Asystent Google jak włączyć i jak wyłączyć? Wszystko co trzeba wiedzieć o Google Assistant

Asystent Google
Asystent Google

Asystent Google – wszystko co trzeba wiedzieć

Wszyscy chyba się zgodzimy, że wyszukiwarka Google to był pomysł trafiony w dziesiątkę. Aplikacja ta niesamowicie ułatwiła życie internautom, uporządkowała i zrewolucjonizowała system wyszukiwania danych w sieci. Prawda jest taka, że Google jest znacznie szybsze od innych dostępnych na rynku wyszukiwarek, pod względem przywracania wyników.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Szacuje się, że jest w stanie dostarczyć miliony wyników w 0,19 sekundy. Wynika to z rozbudowanej infrastruktury technicznej, która jest znacznie lepsza niż inne silniki. Co ciekawe, firma Google miała kiedyś pożar w jednym ze swoich magazynów serwerów i chociaż zniszczył on wszystko pod względem sprzętowym, ich usługa nie została w żaden sposób naruszona, ani spowolniona.

To o czymś świadczy. Informatycy nie spoczęli jednak na laurach i ciągle pracują nad użytecznymi udoskonaleniami swojej praktycznej przeglądarki.

Jednym z hitów ostatnich lat jest funkcjonalny Asystent Google. W tym tekście postaramy się przedstawić nieco bliżej tą aplikację, a także wskazać na jej zalety oraz praktyczne wykorzystanie.

Asystent Google

Czym jest Asystent Google?

Najprościej ujmując Asystent Google to wirtualny pomocnik Google. Pozwala na szybsze wykonywanie zadań, i umożliwia na używanie automatyzacji lub poleceń głosowych zamiast monotonnego klikania w ekran.

W zależności od urządzenia i platformy Asystent taki może otwierać aplikacje, wysyłać wiadomości, wykonywać połączenia, odtwarzać konkretną piosenkę, sprawdzać pogodę, sterować urządzeniami inteligentnymi, ustawiać liczniki czasu, pobierać informacje ogólne, ustawiać alarmy… tak naprawdę lista dostępnych działań jest niemalże nieograniczona.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Asystent Google miał swoją premierę na konferencji programistów firmy w 2016 roku i zadebiutował na telefonach już w październiku tego samego roku. Obecnie jest dostępny na wszystkich telefonach z systemem Android z co najmniej 1 GB pamięci RAM.

Obsługiwane telefony muszą również posiadać zainstalowane usługi Google Play i mieć wyświetlacz o rozdzielczości co najmniej 720p. Technologia została również włączona do wielu innych platform, w tym inteligentnych głośników i wyświetlaczy Google.

Jak skonfigurować Asystenta Google?

Aby korzystać z Asystenta Google na smartfonie z Androidem, musisz go najpierw włączyć. Naprawdę, nie ma się czego bać!

Proces konfiguracji jest zupełnie bezbolesny i tak prosty, że nawet Twoja babcia, pamiętająca jeszcze czasy czarno-białych telewizorów, nie będzie z tym miała najmniejszego problemu. Całość zajmie nie więcej niż minutę, góra dwie…

Przede wszystkim, co oczywiste, należy najpierw uruchomić aplikację Google. Następnie klikamy w przycisk obrazu konta w prawym górnym rogu ekranu telefonu i wchodzimy w „ustawienia” Przechodzimy z kolei do właściwego Asystenta Google i poprzez rozszerzenie ogólne, włączamy jego przełącznik. Prawda, ze łatwe?

W jaki sposób działa Asystent Google?

Teraz, gdy Asystent jest już uruchomiony, czas najwyższy na wisienkę na torcie, czyli po prostu ostateczny test. Na wstępie warto sprawdzić działanie aplikacji pod kątem odczytywania komend głosowych.

Powiedzmy dla przykładu: „Ok Google”, a następnie wydajmy właściwe polecenie w stylu: „Odtwórz zabawny film o aluminium na YouTube”. Jeżeli wszystko gra i buczy, filmik powinien zostać automatycznie wyszukany i odtworzony.

Pamiętaj koniecznie o tym, że niektóre telefony muszą być odblokowane, aby to zadziałało. Jeśli ekran jest wyłączony, gdy wypowiadasz polecenie, Asystent Google usłyszy je, ale może poprosić o odblokowanie, zanim będzie mógł wykonać żądane zadanie.

Dodać należy koniecznie, że pełna lista komend i poleceń dostępna jest na oficjalnych stronach produktu.

Asystent Google
Asystent Google

Pozostałe funkcje Asystenta

Jak wcześniej stwierdziliśmy, Asystent Google to aplikacja naprawdę wielofunkcyjna. Kiedy pojawiła się w 2016 roku jest moc sprawcza ograniczała się do podstawowych tylko zadań, takich jak podanie aktualnej daty i godziny lub temperatury powietrza.

Informatycy nie ustawali jednak w wysiłkach i dzisiaj Asystent naprawdę zaskakuje swoich użytkowników szeroką gamą podejmowanych szybko i sprawnie działań.

Wiadomo jakim powodzeniem na rynku medialnym cieszą się platformy streamingowe. Otóż, Asystent ma wbudowany inteligentny program, który potrafi wyszukać dany tytuł filmu lub piosenki.

Leniwi fani Netflixa mają wreszcie to na co czekali! Mało tego aplikacja może opowiedzieć ci więcej o wybranych pozycjach filmowych i aktorach, a także podpowiedzieć alternatywne tytuły.

Wspomnieliśmy również wcześniej, że Asystent wcale nie ogranicza się do naszych telefonów. Może współpracować z kamerami bezpieczeństwa i z innymi funkcjami dostępnymi w nowoczesnym, inteligentnym domu. Pomyśl tylko jak komfortowe może być włączanie i wyłączanie świateł w mieszkaniu za pomocą poleceń głosowych.

Ustawienia Asystenta Google

Uruchamianie Asystenta Google przy użyciu głosu

  1. Na urządzeniu z Androidem otwórz Ustawienia Asystenta lub otwórz aplikację Asystent Google. i powiedz „Ustawienia Asystenta”.
  2. W sekcji „Popularne ustawienia” naciśnij Voice Match.
  3. Włącz OK Google. Jeśli nie widzisz opcji OK Google, włącz Asystenta Google.

Jak uruchomić asystenta w telefonie?

Można uruchomić Asystenta Google w telefonie na kilka sposobów:

  1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk głosowy na ekranie głównym lub na ekranie blokady.
  2. Powiedz „Ok Google”.
  3. Kliknij na ikonę Asystenta Google w aplikacjach.

W niektórych telefonach, aby uruchomić Asystenta Google, trzeba najpierw ustawić go jako domyślnego asystenta. Można to zrobić w ustawieniach telefonu.

Asystent Google – podsumowanie

XXI wiek ciągle nas zaskakuje. Asystent Google to narzędzie rodem ze starych filmów science-fiction, tyle że kinowa fantasmagoria okazała się rzeczywistością. Asystent może stać się osobistym pomocnikiem i towarzyszem podczas rutynowych czynności w trakcie dnia.

Będzie też zaufanym powiernikiem rozmaitych kodów i adresów, do których możesz mieć dostęp w każdej chwili, na wyciągnięcie ręki… a w zasadzie na jedną komendę.

Po co jest asystent w telefonie?

Asystent w telefonie (np. Google Assistant) służy do ułatwienia i usprawnienia codziennych czynności, takich jak:

  1. Wyszukiwanie informacji: Asystent może pomóc w znalezieniu informacji na różne tematy, takie jak prognoza pogody, wiadomości czy wyniki wyszukiwania.
  2. Zarządzanie urządzeniami i aplikacjami: Asystent może pomagać w obsłudze telefonu, takiej jak odtwarzanie muzyki, włączanie lub wyłączanie funkcji, czy wysyłanie wiadomości.
  3. Realizowanie codziennych zadań: Asystent może pomagać w organizacji dnia, takiej jak ustawianie przypomnień, dodawanie wydarzeń do kalendarza czy wyszukiwanie trasy do celu.

Celem Asystenta jest udostępnienie użytkownikowi wygodnego i szybkiego dostępu do informacji i funkcji, bez konieczności ręcznego wprowadzania danych czy wyszukiwania.

Co sądzisz o wpisie pt. Asystent Google jak włączyć i jak wyłączyć? Wszystko co trzeba wiedzieć o Google Assistant? Daj znać w komentarzu.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Gdzie w telefonie jest Asystent Google?

Asystent Google jest dostępny na telefonach z systemem Android, a także na urządzeniach z systemem iOS. Można go uruchomić, naciskając przycisk głosowy na ekranie głównym lub wysyłając polecenie głosowe „Ok Google”. Można także znaleźć aplikację Asystenta Google na ekranie głównym lub w folderze „Google” na telefonie.

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 556

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!