AMP Accelerated Mobile Pages
AMP Accelerated Mobile Pages – nowe standardy projektowania stron
3 kwietnia, 2022
Webmail
Webmail – co to jest poczta online i jak działa?
3 kwietnia, 2022

Asystent Google jak włączyć i jak wyłączyć? Wszystko co trzeba wiedzieć o Google Assistant

Asystent Google
Asystent Google

Asystent Google – wszystko co trzeba wiedzieć

Wszyscy chyba się zgodzimy, że wyszukiwarka Google to był pomysł trafiony w dziesiątkę. Aplikacja ta niesamowicie ułatwiła życie internautom, uporządkowała i zrewolucjonizowała system wyszukiwania danych w sieci. Prawda jest taka, że Google jest znacznie szybsze od innych dostępnych na rynku wyszukiwarek, pod względem przywracania wyników.

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

Szacuje się, że jest w stanie dostarczyć miliony wyników w 0,19 sekundy. Wynika to z rozbudowanej infrastruktury technicznej, która jest znacznie lepsza niż inne silniki. Co ciekawe, firma Google miała kiedyś pożar w jednym ze swoich magazynów serwerów i chociaż zniszczył on wszystko pod względem sprzętowym, ich usługa nie została w żaden sposób naruszona, ani spowolniona.

To o czymś świadczy. Informatycy nie spoczęli jednak na laurach i ciągle pracują nad użytecznymi udoskonaleniami swojej praktycznej przeglądarki.

Jednym z hitów ostatnich lat jest funkcjonalny Asystent Google. W tym tekście postaramy się przedstawić nieco bliżej tą aplikację, a także wskazać na jej zalety oraz praktyczne wykorzystanie.

Asystent Google

Czym jest Asystent Google?

Najprościej ujmując Asystent Google to wirtualny pomocnik Google. Pozwala na szybsze wykonywanie zadań, i umożliwia na używanie automatyzacji lub poleceń głosowych zamiast monotonnego klikania w ekran.

W zależności od urządzenia i platformy Asystent taki może otwierać aplikacje, wysyłać wiadomości, wykonywać połączenia, odtwarzać konkretną piosenkę, sprawdzać pogodę, sterować urządzeniami inteligentnymi, ustawiać liczniki czasu, pobierać informacje ogólne, ustawiać alarmy… tak naprawdę lista dostępnych działań jest niemalże nieograniczona.

Asystent Google miał swoją premierę na konferencji programistów firmy w 2016 roku i zadebiutował na telefonach już w październiku tego samego roku. Obecnie jest dostępny na wszystkich telefonach z systemem Android z co najmniej 1 GB pamięci RAM.

Obsługiwane telefony muszą również posiadać zainstalowane usługi Google Play i mieć wyświetlacz o rozdzielczości co najmniej 720p. Technologia została również włączona do wielu innych platform, w tym inteligentnych głośników i wyświetlaczy Google.

Jak skonfigurować Asystenta Google?

Aby korzystać z Asystenta Google na smartfonie z Androidem, musisz go najpierw włączyć. Naprawdę, nie ma się czego bać!

Proces konfiguracji jest zupełnie bezbolesny i tak prosty, że nawet Twoja babcia, pamiętająca jeszcze czasy czarno-białych telewizorów, nie będzie z tym miała najmniejszego problemu. Całość zajmie nie więcej niż minutę, góra dwie…

Przede wszystkim, co oczywiste, należy najpierw uruchomić aplikację Google. Następnie klikamy w przycisk obrazu konta w prawym górnym rogu ekranu telefonu i wchodzimy w „ustawienia” Przechodzimy z kolei do właściwego Asystenta Google i poprzez rozszerzenie ogólne, włączamy jego przełącznik. Prawda, ze łatwe?

W jaki sposób działa Asystent Google?

Teraz, gdy Asystent jest już uruchomiony, czas najwyższy na wisienkę na torcie, czyli po prostu ostateczny test. Na wstępie warto sprawdzić działanie aplikacji pod kątem odczytywania komend głosowych.

Powiedzmy dla przykładu: „Ok Google”, a następnie wydajmy właściwe polecenie w stylu: „Odtwórz zabawny film o aluminium na YouTube”. Jeżeli wszystko gra i buczy, filmik powinien zostać automatycznie wyszukany i odtworzony.

Pamiętaj koniecznie o tym, że niektóre telefony muszą być odblokowane, aby to zadziałało. Jeśli ekran jest wyłączony, gdy wypowiadasz polecenie, Asystent Google usłyszy je, ale może poprosić o odblokowanie, zanim będzie mógł wykonać żądane zadanie.

Dodać należy koniecznie, że pełna lista komend i poleceń dostępna jest na oficjalnych stronach produktu.

Asystent Google
Asystent Google

Pozostałe funkcje Asystenta

Jak wcześniej stwierdziliśmy, Asystent Google to aplikacja naprawdę wielofunkcyjna. Kiedy pojawiła się w 2016 roku jest moc sprawcza ograniczała się do podstawowych tylko zadań, takich jak podanie aktualnej daty i godziny lub temperatury powietrza.

Informatycy nie ustawali jednak w wysiłkach i dzisiaj Asystent naprawdę zaskakuje swoich użytkowników szeroką gamą podejmowanych szybko i sprawnie działań.

Wiadomo jakim powodzeniem na rynku medialnym cieszą się platformy streamingowe. Otóż, Asystent ma wbudowany inteligentny program, który potrafi wyszukać dany tytuł filmu lub piosenki.

Leniwi fani Netflixa mają wreszcie to na co czekali! Mało tego aplikacja może opowiedzieć ci więcej o wybranych pozycjach filmowych i aktorach, a także podpowiedzieć alternatywne tytuły.

Wspomnieliśmy również wcześniej, że Asystent wcale nie ogranicza się do naszych telefonów. Może współpracować z kamerami bezpieczeństwa i z innymi funkcjami dostępnymi w nowoczesnym, inteligentnym domu. Pomyśl tylko jak komfortowe może być włączanie i wyłączanie świateł w mieszkaniu za pomocą poleceń głosowych.

Ustawienia Asystenta Google

Uruchamianie Asystenta Google przy użyciu głosu

  1. Na urządzeniu z Androidem otwórz Ustawienia Asystenta lub otwórz aplikację Asystent Google. i powiedz „Ustawienia Asystenta”.
  2. W sekcji „Popularne ustawienia” naciśnij Voice Match.
  3. Włącz OK Google. Jeśli nie widzisz opcji OK Google, włącz Asystenta Google.

Asystent Google – podsumowanie

XXI wiek ciągle nas zaskakuje. Asystent Google to narzędzie rodem ze starych filmów science-fiction, tyle że kinowa fantasmagoria okazała się rzeczywistością. Asystent może stać się osobistym pomocnikiem i towarzyszem podczas rutynowych czynności w trakcie dnia.

Będzie też zaufanym powiernikiem rozmaitych kodów i adresów, do których możesz mieć dostęp w każdej chwili, na wyciągnięcie ręki… a w zasadzie na jedną komendę.

Co sądzisz o wpisie pt. Asystent Google jak włączyć i jak wyłączyć? Wszystko co trzeba wiedzieć o Google Assistant? Daj znać w komentarzu.

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dołącz do nas NA ŻYWO

Nie przegap wydarzeń live, podczas których omawiamy różne tematy i odpowiadamy na pytania, które pomogą Ci wyprzedzić konkurencję. Zarejestruj się na spotkania, których gospodarzem jest CEO UniqueSEO - Rafał Szrajnert.

Live odbywa się 1 w miesiącu i o terminie powiadamiamy tylko subskrybentów email.

 

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)