę do wypełnienia.

Nie można oczywiście zapomnieć o funkcjo Call-To-Action. Jest to doskonały sposób, by zwiększyć zaangażowanie uczestników. Pozwala bowiem na wyświetlanie spersonalizowanego okna praktycznie w dowolnym momencie w trakcie wydarzenia. Może zawierać także grafiki i przyciski, które będą przekierowywały uczestników do danej strony.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że platforma click meeting działa na zasadzie technologii WebRTC. W najprostszym możliwym ujęciu służy ona do komunikacji w czasie rzeczywistym za pomocą przeglądarki internetowej. Można w ten sposób przesyłać zarówno dane tekstowe, jak i pliki w formacie video, audio. Możliwe jest również przeprowadzanie spotkań online widząc i słysząc uczestników. Narzędzie pozwala dzielić się wiedzą w bardzo efektywny sposób.

Podstawowe informacje o ClickMeeting

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów rozwiązania należy zaliczyć fakt, że działa praktycznie na wszystkich urządzeniach. System operacyjny nie ma większego znaczenia. Godny uwagi jest fakt, że oprócz wersji online, można korzystać także z aplikacji mobilnej, która jest z kompatybilna z systemem operacyjnym iOS i Android.

Warto wiedzieć, że do rejestracji w zupełności wystarczą: imię, e-mail, a także hasło. Osoby, które dopiero po raz pierwszy będą miały przyjemność korzystania z narzędzia otrzymają wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Dzięki temu możliwe będzie logowanie się do platformy. Kolejnym etapem będzie zaplanowanie wydarzenia. Należy zatem kliknąć „Zaplanuj spotkanie online”, a następnie wybrać właściwe ustawienia oraz nazwę dla pokoju.

Później wystarczy zaprosić uczestników. Wystarczy kliknąć przycisk „Działania” i wybrać najbardziej odpowiedni szablon do zaproszenia. Nie można oczywiście zapomnieć upewnić się, że określone wydarzenie zostanie przeprowadzone bez żadnych problemów. Trzeba w tym celu nacisnąć „Test konfiguracji systemu”. W ten prosty sposób możliwe będzie sprawdzenie, że urządzenie działa prawidłowo.

Koniecznie jest także przygotowanie spotkania przez wgranie materiałów bez których nie będzie możliwe przeprowadzenie webinaru. Doskonałym przykładem może być prezentacja. Ostatnim etapem będzie naciśnięcie przycisku „Rozpocznij spotkanie”. Osoby, które jednak nie są organizatorami tylko uczestnikami i chcą dołączyć do konkretnego wydarzenia muszą wejść w link, który otrzymają w wiadomości e-mail.

Ile kosztuje dostęp do ClickMeeting?

Rozwiązanie działa na zasadach w modelu Software as a Service, gdzie użytkownik ma możliwość dokonania wyboru w kwestii opłacania subskrypcji. Można zdecydować się na abonament roczny lub miesięczny. Oznacza to, że koszt dostępu będzie uzależniony od potrzeb, a także planu, który zostanie wybrany przez osobę zainteresowaną.

Ceny poszczególnych planów zależą od okresu rozliczenia płatności, a także liczby osób uczestniczących w webinarze. Doskonałym przykładem jest fakt, że konferencja dla 50 osób z rocznym rozliczeniem będzie kosztowała od 89 do 109 złotych.

Zdalny cykl webinarów działa świetnie bo ludzie coraz bardziej cenią swoją prywatność. Automatyczny wirtualny live pozwala organizować skuteczne sprzedażowo spotkania.

Webinar Clickmeeting, platforma do webinarów online

Super opcją jest czat, a zespół clickmeeting to doświadczone osoby. Z resztą zaloguj się, poniżej masz link i sprawdź samemu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)