Formaty zdjęć do wywołania i proporcje CYFROWE

Instastory
Instastory. Czyli jak dodać stories na instagram (instastories czyli relacje)
21 sierpnia, 2021
ecommerce
Co to Ecommerce, jak założyć sklep internetowy (handel elektroniczny)
21 sierpnia, 2021
Formaty zdjęć
Formaty zdjęć

Zdjęcia to uwiecznienie i zatrzymanie wyjątkowej, niepowtarzalnej chwili w postaci jednoklatkowego ujęcia. Fotografie pozwalają na powrót do wspomnień i ponowne odtworzenie historii z nimi związanych zapewniając tym samym, że pozostaną w pamięci przez długi czas. Spośród licznych ujęć fotograficznych wyróżnia się kilka kadrów, które po wywołaniu stanowią doskonałą pamiątkę oraz pozwalają przeżywać uchwyconą chwilę po raz kolejny.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Aby cieszyć się zdjęciami na dłużej należy zadbać o ich odpowiednie przechowywanie i ekspozycję. Doskonale sprawdzi się ozdobne pudełko lub w przypadku zdjęć większych rozmiarów dobrany album fotograficzny, który umożliwia przejrzyste przeglądanie fotografii. Idealnym rozwiązaniem będą również ramki, które można powiesić na ścianie lub postawić na komodzie, dzięki temu można szybko odświeżyć wspomnienia.

Dostępnych jest kilkanaście formatów zdjęć oraz możliwość wywołania ich na papierze matowym lub błyszczącym w zależności od wymagań i preferencji. Dodatkowy atut stanowią ramki, które nadadzą nowoczesny charakter.

Zdjęcia w formacie 9×13

Fotografie w tym formacie mają idealne proporcje i w prosty sposób można je wyeksponować w albumie rodzinnym. Uniwersalność formatu sprawia, że wywołane zdjęcia doskonale pasują do wszelkich ramek czy antyramy. Idealnie sprawdzą się również w tworzeniu kolaży ze zdjęć. Odpowiednia ekspozycja zdjęcia stanowić będzie dekoracyjny element wyposażenia wnętrza.

Zdjęcia w formacie 10×10

Zdjęcia w formacie 10×10 zyskują coraz większą popularność za sprawą popularnej aplikacji Instagram. Format ten pozwala na wywołanie zdjęć bezpośrednio z portalu, a nietypowy rozmiar zdjęć stanowi ciekawą formę uwiecznienia chwili. Rozmiar podkreśla wyjątkowość oraz nowoczesny charakter uchwyconym kadrom a mały kieszonkowy format pozwoli na przechowywanie w ozdobnym pudełku i szybkie wracanie do wspomnień. Format jest oryginalny, kompaktowy i przede wszystkim odporny na zniszczenia. Format pozwala w wygodny sposób można przeglądać wywołane fotografie.

Zdjęcia w formacie 10×15

Zdjęcia w rozmiarze 10×15 to najpopularniejszy format z dostępnych na rynku. Doskonale sprawdzi się do wywołania wykonanych zdjęć. Format ten jest standardowy, a uniwersalny rozmiar doskonale sprawdzi się do oprawienia w ramkę czy umieszczenia w albumie fotograficznym. Odbitki w tym rozmiarze mogą sprawdzić się również jako pocztówka, którą wyślemy za pośrednictwem poczty. Będzie to zdecydowanie oryginalna i niepowtarzalna forma pamiątki z wakacji czy przesłania życzeń świątecznych. Doskonale tworzy się z nich kolaż, który umieścić można w antyramie. Świetnym rozwiązaniem będzie umieszczenie wyróżnionych pojedynczych zdjęć w ozdobnej ramce.

Zdjęcia w formacie 15×21

Zdjęcie w rozmiarze 15×21 to drugi pod względem popularności format zdjęcia. Dzięki wymiarom większym niż standardowe znajdzie idealne zastosowanie do wywołania zdjęć w najwyższej jakości, wykonanych profesjonalnym sprzętem. Zdjęcia w takim wymiarze stanowią doskonałą pamiątkę a odpowiednia ich ekspozycja pozwala na przeżywanie wyjątkowych chwil po raz kolejny. Warto podkreślić rozmiar zdjęcia poprzez wyeksponowanie w ramce.

Zdjęcia w formacie 20×30

Mniej popularne są zdjęcia wywołane w formacie “A4”. Dzięki swojemu rozmiarowi idealnie nadają się do antyramy, czy fotoramki stanowiąc spersonalizowany prezent dla bliskiej osoby. Dzięki dobrze dobranej ramce wybrana wywołana fotografia może zastąpić obraz, które doskonale wpasuje się we wnętrze nadając przytulny klimat i oryginalny charakter.

Zdjęcia w formacie 25×38

Format ten nie należy do najpopularniejszych. Odbitki w tym rozmiarze wymagają oprawy, która podkreśli wyjątkowy charakter fotografii. Oprawienie chroni przed zniszczeniem oraz płowieniem koloru, ale pozwoli również podkreślić wyjątkowość oraz najdrobniejsze szczegóły zdjęcia.

Zdjęcia panoramiczne w formacie 30×45 lub 30×90 lub 30×60

Odbitki w tym formacie potocznie nazywane panoramą, pozwala na wywołanie zdjęcia o szerokim ujęciu, które obejmuje swoim zasięgiem dużą przestrzeń. Zdjęcia takie powstają stosunkowo rzadko z uwagi na trudność w ich wykonaniu, jednakże odbitki w tym formacie to doskonała forma upamiętnienia panoramy pięknego widoku, który można długo wspominać. Dzięki temu wakacyjny widok czy panoramę miasta można zatrzymać na dłużej.

Oprócz wymienionych powyżej formatów wyróżnia się również zdjęcia do dokumentów 3,5×4,5. Zdjęcia zazwyczaj wykonuje się w studiu fotograficznym, są niezbędne do uzyskania dowodu tożsamości, paszportu, prawa jazdy, uzyskania legitymacji szkolnej lub studenckiej. Dzięki kieszonkowemu wymiarowi znajdą również zastosowanie jako fotografie trzymane w portfelu.

Opisane powyżej formaty zdjęć pozwolą na dobór odpowiedniego rozmiaru dla wybranej, wyróżnionej i wyjątkowej fotografii. Uchwycone kadry poprzez wywołanie i odpowiednią ekspozycję ocieplą wystrój wnętrza, pozwolą na czerpanie radości ze wspomnień z nimi związanych. Wspomnienia są ulotne a wywołanie zdjęć pozwala na ich utrwalanie. Chwile uchwycone na fotografii wzbudzają pozytywne emocje.

Format zdjęć i proporcja zdjęć do wywołania i zdjęcia cyfrowe

Wszyscy mamy sentyment do starych zdjęć. Formaty 10×15 13×18 9×13 15×21. Pamiętacie te czasy kiedy wywoływanie zdjęć było pierwszą czynnością po przyjeździe z kolonii za małolata?

Teraz mamy plik cyfrowy jpg, png i inne. Proporcje boków, jak kiedyś 4:3 3:2 2:3 i dalej nie są już dzisiaj tak ważne bo każdy system social media dowolnie przycina nasze zdjęcia.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)