Ranking crm -Najlepsze systemy (Płatne i Darmowe)

Crm Customer Relationship Management
Crm -Co to jest system CRM? Funkcje, Cechy, Korzyści (przykłady Customer Relationship Management)
28 kwietnia, 2022
UI co to [user interface & experience design]
28 kwietnia, 2022
Crm Customer Relationship Management

Jakie są CRM? (lista i ranking CRM)

Polecamy zarejestrować się w tych z góry listy (według nas najlepsze) i sprawdzić z którym będzie się Tobie najlepiej pracować. (rejestracja jest darmowa) Ważne jest aby sprawdzić kilka systemów, bo tylko wtedy znajdziesz najlepszy pod swoje konkretne wymagania.

 1. Clickup
 2. Monday.com
 3. Livespace
 4. Firmao
 5. Berg System
 6. CSmart
 7. Synergius CRM
 8. Bitrix24
 9. Pipedrive
 10. Freshsales CRM
 11. HubSpot CRM
 12. Zoho CRM
 13. Salesforce
 14. Nimble
 15. Engageby
 16. NetHunt CRM
 17. PipelinDeals
 18. Agile CRM
 19. Adsoup
 20. Nutshell CRM

*odnośnie tego jak wykonany został ranking CRM -nie wszystkie z podanej wyżej listy to CRM’y, ale mogą być używane w takim celu.

Dlaczego warto wdrożyć system CRM?

CRM to skrót do angielskich słów „customer relationship management„, czyli zarządzanie relacjami z klientami.

W dzisiejszych czasach bardzo istotny jest kontakt z klientem. Kiedy konkurencja na rynku jest bardzo duża, liczą się szczegóły przekonujące danego człowieka do skorzystania właśnie z tej, a nie innej oferty.

Z tego powodu, każdy sprzedawca powinien robić wszystko co w jego mocy aby sprawnie zarządzać relacjami.

Jest to trudne zadanie szczególnie kiedy kontrahentów jest bardzo dużo. W takim przypadku pracę można znacznie ułatwić program CRM.

W jaki sposób wybrać narzędzie skrojone pod nasze potrzeby i na co zwracać szczególną uwagę?

Dlaczego warto zainwestować w system CRM?

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, który pozwala osiągnąć sukces w każdej branży jest prawidłowa organizacja pracy. Kiedy wszystkie zadania są stale nadzorowane, można mieć pewność, że żaden istotny szczegół nie umknie. Jest to ważne, zwłaszcza kiedy trzeba przygotowywać oferty na różne produkty dla wielu klientów.

Wielu z nich może być stałymi nabywcami oferowanych produktów dlatego warto pomyśleć o ofercie specjalnej, a dobry marketing może przyciągnąć wielu nowych interesantów.

Wraz z rozwojem firmy oraz budowaniem relacji ze starymi klientami, może dojść do sytuacji kiedy pewna wiedza organizacji jest skondensowana w jednym pracowniku. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, ponieważ kiedy zabraknie tej osoby w firmie, wiele cennych informacji może zostać bezpowrotnie straconych.

Z tego powodu, bardzo ważne jest to w jaki sposób przedsiębiorstwo gromadzie informacje na tematy związane z kontraktami oraz sprzedażą i gdzie je przechowuje. W takich przypadkach zawsze przydaje się oprogramowanie CRM, która pozwala w prosty sposób uporządkować wszelkie dane.

Crm Customer Relationship Management

System CRM i jego zalety

Jak już wspomniano coraz większa ilość gromadzonych danych sprawia, że brak organizacji wiedzy może doprowadzić do sytuacji kiedy cała historia transakcji oraz umów ulegnie bezpowrotnemu zniszczeniu. Z tego powodu, warto wdrożyć rozwiązania, które będą w stanie zabezpieczyć korporację przed takimi sytuacjami oraz gromadzić dane z przeszłości.

W ten sposób firma, bazując na dawnych strategiach, przygotować kampanie sprzedażowe na przyszłość. Poprzez zastosowanie oprogramowania CRM można tworzyć spekulacje oraz prognozy odnośnie sprzedaży, które posłużą zarządowi do podjęcia decyzji odnośnie inwestycji oraz dysponowania poszczególnych środków.

Tym samym, system CRM może dostosowywać ofertę dla poszczególnych klientów bazując na danych historycznych. W ten sposób, wcześniejsze oferty oraz wielkości zamówień są na bieżąco analizowane przez system sztucznej inteligencji, który tworzy symulacje i scenariusze sprzedażowe bezpośrednio „uszyte” pod danego klienta.

To sprawia, że firma ma szansę na stosowanie indywidualnego podejścia dla każdego kontrahenta oszczędzając przy tym bardzo dużą ilość czasu, gdyż większość operacji jest tworzonych automatycznie przez system.

W ten sposób można znacznie odciążyć osoby odpowiedzialne za sprzedaż i pozwolić im działać na innych płaszczyznach, wiedząc że firma nie straci swojej historii oraz wszystkich analiz sprzedaży.

Jak wybrać system CRM?

Jest to dość trudne pytanie. Przygotowując ranking CRM należy spojrzeć na bardzo szeroki wachlarz możliwości, które takie oprogramowanie powinno posiadać.

Przede wszystkim ważny jest przyjazny interfejs, ponieważ ma to być system stosowany przez ludzi w codziennej pracy. Kiedy nie będzie prosty i przejrzysty, ludzie mogą unikać korzystania z tego rozwiązania, ponieważ będzie to kosztowało ich dużo czasu, którego najczęściej nie posiadają.

Drugą ważną cechą systemu CRM powinna być możliwość gromadzenia danych historycznych przeprowadzonych transakcji z danymi klientami.

W ten sposób system może przygotowywać specjalne kampanii idealnie skrojone pod wymagania danego kontrahenta. Jest to duże uproszczenie w pracy sprzedawcy, ponieważ w ten sposób może bardzo dobrze przeanalizować historyczne transakcje, które miały wpływ na obecną sytuację.

System CRM powinien również mieć możliwość koordynacji pracy pomiędzy pracownikami z różnych działów oraz łatwy przesył informacji pomiędzy nimi. Zanim transakcja dojdzie do skutku bardzo możliwe, że konieczne będzie zaangażowanie działu technologicznego, planowania oraz produkcji.

Cały wewnętrzny łańcuch dostaw powinien mieć dostęp do bieżących danych oraz wymagań klienta aby móc wykonać detal zgodny z zamówieniem, ponieważ w przeciwnym razie można narazić się na reklamacje i poniesienie bardzo dużych kosztów.

Co to jest ranking CRM

Oprogramowanie CRM doskonale sprawdza się w zarządzaniu relacjami z klientami dla firm. Pomaga firmom uzyskiwać dostęp, organizować, kontrolować i rozumieć ogromne ilości danych klientów, których potrzebują, aby jak najlepiej je wykorzystać.

CRM zbiera informacje z różnych źródeł, takich jak media społecznościowe, kampanie e-mailowe, czat na żywo, rozmowy telefoniczne, interakcje osobiste, formularze zwrotne itp. Ponadto wykorzystuje analitykę danych do analizy historii zakupów, wzorców i obszarów zainteresowania klientów. Celem jest poprawa obsługi klienta i zadowolenia klientów teraz iw przyszłości.

CRM istnieje od dawna (wcześniej w formie papierowej), ale po szeroko zakrojonej cyfryzacji zalety systemu CRM online stały się oczywiste.

Systemy CRM łączą różne jednostki biznesowe, w tym sprzedaż, marketing, zasoby ludzkie, obsługę klienta i finanse. Dodatkowo każdy pracownik ma do niego łatwy dostęp w czasie rzeczywistym, co pozwala mu od razu lepiej obsługiwać klientów.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Podsumowanie

Podsumowując, poprzez prawidłowe zarządzanie relacjami z klientem można znacznie usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Sprzedaż jest tylko jednym z elementów działania firmy, która jest ważna, ale nie może istnieć bez intensywnej pracy innych działów.

Z tego powodu, tak ważna jest koordynacja zadań pomiędzy poszczególnymi jednostkami firmy, gdyż nadrzędnym celem jest dostarczenie dobrego produktu do klienta.

Kiedy wszystkie procesy działają sprawnie, a korporacja czerpie wiedzę z przeszłych transakcji może dużo lepiej zarządzać pracą oraz przygotowywać kampanie sprzedażowe ściśle powiązane z danym klientem. Wobec tego wszyscy w firmie zaoszczędzą czas, a efektywność pracy wzrośnie bardzo widocznie.

Czy chcesz abyśmy rozszerzyli nasz ranking CRM o dodatkowe systemy i jakiś dla Ciebie przetestowali?

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)