Responsywna strona (RWD i na komórki):

Responsywna strona RWD 1

Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  Dla zapytań złożonych od pon. – pt. 8.00 – 16.00 odpowiadamy w ciągu 1 godz.
  Na pozostałe pytania odpowiemy następnego dnia roboczego do 9.00

  unique seo marketing social media

  Dlaczego warto współpracować z UniqueSEO

  17% średni spadek wydatków ponoszonych przez naszych klientów

  37% średni wzrost przychodów naszych klientów

  97,2% naszych klientów przedłuża współpracę


  Responsywna strona rwd

  Responsywna strona RWD

  Z roku na rok znacznie przybywa liczba użytkowników korzystających z Internetu nie tylko przy pomocy komputera, notebooka, ale również ze smartfona, tabletu i innych urządzeń mobilnych. Dokonujemy zakupów, przeglądamy social media, wyszukujemy informacji o firmach. Ten ultraszybki postęp sprawia, że każdy właściciel strony internetowej musi pamiętać o jednym: o tym, aby serwis www płynnie dostosowywał się do rozdzielczości ekranu każdego urządzenia.

  Dlaczego warto zmienić stronę na responsywną?

  Przede wszystkim dlatego, że Google wspiera strony o tej strukturze. Wszelkie sklepy internetowe, blogi, portale, które są oparte na nowoczesnej architekturze będą wyświetlać się na wyższych pozycjach. To oznacza, że przestarzałe strony muszą liczyć się z mniejszą liczbą odwiedzin.

  Ponadto, posiadanie responsywnej strony www będzie oznaczało dla użytkownika, że dany sklep/firma/portal jest na czasie. Materiały, które odpowiednio skalują się do rozmiaru ekranu umożliwiają dokładniejsze i przyjemniejsze przeglądanie. Dzięki temu, firma zyska wówczas wielu nowych gości i klientów.

  Responsywne strony internetowe stanowią dobrą alternatywę dla mobilnych stron internetowych, które pochłaniają więcej czasu i pieniędzy. Mobilna strona internetowa jest witryną dodatkową, która uaktywnia się urządzeniach przenośnych (więc trzeba ponieść dodatkowe koszty związane z jej tworzeniem i utrzymaniem), natomiast w przypadku stron responsywnych, wystarczy jedna wersja. Wersje mobilne stron internetowych często mają przedrostek m, który poprzedza adres URL np. http://m.wp.pl czy http://m.zalando.pl.

  W dobie, gdy jeden klient korzysta z wielu urządzeń do przeglądania Internetu – robi to zarówno na komputerze stacjonarnym, przenośnym oraz telefonie i tablecie, warto aby nasza strona internetowa dostosowywała się automatycznie do wymogów każdego z tych urządzeń. Takie właściwości ma strona responsywna. Najprościej można opisać ją właśnie jako stronę, która automatycznie dostosowuje się do rozdzielczości konkretnego urządzenia. Dzięki temu nie trzeba tworzyć osobnej wersji strony dla komputerów i urządzeń mobilnych, w tym również coraz popularniejszych czytników e-booków.

  Jak stworzyć responsywną stronę www?

  Strona responsywna jest tworzona poprzez sprecyzowanie, jakie elementy mają się ładować dla poszczególnych rozdzielczości. Przykładowo wpisując wyrażenie @media screen and (min-width:800px) and (max-width:1280px) zaznaczymy, że dane elementy będą wyświetlane jedynie dla ekranów o szerokości ekranu, która mieści się między 800 a 1280 px. Wskazane elementy będą pomijane przy innych wymiarach.

  Do tworzenia stron responsywnych warto wykorzystać specjalne aplikacje, które znacznie ułatwiają pracę. Dzięki nim można np. pobrać gotowe pliki typu .js czy .css, a później dołączyć je do strony internetowej. Na plikach tych można bazować przy tworzeniu własnych szablonów responsywnych. Takie działanie jest o wiele sprawniejsze niż tworzenie nowego szablonu od podstaw. Wybierając aplikację do tworzenia stron responsywnych najlepiej postawić na taką, która jest napisana przejrzyście i daje możliwość edycji źródła, a co za tym idzie dostosowania w pełni do indywidualnych potrzeb.


  We wszystkich pracach wykorzystujemy narzędzia, których miesięczny koszt subskrypcji wynosi min. 2 100 PLN dla jednej firmy:
  Semstorm, Senuto, Ahrefs, Google Keyword Planer, Majestic, Moz, SEOQuake, SemRush, Screaming Frog, SiteLiner, Surfer SEO, SEOStation, Answer The Public, Google Search Console, Google Analytics, DeepCrawl, OnCrawl.

  Responsywna strona RWD 2

  Jeżeli wszystko powyżej przekonało Cię, że responsywna strona i technologia RWD to coś w co warto zainwestować lub polepszyć,

  zapraszamy do kontaktu z nami. Wspólnie dobierzemy odpowiednie narzędzia, które rozwiną Twój biznes i dostarczą Ci nowych klientów. Napisz teraz! Darmowa wycena czeka!

  Podziel się!