Tworzenie strony internetowej. Strona www, jak sprawnie projektować nie tylko wordpress (projektowanie i tworzenie stron www)

Wizytówka Google Moja Firma
Wizytówka Google Moja Firma (utworzyć google maps)
24 sierpnia, 2021
Techniki sprzedaży w sklepie
Techniki sprzedaży w sklepie. Jak zwiększyć zarobek (sprzedawca, handlowiec i klient)
24 sierpnia, 2021
Tworzenie strony internetowej
Tworzenie strony internetowej

Tworzenie strony internetowej – jak to wygląda w praktyce?

Tak naprawdę każdy, kto chce mieć teraz swoją własną stronę internetową, może ją stworzyć w zaledwie kilka minut. W internecie nie brakuje bowiem filmików instruktażowych, jak i specjalistycznych portali, które znacznie pomagają w całym procesie. Coraz częściej jednak twórcom stron internetowych nie zależy na zwykłych, prostych stronach.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Chcą oni wyróżniać się na tle innych i stworzyć portale, które naprawdę mają sporo do zaoferowania klientom. Nawet sklepy internetowe, czy też zakłady usługowe pragną posiadać taką stronę, która przyciągać będzie wielu obserwatorów każdego dnia. Dzięki temu jest szansa na to, by firma dobrze się rozwijała. Jak więc wygląda tworzenie strony internetowej? Czy lepiej samemu się za to zabrać, czy skorzystać z pomocy profesjonalistów? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Responsywna strona rwd

Od czego zacząć?

Przede wszystkim każdy, kto marzy o swojej własnej stronie internetowej, powinien zrobić rozeznanie stron o podobniej tematyce, które już istnieją. Tak naprawdę w internecie można znaleźć wszystko. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że tylko oryginalne, unikatowe strony są w stanie wyróżnić się na tle tego, co można znaleźć w sieci.

Jak założyć sklep internetowy

Dlatego też, tak ważne jest, by twórca takiej strony naprawdę się postarać i stworzył coś, czego jeszcze nie było. Może to choćby dotyczyć tła, opisu, grafiki, zamieszczonych zdjęć itd. Można stworzyć stronę w 3D lub w formie filmików. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż za kilak miesięcy taka strona może być naprawdę oblegana przez osoby nią zainteresowane, więc odpowiedni serwer i doskonale działające narzędzie do prowadzenia strony to w tym przypadku podstawa.

Jak stworzyć naprawdę świetną stronę?

Informatycy, programiści oraz wszyscy ci, którzy znają się na stronach internetowych, doskonale wiedza, iż stworzenie naprawdę dobrej strony jest dość czasochłonne i wymaga kreatywnego podejścia do tematu. Oczywiście, istnieje wiele prostych, niczym nie wyróżniających się stron, które mają za zadanie tylko informować klientów o tym, iż jakaś firma na rynku istnieje, jednak jej język, grafika, dodatki, niczym kompletnie się nie wyróżniają na tle innych.

ile kosztuje strona internetowa

Gdy twórcy naprawdę zależy, by strona internetowa była swoistą wizytówką jego działalności, to warto jednak na spokojnie podejść do tego. Wiele osób (nawet specjalistów od tworzenia stron) uważa, iż przede wszystkim należy zacząć od tego, po co chce się stworzyć konkretną stronę. Czy ma to być sklep z konkretnymi produktami?

Czy może strona ma być formą reklamy danego zakładu? A może taka strona internetowa stanowić będzie pamiętnik? Bez względu na charakter, liczy się naprawdę dobry pomysł na nią. Musi to być coś, czego jeszcze nie było w internecie. Inaczej taka strona szybko zniknie w gąszczu innych stron, które mają większe zasięgi.

Prosta tematyka przedstawiona w niebanalny sposób

Któż z nas słyszał o tym, iż fryzjer posiada stronę internetową, na której naprawdę dużo się dzieje? A może sklep online z zabawkami dla dzieci przyciąga ciekawą grafiką, która urzeka zarówno maluchy, jak i dorosłe osoby?

Są także strony internetowe przepełnione filmikami, nagraniami audio, dzięki którymi wyróżniają się one na tle innych. Oznacza to, że nawet najprostsza tematyka może być przedstawiona w niebanalny, interesujący dla odbiorcy sposób.

Owszem, by tak się stało, trzeba się trochę natrudzić, jednak naprawdę warto. By klient zwrócił uwagę, co konkretna firma ma mu do zaoferowania, najpierw musi dowiedzieć się, iż ona istnieje. Może to zrobić dzięki efektownej stronie, która zachęci do tego, by „zostać” na niej dłużej.

Nie należy kopiować stron innych twórców


Nawet, gdy nie ma się pomysłu na swoją stronę i chce się mocno zainspirować stronami innych firm z tej samej branży, to zdecydowanie nie warto tego robić. Dlaczego? Po pierwsze, klienci bardzo szybko zobaczą, iż dana strona do złudzenia przypomina stronę innej firmy. Ponadto, gdy odbiorcę taka strona będzie wprowadzała w błąd, może dojść do poważnego naruszenia dóbr osobistych twórcy strony, z której czerpało się inspiracje.

Na takie aspekty warto uważać, gdyż można spotkać się z wieloma problemami. Nawet, gdy chce się stworzyć stronę, która będzie podobna do takie, która już istnieje, można skonsultować się ze specjalistami od tworzenia stron, by podpowiedzieli oni, co zrobić lub co zmienić, by nasza strona była zupełnie inna. Czasami wystarczą naprawdę drobiazgi, by nasza strona wyglądała efektownie. Tło, dźwięki, baner na stronie – te szczegóły mają olbrzymie znaczenie.

Jak wygląda tworzenie strony internetowej od postaw?


Przede wszystkim trzeba znać wszystkie „narzędzia” do tego, by stworzyć taką stronę. Są nawet specjalne serwery, które umożliwiają swoim użytkownikom stworzenie stron przy ich pomocy. Doskonałą opcją jest także powierzenie tego zadania specjalistom. W każdym dużym mieście można znaleźć firmy informatyczne, które nie tylko stworzą stronę internetową pod klienta, ale również na bieżąco będą ją prowadzić (oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem).

Wówczas fachowcy krok po kroku zaprojektują stroną, stworzą ją, usprawnią, by doskonale działała, nawet mimo dużego obciążenia. Eksperci od strony zadbają o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół (o których nie zawsze mają pojęcie osoby, które dopiero uczą się tworzyć strony). Stworzenie oryginalnej grafiki, umieszczenie wyjątkowego logo, zadbanie o to, by na bieżąco wyświetlały się statystyki, odpowiednie zabezpieczenia przed intruzami – te rzeczy są niezwykle ważne, więc należy je zawsze skonsultować z osobami, które znają się na tym najlepiej.

Ponadto, osoby odpowiedzialnie za stworzenie strony internetowej, są w stanie w każdej chwili pomóc klientowi, gdy ta nagle przestanie działać lub, gdy ktoś będzie starał się ją nielegalnie „przejąć”. Wiele firm zakładających swoje strony internetowe nawet o tym nie myśli, gdyż nie wyobraża sobie takiej sytuacji. Jednak eksperci od stron doskonale wiedzą, iż każda strona może zostać przejęta przez hakerów, dlatego odpowiednie zabezpieczenia to w dzisiejszych czasach podstawa.

Aktualizacje


Oprócz tego, że stworzy się nową stronę internetową, która naprawdę będzie efektowna i dopracowana praktycznie w każdym szczególe, trzeba pamiętać o tym, by ją na bieżąco moderować i unowocześniać.

Osoby, które odwiedzają systematycznie strony internetowe chcą, by rozwijały się one i by pojawiały się na nich od czasu do czas jakieś nowości.

Nie wystarczy więc stworzyć strony i na kilak lat o niej kompletnie zapomnieć. Jeżeli twórca strony nie ma czasu, by na bieżąco poświęcać jej swoją uwagę, to warto zatrudnić specjalistów, którzy poprowadzą taką stronę dla klienta na bieżąco. Zadbają oni o to, by na stronie znalazły się właściwe dane, by była ona aktualizowana oraz, by od czasu do czasu zmieniał się jej wygląd.

Strona na wysokim poziomie


Wyżej kilkakrotnie wspomniano o tym, by strona internetowa była unikatowa, by znalazły się na niej ciekawe zdjęcia i odpowiednie treści. Koniecznie trzeba wspomnieć jeszcze o tym, że strona internetowa musi być stworzona naprawdę na wysokim poziomie pod względem technicznym. Nie ma bowiem nic gorszego dla czytelnika, jak niewidoczne napisy na zbyt pstrokatym tle lub na gdy strona bardzo wolno się otwiera i nie możliwości wejścia w jakąkolwiek podstronę znajdującą się na niej.

Ponadto, informatycy wiedzą doskonale, iż na każdej stronie powinny znaleźć się konkretne kategorie, które pozwolą czytelnikowi samodzielnie wybrać to, co chce zobaczyć. Zbyt duża ilość informacji i przesyt danych na stronie tytułowej sprawia, że jest ona nieczytelna i nie zachęca do tego, by zapoznać się z tym, co konkretna firma ma jeszcze do zaoferowania klientowi.

Dla kogo strona została stworzona?


Często informatycy pytają się klientów, do jakiej grupy odbiorców chcą oni trafić ze swoją stroną. To bardzo ważne, gdyż zupełnie inna strona będzie się podobać nastolatkom, przyszłym mamom, fanom muzyki rockowej oraz osobom, które interesują się np. starymi meblami. Określenie grupy odbiorców jest bardzo ważne przy zakładaniu nowej strony. Warto określić, czy np. nasz sklep internetowy jest skierowany do kobiet czy mężczyzn, a może do obydwu płci.

Mimo iż wiele osób nie myśli o tym i zależy im, by ich strona internetowa dotarła do szerokiej grupy odbiorców i to najlepiej na całym świecie, to jednak określenie odbiorców wcześniej pozwala na to, by stworzyć stronę, która rzeczywiście przyciągnie konkretne osoby. Strona, która ma za zadanie edukować młodych ludzi, powinna być czytelna, jasna i przejrzysta, a jej treść pisana w młodzieżowym języku. Z kolei sklep z artykułami dla dzieci powinien być kolorowy.

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej przez profesjonalistę?


Tak naprawdę ceny są bardzo zróżnicowane i wiele zależy od tego, jaką stronę chce mieć klient, co ma się na niej znajdować, jak dużo pracy trzeba będzie w nią włożyć. Ponadto, można zawrzeć jednorazową umowę z firmą lub nawiązać dłuższą współpracę podczas której firma na bieżąco będzie zajmować się naszą stroną (w zależności od potrzeb).

Za samo stworzenie strony internetowej informatykowi trzeba zapłacić zazwyczaj od około 500 do 1000 zł. Za prowadzenie strony systematycznie, firmy liczą sobie od 200 do 400 zł miesięcznie. Można także pójść na szkolenie lub kurs, na których zdobędzie się podstawy z tworzenia stron internatowych, by samodzielnie po czasie tworzyć takie strony.

Jak widać z powyższego, stworzenie dobrej strony internetowej nie jest trudne. Można to zrobić samodzielnie, jak i stworzyć świetną stronę z profesjonalistami, którzy nie tylko pomogą, ale i również doradzą w wielu kwestiach, o których kompletnie nie wiedzą laicy.

W Polsce jest mnóstwo firm, które chętnie tworzy strony internetowe dla klientów praktycznie dla każdej działalności. Co ciekawe, nawet znani blogerzy oraz artyści korzystają z ich usług, gdyż chcą, by ich strona była profesjonalna, ciekawa i wykonana na bardzo wysokim poziomie. I nie chodzi tu tylko o stworzenie pierwszej wersji, ale również o bieżące aktualnie.

Tworzenie strony internetowej, co musisz zapamiętać

Bez znaczenia czy wybierzesz system cms, system zarządzania treścią, czy html + js + jq + css, czy inne narzędzie do tworzenia stron internetowych, to pamiętaj że optymalizacja to podstawowa rzecz. Projekt musi być responsywny RWD i mobile friendly.

Hosting zawsze wybierasz jak najszybszy. Domena, może być wygasła, ale sprawdź jej historię. W tym przypadku pomoże Ci przeglądarka webarchive. Po prostu wpisujesz nazwę domeny a ich wyszukiwarka pokazuje co się działo w przeszłości. Jeśli chcesz wyszukiwać ciekawych wygasłych domen to na pewno nie na piechotę, bo to ciekawy kąsek w branży SEO.

I na koniec podstawy. Jeśli zacząłeś projektowanie stron internetowych na wordpress to i tak będziesz musiał się wcześniej nauczyć programować. Chociaż podstawy… Sam szablon z wp nie wystarczy, a kreator stron czasem ogranicza. Więc jeśli będziesz chciał dodać jakąś nadprogramową funkcjonalność, zmodyfikować design czy szablon to trzeba zrobić coś poza schematem.

Kreator stron www i dobry projekt graficzny w większości przypadków zrobią „robotę”. Nie trzeba dodatkowo kodować, bo budowa strony nie jest tak skomplikowana jak proces tworzenia witryn e-commerce. Ponieważ sklep internetowy musi posiadać jeszcze wiele innych właściwości, np płatności itp. Więc podkreślam html i css to raczej podstawy, dodać trzeba jeszcze php, javascript, jquery…
Projekt strony powinien być sporządzony przez grafika żeby później nie było niedomówień.

W końcu ludzie na Twojej stronie będą zachowywać się trochę jak w „wirtualnym biurze”, bo to Twoja wizytówka.

Serwis musi być intuicyjny i dostosowany do urządzeń mobilnych. Twoja strona www napędza obrót w firmie i rozwija biznes. To już nie te czasy że liczyła się strona główna i tyle. Nie nie nie, teraz dobrze wyglądać musi cały serwis.

Z tych i innych powodów projektowanie i tworzenie stron www warto zlecić fachowcom, czyli nam. UniqueSEO!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)