Pozycjonowanie strony wordpress poradnik, optymalizacja i wtyczka SEO

Pozycjonowanie stron po angielsku
Pozycjonowanie stron po angielsku, słownik polsko-angielski UK (search engine optimization i hreflang)
20 grudnia, 2021
Słowa łączące SEO
Słowa łączące SEO czyli słowa przejściowe (wtyczka yoast seo copywriting)
22 grudnia, 2021
Pozycjonowanie strony wordpress
Pozycjonowanie strony wordpress

Pozycjonowanie strony wordpress poradnik, optymalizacja i wtyczka SEO

Skoro interesuje Ciebie pozycjonowanie strony wordpress to jestes w dobrym miejscu. Poprawa SEO na WP ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia ruchu w Twojej witrynie. Niestety większość poradników SEO WordPress jest zbyt techniczna, aby nowi użytkownicy mogli zacząć działać od razu.
Jeśli poważnie myślisz o zwiększeniu ruchu w witrynie, musisz zwrócić uwagę na najlepsze praktyki SEO WordPress.
W tym przewodniku podzielimy się najlepszymi wskazówkami dotyczącymi WordPress seo, które pomogą Ci ulepszyć pozycjonowanie strony na WP i uzyskać więcej ruchu organicznego.
Być może słyszałeś, jak „eksperci” twierdzą, że WordPress jest przyjazny dla SEO. Właśnie dlatego wiele osób wybiera WP, aby założyć bloga lub stronę internetową.
Podczas gdy WordPress dba o to, aby generowany kod był zgodny z najlepszymi praktykami SEO, musisz zrobić o wiele więcej, jeśli chcesz zmaksymalizować swoje wysiłki w pozycjonowaniu stron internetowych.
Mamy wiele praktycznych kroków, które musisz podjąć, aby odpowiednio zoptymalizować swojego WordPress’a.
Aby to ułatwić, stworzyliśmy ten wpis, który pomoże Ci łatwo poruszać się po świecie pozycjonowania na WordPressie.

Pozycjonowanie wordpress wstęp

Wiemy, że pomysł optymalizacji pod kątem WordPress SEO może być trudny dla początkujących, zwłaszcza jeśli nie jesteś maniakiem HTML.
Ale nie martw się — to nie musi być skomplikowane. Zacznij z nami w tym wpisie, aby poznać podstawy, a następnie możesz zacząć stosować je na własnej stronie internetowej.

Co to jest SEO worpdress?

SEO to skrót od Search Engine Optimization. Jest to strategia stosowana przez właścicieli witryn, aby uzyskać większy ruch poprzez wyższą pozycję w wyszukiwarkach.
Optymalizacja wyszukiwarek nie polega na oszukiwaniu Google ani systemu. Chodzi po prostu o stworzenie strony internetowej, która ma zoptymalizowany kod i formatowanie, co ułatwia wyszukiwarkom znalezienie Twojej witryny.
Gdy ludzie wyszukują w internecie tematy, o których piszesz, Twoje treści zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek będą pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania, więc więcej osób będzie przechodzić do Twojej witryny.

Dlaczego pozycjonowanie strony na wordpress jest ważne

Wyszukiwarki są często największym źródłem ruchu dla większości witryn.
Google i inne wyszukiwarki korzystają z zaawansowanych algorytmów, aby odpowiednio zrozumieć i pozycjonować strony w wynikach wyszukiwania. Jednak te algorytmy nie są doskonałe — nadal potrzebują Twojej pomocy, aby zrozumieć, o czym są Twoje treści.
Jeśli Twoje treści nie są zoptymalizowane, wyszukiwarki nie będą wiedziały, jak je uszeregować. Gdy ludzie szukają tematów, o których piszesz, a Twoja witryna nie pojawi się w wynikach wyszukiwania, to Ty stracisz cały ten ruch.
Dla wszystkich właścicieli firm bardzo ważne jest, aby ich witryna była przyjazna dla wyszukiwarek, aby mogli zmaksymalizować ruch związany z wyszukiwaniem.

Podstawy WordPressa i audyt seo

SEO może być techniczne, ale nie musi. Wystarczy poznać kilka podstawowych wskazówek dotyczących SEO, aby zoptymalizować witrynę, aby uzyskać zauważalny wzrost ruchu w witrynie.
Nie musisz być geniuszem HTML, aby korzystać z poniższych technik. Jeśli już korzystasz z WordPressa, to masz to, czego potrzeba!
Zacznijmy optymalizację Twojej witryny.
Sprawdź ustawienia widoczności swojej witryny
WordPress ma wbudowaną opcję ukrywania witryny przed wyszukiwarkami. Celem tej opcji jest zapewnienie czasu na pracę nad witryną, zanim będzie gotowa do upublicznienia.
Czasami jednak ta opcja może zostać przypadkowo zaznaczona i sprawia, że ​​Twoja witryna jest niedostępna dla wyszukiwarek.
Jeśli Twoja witryna nie pojawia się w wynikach wyszukiwania (no index), pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że ta opcja jest odznaczona.
Po prostu zaloguj się do obszaru administracyjnego swojej witryny WordPress i wejdź na stronę Ustawienia »Czytanie.
Musisz przewinąć w dół do sekcji „Widoczność w wyszukiwarkach” i upewnić się, że pole „Proś wyszukiwarki o nieindeksowanie tej witryny” nie jest zaznaczone.
Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz zmiany”, aby zapisać ustawienia.

Korzystanie z przyjaznych SEO wordpress struktur adresów URL

Przyjazne dla SEO adresy URL zawierają słowa, które jasno wyjaśniają zawartość strony i są łatwe do odczytania zarówno przez ludzi, jak i wyszukiwarki.
Oto kilka przykładów przyjaznych dla SEO adresów URL:
https://www.uniqueseo.pl/seo/https://www.uniqueseo.pl/audyt-seo/
Zauważ, że te adresy URL są czytelne, a użytkownik może odgadnąć, co zobaczy na stronie, po prostu patrząc na tekst adresu URL.
Jak więc wygląda adres URL, który nie jest przyjazny dla SEO?
https://www.uniqueseo.pl/?p=10362https://uniqueseo.pl/archives/153
Zauważ, że te adresy URL używają liczb niezwiązanych z treścią, a użytkownik nie może odgadnąć, co znajdzie na stronie, patrząc na adres URL.
Korzystanie ze struktury permalinków przyjaznej SEO zwiększa Twoje szanse na uzyskanie lepszych pozycji w wynikach wyszukiwania.
Oto, jak możesz sprawdzić i zaktualizować strukturę permalinków swojej witryny WordPress.
Musisz odwiedzić stronę Ustawienia »Bezpośrednie Odnośniki. Wybierz opcję nazwa wpisu, a następnie kliknij przycisk „Zapisz zmiany”, aby zapisać swoje ustawienia.

Seo strony z WWW czy bez-WWW

Jeśli dopiero zaczynasz pracę ze swoją witryną, musisz wybrać, czy chcesz używać w adresie URL witryny www (https://www.uniqueseo.pl/) czy bez www (https://uniqueseo.pl/).
Wyszukiwarki uważają, że są to dwie różne strony internetowe, więc oznacza to, że musisz wybrać jedną i się jej trzymać.
Możesz ustawić swoje preferencje, odwiedzając stronę Ustawienia »Ogólne. Dodaj preferowany adres URL w polach „Adres WordPressa” i „Adres witryny”.

Wbrew temu, co ktoś inny mógłby powiedzieć, z punktu widzenia SEO nie ma żadnej korzyści z używania jednego lub drugiego.

Najlepsza wtyczka SEO WordPress, yoast seo, all in one czy rank math

Jedną z najlepszych części WordPressa jest to, że do wszystkiego jest wtyczka, a SEO nie jest wyjątkiem. Istnieją tysiące wtyczek do pozycjonowania WordPress, co utrudnia początkującym wybór najlepszej wtyczki pozycjonującej WordPress.
Zamiast instalować osobne wtyczki do poszczególnych zadań z pozycjonowania, pomożemy Ci wybrać najlepszą wtyczkę SEO WordPress, która zrobi to wszystko i jest w 100% darmowa.
Jeśli chodzi o wybór najlepszej wtyczki aby zacząć pozycjonowanie stron internetowych WordPress, najprawdopodobniej zawęzisz swój wybór do najpopularniejszych rozwiązań: All in One SEO (AIOSEO), Rank Math lub Yoast SEO.

Dodaj mapy witryn XML w WordPress

Mapa witryny XML to specjalnie sformatowany plik, który zawiera listę wszystkich stron w Twojej witrynie. Ułatwia to wyszukiwarkom znalezienie całej zawartości.
Chociaż dodanie mapy witryny XML nie poprawia rankingów wyszukiwania Twojej witryny, pomaga wyszukiwarkom szybko znaleźć strony i zacząć je indeksować.
Aby znaleźć mapę witryny jeśli używasz jakiejś wtyczki seo, po prostu przejdź do adresu URL (nie zapomnij zastąpić uniqueseo.pl własną nazwą domeny):
https://uniqueseo.pl/sitemap_index.xmllubhttps://uniqueseo.pl/sitemap.xml

Dodaj swoją witrynę do Google Search Console

Google Search Console, znane również jako Narzędzia dla webmasterów, to zestaw narzędzi oferowanych przez Google, aby dać właścicielom witryn wgląd w to, jak ich treść jest postrzegana przez wyszukiwarkę.
Zawiera raporty i dane, które pomogą Ci zrozumieć, jak Twoje strony wyświetlają się w wynikach wyszukiwania. Możesz także zobaczyć, jakie terminy wyszukiwania są używane, aby znaleźć Twoją witrynę, jak każda strona pojawia się w wynikach wyszukiwania i jak często Twoje strony są klikane.
Wszystkie te informacje pomagają zrozumieć, co działa w Twojej witrynie, a co nie. Następnie możesz odpowiednio zaplanować strategię treści.
Google Search Console ostrzega również, gdy coś jest nie tak z Twoją witryną na wordpresie, na przykład gdy roboty wyszukiwania nie mogą uzyskać do niej dostępu, znaleźć zduplikowaną treść lub ograniczone zasoby.Google Search Console sprawdzi też mapę witryny i użyje jej do usprawnienia indeksowania witryny.
Po pomyślnym dodaniu mapy witryny będzie ona wyświetlana jako oczekująca. Zaindeksowanie Twojej witryny zajmuje Google trochę czasu. Po kilku godzinach, dniach będziesz mógł zobaczyć statystyki dotyczące mapy witryny. Pokaże liczbę linków znalezionych w mapie witryny, liczbę zindeksowanych, stosunek obrazów do stron internetowych itp.
Zalecamy sprawdzanie Search Console co najmniej raz w miesiącu, aby zebrać statystyki i zobaczyć postępy pozycjonowania swojego wordpessa.

Optymalizacja postów na blogu pod kątem SEO

Często początkujący popełniają błąd, myśląc, że wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę SEO WordPress. Pozycjonowanie to ciągły proces, za którym musisz nadążyć, jeśli chcesz osiągnąć maksymalne wyniki.
Wszystkie najlepsze wtyczki do pozycjonowania wordpressa umożliwiają dodanie tytułu, opisu i słowa kluczowego do każdego postu i strony na blogu. Pokazuje również podgląd tego, co zobaczą użytkownicy, gdy będą przeglądać Twoją witrynę w Google.
Zalecamy zoptymalizowanie tytułu i opisu, aby uzyskać maksymalną liczbę kliknięć.

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać kluczowe słowo kluczowe lub frazę kluczową, jaki jest dobry tytuł lub dobry opis meta, omówiliśmy to szczegółowo w naszym przewodniku jak robić pozycjonowanie samemu na naszym blogu.
Gorąco polecam przeczytanie, ponieważ SEO na stronie ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu.

Pozycjonowanie na wordpressie, etap badań słów kluczowych dla Twojej witryny

Wielu początkujących wykorzystuje swoje przypuszczenia, aby dowiedzieć się, jakich tematów ludzie szukają i co powinni dodać na swoich blogach i stronie internetowej.
To jak strzelanie w ciemności. Nie musisz tego robić, jeśli możesz użyć prawdziwych danych, aby dowiedzieć się, czego szukają ludzie.
Badanie słów kluczowych to technika stosowana przez twórców treści i ekspertów SEO. Pomaga odkryć słowa, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkach, aby znaleźć treści, produkty i usługi w Twojej branży.
Następnie możesz użyć tych słów i fraz w swojej witrynie, aby uzyskać większy ruch z wyszukiwania.
Istnieje mnóstwo narzędzi do badania słów kluczowych (zarówno bezpłatnych, jak i płatnych), z których możesz korzystać. Zalecamy korzystanie z SEMRush, pomaga on odkryć słowa kluczowe, a nawet znaleźć słowa kluczowe, na których plasują się Twoi konkurenci.

Najlepsze praktyki SEO dla WordPressa aby zacząć pozycjonowanie CMS

Jeśli podążasz za podstawami WordPress SEO i korzystasz z najlepszej wtyczki do pozycjonowania strony, już wyprzedzisz większość serwisów www.
Jeśli jednak chcesz uzyskać jeszcze lepsze wyniki, musisz postępować zgodnie z poniższymi najlepszymi praktykami aby Pozycjonowanie strony wordpress odniosło zamierzony rezultat.
Nie są zbyt techniczne i większość nie wymaga nawet dotknięcia żadnego kodu. Ale zrobią dużą różnicę, jeśli będziesz ich przestrzegać.

Właściwe korzystanie z kategorii i tagów w WordPress

Co to jest kategoria i co to jest tag?
WordPress umożliwia sortowanie postów na blogu w kategorie i tagi. Ułatwia to zarządzanie treścią według tematów, a użytkownikom znajdowanie treści, których szukają.
Kategorie i tagi pomagają również wyszukiwarkom zrozumieć strukturę i zawartość witryny.
Często początkujący nie wiedzą, jak najlepiej używać kategorii i tagów. Po wyjaśnieniu tego tysiącom czytelników, oto jak podchodzimy do kategorii i tagów.
Kategorie służą do szerokiego grupowania Twoich postów. Jeśli Twój blog był książką, spisem treści będą kategorie.
Na przykład na blogu osobistym możesz mieć kategorie, takie jak podróże, jedzenie, sport itp. Kategorie są hierarchiczne, więc możesz dodawać do nich kategorie podrzędne.
Z drugiej strony, tagi to bardziej szczegółowe słowa kluczowe opisujące treść pojedynczego posta. Na przykład wpis na blogu umieszczony w kategorii sport może zawierać tagi takie jak siłownia, bieganie, zawody itp. Pomyśl o nich jako o sekcji indeksów w podręczniku.

Używając odpowiednio kategorii i tagów, ułatwiasz użytkownikom przeglądanie Twojej witryny. Ponieważ jest to łatwe dla użytkowników, ułatwia również wyszukiwarkom przeglądanie Twojej witryny.

Spraw, aby linkowanie wewnętrzne stało się nawykiem, optymalizacja seo

Czyli mówiąc prościej…Dodawanie wewnętrznych linków w WordPress.
Wyszukiwarki przypisują każdej stronie w Twojej witrynie ocenę (autorytet strony). Przepis (pagerank i czynniki rankingowe google) na ten wynik jest utrzymywany w tajemnicy, aby ludzie nie mogli oszukać wyników. Jednak najczęstszymi sygnałami autorytetu są linki.
Dlatego ważne jest, aby zamieszczać linki do własnych treści z innych postów i stron na blogu.
Powinieneś wyrobić sobie nawyk łączenia własnych postów, gdy tylko jest to możliwe. Jeśli masz wielu autorów, utwórz przed publikacją listę kontrolną postów na blogu, która wymaga od nich połączenia co najmniej 3 innych postów na blogu.
Pomoże to zwiększyć liczbę odsłon, wydłuży czas spędzany przez użytkowników w witrynie, a ostatecznie poprawi wynik SEO poszczególnych postów i stron na blogu.

Zoptymalizuj komentarze WordPress

Komentarze mogą być silnym wskaźnikiem zaangażowania użytkowników w Twojej witrynie. Zaangażowani użytkownicy to więcej linków do Twojej witryny, większy ruch i lepsze SEO.
Musisz jednak upewnić się, że Twoje komentarze są prawdziwe i nie są spamem. Spamerzy przesyłają komentarze ze złymi linkami, które mogą wpłynąć na, a nawet zrujnować Twoje rankingi wyszukiwania.
Dlatego zalecamy wszystkim rozpoczęcie korzystania z Akismet. Jest to jedna z dwóch wtyczek, które są preinstalowane z każdą witryną WordPress i pomagają zwalczać spam w komentarzach.
Jeśli sam Akismet nie jest w stanie poradzić sobie ze spamem w komentarzach, zapoznaj się z tymi wskazówkami i narzędziami do zwalczania spamu w komentarzach w WordPress polecamy google captcha i recaptcha.
Jeśli Twoje posty na blogu przyciągają wiele prawdziwych, wolnych od spamu komentarzy, powinieneś poklepać się po ramieniu za zbudowanie tak wciągającej strony internetowej!
Jednak zbyt wiele komentarzy pod postem może spowolnić ładowanie, co również wpływa na rankingi w wyszukiwarkach.
Aby przygotować swoją stronę internetową tak, aby mogła obsłużyć komentarze umieszczane na serwerze i przyspieszyć, możesz podzielić komentarze na wiele stron.

NoFollow Linki zewnętrzne w WordPress i woocommerce jeśli masz sklep internetowy

Jak wspomniano powyżej, linki pomagają wyszukiwarkom zdecydować, które strony są ważne. Kiedy łączysz się z witryną, przekazujesz część wyniku swojej witryny do tego linku. Nazywa się to „link juice”.
Aby uzyskać dobre rankingi wyszukiwania, musisz upewnić się, że otrzymujesz więcej autorytetu z link juice z innych witryn niż rozdajesz.
Dodanie atrybutu „nofollow” do linków zewnętrznych (linków do stron internetowych, których nie jesteś właścicielem) instruuje wyszukiwarki, aby nie korzystały z tych linków. Pomaga to zaoszczędzić link juice.
Normalny link zewnętrzny wygląda tak w HTML:
<a href=”https://uniqueseo.pl”>Przykładowa witryna</a>
Link zewnętrzny z atrybutem nofollow wygląda tak:
<a href=”https://uniqueseo.p” rel=”nofollow”>Przykładowa witryna</a>
Domyślnie WordPress nie ma opcji tworzenia linków nofollow. Jeśli jednak korzystasz z wtyczek seo, ułatwiają ci to.
Kiedy dodajesz link, po prostu kliknij opcję Dodaj „nofollow” do linku.

Szybkość i bezpieczeństwo SEO WordPress

Nawet jeśli zastosujesz się do wszystkich powyższych wskazówek i najlepszych praktyk pozycjonowania na WordPress, jeśli Twoja witryna działa wolno lub zostanie zaatakowana przez hakera, Twoje pozycje w wyszukiwarkach mocno ucierpią.
Oto, jak zapobiec utracie ruchu w witrynie z powodu niskiej wydajności lub słabych zabezpieczeń.

Zoptymalizuj szybkość i wydajność swojej witryny

Badania pokazują, że w dobie internetu średni czas uwagi człowieka jest krótszy niż u złotej rybki.
Eksperci uważają, że użytkownicy decydują, czy chcą zostać, czy opuścić witrynę w ciągu kilku sekund.
Oznacza to, że jako właściciel witryny masz tylko kilka sekund na zaprezentowanie treści i zaangażowanie użytkowników. Nie chcesz tracić tego cennego czasu, zmuszając gościa do czekania na załadowanie witryny.
Ponieważ doświadczenie użytkownika jest tak ważne, wyszukiwarki takie jak Google traktują priorytetowo w swoich wynikach szybsze strony internetowe. Innymi słowy, szybsze strony internetowe zajmują wyższą pozycję w Google.
Aby poprawić szybkość swojej witryny, musisz mieć szybkiego dostawcę hostingu WordPress, sprawdź nasz post o rankingu hostingów.

Optymalizacja obrazów w WordPress pod kątem SEO

Obrazy są bardziej wciągające niż tekst, ale ładowanie ich zajmuje więcej czasu. Jeśli nie będziesz ostrożny z rozmiarami i jakością obrazów, mogą spowolnić Twoją witrynę.
Musisz upewnić się, że używasz obrazów zoptymalizowanych pod kątem szybszego ładowania, lazy load. Zobacz przewodnik wp rocket.
Inną sztuczką, której możesz użyć do optymalizacji obrazów pod kątem wyszukiwarek, jest użycie opisowego tytułu i tagów alt. Te tagi pomagają wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest Twój obraz.
WordPress umożliwia łatwe dodawanie tagów title i alt podczas przesyłania obrazu.

Bezpieczeństwo Twojej witryny WordPress

Każdego tygodnia Google umieszcza na czarnej liście około 30 000 stron internetowych pod kątem złośliwego oprogramowania i około 60 000 pod kątem phishingu. Gdy witryna znajduje się na czarnej liście, w ogóle nie pojawia się w żadnych wynikach wyszukiwania.
Oznacza to, że bezpieczeństwo Twojej witryny WordPress ma kluczowe znaczenie dla dobrych rankingów. Nie chcesz, aby cała Twoja ciężka praca nad SEO poszła na marne, jeśli Twoja witryna zostanie zaatakowana przez hakera i będziesz miał wirusa.

Zacznij korzystać z SSL/HTTPS

SSL (Secure Sockets Layer) to technologia, która szyfruje połączenie między przeglądarką użytkownika a serwerem, z którym się łączy. Dodaje to dodatkową warstwę bezpieczeństwa do Twojej witryny WordPress.
Strony zabezpieczone SSL są oznaczone znakiem kłódki w pasku adresu przeglądarki. Dzięki temu Twoja witryna jest bardziej godna zaufania i jest to wymagane, jeśli prowadzisz sklep internetowy z WordPress i przetwarzasz poufne informacje dotyczące płatności.
Wszystkie czołowe firmy hostingowe WordPress oferują bezpłatne certyfikaty SSL z Let’s Encrypt.

Optymalizacja treści i pozycjonowanie stron internetowych na WordPress

Dotarliśmy już do końca naszych podstaw. Jeśli chcesz aby Twoja strona www i każda podstrona była widoczna i wyszukiwarka google odpowiednio ją indeksowała, upewnij się że wykonałeś wszystkie punkty opisane w tym poradniku krok po kroku. Sam nagłówek czy tytuł strony to tylko początek pracy. Pamiętaj aby czas ładowania strony nie był zbyt duży i aby mapa strony była łątwa dostępna by roboty google mogły odnaleźć wszystkie treści i cały content jaki stworzyłeś. Na koniec dodaj do tego google ads jako remarketing i całość wyników sprawdzaj w google analytics.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)