Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej i komputerowej [desktop]

Brand identity -skuteczna identyfikacja marki i pozycjonowanie
2 maja, 2022
FAQ Frequently Asked Questions
Jak Twój brand może zwiększyć konwersje w e-commerce?
2 maja, 2022
API Interfejs programowania aplikacji (application programming interface)
Ile kosztuje stworzenie aplikacji

Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej i komputerowej [desktop]

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje stworzenie aplikacji. Można śmiało powiedzieć, że tworzenie mobilnych aplikacji to naprawdę poważna inwestycja. Chodzi tu zarówno o wymiar finansowy, jak i czasowy.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Koszt stworzenia aplikacji

Warto zwrócić uwagę na fakt, że 15 tysięcy dolarów (około 50-60 tysięcy złotych) to minimalny budżet prostej aplikacji.

Taka aplikacja jest przeważnie aktywna na platformie pojedynczej. Należy pamiętać, że nie istnieje maksymalny pułap budżetu. Jest on przede wszystkim uzależniony od stopnia złożoności projektu.

Czasami całkowity koszt może oscylować w graniach kilkuset tysięcy dolarów.

Trzeba jasno podkreślić, że cena aplikacji mobilnej jest uzależniona od typu aplikacji i liczby platform, na których aplikacja będzie później aktywowana. Na uwagę zasługuje fakt, że aplikacja z podstawowym zakresem funkcji jest najtańszą opcją. Duże zaplecze nie jest wymagane dla budowy tego typu aplikacji.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie na początek w branży telefonii komórkowej. Funkcjonalność może być skromna, ale nie zmienia to faktu, że dla nabywcy taki produkt jest bardzo przydatny.

Pokaźne zyski może przynieść również właścicielom aplikacji. Większe wkłady pieniężne są potrzebne przy bardziej wyrafinowanych aplikacjach. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych specjalistów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią.

Bardziej skomplikowane aplikacje niestety nie powstaną bez zaawansowanego oprogramowania. Taka praca jest niezwykle czasochłonna i wymaga udziału wykwalifikowanych programistów.

Wynajęcie freelancera

Najważniejsza jest reputacja, dlatego trzeba o tym pamiętać, jeżeli skomplikowane kodowanie jest składową twojej aplikacji.

Niektóre agencje mają doświadczenie w tworzeniu prostych aplikacji, więc pewne zadania mogą ich po prostu przerosnąć.

Warto pamiętać, że agencja, która ma dobrą reputację nie pozwoli sobie na odstawienie fuszerki. Możemy być pewni, że zadanie zostanie powierzone prawdziwym ekspertom, czyli grafikom, testerom oraz programistom.

Można zredukować koszty zatrudniając freelancera, jednak trzeba wtedy pamiętać, że ryzyko również jest większe. Można wcześniej poczytać opinie na temat poszczególnych freelancerów, żeby wiedzieć z czyich usług warto skorzystać. Z reguły jednak wynajęcie freelancera skutkuje rezultatem odwrotnym od zamierzonego.

Warto pamiętać, że za stronę wizualną odpowiedzialny jest projektant.

Należy podkreślić, że opracowanie aplikacji to wielopłaszczyznowy proces. Jego rezultat jest uzależniony od wielu zmiennych. Lepiej omijać firmy, które twierdzą, że zbudują wysokiej jakości aplikację mobilną za niewielkie pieniądze. Wstępny okres projektowania i definiowania produktu zajmuje z reguły 12 tygodni.

Nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć, czym jest aplikacja mobilna.

Zakup aplikacji mobilnej

Każdy z nas codziennie korzysta przynajmniej z kilku aplikacji mobilnych. Według statystyk przeciętny użytkownik smartfona ma zainstalowanych około 70 aplikacji. Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje aplikacja mobilna nie jest już tak oczywista, jakby się to mogło wydawać.

Za aplikacją mobilną o minimalnej złożoności trzeba zapłacić 100-200 tysięcy złotych.

Koszt aplikacji o średniej złożoności to 300-500 tysięcy, natomiast aplikacje o dużej złożoności kosztują ponad 500 tysięcy złotych. Jednym z popularnych i przydatnych kryteriów do wyliczenia kosztu aplikacji mobilnej jest złożoność aplikacji. Warto mieć jednak na uwadze, że nie jest to jedyne kryterium.

Proces tworzenia aplikacji jest złożony i długotrwały. Regularnie pojawia się wiele problemów, na które trzeba reagować na bieżąco. Tworzenie aplikacji można też podzielić na poszczególne etapy, takie jak projektowanie architektury aplikacji, opracowanie strony front-end i backend oraz testowanie.

Później jest jeszcze etap eliminowania błędów oraz wprowadzania poprawek. Dopiero na samym końcu aplikacja jest publikowana na określonej platformie.

Cykl życia aplikacji

Każda praca wymaga czasu oraz zaangażowania wybitnych specjalistów. Należy pamiętać, że to wszystko generuje koszty, które finalnie ponosi klient.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że koszt aplikacji mobilnej jest też uzależniony od wyboru konkretnego dostawcy. Należy pamiętać, że wszystkie aplikacje mobilne korzystają z wielu zewnętrznych API. Każda aktualizacja API zewnętrznego musi być sprawdzona i dostosowana.

Lepiej na samym początku zaplanować takie zdarzenia, żeby później móc uwzględnić je w kosztorysie. Swoje długoterminowe konsekwencje mają także decyzje projektowe.

Brak uwzględniania kosztów związanych z naturalnym cyklem życia aplikacji jest najczęstszym błędem popełnianym w budżetowaniu aplikacji mobilnych. Opisywany cykl życia obejmuje programowanie, wdrażanie, a potem jeszcze konserwację.

Można śmiało powiedzieć, że każda aplikacja generuje zyski, ale jednocześnie jest też źródłem kosztów. Trzeba pamiętać, że z napisaniem ostatniej linijki kodu koszty się nie kończą.

Dlatego już na etapie koncepcyjnym trzeba przewidywać przyszłe koszty. Aplikacja mobilna powinna być atrakcyjna oraz użyteczna. Można też spróbować zaprojektować aplikację samemu.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej i komputerowej [desktop]?

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)