Struktura strony internetowej – jak dobrze stworzyć stronę? (projektowanie i tworzenie strony www)

Test strony internetowej
Test strony internetowej, funkcjonalność i szybkość wczytywania (prędkość)
3 kwietnia, 2022
Dlaczego reklamy są potrzebne
Dlaczego reklamy są potrzebne? (pożyteczne czy szkodzą)
3 kwietnia, 2022
Struktura strony internetowej
Struktura strony internetowej

Struktura strony internetowej – jak dobrze stworzyć stronę? (projektowanie i tworzenie strony www)

Każda strona internetowa powinna być konkretna, czytelna i przejrzysta. Z pozoru może się wydawać, że zrobienie strony internetowej jest banalnie proste. Dla wprawionych informatyków pewnie takie jest, ale dla laika niekoniecznie.

Strona musi mieć określoną strukturę, dzięki której będzie mogła ona osiągać wyższe pozycje w wyszukiwarce Google. Jak zatem stworzyć dobrą stronę internetową? Na co zwrócić uwagę?

link juice

Struktura strony internetowej

Tak na dobrą sprawę to każda strona ma jakąś strukturę. Jedna jest uporządkowana i zbudowana według jakiegoś planu, a druga kompozycja jest przypadkowa i nieprzeanalizowana.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Czasami wchodząc na jakąś stronę można mieć podejrzenie, że tworzyło ją kilka osób bez konsultacji pomiędzy sobą. Nie każdy wie, że struktura strony internetowej jest podstawą strategii SEO.

Treść na stronie musi być odpowiednio pogrupowana i zaprezentowana w korzystny sposób nie tylko dla ludzi, ale również dla robotów Google.

Dzięki strukturze wyszukiwarki i osoby wchodzące na stronę mogą lepiej zrozumieć przekaz strony i znacznie szybciej i łatwiej wszystko można znaleźć. Jest to szczególnie istotna kwestia w przypadku stron internetowych, które zawierają bardzo dużo informacji.

Źle zorganizowana struktura może wywołać u odwiedzających frustrację, a to w konsekwencji sprawi, że po chwili osoba opuści daną stronę i będzie szukać dalej.

Struktura strony internetowej

Co składa się na strukturę strony internetowej?

Strukturę można nazwać hierarchią, czyli jest to także nawigacja, która ma początek w menu. Każda struktura posiada kategorie. Najważniejszą z nich jest kategoria główna. Nie bez znaczenia są także podstrony, na których znajdują się istotne informacje, które właściciel strony chce przekazać odwiedzającym.

Struktura zawiera również podkategorie, które mogą być nawet usytuowane poza menu. Odnoszą się one do głównych podstron i mogą być nawet dodane w stopce strony.

linki wewnętrzne whitehat

Można także strukturę strony internetowej ująć na przykładzie kodów HTML. Pierwszym podstawowym elementem jest header, czyli nagłówek, który jest widoczny na każdej z podstron. Drugim elementem jest body, czyli treść, obrazy i wideo na każdej z podstron. Ostatnim punktem jest footer, czyli stopka, która zawiera przeważnie informacje kontaktowe.

Struktura strony internetowej – najpierw należy ją dokładnie przemyśleć

Przed stworzeniem strony internetowej, należy wszystko dokładnie zaplanować. Dzięki temu nie będzie chaosu, a wszystkie informacje znajdą się w treściach.

Źle stworzona struktura będzie stratą czasu, gdyż jednakowo wyszukiwarka będzie robiła problemy, aby zindeksować poprawnie stronę, a odbiorcy nie będą zainteresowani wejściem na nią ze względu na słabą przejrzystość. Plan można ułożyć nawet na kartce papieru, ujmując najważniejsze elementy, których nie może zabraknąć.

Co sprawia że strona internetowa jest dobra?

Chodzi oczywiście o wymienione wyżej punkty, takie jak strona główna, podstrony i stopka. Nie należy komplikować treści i organizacji poszczególnych elementów.

W sumie im prościej tym strona będzie bardziej zrozumiała dla ludzi i robotów Google. Należy skupić się na tym, aby strona główna zawierała konkretny temat, ale podstrony muszą się też do niego w jakimś stopniu odnosić.

Schemat budowy strony internetowej

<html>

<head>
<title>Tytuł strony</title>
<link rel="stylesheet" href="styl.css" type="text/css" />
</head>

<body>

<header><p>header</p></header>

<section><article><p>To jest nasza nowa strona
internetowa.</p></article></section>
<aside><p>aside</p></aside>

<footer><p>footer</p></footer>

</body>

</html>

Kategorie i podkategorie w strukturze strony

Na stronie internetowej będą znajdować się kategorie i podkategorie. Oczywiście ich ilość jest zależna od treści, które mają się znaleźć na stronie.

Jeśli jednak nie jest tworzona strona internetowa, która zajmuje się sprzedażą wszystkiego, to lepiej mieć nie więcej niż kilka kategorii. Również warto stworzyć podkategorie w mniej więcej takiej samej ilości jak w przypadku kategorii.

Dzięki temu zostanie zachowana równowaga, a to w konsekwencji będzie zwiększać pozycję strony. Należy także pamiętać, aby nie chować istotnych podstron zbyt głęboko.

Jeśli strona nie jest skomplikowana, to płytka struktura jest optymalną opcją. Co oznacza płytka struktura strony? Mianowicie chodzi o to, że aby dotrzeć do najdalej oddalonej podkategorii, potrzeba kliknąć maksymalnie trzy razy. Większa liczba kliknięć może zniechęcić odwiedzającego stronę, więc zapewne szybko ją opuści.

Struktura strony internetowej
Struktura strony internetowej

Czy warto samemu zbudować stronę internetową?

Tworzenie strony internetowej może być świetną zabawą i jednocześnie nauką. Choć oczywiście nie każdy się do tego nadaje. Jednak nawet zlecając wykonanie strony firmie zewnętrznej, warto wiedzieć, jak ją samodzielnie można edytować.

Czy zatem samodzielne przygotowanie strony jest warte poświęcenia czasu? I tak i nie. Wszystko zależy od umiejętności i posiadanej wiedzy.

Oczywiście jest wiele platform, które umożliwiają stworzenie strony internetowej przy pomocy darmowych szablonów. Są one odpowiednio skonstruowane tak, aby zmienić tylko poszczególne treści. Osoby, które nie mają pojęcia o tworzeniu stron, powinny jednak wynająć profesjonalną firmę zajmującą się tworzeniem stron.

Dodatkowo najczęściej taka firma świadczy także usługi pozycjonowania, wówczas zyskuje się pewność, że strona będzie przygotowana optymalnie pod każdym względem. Odpowiednia struktura strony internetowej jest gwarancją sukcesu.

Co sądzisz o wpisie pt. Struktura strony internetowej – jak dobrze stworzyć stronę? (projektowanie i tworzenie strony www)? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)