WordPress seo

SE Ranking
SE Ranking
28 stycznia, 2022
crawl budget
Crawl budget [SEO i Googlebot]
28 stycznia, 2022
wordpress seo
wordpress seo

WordPress seo i pozycjonowanie WP

WordPress SEO… dla wielu bycie na pierwszej stronie Google to szczyt marzeń, niektórzy nawet powiedzą, że nie da się tego zrobić.

Jesteśmy tutaj, aby powiedzieć ci coś innego. Możesz wyróżnić się na stronach wyników wyszukiwania (SERP), a my jesteśmy tutaj, aby Ci powiedzieć, jak to zrobić.

W tym poście wyjaśnimy, czym jest optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) i jak działa, uprościmy elementy związane z szybkim uruchomieniem SEO WordPress, a następnie pokażemy, jak zoptymalizować zawartość witryny, hierarchię, obrazy, szybkość i więcej dla lepszych rankingów wyszukiwania.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Co to jest SEO i jak to działa?

SEO to proces zwiększania widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania w celu zwiększenia ilości i jakości ruchu organicznego lub bezpłatnego na stronie.

Pierwszym krokiem do pełnego zrozumienia tego tematu jest odpowiedź na pytanie: Jak działa Search Engine Optimization?

Oto odpowiedź:

Google ma listę (lub indeks) witryn, które wyświetla w wynikach wyszukiwania. Ponieważ lista ta ciągle się zmienia, nie byłoby możliwe ręczne jej utrzymywanie przez ludzi. Dlatego Google używa programów znanych jako roboty do systematycznego przeglądania Internetu i aktualizowania listy.

Roboty te nie tylko zbierają informacje – one je organizują. W ten sposób podczas wyszukiwania możesz uzyskać miliony wyników w ułamku sekundy.

Według Google roboty te zwracają szczególną uwagę na nowe witryny, zmiany w istniejących witrynach i martwe linki. Oznacza to, że niekoniecznie musisz informować Google o swojej witrynie, aby pojawiała się w wynikach wyszukiwania.

W rzeczywistości większość witryn, które widzisz w wynikach, jest automatycznie znajdowane i dodawane przez roboty, które stale przeszukują (lub indeksują) sieć.

Ale dlaczego miałbyś się tym przejmować? Dzieje się tak, ponieważ pamiętanie, w jaki sposób wyszukiwarki zbierają dane o Twojej witrynie, może pomóc Ci uzyskać wyższą pozycję w rankingu. To pierwsza lekcja.

Przeczytaj także: pozycjonowanie wordpress.

Pierwsze kroki z SEO WordPress

Czym różni się SEO w WordPress od SEO na innych platformach? Po pierwsze, łatwiej jest nim zarządzać.

Na początek będziesz chciał sprawdzić swoją witrynę: wydajność, ustawienia… Rozwiąż jak najwięcej problemów. Oto krótki przegląd najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać:

Ustawienia strony internetowej

W tej sekcji przyjrzymy się tylko kilku ustawieniom, ponieważ mają one bezpośredni wpływ na SEO WordPress. Ale nadal dobrym pomysłem jest przejrzenie innych ustawień, takich jak strona główna, ustawienia dyskusji itp.

Ustawienia widoczności

Upewnij się, że Twoja witryna nie jest ukryta przed wyszukiwarkami. Na pulpicie WordPress przejdź do Ustawienia > Czytanie. Przewiń w dół, do miejsca, w którym znajduje się Widoczność w wyszukiwarkach, upewnij się, że pole „Proś wyszukiwarki o nieindeksowanie tej witryny” nie jest zaznaczone.

Ustawienia bezpośrednich odnośników

Ustawienia bezpośrednich odnośników prawie nigdy nie powinny być zmieniane w działającej witrynie. Dlatego ważne jest, aby dokładnie przemyśleć, którą opcję wybierzesz tutaj.

Przejdź do Ustawienia > Ustawienia bezpośrednich odnośników , aby wybrać strukturę permalinków dla swojej witryny.

Popularną strukturą, która jest łatwa do zrozumienia i używana do organizowania treści, jest struktura nazwy posta.

Po wybraniu podstawowej struktury linków bezpośrednich będziesz mieć również możliwość ustawienia niestandardowych struktur dla swojej kategorii i tagowania adresów URL na tej samej stronie pod nagłówkiem Opcjonalne.

Wydajność strony internetowej

Możesz chcieć od razu przejść do usuwania elementów i optymalizacji zasobów, ale jeszcze nie. Najpierw zobaczmy, jak w tej chwili radzi sobie Twoja witryna.

Pomoże Ci to później zmierzyć sukces Twoich wysiłków.

Prędkość

Nie ma łatwiejszego i bardziej niezawodnego sposobu sprawdzania wydajności witryny niż korzystanie z Google PageSpeed ​​Insights.

Porada: Zanim zaczniesz wprowadzać zmiany w swojej witrynie, zwykle dobrym pomysłem jest utworzenie kopii zapasowej. A jeśli jesteś w aktywnej witrynie (z rzeczywistym ruchem od odwiedzających), zalecamy utworzenie witryny testowej.

PageSpeed ​​Insights zwykle nie działa w środowiskach testowych lub witrynach hostowanych lokalnie. Ale nie martw się, możesz użyć Lighthouse – tej samej technologii, której Google używa do audytu Twojej witryny, aby mierzyć w niej zmiany.

Przyjazny dla urządzeń mobilnych

Prawie każdy motyw w dzisiejszych czasach dobrze wyświetla się na urządzeniach mobilnych. Oto link, który możesz użyć do przetestowania swojego motywu lub witryny za pomocą innego narzędzia od Google: https://search.google.com/test/mobile-friendly.

AMP

AMP lub Accelerated Mobile Page to system open source opracowany przez Google, który pozwala użytkownikowi na lepsze i szybsze korzystanie z przeglądarki mobilnej.
A ze względu na znaczną liczbę użytkowników mobilnych, ważna jest optymalizacja szybkości witryny w przeglądarce mobilnej. Konfigurując AMP w swojej witrynie, możesz:

  • Zwiększyć ruch organiczny na swojej stronie.
  • Zwiększyć zaangażowanie i konwersje.
  • Zmniejszyć obciążenie serwerów

Poinformuj wyszukiwarki o swojej witrynie

Przede wszystkim ustal, czy Twoja witryna jest już zaindeksowana. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać nazwę domeny w pasku wyszukiwania i nacisnąć Enter. Jeśli uzyskasz jakieś wyniki, to jesteś na ich liście, czyli w indeksie.

Jeśli nie, powinieneś zgłosić swoją witrynę. Właściwą stronę do zgłoszenia witryny do indeksowania możesz znaleźć, wyszukując Google search console, czyli „Narzędzia Google dla webmasterów”.

Chociaż wszyscy jesteśmy chętni, aby pojawiać się i dobrze pozycjonować w wynikach, jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek chciał, aby każda strona w jego witrynie pojawiała się w wynikach wyszukiwania.

Tutaj przydają się tagi noindex. Możesz wyraźnie wskazać wyszukiwarkom, które strony mają pomijać w wynikach wyszukiwania w kodzie HTML lub w nagłówku HTTP, używając noindex w metatagu robots.

Co to jest plik Robots.txt?

Plik Robots.txt to sposób na poinformowanie wyszukiwarek, czy mogą lub nie mogą uzyskać dostępu do niektórych części Twojej witryny. Dlaczego więc nie wykorzystać go, aby nie wyświetlać stron w wynikach?

Powodem jest to, że bez noindex Twoja strona może zostać zaindeksowana bez odwiedzania jej przez roboty.

W związku z tym lepiej jest używać tego pliku zgodnie z jego przeznaczeniem. Niezależnie od tego, czy chcesz użyć tagu noindex, czy pliku robots.txt,będziesz musiał użyć wtyczki.

Prawdopodobnie staje się coraz bardziej jasne, dlaczego wiele osób korzysta z wtyczek SEO: Komunikacja z robotami lub botami wyszukiwarek jest możliwa tylko wtedy, gdy masz rozsądne umiejętności programowania.

Usuwanie treści o niskiej jakości

Treść niskiej jakości to strona w Twojej witrynie, która nie wnosi żadnej wartości dla użytkownika. Może to być pusta strona lub uszkodzona strona,, lub 404. Zduplikowane strony są również uważane za treści niskiej jakości.

Treści niskiej jakości szkodzą Twojej witrynie. Przyzwyczajaj się, aby zawsze aktualizować zawartość swojej witryny.

Zoptymalizuj swoją witrynę

Poprawa zawartość, obrazy i szybkość witryny co sprawi, że użytkownicy będą zadowoleni.

Zawartość

Zaczynamy od treści, bo jak mówi stare powiedzenie „Treść jest królem”.

Najważniejszą rzeczą do optymalizacji i rzeczą, na którą powinieneś poświęcić większość czasu na optymalizację, jest treść.

Przy każdym fragmencie treści zastanów się, czego oczekują Twoi użytkownicy i spróbuj to osiągnąć.

To powiedziawszy, każda treść na Twojej stronie powinna być unikalna, łatwa do odczytania, wystarczająco wyczerpująca i powinna odpowiadać oczekiwaniom odbiorców.

Nic dziwnego, wyszukiwarki mają tendencję do faworyzowania postów, które:

  • Używaj wyróżniających się tytułów (unikatowe)
  • Nie używaj bardzo długich tytułów i akapitów (łatwe do odczytania)
  • Minimum 500 słów lub więcej
  • Linkuj do bardziej wartościowych treści

Optymalizacja postu na blogu

W ramach treści posty na blogu odgrywają ważną rolę w zwiększaniu ruchu w Twojej witrynie. Optymalizacja treści bloga sprawia, że ​​Twoja witryna jest widoczna dla osób, które wpisują kluczowe słowo kluczowe powiązane z Twoją firmą za pośrednictwem wyszukiwarek takich jak Google.

Co to jest słowo kluczowe?

Słowo kluczowe lub fraza kluczowa to wyszukiwane hasło, na które chcesz się wyświetlać w google. Pozwala to wyszukiwarce ocenić, jaką treść wyświetli w zależności od zoptymalizowanego słowa kluczowego lub frazy kluczowej dodanej do treści.

Czy mamy idealną długość posta na blogu?

Nie ma żadnych szczególnych zasad dotyczących długości Twojego posta na blogu, co oznacza, że ​​biorąc pod uwagę trwający trend aktualizacji Google, akceptowana liczba skłania się bardziej do artykułów zawierających co najmniej 1000 słów.

Oznaczenia schema.org i dane strukturalne

To rodzaj mikrodanych. Pamiętaj, że dodanie Schema Markup na AMP jest wysoce zalecane przez Google.

Hierarchia

Użyj bezpiecznego (HTTPS) połączenia zamiast niezabezpieczonego (HTTP). Dzieje się tak, ponieważ wyszukiwarki mają tendencję do przyznawania pewnego priorytetu witrynom korzystającym z bezpiecznego protokołu.

Www czy bez-www dla SEO?

W przeciwieństwie do tego, czy używasz protokołu HTTPS, roboty nie dbają o to, czy używasz w witrynie www czy masz ją bez www. Jednak, podobnie jak wiele rzeczy w „świecie SEO”, będziesz chciał uniknąć niepotrzebnych zmian.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Google zasadniczo traktuje witryny z www i bez www jako różne witryny. Jednak niewielką zaletą wersji innych niż www jest to, że są krótsze, co może zapewnić lepsze udostępnianie.

Breadcrumbs, tzw okruszki

Okruszki to dodatkowy system nawigacji pokazujący lokalizację użytkownika w stosunku do strony głównej w witrynie lub aplikacji internetowej.

Wyszukiwarki zalecają korzystanie ze ścieżki nawigacyjnej okruszkowej, gdy tylko jest to możliwe, ponieważ pomaga im to lepiej zrozumieć rolę, jaką każdy element treści ma w Twojej witrynie.

Jednocześnie pomagasz odwiedzającym szybko znaleźć żądaną treść, jest to dobra, i korzystna wygrana.

Dlaczego powinienem dodać SSL na swojej stronie?

Jak wspomniano, dodatkowe „S” w HTTPS jest preferowane przez użytkowników i wyszukiwarki. Zapewnia poziom pewności, jeśli chodzi o bezpieczeństwo

Z definicji certyfikaty SSL to małe pliki danych, które kryptograficznie ustanawiają zaszyfrowane łącze między serwerem internetowym a przeglądarką. To połączenie gwarantuje, że wszystkie informacje przesyłane między użytkownikiem serwisu a serwerem pozostaną prywatne. Głównym powodem, dla którego SSL jest ważny, jest to, że daje użytkownikom i wyszukiwarkom pewność, że nie ujawniasz danych użytkownika przed hamerami z Internetu.

Jest to szczególnie ważne, jeśli masz witrynę eCommerce. Ponieważ Twoja witryna będzie technicznie hostować i przetwarzać wiele danych Twoich klientów.

Obrazy

Łatwo jest powiązać optymalizację obrazu z takimi rzeczami, jak kompresja, zmiana rozmiaru i lazy load i właśnie na tym polega optymalizacja obrazów.

Jednakże, jeśli chodzi o SEO, optymalizacja obrazów polega również na dostarczaniu wielu informacji (nadawanie kontekstu) o tych obrazach wyszukiwarkom i robienie tego w sposób, który mogą zrozumieć.

Obejmuje to ulepszanie nazw plików obrazów, podpisów, tekstu alternatywnego, opisów i nie tylko. To powiedziawszy, każdy obraz w Twojej witrynie zwykle wymaga indywidualnej uwagi.

wordpress seo

Chociaż proces ten można nieco zautomatyzować za pomocą niektórych narzędzi graficznych, przez większość czasu nadal będziesz potrzebować sprawdzać poszczególne obrazy.

Jeśli optymalizacja obrazów brzmi jak dużo pracy i zastanawiasz się, czy warto, odpowiedź brzmi zdecydowanie tak.

Prędkość

Poprawa szybkości witryny może wydawać się dość zniechęcająca, ale jest jedno niedoceniane działanie, które może dać Ci ogromny wzrost w ciągu kilku minut.

Użyj motywu, który wykorzystuje najlepsze praktyki kodowania. Zwykle znajdujemy motyw, który nam się podoba, ma on niezłą zawartość demonstracyjną, więc oczywiście instalujemy go, a następnie staramy się go zoptymalizować, aby nasza strona ładowała się szybciej.

To nie jest najlepszy sposób, marnuje dużo czasu.

Kolejną niedocenianą rzeczą są aktualizacje. Upewnij się, że wtyczki i motywy są aktualne i usuń wszystkie nieużywane wtyczki.

Jest to szczególnie ważne, ponieważ WordPress działa na PHP, upewnij się, że starannie wybrałeś wersję PHP, której chcesz używać z WordPressem.

Dobrym pomysłem jest również przeprowadzenie optymalizacji bazy danych WordPress, aby od czasu do czasu usuwać osierocone dane.

Oczywiście są to tylko podstawy, ale mogą mieć ogromny wpływ na ogólną wydajność witryny i wyniki wyszukiwania.

Badanie słów kluczowych

Przy dodawaniu treści do witryny lub bloga czasami pomocne jest posiadanie danych o tym, czego ludzie szukają w Internecie. Badania słów kluczowych to skuteczna technika stosowana przez specjalistów SEO. Dzięki zebranym danym będziesz w stanie znaleźć przydatne słowa kluczowe, których użytkownicy używają w wyszukiwarce do wyszukiwania produktów i usług.

Ważne jest również, abyś wiedział, jak zoptymalizować swoje posty na blogu, często aktywacja wtyczki WordPress SEO nie wystarczy.

Zwróć uwagę, że wybierając kluczowe słowa kluczowe lub frazę kluczową, uwzględniasz również dobry tytuł i opis meta.

Prześlij witrynę do wyszukiwarek

Jedną z ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, jest przesyłanie i indeksowanie witryny w popularnych wyszukiwarkach, takich jak Google Search Console, Yandex i Bing Webmaster.

Co to jest mapa witryny XML?

Mapa witryny prowadzi odbiorców do miejsca, w które chcą się udać. Główną funkcją mapy witryny XML jest umożliwienie wyszukiwarkom znajdowania i lokalizowania stron w Twojej witrynie dzięki lepszemu Wynikowi SEO.

Optymalizuj kategorię stron

Optymalizując kategorie stron, zwykle zaczynamy od nagłówków. W H1 strony użyj słowa kluczowego. Jest to ważne, ponieważ nagłówek strony pomaga zrozumieć, o co chodzi w witrynie.

Komentarze WordPress

Sekcja komentarzy w Twojej witrynie wskazuje ruch i zaangażowanie w Twojej witrynie. Jednak niektóre z tych komentarzy mogą być spamem. Akismet, jedna z dwóch wtyczek, które są preinstalowane z każdą witryną WordPress, pomaga zwalczać spam w komentarzach.

Linki afiliacyjne Nofollow

Dodanie atrybutu „no follow” do zewnętrznych linków pozwala wyszukiwarkom nie podążać za tymi linkami.

Powielanie treści

Skopiowana treść będzie treścią, która jest dokładną kopią w różnych witrynach lub na różnych stronach w tej samej witrynie.

Wybór wtyczki SEO

Komunikacja z wyszukiwarkami wymaga sporej ilości kodu.

Podobnie jak w przypadku wielu obszarów WordPress, masz wybór, jeśli chodzi o wtyczki SEO. Być może masz już nawet jakąś. Oto dwie najpopularniejsze:

  • SEO Yoast – ta wtyczka SEO jest preferowana przez większość specjalistów SEO. Jest łatwa w użyciu i posiada wszystkie narzędzia, które mogą doprowadzić Twoje treści do najwyższego możliwego „wyniku” SEO i poprawiają ogólną czytelność.
  • Rank Math — jest również wtyczką SEO WordPress, którą możesz dodać do swojej witryny. Jedną z najważniejszych cech jest to, że pomaga zidentyfikować, co jest nie tak z określonym słowem kluczowym, którego używasz do pozycjonowania swojej strony.

Jeśli chodzi o wydajność, zarówno Yoast, jak i Rank Math nie mają znaczącej różnicy.

Ponadto Rank Math jest darmową wtyczką i posiada wszystkie ważne funkcje optymalizacji SEO, podczas gdy te funkcje są dostępne tylko po zakupie wersji premium Yoast SEO.

Wtyczka kompresji obrazu

Ta wtyczka zapewnia, że ​​obrazy przesłane do Twojej witryny nie wpłyną ani nie spowolnią jej szybkości. Kompresja obrazu to sposób zapisywania obrazów w najmniejszym możliwym rozmiarze pliku bez obniżania ogólnej jakości obrazu.

Wniosek

Pozycjonowanie WordPressa jest trudne. Ale jak w przypadku wielu trudnych zadań, jest nagroda. Dostanie się na pierwszą stronę wyników wyszukiwania nie jest przecież niemożliwe.

Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano, unikaj praktyk, które są szkodliwe dla SEO, kontynuuj pracę nad tymi najlepszymi praktykami, a dotrzesz do celu.

W tym artykule omówiono, czym jest SEO i jak to działa na WP, pokazano, jak rozpocząć pracę z SEO WordPress, a następnie omówiono, jak zoptymalizować zawartość witryny, hierarchię, obrazy i szybkość, aby uzyskać lepszą pozycję w rankingu.

Przyjrzeliśmy się nawet, jak ważne jest posiadanie responsywnej strony internetowej wraz z potrzebą unikania praktyk, które zaszkodzą Twojemu SEO.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)