Chatbot online (chatterbot lub linguabot) i jego zastosowania

Wskaźniki KPI Key Performance Indicators kluczowe wskaźniki efektywności
Wskaźniki KPI (Key Performance Indicators, kluczowe wskaźniki efektywności)
4 kwietnia, 2022
Księga znaku – czym jest i jak ją stworzyć? (przykład i prezentacja)
4 kwietnia, 2022
Chatbot
Chatbot

Chatbot online (chatterbot lub linguabot) i jego zastosowania

Ostatnimi czasy chatboty stały się bardzo popularne. Potrafią one wchodzić w interakcje z klientem przy pomocy ludzkiego języka. W dużym skrócie – chatbot jest w stanie odpowiedzieć sensownie na zadane przez użytkownika pytanie i podać mu konkretne informacje. Tego typu program komputerowy pełni rolę konsultanta, z którym można przeprowadzić krótką rozmowę, uzyskać pożądane informacje, a także rozwiązać konkretny problem.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

W jaki sposób działa chatbot?

Chatbot działa na podstawie określonych wcześniej zasad, przy pomocy których jest w stanie komunikować się z użytkownikami sieci. Warto powiedzieć, że niektóre tego typu programy posiadają wbudowaną sztuczną inteligencję, która umożliwia im naukę reagowania na zapytania i zgłaszane przez użytkowników problemy. Podstawowy chatbot działa w ten sposób, że posiada on stworzoną obszerną listę odpowiedzi na konkretne pytania. To użytkownik odpowiedzialny jest za sterowanie rozmową, wybierając konkretne opcje z podanych przez program wariantów.

Wykluczające słowa kluczowe

Chatbot – gdzie sprawdza się to rozwiązanie?

Czat boty mogą służyć jako doskonałe wsparcie dla konsultantów firmy. Sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie potrzebna jest rzeczowa rozmowa, podczas której użytkownik może uzyskać pomoc. Przykładem chatbota są różnego rodzaju komunikatory, a także chaty na żywo na stronach internetowych firm. Co ciekawe, chatbot może być również przypisany do konkretnego adresu email bądź też numeru telefonu. W takiej sytuacji komunikaty wysyłane są przez niego przy pomocy e-maila bądź też wiadomości tekstowych.

Ostatnimi czasy coraz większa liczba firm korzysta z możliwości zainstalowania czat bota na komunikatorze Messenger. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla użytkowników, którzy mogą komunikować się z programem zarówno przez przeglądarkę, jak i na urządzeniu mobilnym.

Jak chatbot może sprawdzić się w biznesie?

Warto podkreślić, że jeśli chodzi o biznes, to chatbot może pełnić praktycznie nieskończenie wiele funkcji. Doskonale sprawdzi się on wszędzie tam, gdzie konsumenci często zgłaszają potrzebę porozmawiania z pracownikami firmy. Czat boty mogą być doskonałym wsparciem dla procesów sprzedażowych, obsługi klienta, pomocy w doborze produktów, a także rozwiązywaniu problemów.

Chatboty mogą udzielać także klientowi informacji o statusie przesyłki, wspierać w procesie reklamacyjnym, pomóc w rezerwacji biletów, udzielać odpowiedzi na pytania, a także zbierać informacje do klientów.

Nikogo nie powinno dziwić, że ostatnimi czasy czat boty stają się bardzo popularne. Wszystko dlatego, że obecnie żyjemy w czasach eksplozji popularności komunikatorów. Praktycznie każdy ma na swoim urządzeniu mobilnym zainstalowany program tego typu. Liczba aktywnych użytkowników komunikatorów jest o wiele większa, niż liczba użytkowników portali społecznościowych. Dlatego też chatboty cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Warto podkreślić również, że dla biznesu wprowadzenie chat bota wiąże się z dużymi oszczędnościami. Z racji tego, że koszty zatrudnienia prawdziwych pracowników rosną z roku na rok, czat boty pozwalają na zaoszczędzenie ogromnej liczby godzin roboczych. Mogą działać one przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i nigdy nie potrzebują przerwy. Ich ogromnym atutem jest fakt, że potrafią obsługiwać jednocześnie setki osób naraz, co jest wynikiem dla człowieka nieosiągalnym.

Klienci bardzo chwalą sobie chatboty z tego względu, że są one dostępne o każdej porze dnia i nocy. Pozwalają na otrzymanie wsparcia w natychmiastowym trybie, a także mogą rozwiązać problem od razu po jego zgłoszeniu. Przydają się wszędzie tam, gdzie czas oczekiwania na konsultanta jest wydłużony i może wzbudzać u klienta frustrację.

Warto wspomnieć również o tym, że każda osoba, która rozpoczyna komunikację z chatbotem, otwiera tym samym komunikację marketingową z firmą. Ta może się do niej odezwać, informując o najnowszych usługach i produktach, a także proponując swoje usługi.

Kto powinien zdecydować się na korzystanie z czat bota?

Na korzystanie z chat botów może zdecydować się każda firma, której zależy na szybkim rozwiązywaniu problemów swoich klientów. Większa ilość kanałów komunikacji sprawia, że proces ten przebiega o wiele wydajniej, niż przy wykorzystaniu standardowej infolinii.

Boty mają również nieocenione znaczenie marketingowe – umożliwiają one bezpośrednią komunikację z klientami i pozwalają na nawiązanie więzi.

Firmy, które decydują się na korzystanie z chat botów, powinny wybrać programy, które obecne są na rynku od dłuższego czasu i są sprawdzonymi rozwiązaniami. Projektowanie i programowanie czat bota to zadanie bardzo wymagające, które wymaga nie lada doświadczenia i kreatywności. Pozwala ono na zautomatyzowanie różnego rodzaju procesów i kampanii, co bezpośrednio może przełożyć się na zwiększenie sprzedaży.

Wskaźniki KPI Key Performance Indicators kluczowe wskaźniki efektywności
Chatbot – czat bot

Chatbot i jego zastosowania podsumowanie

Podsumowując, chat boty z pewnością warte są uwagi – są to nowoczesne rozwiązania oparte na najnowszych, autorskich technologiach, a każdy projekt jest realizowany w oparciu o indywidualne potrzeby klienta.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)