Jak zacząć biznes bez pieniędzy (otworzyć firmę bez pieniędzy i wkładu finansowego, dochodowy start-up)

JAK POPRAWIĆ WYNIK SPRZEDAŻY
OTO JAK POPRAWIĆ WYNIK SPRZEDAŻY I LICZBĘ NOWYCH LEADÓW Z TĄ PROSTĄ STRATEGIĄ (BEZ WYDAWANIA WIĘCEJ NA REKLAMĘ)
5 października, 2021
Follow up
Follow up po spotkaniu. Czyli dlaczego musisz chase’ować swoje leady (follow-up)
22 października, 2021

Poniżej transkrypt filmu pt:

Jak zacząć biznes bez pieniędzy (otworzyć firmę bez pieniędzy i wkładu finansowego, dochodowy start-up)

To chyba jedno z najczęstszych pytań, jakie dostaję na Instagramie, Rafał jak mam zacząć biznes bez pieniędzy? Jak zacząć, kiedy jestem w liceum? Jak zacząć, gdy mam 20 lat. Albo co mam zrobić, jeśli mam ograniczone zasoby? Kiedy nie masz pieniędzy, jak zacząć? Bardzo proste…

INTRO

Jak zacząć biznes bez pieniędzy? Łatwizna, najpierw dostań pieprzoną pracę i w niej pracuj. Zdobądź pracę. Potrzebujesz pieniędzy, żeby cokolwiek zrobić. Wiem że część osób czekała na magiczny przepis „idź do urzędu X, wypełnij wniosek Y, o świcie zbierz rosę z liści bukszpanu i podczas pierwszej pełni w ostatni piątek miesiąca obróć się trzy razy w lewo”. Obecnie społeczeństwo coraz bardziej oczekuje tego „instant gratification”, czyli błyskawicznego rezultatu. Ale jeśli chcesz zacząć biznes bez pieniędzy to musisz mieć i tak na początku na życie. Prawdopodobnie będziesz też chciał poprawić swoje umiejętności w jakiejś dziedzinie. Może będziesz musiał w tym celu kupić książkę, albo kurs, albo konsultacje. Chcesz zdobyć wykształcenie? Potrzebujesz pieniędzy. Nawet żeby przeżyć, żeby tylko zjeść, potrzebne są pieniądze. Nie możesz po prostu czekać i oglądać wideo, narzekać i mówić och, co mam zrobić? Zrób coś, zdobądź pieprzoną pracę. Nie obchodzi mnie, jaka to praca, robisz to tylko po to, żeby dostać trochę pieniędzy. Trochę pieniędzy, nic w tym złego. Sam na starcie miałem różne prace. Jako nastolatek w wakacje pracowałem na budowach. Po liceum wyjechałem do Anglii i pracowałem na magazynie. Na studiach pracowałem w korpo i czelendżowałem rikłesty. Przeszedłem przez ten okres, co w tym złego? Nie możesz tak po prostu powiedzieć, że mam tyle dumy, że będę od razu zajebistym przedsiębiorcą. Zdobądź pieprzoną pracę. Potem, w wolnym czasie, zaczynasz budować swój biznes na boku, po godzinach, w weekendy.

Teraz, jeśli nie oglądałeś moich innych filmów na temat nisz w których można TERAZ dużo zarobić i zanosi się że w przyszłości także, to upewnij się, że je obejrzysz. Mówię tam o tym co można zrobić jak już zdecydujesz się na własną firmę i nie masz noża na gardle.

W kolejnym który powinien pojawić się teraz na górze, tutaj lub tutaj mówię o tzw. umiejętności o wysokim dochodzie. Rozumiem przez to umiejętności na których możesz zarobić minimum 10.000 miesięcznie. Oba linki do tych filmów zamieszczę w opisie tego, także jak już dzisiaj skończymy to obowiązkowo obejrzyj tez tamte.

Skupić się musimy na zestawie umiejętności, które możesz rozwijać, które możesz sprzedać, które możesz zaoferować na rynku w zamian za pieniądze. Handlujesz godzinami za złotówki, więc jeśli to robisz to tylko za wysokie stawki. Podaję ci wiele przykładów w tamtych filmach, więc nie będę się na tym tutaj zagłębiał. Więc w wolnym czasie działasz. Na co dzień pracujesz, robisz cokolwiek. W nocy rozwijasz swoje umiejętności związane z wysokimi dochodami. Zaczynasz zarabiać i zarabiać więcej pieniędzy. Kiedy twoje umiejętności związane z wysokimi zarobkami… Załóżmy, że hipotetycznie zarabiasz 2 000 złotych miesięcznie ze swojej pracy. A w wolnym czasie uczysz się i rozwijasz umiejętność która ma Ci zapewnić wysokie dochody. Cokolwiek to jest, umiejętność, którą zdecydujesz się rozwijać. Następnie, gdy twoje umiejętności o wysokich dochodach przyniosą ci więcej pieniędzy niż Twoja zwykła praca od 9 do 5, może to być 2500 , 3000 , 4000 PLN. Wtedy możesz rzucić pracę, a teraz po prostu kontynuuj ją w pełnym wymiarze godzin. Zarabiasz pieniądze, płacisz rachunki. Dbasz o swoją rodzinę, masz dach nad głową, dobrze zarabiasz, godnie żyjesz. Następnie, jeśli chcesz, możesz pomyśleć o tym, czy chcesz założyć firmę. Ale najpierw musisz dotrzeć do tego punktu. Problem polega na tym, że zbyt dużo ludzi ogląda fajne merytorycznie filmy na YouTube, ale nie wdraża działania w życie. Widzisz tych wszystkich ludzi mówiących o przedsiębiorczości, o biznesie. Chcesz dotrzeć do tego punktu z dnia na dzień. Lub chcesz dotrzeć do tego punktu bez wykonywania podstawowych kroków. To nie działa, i to cię paraliżuje, bo nawet nie wiesz gdzie startujesz i dokąd chcesz iść… Nie zarabiasz pieniędzy, a od razu chcesz kupić porsche. Daj mi spokój, z takimi tekstami. Po prostu zdobądź pieprzoną pracę. Schemat jest dziecinnie prosty.

Dostajesz pracę, dobrze w niej wykonujesz swoje obowiązki, Po godzinach i w weekendy robisz to co wybrałeś z listy branż które zapewniają wysoki dochód. Dajesz sobie czas. A nie. „dobra dzisiaj składam wypowiedzenie, widziałem reklamę amazon dropshipping, że zarabia się od razu więc otworzę taki sklep a jutro już będę miał pieniądze, jakie to proste, że też wcześniej na to nie wpadłem.”

A na serio… wiesz już co robić. Więc jeśli się skupisz to jesteś w innym miejscu. Od tego momentu zaczynasz swoją działalność. Rozwijasz się, sprzedajesz, sprzedajesz. Następnie skalujesz się ze swoim zespołem. Idziesz coraz dalej, a potem inwestujesz. Teraz inwestujesz, masz pieniądze które pracują dla Ciebie. Problem polega na tym, że w mediach społecznościowych nie wiesz, jak filtrować. Nie umiesz myśleć samodzielnie i nie wiesz, jaka jest dla ciebie w tym momencie właściwa rada. I dlatego jesteś zdezorientowany. Dlatego jesteś przytłoczony, bo wszyscy mówią różne rzeczy, a ty nie wiesz dobrze, co jest właściwe. Moja rada. Słuchaj ludzi którzy osiągnęli to co Ty chcesz osiągnąć. Wiem że fajnie się rozmawia z osobami które są w tej samej sytuacji co Ty. Macie te same cele, marzenia, problemy. Szukacie tych samych strategii. Tylko że kręcicie się w kółko. W NLP istnieje ciekawa technika nazwana modelowaniem. Bierzesz swój wzór, lub tą osobę która osiągnęła to na czym Ci zależy i za pomocą inżynierii wstecznej rozbijasz na poszczególne kroki to co robili żeby osiągnąć sukces. Wtedy masz taki plan i wiesz jak wyglądają etapy. Co robić na każdym z nich. Jeśli jesteś cholernie dobry i wytrwały, pewnego dnia dostaniesz się na szczyt. Byłeś tutaj, jesteś tam. Ale nie dotrzesz tam z dnia na dzień. Więc przestać scrollować insta i oglądać dupeczki. Przestań patrzeć jak jeżdżą fajnym samochodem, jadą na wakacje, mieszkają w swojej wielkiej rezydencji czy gdziekolwiek. A ty nie robisz nic. Nie rób tego, nie rób tego. Zacznij od tego co omówiliśmy, zdobądź tę pieprzoną robotę. Mały krok, i co miesiąc będziesz dalej. Najważniejsze jest zacząć. Bo zgadnij, co by było jakbyś zaczął 5 lat temu? Czy to ma sens?

Pomysł na biznes. Prowadzenie działalności i przedsiębiorczość

Własny biznes to wspaniała przygoda. Na początku oczywiście trudno pozyskać kapitał ale metod jest sporo. Crowdfunding, anioły biznesu vc venture capital, pożyczka, dotacja ue, kredyt bankowy i inne. To co polecam to sprawdzić czy model biznesowy nie ma wad a dopiero potem żeby zacząć pozyskiwać fundusze aby finansować dalsze ruchy. Jeśli zaczniesz za wcześnie to znajdziesz się pod presją i dojdą dodatkowe opłaty, podatki, vat, składka zus, księgowość. Pamiętaj aby dokładnie przeczytać wszystko to co składa się na Twoją działalność, bo aby otworzyć własny biznes bez pieniędzy każdy element musisz mieć dopięty na ostatni guzik.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)

 

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.