Zawartość strony
Minęły już te czasy, gdy masowo wysyłano reklamy do wielu odbiorców, licząc na to, że z proponowanych produktów skorzystają ci, którzy akurat będą ich potrzebowali. Nie miało to większego sensu, gdyż dochodziło do takich paradoksów, jakbyśmy chcieli sprzedać Eskimosowi lodówkę.
Owszem, klienci zainteresowani ofertą mogli z niej skorzystać, lecz cała reszta potencjalnych klientów mogła się poczuć zlekceważona i nieważna. Dziś reklamy są ukierunkowane na pojedynczych konsumentów i ich grupy, które łączą te same potrzeby, oraz preferencje zakupowe. a dotarcie do każdego z nich staje się ambitnym celem kampanii.
Współczesny marketing posługuje się reklamową spersonalizowaną, czyli skierowaną do konkretnych konsumentów. Dzięki personalizacji można bezbłędnie trafić w gusta i potrzeby kupujących, budując pozytywne relacje między konsumentami i poszczególnymi markami, lub kategoriami produktów.
Idąc tym tropem, stworzono hiperpersonalizację, która w sposób jeszcze bardziej ścisły i nierozerwalny pozwala łączyć kupujących z konkretnymi produktami. Hiperpersonalizacja to holistyczny sposób patrzenia na konsumentów.
Polega na tym, by do klienta dotrzeć, nie tylko z właściwym produktem, ale również w najbardziej dogodnym czasie, poprzez optymalny kanał komunikacyjny oraz z odpowiednią treścią przekazu. Istotą marketingu opartego na hiperpersonalizacji jest analiza dotychczasowych interakcji klientów i ustalenie na tej podstawie, czego dokładnie potrzebują.
W dobie cyfryzacji, gdy praktycznie każdy korzysta z adresu e-mail, mediów społecznościowych oraz witryn internetowych poznanie indywidualnych preferencji konsumentów nie nastręcza aż tak dużo trudności.
🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA
Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸
🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).
Doskonałym narzędziem w służbie hiperpersonalizacji jest tzw. marketing automation, czyli automatyzacja procesu wysyłania maili. Statystyki sprzedażowe pokazują, że jeśli informacja dociera do klientów w najlepszym przewidywanym czasie ich aktywności zakupowej, to wiadomości otwierane są 8- krotnie częściej, a skuteczna sprzedaż jest nawet 6 – krotnie większa.
Za sprawą marketing automation zwiększa się konwersja komunikacji B2C nawet o 50 %.
Hiperpersonalizacja rozpoczyna się od zdobycia rzetelnych informacji na temat potrzeb konsumenta. Można tego dokonać za sprawą modelu RFM, który oznacza Frequency, Recency i Monetary.
Bada się zatem w przypadku poszczególnych odbiorców, nie tylko jakimi produktami na ogół są zainteresowani, ale również kiedy ostatnio coś kupili i z jaką częstotliwością dokonują zakupów oraz jaka jest szacowana wartość ich przeciętnych zakupów.
Analiza aktywności użytkowników kanałów online pozwala następnie na odpowiednią segmentację. Konsumenci właściwie sami ujawniają swoje upodobania zakupowe poprzez przeglądanie stron o określonej tematyce, sprawdzanie ofert dotyczących konkretnych produktów czy nawet publikację w mediach społecznościowych postów, w których chwalą się nowymi nabytkami.
Rolą speców od marketingu jest więc wyłowienie tych trendów w przypadku indywidualnych lub grupowych odbiorców.
REKLAMA
KONIEC REKLAMY
Po zdobyciu informacji na temat konsumentów oraz pogrupowaniu ich w odpowiednie segmenty następuje hiperpersonalizowanie przekazywanych treści, czyli dostosowywanie reklam do skonkretyzowanych preferencji odbiorców.
Odbywa się to z wykorzystaniem nowoczesnych i bardzo sprawnych algorytmów, które w wyniku analizy otrzymanych danych konfigurują konsumentów z dopasowanymi do ich potrzeb produktami. Dzięki temu prowadzenie kampanii reklamowych jest efektywne, szybsze i zdecydowanie bardziej opłacalne.
Prowadzenie marketingu na zasadach hiperpersonalizacji pozwala osiągać spektakularne wyniki. Według ROI, czyli metody służącej do określania opłacalności przedsięwzięć jakimi są np. kampanie reklamowe, dzięki hiperpersonalizacji opłacalność reklamy wzrasta o ponad 4000%.
Jest to innowacyjne narzędzie budowania i podtrzymywania bliskiej relacji z klientem, które na rynku wywołuje prawdziwą rewolucję. Większość konsumentów, aby ich traktowano jak ludzi z krwi i kości a nie kolejne numery w statystykach.
Dlatego też firmy, które stawiają na hiperpersonalizację zaczynają cieszyć się większym zaufaniem i sympatią odbiorców.
Na marketing w wersji hiper zdecydowało się wiele firm. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek wykorzystujących narzędzia hiperpersonalizacji jest popularny Starbucks.
Sieć kawiarni wprowadziła m.in. szczególne zasady zamawiania i płatności, oraz system nagród i premii. Sympatycznym akcentem jest wpisywanie imion klientów na kubkach z ulubioną kawą. Podobne zabiegi budują mocne więzi pomiędzy firmą i jej produktami a konsumentem, powodując, że większość lojalnych klientów wraca.
Hiperpersonalizacja to podejście do marketingu, w którym treści, oferty i interakcje z klientami są dostosowane do indywidualnych preferencji i potrzeb każdego klienta. Poniżej przedstawiam kilka przykładów hiperpersonalizacji w różnych branżach:
W każdej branży można znaleźć przykłady hiperpersonalizacji, która dostarcza klientom spersonalizowane doświadczenia, oferty i interakcje.
A jak jest u Ciebie?
Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Hiperpersonalizacja -nowe doświadczenia zakupowe?
Napisz w komentarzu.
Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?
Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)
Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 111
Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.
Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.
Nie przegap wydarzeń live, podczas których omawiamy różne tematy i odpowiadamy na pytania, które pomogą Ci wyprzedzić konkurencję. Zarejestruj się na spotkania, których gospodarzem jest CEO UniqueSEO - Rafał Szrajnert.
Live odbywa się 1 w miesiącu i o terminie powiadamiamy tylko subskrybentów email.
Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)