Canva proste narzędzie i grafika online (tworzyć i projektować)

Google Internetowe rewolucje -online marketing. Zalety i wady kursu google
29 sierpnia, 2021
Rank Brain algorytm google seo + marketing (sztuczna inteligencja rankbrain)
30 sierpnia, 2021
canva darmowy program do grafiki

Co to jest Canva?

Canva jest niezwykle prostym programem graficznym, dzięki któremu można łatwo stworzyć najróżniejsze projekty graficzne, takie jak banery internetowe, infografiki oraz plakaty i reklamowe ulotki.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Czym jest Canva?

To właśnie prosta i intuicyjna obsługa są najmocniejszymi punktami Canvy. Wszystko praktycznie w tym programie działa na zasadzie – zaznacz i upuść. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z programu można korzystać online, czyli nie jest nawet potrzebne instalowanie oprogramowania na komputerze. Każdy element znajdujący się w projekcie można bardzo łatwo edytować oraz zmieniać jego położenie. Do tego dochodzi bardzo minimalistyczny interfejs, którego obsługę nawet mało doświadczone osoby mogą opanować w parę minut. Dodatkowo w internecie można znaleźć wiele poradników, które krok po kroku dokładnie opisują wszystkie opcje Canvy.

Dla bardziej wymagających osób przygotowana została wersja komercyjna, którą można kupić i legalnie posiadać na swoim dysku twardym. Praktycznie w każdej branży można wykorzystać ten prosty program graficzny, ponieważ projekty graficzne odgrywają istotną rolę. Jest szczególnie polecany właścicielom małych firm, którzy planują projektowanie materiałów reklamowych, takich jak ulotki oraz wizytówki. Działanie Canvy doceniają także marketingowcy w małych i średnich firmach, którzy zajmują się reklamą i są odpowiedzialni za przygotowanie materiałów reklamowych oraz grafik.

canva

Zalety Canvy

Canva jest też wykorzystywana przez osoby prowadzące social media i odpowiadające za wykonanie graficznych wizualizacji. Narzędzie do szybkiego tworzenia infografik jest również potrzebne influencerom oraz blogerom. Canva jest wprost stworzona do mało skomplikowanych projektów graficznych. Jeżeli chodzi o bardziej skomplikowane projekty to lepiej skorzystać z usług doświadczonego grafika, który posiada odpowiednie umiejętności. Czasami może się okazać, że Canva jest niewystarczająca i w takim momencie można wykorzystać inne narzędzia graficzne. Wersja darmowa Canva umożliwia przygotowanie grafiki, ale jednocześnie brakuje w niej pewnych elementów, które są dostępne w wersji komercyjnej. Przede wszystkim jest tylko 1 GB wolnej pamięci przeznaczonej na przechowywanie projektów (w wersji płatnej jest 100 GB). Nie ma również możliwości zapisywania szablonów, a także brakuje niestandardowych wymiarów projektów.

Możliwości programu graficznego

Nie można także eksportować projektów z przezroczystym tłem. Jak widać, niektóre ograniczenia są naprawdę poważne, ale wystarczy zakupić pełną wersję, żeby je zdjąć. Warto zwrócić uwagę na fakt, że cena za wersję płatną nie jest wysoka, ponieważ trzeba płacić zaledwie 50 zł miesięcznie. Za program o takich możliwościach to naprawdę bardzo mało i wystarczy to porównać do konkurencji. Wersje robocze projektów mogą być zapisywane w pamięci programu, dzięki czemu łatwiej później wrócić do pracy i stworzyć nowe dzieło graficzne na bazie poprzednich projektów.

Należy jednak pamiętać, że program nie stosuje automatycznego zapisu, dlatego trzeba to zawsze robić ręcznie. Największą zaletą programu jest oczywiście interfejs, który jest minimalistyczny oraz prosty. Opanowanie obsługi programu nie powinno zająć więcej niż 10 minut, a jest to bardzo ważne dla laików, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji pracować z żadnym programem graficznym. Należy też dodać, że gotowe szablony szczegółowo opisanych projektów można bardzo szybko wyszukać za pomocą słów kluczowych. Osoby, które nie mają gotowej koncepcji i zmysłu artystycznego mogą skorzystać z gotowej bazy projektów. Jest to niezwykle duże ułatwienie, które znacząco skraca czas przygotowania grafiki.

Eksport plików

Do dyspozycji jest też wiele zdjęć, ilustracji oraz ikon, które mogą świetnie wzbogacić każdy projekt graficzny. Program zapewnia także szeroki wybór eksportu plików, które można zapisywać w formacie PNG, PDF oraz JPG. Warto mieć na uwadze, że pliki mogą być od razu wysłane na Dropbox, Google Drive lub do grupy na Facebooku.

Canva umożliwia błyskawiczną konwersję i rozmiarówkę w centymetrach, calach oraz pikselach. Nawet, jeżeli pojawią się różnice między wersją drukowaną a internetową, to można każdy element przesunąć i dostosować do aktualnej wersji. Poza gotowymi szablonami, w Canvie są dostępne przede wszystkim skadrowane już wcześniej szablony, przygotowane pod określone projekty i cele, takie jak tło na YouTube. Takie rozwiązanie sprawia, że czas sprawdzania właściwej rozmiarówki zdecydowanie się skraca. Najciekawsze i najbardziej przydatne funkcje są oczywiście dostępne w wersji płatnej, ale posiadacze wersji darmowej również nie mają na co narzekać. Jeśli ktoś jest wystarczająco kreatywny to bez większych problemów przygotuje ciekawą grafikę, która całkowicie zaspokoi potrzeby małej firmy. Prędzej czy później i tak warto zdecydować się na płatną wersję, ponieważ oferuje ona znacznie większe możliwości, ale na samym początku można zdobywać doświadczenie w wersji darmowej programu.

Profesjonalne fonty

Ładne oraz profesjonalne fonty to rzeczy, których niestety często brakuje w darmowych programach graficznych, takich jak Paint oraz GIMP. W Canvie fonty posiadają profesjonalny kształt oraz jest ich duży wybór. Należy mieć na uwadze, że font to rodzaj liter, natomiast czcionka to ich rozmiar.

Przełomowy był 2020 rok, ponieważ wtedy pojawiła się możliwość szybkiego wycinania tła z grafik, a jest to niezwykle przydatna opcja. Canva cieszy się ostatnio bardzo dużą popularnością, dlatego na wielu stronach powielane są często te same projekty oraz wzory. Dlatego pewną wadą może być monotematyczność, ponieważ wystarczy spojrzeć na grafikę i możesz ją już skądś kojarzyć. Dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu, żeby poszukać głębiej i znaleźć grafikę, z której nikt jeszcze nie korzystał. Użytkownik ma dostęp do 50 000 wzorów, ale wiele z nich wygląda nieco archaicznie. Jest to z pewnością doskonały program dla początkujących grafików, którzy muszą sie uczyć i zdobywać doświadczenie. Po nabyciu odpowiednich umiejętności można się przesiąść na płatną wersję Canvy lub skorzystać z innego, bardziej rozbudowanego programu graficznego. Warto jednak mieć na uwadze, że Canva sprawdzi się doskonale przy tworzeniu prostych i mało wymagających grafik. Minimalistyczne projekty zawsze wyglądają dobrze i są ponadczasowe.

Edycja gotowego projektu

Możliwość edycji gotowych projektów, prostota obsługi, relatywnie niska cena oraz uniwersalność to największe zalety tego intuicyjnego programu graficznego. Program umożliwia przygotowanie praktycznie wszystkich materiałów reklamowych w jednym miejscu. Jest to idealne rozwiązanie dla małej lokalnej firmy lub osoby samodzielnie prowadzącej biznes. Canva jest wykorzystywana przede wszystkim przez influencerów to tworzenia grafik na social media.

Nie potrzebna jest wcale wiedza techniczna o grafice, ponieważ program jest niezwykle intuicyjny i bardzo szybko można opanować wszystkie funkcje. Z tego powodu właśnie cieszy się tak wielką popularnością, ponieważ korzystają z tego wszyscy. Do stworzenia prostych obrazków nie jest wymagana zaawansowana wiedza graficzna. Program graficzny może być nawet obsługiwany z okna przeglądarki, dlatego można pracować praktycznie wszędzie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Canva jest dostępna w języku polskim. Należy mieć na uwadze, że przy pomocy Canvy można stworzyć nowocześnie wyglądające CV. Możliwości są jednak zdecydowanie większe, ponieważ jest to też doskonały program do tworzenia ulotek. Trzeba też pamiętać o programie Canva Pro, który oferuje jeszcze większą bazę zdjęć i projektów.

Dostępne zasoby i projekty

W Canvie Pro jest możliwe usuwanie tła w zdjęciach, co jest bardzo przydatną funkcją. Żeby zacząć korzystać z programu konieczne jest założenie darmowego konta. Zalogować można się przy użyciu adresu e-mail lub za pomocą Facebooka lub Google. Po założeniu konta otrzymasz natychmiast darmowy dostęp do Canvy. Od tego momentu można tworzyć własne projekty. Warto dodać, że nawet niezbyt twórcze osoby powinny się z łatwością odnaleźć w tym środowisku graficznym.

W Canvie można wykorzystać dostępne zasoby i projekty, które można dowolnie modyfikować, a do tego nie są potrzebne nawet żadne umiejętności graficzne. W celu stworzenia własnej grafiki kliknij „utwórz własny projekt”. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę, na której będzie można rozpocząć pracę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że projekty można wybierać z wielu dostępnych szablonów gotowych. Jest również możliwość tworzenia projektów o niestandardowym rozmiarach.

Jest nawet możliwe ręczne wpisanie rozmiaru. Należy pamiętać, że do każdego projektu mogą być dodane własne zdjęcia. Wystarczy skorzystać z opcji „Prześlij obraz lub video” i przesłać obrazy. Wszystkie przesłane obiekty można później znaleźć w sekcji „przesłane”. Po zakończeniu pracy nad projektem trzeba pamiętać o zapisie, ponieważ program nie stosuje niestety automatycznego zapisu.

Canva premium

Można to zrobić w różnych formatach, które są dostosowane do osobistych potrzeb. Należy pamiętać, żeby opłacić elementy Canva premium, które zostały wykorzystane przy tworzeniu grafiki.

Canva premium pozwala też zmienić rozmiar stworzonej grafiki oraz logo. W wersji bezpłatnej jest dostępny spory bank zdjęć, które można wykorzystać do własnych potrzeb. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Canva premium może być testowana przez 30 dni za darmo, ponieważ jest to okres próbny. Po upływie tego czasu można podjąć decyzję, czy zostajemy z wersją bezpłatną, czy może opłacamy wersję premium i korzystamy z nowych funkcji.

Canva proste narzędzie i grafika online (tworzyć i projektować)

Canva to intuicyjne i proste narzędzie graficzne, które umożliwia stworzenie naprawdę profesjonalnie wyglądającej grafiki. Jest to program dla każdego, ponieważ nie są potrzebne żadne umiejętności z dziedziny projektowania graficznego. Wersja podstawowa jest całkowicie wystarczająca dla osób, które jeszcze się uczą lub tworzą grafiki wyłącznie na własne potrzeby. Do stworzenia postu na Instagramie można wykorzystać jeden z kilku tysięcy gotowych szablonów. Piękną grafikę można wyczarować nawet w kilka minut, ponieważ po zalogowaniu uzyskujemy dostęp do bardzo dużej liczby zdjęć, szablonów oraz kształtów.

Świetne darmowe narzędzie do tworzenia projektów. Możesz wykonywać zaproszenia, marketing społecznościowy, posty, prezentacja pdf, mógłbym wymieniać jeszcze długo.Chcesz z nami współpracować w zakresie digitalu?

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)