Adsense

Marketing i biznes
29 marca, 2022
Baidu
Baidu wyszukiwarka – wszystko, co trzeba wiedzieć
29 marca, 2022
Adsense
Adsense

Jak działa adsense?

Wyszukiwarka Google docenia strony z ciekawymi i wartościowymi informacjami, za co odwdzięcza się umieszczeniem ich wysoko w wynikach wyszukiwania. Strony internetowe o dobrej jakości są bardzo popularne i mają możliwość dodatkowego zarobku dzięki programowi AdSense, który jest serwisem reklamowym.

Adsense

Co to jest AdSense?

AdSense to serwis reklamowy, którego zadaniem jest wyświetlanie na stronach internetowych reklam kontekstowych w formie tekstu, baneru lub filmiku wideo. Strony internetowe, które mają wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, mogą zarabiać na wyświetlaniu reklam w witrynie.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

W praktyce zarabianie na reklamach AdSense polega na tym, że jeśli użytkownik kliknie daną reklamę, wówczas właściciel witryny zarabia na każdym takim kliknięciu. Kwota, jaką zarabia właściciel strony, jest częścią kwoty, jaką Google za nią pobiera.

Pieniądze zarobione przez wydawcę są wypłacane po przekroczeniu konkretnej sumy zarobków. Jeżeli właściciel witryny chce zarobić więcej, może na stronie umieścić niestandardową wyszukiwarkę, która sprawi, że wydawca będzie zarabiał na wyświetlaniu się reklam wśród wyników wyszukiwania.

Google adsense to tak na prawdę przeciwieństwo google ads.

Kto może zarabiać na serwisie reklamowym?

Z AdSense zarabiać może każdy, kto jest zarejestrowany, ale nie jest to jedyny warunek, jaki trzeba spełnić. Ważne jest, aby witryna internetowa zawierała ciekawe informacje i była dobra jakościowo. Im lepsza jakość strony, tym lepsza pozycja w wynikach wyszukiwania oraz możliwość większego zarobku, ponieważ na dobrej stronie wyświetlane są lepsze reklamy.

Google ocenia stronę internetową, biorąc pod uwagę czy jest ona wartościowa, spełnia zasady AdSense oraz czy jej treść jest zoptymalizowana, biorąc pod uwagę słowa kluczowe. Ważnym czynnikiem jest estetyczny i atrakcyjny wygląd strony, a także jej skuteczne promowanie, które wpływa na ilość wyświetlania strony, co wiąże się z jej popularnością wśród konkurencji.

Skorzystać z serwisu reklamowego mogą strony internetowe oraz blogi, a zarabiać można na kilka sposobów. Jednym z kilku sposobów zarabiania jest funkcja wyszukiwania na stronie oraz wyświetlanie reklam na różnych kanałach, jakim jest, np. YouTube. Reklama serwisu wyświetlana jest na górze strony lub po jej bokach, choć może znajdować się także pomiędzy treścią zawartą na stronie.

Wyświetlanie reklam polega na tym, że najpierw musi ona wygrać aukcje, po czym reklama ta w sposób automatyczny wybiera reklamodawców, którzy będą mogli za nią zapłacić najwięcej.

Jakie są stawki AdSense i ile można zarobić?

Wysokość zarobków z serwisu reklamowego uzależnione jest od wielkości budżetu reklamodawców oraz od typu reklam, jakie będą wyświetlane na stronie internetowej. Reklamy będące w AdSense płacą za wyświetlenie lub za kliknięcie, a stawka zależna jest od jakości witryny oraz od konkurencyjności słów kluczowych.

Kwoty, jakie można zarobić na wyświetlaniu reklam, są zróżnicowane i żeby sprawdzić, jakie są realne zarobki na tego typu działaniu, trzeba się zarejestrować i zacząć wyświetlać reklamy w witrynie. Biorąc udział w programie, można sprawdzić saldo zarobków.

Informacja ta zawarta jest na indywidualnym koncie, na którym można także sprawdzić ilość kliknięć i wyświetleń.

Udział w przychodach serwisu – jak to wygląda?

W serwisie reklamowym zarabiają nie tylko wydawcy stron, chociaż większa część zarobków trafia do nich. Podział przychodów z reklam wygląda następująco:

  • 68% przychodów, jakie pobierane są przez Google w związku z usługą, dostaje wydawca, a 32 % trafia do Google,
  • 51% przychodów pobieranych przez Google i dotyczących AdSense dla wyszukiwania dostaje wydawca, a resztę w wysokości 41% otrzymuje Google.
    Ważna jest jakość strony, ponieważ wpływa ona na wysokość przychodów. Strona docelowa wpływa na to, jakie reklamy będą na niej wyświetlane i to warunkuje wysokość cen i zarobków.

Wady i zalety AdSense

Główną zaletą serwisu reklamowego jest brak zobowiązań, ponieważ w każdej chwili można zrezygnować z udziału w serwisie i nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami. Praca polega na umieszczeniu kodu reklamy na stronie. Dbanie o nią leży w rękach kogoś innego, natomiast to właściciel strony wybiera reklamę, jaką będzie wyświetlana.

Reklama dostosowana jest do treści zawartych na stronie, a także do jej contentu, dzięki czemu użytkownicy nie są narażeni na oglądanie reklam, które w żaden sposób nie łączą się z daną witryną, a także nie zostają zniechęceni do przeglądania strony internetowej.

Adsense
Adsense

AdSense ma także wady.

Główną z nich jest wysoki, minimalny próg wypłaty zarobionych środków, ponieważ wynosi on 300 złotych. Oznacza to, że aby móc wypłacić pierwsze pieniądze z serwisu internetowego trzeba czekać na to sporo czasu, ponieważ na początku klikalność w reklamy jest mniejsza.

Inne serwisy będące konkurencją dla AdSense wyznaczają minimalny próg wypłat wynoszący 50 złotych. Kolejną wadą jest to, że serwis AdSense wymaga, aby witryna internetowa spełniała więcej wytycznych, które wpływają na wysoką pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

Często zadawane pytania

AdSense kiedy wypłata (AdSense wypłaty)

Zgodnie z tym co oficjalnie pisze samo google: Płatności cykliczne w AdSense są rozliczane co miesiąc. Jeśli wykonasz procedurę uzyskania płatności, otrzymasz środki między 21 a 26 dniem miesiąca. W tym czasie na stronie „Transakcje” będzie widoczna pozycja wskazująca, że Twoja płatność jest w trakcie realizacji.

AdSense login

Oto link do strony logowania adsense.

Co sądzisz o wpisie pt. Jak działa adsense ? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)