Biznes (wszystkie wiadomości które musisz znać, serwis i portal biznesowy online)

Darmowy program do tworzenia logo maker (kreator online + logotyp)
31 sierpnia, 2021
Google podcast. Aplikacja aby słuchać podcasty
31 sierpnia, 2021
Biznes co to

W tym wpisie otrzymasz wiadomości jak prowadzić biznes nie tylko online, ale też ten stacjonarny. Pokażemy Ci jak dostosować się do potrzeb rynku, jak sprawdzić czy wiadomości gospodarcze i notowania giełdowe będą miały wpływ na Twoją firmę online. I to czy nasz kraj jest dobry pod wybór niszą w której działasz jest odpowiedni.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Podsumowując czego się nauczysz:

-czy analiza to główny serwis którego potrzebujesz

-kto zyskuje na biznesie tworząc informacje gospodarcze

-pomysły na biznes i zabójcza oferta

-pewien trick który zastosował znany portal internetowy żeby zwiększyć dochody o 419% i jest wciąż aktualny!

Zapraszamy do lektury!

pomysły na biznes

Czy warto założyć biznes?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób zastanawia się nad założeniem własnego biznesu. Oczywiście nie wszyscy jeszcze przekonali się do tego rozwiązania. Jakie są największe atuty prowadzenia własnej działalności gospodarczej?

Wolność i niezależność

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większa liczba osób pracujących w Polsce nie jest usatysfakcjonowana pracą na etacie. Narzekają nie tylko na nieatrakcyjne zarobki, ale również brak możliwości rozwoju czy stałe godziny pracy. Ponadto liczne badania przeprowadzone na polskich przedsiębiorcach jednoznacznie dowodzą, że znaczna większość z nich nie jest zainteresowana powrotem na etat. Warto wiedzieć, że nie przekonują ich do tego nawet słabsze miesiące pod względem przychodów.

Właściciele firm doskonale poznali satysfakcję, która wynika z prowadzenia własnej firmy. W zdecydowanej większości przypadków opiera się ona na udzielaniu pomocy określonym osobom. Przedsiębiorcy cieszą się również z wolności finansowej. Ponadto właściciele firm mogą podjąć decyzję o rozpoczęciu współpracy z innymi firmami. Mogą mieć realny wpływ na ceny swoich usług i produktów. Ogromnym atutem omawianego rozwiązania jest także brak konieczności udowadniania swoich zasług podczas próśb o podwyżkę.

Możliwość systematycznego powiększania swoich kontaktów

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok pojawia się coraz większa liczba wolnych zleceń, a także kontraktów, które są przeznaczone dla freelancerów. Nie trzeba zatem ograniczać się tylko do rynku polskiego. Osoby zainteresowane mogą bez większego problemu pozyskiwać kontakty biznesowe zza granicy. Bardzo istotne znaczenie będzie miała znajomość języków obcych.

Możliwość zwiększenia dochodów

Jest to zdecydowanie najczęściej wymieniany argument wymieniany przez osoby, które zdecydowały się założyć działalność gospodarczą. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w biznesie nie istnieje granica maksymalnego zysku. W przypadku prowadzenia firmy nie ma branżowego ograniczenia możliwości zarobkowych.

Bardzo prosta rejestracja działalności gospodarczej

Należy mieć świadomość, że obecnie założenie firmy jest znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Obecnie wszystko odbywa się przez internet za pomocą strony CEIDG. Warto wiedzieć, że przy wypełnianiu wniosku CEIDG-1 nie trzeba podawać adresu działalności gospodarczej.

Realizacja osobistej wizji i pomysłu na biznes

Osoba prowadząca firmę może na co dzień łączyć swoje doświadczenie, zainteresowania, predyspozycje z pracą na własny rachunek. Kolejną zaletą jest możliwość ustalania zasad. Oznacza to tym samym, że praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by krystalizować wyobrażenia, wdrażać innowacyjne koncepty czy udoskonalać poszczególne procesy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nawet najlepszy pomysł na biznes ma niewielkie szanse na powodzenie, jeżeli przedsiębiorca nie będzie odpowiednio zaangażowany.

Forma prestiżu

Należy mieć świadomość, że przedsiębiorcy przez zdecydowaną większość społeczeństwa są postrzegani, jako ludzie zaradni i odważni. Cechuje ich bowiem odpowiedzialność finansowa, profesjonalny wizerunek, pomysłowość czy umiejętności taktyczne. Warto również wiedzieć, że osoby prowadzące własną działalność gospodarczą są przeważnie zainteresowane zwiększaniem swoich kompetencji.

Jak założyć firmę?

Należy mieć świadomość, że osoby, które zastanawiają się nad założeniem własnej firmy przeważnie decydują się na jednoosobową działalność. W najprostszym możliwym ujęciu jest ona prowadzona przez jednego właściciela. Osoba zainteresowana musi być pełnoletnia. ogromnym atutem jest możliwość prowadzenia uproszczonej księgowości. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że taki przywilej będzie dotyczył przedsiębiorców do momentu, gdy obroty z działalności nie będą przekraczały w określonym roku podatkowym kwoty 2 milionów euro. Oczywiście będzie to bardzo duży plus dla wszystkich podatników, którzy wcześniej nie mieli nic do czynienia z rachunkowością.

Czy warto zdecydować się na założenie spółki cywilnej?

Warto wiedzieć, że spółka cywilna różni się od omówionej wcześniej jednoosobowej działalności gospodarczej tylko tym, że posiada większą liczbę właścicieli. Ponadto jedynym wymogiem będzie ich pełnoletność. Właściciele w umowie muszą zobowiązać się, że będą dążyli do wspólnego celu gospodarczego.

Należy mieć świadomość, że przedsiębiorca będąc wspólnikiem spółki straci pełnię władzy. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że nie będzie jedynym decydentem. Oczywiście atutem tego rozwiązania będzie rozłożenie odpowiedzialności za przedsiębiorstwo na większą liczbę osób. Oznacza to większą elastyczność w zarządzaniu firmą.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w taki sam sposób rozkładana jest odpowiedzialność finansowa. Godny uwagi jest jednak fakt, że majątek nie jest dzielony na formowy oraz prywatny. W przypadku powstania ewentualnych zobowiązań wszyscy wspólnicy będą odpowiadać prywatnymi majątkami.

Należy mieć świadomość, że spółki cywilne są świetnym rozwiązaniem na firmę rodzinną. Jak wiadomo zdecydowanie lepszą opcją będzie rozpoczęcie współpracy biznesowej z osobą, którą się doskonale zna. Warto również wiedzieć, że spółki cywilne tak samo, jak jednoosobowe działalności gospodarcze korzystają z opcji prowadzenia uproszczonej księgowości.

Co warto wiedzieć o formalnościach związanych z założeniem firmy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że formalności związane z założeniem własnej działalności gospodarczej zostały zdecydowanie uproszczone w momencie, gdy zaczęła funkcjonować Centralna Ewidencja i Informacja Działalności Gospodarczej, czyli od 2011 roku. Osoba zainteresowana ma obecnie możliwość złożenia dokumentów w każdym urzędzie gminy czy przez internet.

Należy mieć świadomość, że znaczną większość formalności można bez żadnego problemu dopełnić jednym formularzem CEIDG-1. Zadaniem przedsiębiorcy jest określenie wszystkich swoich danych, danych firmowych, a także wskazanie wybranej formy opodatkowania podatkiem dochodowym.

W przypadku spółki cywilnej dokument CEIDG-1 powinien złożyć indywidualnie każdy ze wspólników. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniany druk CEIDG-1 może zostać złożony do urzędu gminy na kilka sposobów. Można to zrobić drogą elektroniczną przy wykorzystaniu odpowiedniej strony internetowej. Istnieje możliwość wypełnienia wniosku, a następnie przesłania go do odpowiedniego urzędu. Z kolei alternatywnym rozwiązaniem będzie wydrukowanie wypełnionego formularza ze strony internetowej i wybranie się z nim do urzędu.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zarejestrowanie formularza CEIDG-1 w systemie będzie równoznaczne z zarejestrowaniem działalności gospodarczej. Nie można oczywiście zapomnieć o dopełnieniu bardzo istotnych formalności w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i urzędzie skarbowym.

Ponadto w momencie zarejestrowania firmy, przedsiębiorca musi wybrać się do odpowiedniego urzędu skarbowego, gdzie zostanie zarejestrowany, jako podatnik podatku VAT. Należy w tym celu wypełnić, a następnie złożyć specjalny formularz VAT-R. Godny uwagi jest fakt, że zadaniem wspólników spółki cywilnej będzie dodatkowo dopełnienie istotnych formalności dotyczących podatku cywilnoprawnego (PCC-3). Warto wiedzieć, że przy założeniu wspomnianej formy działalności trzeba także uiścić opłatę w wysokości 0,5% z całego wkładu wspólników. Przedsiębiorcy mają 14 dni na wykonanie tego obowiązku.

Czy każdy ma predyspozycje do prowadzenia biznesu?

Osobom zainteresowanym prowadzeniem biznesu bardzo często wydaje się, że mają do tego predyspozycje. Oczywiście nie zawsze tak jest. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że prowadzenie firmy przeważnie będzie wiązało się z koniecznością działania jednocześnie na kilku obszarach. W pierwszej kolejności należy oczywiście dokładnie zorientować się w definicjach, a także wybrać najbardziej właściwą formę działalności czy opodatkowania. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób stara się o różnego rodzaju dofinansowania. Nie można zapomnieć, że prowadzenie firmy będzie wiązało się z kosztami.

Świetnym rozwiązaniem będzie oczywiście wspieranie się pomocą zewnętrznych podmiotów. Doskonałym przykładem może być biuro rachunkowe. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że przedsiębiorca zdecydowaną większość problemów będzie musiał samodzielnie rozwiązywać. Osoba zainteresowania założeniem biznesu powinna w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest gotowa, by prowadzić firmę.

Jakie minusy ma prowadzenie własnej działalności gospodarczej?

Oczywiście istnieje ryzyko niepowodzenia. Przedsiębiorca nie może być pewny na 100%, że jego pomysł okaże się sukcesem. Należy mieć świadomość, że nawet najlepszym zdarza się ponosić porażki. Rekomendowane jest zatem wzięcie tej ewentualności pod uwagę.

Jakie minusy ma prowadzenie własnej działalności gospodarczej?

Oczywiście istnieje ryzyko niepowodzenia. Przedsiębiorca nie może być pewny na 100%, że jego pomysł okaże się sukcesem. Należy mieć świadomość, że nawet najlepszym zdarza się ponosić porażki. Rekomendowane jest zatem wzięcie tej ewentualności pod uwagę.

Kolejną wadą omawianego rozwiązania jest konieczność pozyskania środków na start. Oczywiście założenie firmy nie będzie kosztowało nawet złotówki, nie można jednak zapomnieć o wyposażeniu biura np. w teczki. Osoba zainteresowana prowadzeniem biznesu powinna bardzo poważnie zastanowić się czy posiada środki na start.

Przedsiębiorca musi oczywiście liczyć się z nienormowanymi godzinami pracy. Prowadzenie firmy wymaga poświęcenia zdecydowanie większej ilości czasu, niż mogłoby się wydawać. Biznes nie jest dla osób, które myślą, że wystarczy pracować 8 godzin dziennie. Prowadzenie firmy będzie także wiązało się z księgowością, a także pilnowaniem istotnych dat. Świetnym rozwiązaniem będzie zlecenie tej kwestii zewnętrznej firmie. Należy jednak liczyć się z wydaniem na ten cel kwoty wynoszącej nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)