Pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma poradnik- czyli jak robić SEO mapy GMB

Duplicate content
Duplicate content – czym jest powielanie treści?
3 kwietnia, 2022
Marketing Funnel
Lejek zakupowy – czym się charakteryzuje?
3 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie wizytówki
Pozycjonowanie wizytówki

Pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma poradnik- czyli jak robić SEO mapy GMB

Prawda jest taka, że wielu użytkowników sieci Internet poszukuje w każdej chwili informacji na temat produktów i usług za pośrednictwem konkretnych serwisów, w tym przypadku wyszukiwarki internetowej Google.

Wyszukiwarki tego typu to dziś główne źródło, dla większości użytkowników internetu – informacji. Tą drogą na strony osób prywatnych trafia zdecydowanie najwięcej nowych odwiedzających. Internet to świat pełen informacji, ale i zagadek.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Sam świat jest tak skonstruowany, że dzięki technologiom internet staje się mennicą wiedzy. Kiedyś ludzie, właściwie nie tak dawno uczyli się przy świecach – dziś każdy telefon ma latarkę, w większości domów jest prąd, ciepła woda – dobra, które były już w XVIII czy XX wieku luksusem. Pozycjonowanie wizytówki Google to jeden z wynalazków, który zrewolucjonizował dzisiejszy świat.

Poznajmy go bliżej.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Kilka słów o pozycjonowaniu wizytówki i nie tylko

Prawda jest taka, że w dzisiejszym świecie prawie każdy użytkownik sieci Internet poszukuje informacji przy użyciu pośrednio dedykowanych do tego serwisów. Jest nim najbardziej popularna i wysokiej jakości wyszukiwarka internetowa Google.

To dzięki niej przeciętny użytkownik Internetu jest w stanie znaleźć informacje, których potrzebuje w danym momencie.

Działa ona bowiem bardzo szybko – można na niej polegać zarówno w dzień jak i w nocy. Pozycjonowanie jest to zbiór działań, który wpływa bardzo korzystnie na wyświetlanie się strony internetowej na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google, tuż pod linkami sponsorowanymi tak zwaną reklamą Google Ads (dawniej AdWords).

Najbardziej konkretnym sposobem, który jest w stanie zwiększyć popularność danej strony WWW jest właśnie skorzystanie z oferty jaką jest pozycjonowanie, która w dalszej kolejności będzie mieć wpływ na zwiększenie pozycji Twojego projektu w wynikach danej wyszukiwarki.

Właśnie te konkretne działania, które mają na celu podniesienie pozycji stron WWW w wynikach wyszukiwarki nazywa się pozycjonowaniem.

Pozycjonowanie wizytówki
Pozycjonowanie wizytówki Google

Optymalizacja wizytówki Google Maps

Usługa pozycjonowania wizytówki Google Maps to wyłącznie wyniki naturalnych (inaczej organicznych), czyli będących kontynuacją działania mechanizmu indeksującego wyszukiwarkę Google. Pozycjonowanie nie dotyczy natomiast płatnych kampanii reklamowych.

Pozycjonowanie (SEO) jest jedną z najbardziej popularnych i opłacalnych metod marketingu na całym świecie. Wyniki naturalne wyszukiwarki Google nazywane są również popularnie wynikami organicznymi.

Co ważne, najbardziej znanym i bardzo efektywnym sposobem na zwiększenie popularności danej strony WWW jest skorzystanie z oferty pozycjonowania, która w dalszej kolejności spowoduje zwiększenie pozycji danego miejsca w Internecie w wynikach wyszukiwania oraz pomoże przyszłym klientom odnaleźć konkretną stronę internetową.

Dla wielu osób pojęcia SEO oraz pozycjonowania są wręcz synonimami. Pozycjonowanie jest pojęciem o wiele szerszym, obejmującym zdecydowanie większą liczbę działań, takich jak link building czy analityka internetowa.

Pozycjonowanie wizytówki Google

Kiedy prowadzisz biznes lokalny lub Twoja strona powinna docierać wyłącznie do osób z określonego terenu – idealną opcją na zwiększenie ruchu organicznego nawet o połowę wśród lokalnych użytkowników jest pozycjonowanie przy wykorzystaniu usługi Google Moja Firma.

Pozycjonowanie wizytówki Google to zdecydowana nowość w usługach agencji SEO, jednak przy odrobinie czasu oraz chęci, nawet sam możesz prowadzić profil. Najważniejsze aby o ile się da, systematycznie aktualizować ofertę.

Usługa ta daje możliwość dodawania informacji o oferowanych usługach czy produktach, przez daną firmę. Usługa pozwala na dodanie informacji o oferowanych przez firmę produktach czy usługach. Najlepiej również odpowiadać na komentarze, które mogą pojawić się za pośrednictwem użytkowników.

Pozycjonowanie wizytówki Google cena

Więc ile kosztuje pozycjonowanie w Mapach Google? Koszt pozycjonowania wizytówki się w Mapach Google jest dosyć niski i wynosi od 400 do 999 zł netto miesięcznie w zależności od liczby działań.

Jak poprawić pozycję w Google Maps

Więc jak poprawić pozycję w Mapach Google?

  1. Dodaj swoją firmę do Google Maps.
  2. Google przyśle Ci kod potwierdzający lokalizację firmy.
  3. Prześlij swój wpis o firmie w Google Maps.
  4. Dodaj wszystkie informacje do swojej wizytówki w Google Maps.
  5. Dodaj zdjęcia i logo do swojej wizytówki.
  6. Pytaj obecnych klientów o recenzje i opinie.
  7. Publikuj wpisy w Google MB
  8. Regularnie publikuj newsy i informacje w Google Maps.

Wizytówki Google co to jest

Wizytówka Google – jest darmowym profilem firmy, który pozwala właścicielom decydować o tym, jakie informacje o ich firmie mają wyświetlać się w mapach google i wyszukiwarce jako GMB.

Pozycjonowanie lokalne

Przed samym rozpoczęciem wyszukiwania odpowiednich miejsc by pozyskać linki, trzeba zapoznać się z podstawowymi zamiarami klienta oraz celami w jakich dany marketing będzie realizowany. Również informację czy w grę wchodzi pozycjonowanie lokalne czy ogólnopolskie ułatwi nam pozyskanie linków.

Jeśli to co oferuje dana firma jest skierowane tylko i wyłącznie na szczegółowy obszar, a klient nalega na promocje w danym mieście czy też terenie bardziej ogólnym, realizowany marketing musi spełniać te kryteria. Warto pamiętać, że podczas wyszukiwania konkretnych miejsc przyszłej publikacji, należy przyjrzeć się tym również lokalnym.

Na pewno znajdzie się wartościowy portal za pośrednictwem oczywiście Google, a realizowane działania staną się o wiele bardziej efektywne. Wyszukiwarka Google dostarcza każdemu użytkownikowi możliwość rozwoju poprzez posiadanie własnej wizytówki.

Ma to wielki wpływ na prowadzoną przez daną osobę działalność – czy to gospodarczą czy niesformalizowaną indywidualną.

Google to platforma dająca wielkie możliwości a dzięki wizytówce można bardzo rozwinąć się w świecie Internetu. Warto zaufać tego typu promowaniu siebie – za pośrednictwem Google Twoje życie stanie się bardziej poukładane. Zainwestuj w swój rozwój.

Co sądzisz o wpisie pt. Pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma poradnik- czyli jak robić SEO mapy GMB? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)