Autenti, jak podpisać dokument w formie elektronicznej? (jak działa podpis kwalifikowany)

FTP – co to jest (najpopularniejszy protokół przesyłania plików, serwer)
4 kwietnia, 2022
Zoom
Zoom meeting – świetny pomysł na spotkanie online!
4 kwietnia, 2022
Autenti podpis kwalifikowany
Autenti podpis kwalifikowany

Autenti, jak podpisać dokument w formie elektronicznej? (jak działa podpis kwalifikowany)

Podpisywanie elektronicznych dokumentów jest coraz bardziej powszechne i potrzebne. Wiele spraw urzędowych można załatwić bez wychodzenia z domu. Dzięki podpisom elektronicznym można też rozwiązać wiele kwestii związanych z prowadzeniem firmy. Jak podpisać dokument tak, by było to legalne? O czym trzeba wiedzieć?

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Skan podpisu nie wystarczy

W niektórych wypadkach przedsiębiorcy korzystają z rozwiązania, które polega na wydrukowaniu umowy, podpisaniu jej, a następnie odesłaniu skanu lub zdjęcia dokumentu. Jest to rozwiązanie, które nie w każdej sytuacji się sprawdzi.

Takie rozwiązanie na pewno nie będzie wystarczające w przypadku spraw urzędowych oraz może zostać odrzucone przez duże firmy, w których przywiązuje się dużą wagę do formalności. Nie oznacza to, że umowa wysłana w ten sposób jest nieważna.

Chodzi raczej o to, że podpis w tej formie dość łatwo jest sfałszować lub go podważyć. Stąd też lepiej jest stawiać na podpisy w formie elektronicznej.

Alternatywą dla tego rozwiązania jest wysłanie papierowej umowy pocztą. To oczywiście wiąże się z kosztami i czasem, bo przecież wysyłka zajmie przynajmniej 48 godzin. W niektórych wypadkach takie opóźnienie w rozpoczęciu pracy może mieć fatalne skutki.

Ai marketing

Systemy do składania podpisów elektronicznych

Żeby móc uwolnić się od skomplikowanych formalności związanych z podpisywaniem umów, można zacząć korzystać ze specjalnych systemów, które usprawniają składanie podpisów elektronicznych, które są równoważne podpisom własnoręcznym.

Wśród takich platform na zainteresowanie zasługuje Autenti, które pozwala na złożenie aż pięciu podpisów miesięcznie bez żadnych opłat.

Abonament należy wykupić dopiero w momencie, kiedy chcesz w krótkim czasie podpisać więcej umów. Warto zwrócić uwagę na to, że takich platform jest całkiem dużo. Można więc wybierać i poszukać takiej, której używanie jest wyjątkowo proste i przyjemne.

Równocześnie jednak trzeba podkreślić, że Autenti jest systemem polskim, który daje bardzo dużo możliwości swoim użytkownikom. Szczególnie warto zwrócić uwagę na możliwość podpisania dokumentu przez wiele osób.

To duże ułatwienie, które minimalizuje czas niezbędny do dopełnienia formalności przed rozpoczęciem współpracy. Korzystanie z gotowej platformy zmniejsza też ryzyko tego, że umowa zostanie zagubiona. W systemie przechowywane są też stare dokumenty, do których można wrócić w każdej chwili.

Podpisywanie profilem zaufanym

Osoby, które nie mają swojego podpisu elektronicznego, mogą też podpisywać dokumenty przy pomocy profilu zaufanego. Do niego najczęściej należy zalogować się za pośrednictwem bankowości internetowej.

W ten sposób można dość szybko zweryfikować tożsamość danej osoby, bo jej potwierdzeniem jest udane zalogowanie na stronę banku. Często jest ono dodatkowo uwierzytelnione poprzez wysyłkę wiadomości autoryzacyjnej.

To wszystko sprawia, że tożsamość osoby podpisującej umowę jest potwierdzona. Równocześnie trzeba zaznaczyć, że podpisywanie profilem zaufanym jest szczególnie często wykorzystywane w przypadku rozwiązywania spraw urzędowych.

Takim podpisem można uwierzytelnić wniosek o 500+, zgłoszenie sprzedaży pojazdu czy złożenie PIT. W tym wypadku zdecydowanie rzadziej istnieje możliwość skorzystania z Autenti lub innych platform działających na podobnej zasadzie.

Dowód osobisty z warstwą elektroniczną

Do podpisywania dokumentów można też użyć nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Ma on specjalny chip, który umożliwia odczyt danych w formie bezstykowej.

Do odczytania danych konieczny jest specjalny czytnik NFC, który jest jednym z elementów nowoczesnych smartfonów.

W starszych wersjach elektronicznych dowodów osobistych zamiast czytnika NFC konieczne było użycie specjalnego czytnika, którego zakup generował dodatkowe koszty. Aktualnie stosowane rozwiązanie jest więc zdecydowanie łatwiej dostępne, choć wymaga ono zmiany dokumentu na nowy.

Trzeba też pamiętać, że w przyszłości wymiana dowodu osobistego na nowy czeka każdego Polaka, więc to rozwiązanie na pewno będzie w przyszłości bardziej popularne niż teraz.

Autenti podpis kwalifikowany
Autenti podpis kwalifikowany

Kto powinien korzystać z podpisów elektronicznych?

Nie ma wątpliwości, że podpis elektroniczny może przydać się każdemu. Żyjemy w czasach, w których coraz więcej spraw można załatwić bez wychodzenia z domu.

Z tego powodu sporym błędem byłby brak możliwości skorzystania z nich wyłącznie ze względu na brak sposobu uwierzytelnienia swojej tożsamości.

Systemy do składania podpisów elektronicznych takich jak Autenti, są szczególnie przydatne dla freelancerów oraz osób, które prowadzą swój biznes online.

Z całą pewnością dla nich zawieranie prawomocnych umów w sposób szybki i wygodny jest szczególnie ważne. Dzięki nim można pracować legalnie i bez obaw o to, że jakaś umowa zostanie podważona w przyszłości.

Dzięki Autenti można zawierać legalne umowy o współpracy, wykonanie projektu, o zachowaniu poufności, a nawet umowę zlecenie i o pracę. Z tego powodu to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że nie pracują w szarej strefie.

Co sądzisz o wpisie pt. Autenti, jak podpisać dokument w formie elektronicznej? (jak działa podpis kwalifikowany)? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)