Słowa łączące SEO -jak wykorzystać słowa przejściowe (1 wtyczka yoast seo copywriting)

Słowa łączące SEO -jak wykorzystać słowa przejściowe (1 wtyczka yoast seo copywriting)

Słowa łączące SEO
Słowa łączące SEO

Słowa łączące SEO czyli słowa przejściowe (wtyczka yoast seo copywriting)

Podczas tworzenia treści SEO liczy się jakość. Copywriting musi być interesujący dla użytkowników i utrzymywać ich uwagę.

Dotyczy to dokładności, przejrzystości, umiejętności pisania, użycia słów kluczowych, dokładności, linków, obrazów i innych.

Ale założę się, że mogę wymienić jeszcze jeden czynnik, który wpływa na jakość treści SEO, a tym samym na twoje rankingi w google. I prawdopodobnie nigdy wcześniej o tym nie słyszałeś.

Są to słowa przejściowe, lub słowa łączące SEO, z ang. transitional words.

Czym są i dlaczego są integralne dla doskonałej czytelności, treści i SEO?

Sprawdźmy to…

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Słowa łączące yoast SEO, a słowa kluczowe

Musisz znaleźć tutaj właściwą równowagę. Chodzi o to, aby używać słów, które pokazują bezpośredni związek między zdaniami. Podczas pisania wtyczka yoast seo prosi o używanie różnych łączników, które mają określony wpływ na odbiorcę.

Spójność tekstu gwarantowana przez spójniki jest niezmiernie ważna, aby czytelnicy otrzymali ciekawy tekst. Dlatego nie bój się używać słów typu „bo jeśli, bo w dodatku np. więc innymi słowy” i podobnie brzmiących słów.

Dzięki nim będziesz mógł płynnie odbierać tekst, dlatego warto używać spójników wynikowych lub warunkowych.

Słowa przejściowe w SEO można podzielić na kilka kategorii w zależności od typu połączenia na którym nam zależy.

Rodzaj połączenia słowa łączącegoPrzykłady słów przejściowychPrzykład łączenia w zdaniu
Podsumowaniepodsumowując, w efekcie, w skrócieW efekcie słowa łączące poprawiają wrażenia użytkownika
PodobieństwoPodobnie, w tym samym styluW pracy daję z siebie 100%, podobnie jak na treningu
WymienieniePo pierwsze, po drugie, po trzecie,… itp. dalej, a na dodatek, dodatkowoPo pierwsze powinieneś przeczytać wszystkie artykuły na tym blogu. Po drugie powinieneś zrobić z nich notatki.
PodkreśleniePrzede wszystkim, co najważniejsze, na pewnoWarto uczyć się SEO, przede wszystkim, żeby zdobywać klientów z Google
PrzykładNa przykład, tj., m.in.Lubię czytać ciekawe artykuły o marketingu, na przykład blog UniqueSEO
KontrastAle, z drugiej stronyNie lubię surowych warzyw, ale lubię sałatki
WyjaśnienieInnymi słowy, czyli, inaczejKlient nie był zadowolony z draftu, czyli musimy go poprawić
Przyczyna i skutekDlatego, w rezultacie, więc, w konsekwencjiDzisiaj cały czas pracowałem, dlatego muszę odpocząć.
CzasTymczasem, w trakcie, później, po tymW tym artykule opiszę słowa łączące SEO, a później podam przykłady
https://unicornads.pl/seo-pozycjonowanie/slowa-laczace-seo/
diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Czym są słowa łączące w SEO i kiedy ich używać?

Pomyśl o słowie lub wyrażeniu przejściowym jako o pomoście.

Celem słów łączących jest ułatwienie przepływu tekstu od jednego pomysłu do drugiego, jednocześnie pokazując wyraźny związek między zdaniami, akapitami, tematami, działaniami i koncepcjami.

Słowa przejściowe mogą być pojedynczymi słowami, takimi jak „ponieważ” lub „wreszcie”. Mogą to być również frazy, takie jak „innymi słowy” lub najłatwiejsze „zaraz Ci to wyjaśnię”.

Spójrzmy na przykład:

Dziś zjadłem spory obiad. W efekcie byłem zaspany w pracy i nic mi się nie chciało.
Rozpoczęcie zdania słowem „w efekcie” informuje czytelnika, że ​​to, co dzieje się dalej, jest bezpośrednim wynikiem działań w pierwszym zdaniu. Wewnętrznie łączy te dwa zdania w wyraźną relację przyczynowo-skutkową.

Słowa przejściowe często znajdują się na początku zdania, ale nie musi tak być. Mogą być również używane na końcu zdania lub w środku, gdy łączysz dwie części.

Na przykład:

Mam najlepszego kota na świecie. Przytula się do mnie co noc.
Uwielbiam bawić się z moim kotem, ponieważ to świetny sposób na stres.

Przyjrzyjmy się bliżej różnym kategoriom słów przejściowych, aby zobaczyć, co mogą zrobić.

Poniżej rodzaje słów przejściowych w SEO z przykładami i kiedy ich używać

Słowa łączące lista, czyli rodzaje słów kluczowych

słowa kluczowe

1. Budowanie ciągłości za pomocą słów przejściowych

Ten rodzaj przejścia polega na połączeniu dwóch lub więcej pomysłów i ukazaniu odpowiedniego związku między nimi.

Przykładowe słowa przejściowe SEO: znowu, też, a potem, poza tym, równie ważne, w końcu, dalej, dalej, dodatkowo, w końcu, dalej, ani zresztą co więcej  Słowa łączące przykłady: Proponuję zmianę harmonogramu obowiązków. Ponadto chciałbym również zmienić rozkład godzin i dyżurów.

2. Przyczyna i skutek

Gdy jedno zdarzenie bezpośrednio powoduje inne. Przejście przyczynowo-skutkowe informuje czytelnika, że ​​te dwa zdarzenia są bezpośrednio powiązane.

Przykładowe słowa łączące SEO: w rezultacie konsekwentnie stąd, dalej więc, tak  Słowa łączące przykłady: Wczoraj poszedłem późno spać. W konsekwencji zaspałem.

3. Wyjaśnienie słów przejściowych

Czasami musimy przeformułować to, co już powiedzieliśmy, aby wyjaśnić oryginalne stwierdzenie. Może mieć na celu uproszczenie skomplikowanego punktu lub podkreślenie.

Przykładowe słowa przejściowe SEO: innymi słowy, aby wyjaśnić  Słowa łączące przykłady: Nie mamy pojęcia, co się stało. Innymi słowy, musiało się to wydarzyć kiedy nas nie było.

4. Porównanie i kontrast

To przejście pokazuje związek między dwoma pomysłami, które są ze sobą porównywane na podstawie podobieństw lub różnic.

Przykładowe słowa łączące SEO: wszak chociaż może to prawda, ale w porównaniu do, odwrotnie, jednak w przeciwieństwie, podobnie, niemniej jednak przeciwnie, z drugiej strony podobnie, gdzie, natomiast vis a vis, jeszcze Słowa łączące przykłady: Jestem sportowcem. W porównaniu z innymi którzy nie ćwiczą biegam szybko.

6. Wyjątek / Sprzeczność

Mają miejsce, gdy akcja, która miała oczekiwany wynik, kończy się innym wynikiem. Ostrzega czytelnika, aby oczekiwał czegoś nieprawdopodobnego lub rzadko występującego.

Przykładowe słowa łączące SEO: mimo to jednak, pomimo, oczywiście, raz na jakiś czas, czasami  Słowa łączące przykłady: Na kursie na prawo jazdy wyjeździłem skrupulatnie wszystkie godziny. Mimo ciężkiej pracy nie zdałem.

7. Nacisk

Demonstruje pewność i przekonanie narratora. Buduje poczucie autorytetu.

Przykładowe słowa łączące SEO: absolutnie, zawsze, na pewno, zdecydowanie, z naciskiem, w każdym razie faktycznie, nigdy, zaskakująco, niezaprzeczalnie, bez wątpienia, bez zastrzeżeń  Słowa łączące przykłady: Współpraca z agencją UniqueSEO ma wiele zalet. Na przykład nie muszę zatrudniać osoby na dodatkowy etat w firmie i kupować wszystkich programów do marketingu które kosztują kilka tysięcy złotych miesięcznie.

8. Powtórzenie

Czasami, zwłaszcza gdy informacje są ważne, powtarzamy je, aby wiadomość się utrzymała.

Przykładowe słowa łączące SEO: znowu, jak zauważyłem, jak powiedziałem, powtarzam, w skrócie Słowa łączące przykłady: Użyj słów przejściowych SEO w swoich tekstach sprzedażowych. Jak wspomniałem na początku tego artykułu, są one ważne dla SEO i utrzymania czytelnika jak najdłużej na stronie.

9. Czas i kolejność

Przejścia te mogą pomóc czytelnikowi zrozumieć upływ czasu, co jest szczególnie ważne w narracjach. Tego typu przejścia również ustalają porządek i kolejność.

  Przykładowe słowa przejściowe: po, po kilku godzinach, później, a potem, o tej porze, przed tym, równocześnie, w końcu, (pierwszy, drugi, trzeci…), dawniej, zaraz, za chwilę, później, dalej, wcześniej, wkrótce potem, potemSłowa łączące przykłady: Najpierw przykręć śrubkę, a po upływie dwóch godzin sprawdź poziom w zbiorniku.

10. Podsumowanie lub zakończ

Sygnalizuje czytelnikowi, że zbliża się do końca. Zwykle podsumowuje najważniejsze punkty i pozostawia czytelnikowi kluczowe wnioski.

Przykładowe słowa łączące SEO: odpowiednio, jak pokazałem, w rezultacie, w konsekwencji, w skrócie, w skrócie, w skrócie, a zatem w ten sposóbSłowa łączące przykłady: Podsumowując, nie można lekceważyć znaczenia słów łączących w SEO.

Dlaczego słowa przejściowe są ważne dla SEO?

Teraz, gdy dobrze wiemy, czym są słowa i frazy przejściowe, możesz się zastanawiać: „Dlaczego słowa przejściowe są tak ważne dla SEO?”

To nie same słowa są ważne. Jest to raczej funkcja, którą pełnią.

Słowa przejściowe poprawiają ogólną czytelność treści, prowadząc czytelnika z punktu 1 do punktu 2 za pomocą mostu łączącego, który pomaga zrozumieć relacje między punktami.

Czytelność to jedna z wielu najlepszych praktyk SEO, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli Twoja treść jest łatwa do odczytania z dużą ilością nagłówków, podtytułów, list i słów przejściowych, wyszukiwarki znacznie częściej nagradzają Cię, ponieważ Twoje treści wykazują wyższą jakość. Czyli algorytm google promuje taki content. Więc pamiętaj aby każdy tekst w ten sposób zoptymalizować.

Oczywiście inne aspekty treści nadal odgrywają kluczową rolę. Słaba treść, która jest dobrze zorganizowana, nadal nie będzie dobrze oceniana.

Podobnie dobre treści, które są źle sformatowane i wypełnione frazami przejściowymi i słowami kluczowymi w nadziei na wysokie wyszukiwania w Google.

Jak ulepszyć słowa przejścia w SEO i zyskać ciekawe efekty pozycjonowania strony

Słowa przejścia mają na celu usprawnienie przepływu zdań i pomysłów.

Dobra wiadomość: większość z was już ich używa. Kiedy mówimy, polegamy na przejściach, które w naturalny sposób również pojawiają się w naszym piśmie.

Aby skutecznie używać słów przejściowych w swojej treści:

Poznaj słowa i zwroty przejściowe

Wiesz, że Google uwielbia słowa przejściowe, ale jeśli nie wiesz, czym one są, trudno będzie z powodzeniem wykorzystać je do poprawy SEO.

Przejrzyj listę słów przejściowych i zastanów się, jak ich znaczenie może się zmienić w zależności od kontekstu.

Zrozum relacje między oddzielnymi pomysłami, myślami i działaniami

Kiedy piszesz, powinieneś mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat tego, jak pasują do siebie twoje punkty tematyczne.

Jeśli zmagasz się z tym, zrób rozeznanie i przeczytaj treści innych autorów, aby przeanalizować, w jaki sposób powiązali swoje pomysły z przejściami.

Sporządzanie szkiców projektów może również pomóc w wizualizacji struktury treści.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Zastanów się, jak należy właściwie zastosować słowa przejściowe w kontekście

Być może zauważyłeś, że niektóre z tych samych słów przejściowych zostały wymienione w wielu kategoriach powyżej. To dlatego, że to samo słowo może mieć wiele zastosowań.

Wszystko zależy od relacji między myślami, które są połączone. Zwróć uwagę na swój kontekst i upewnij się, że wybierasz przejście, które najlepiej pasuje do relacji, którą próbujesz nawiązać.

Jak często należy używać słów łączących w jednym akapicie, aby nie przesadzić i nie zaszkodzić czytelności?

Chociaż użycie słów łączących poprawia płynność tekstu, ważne jest, by nie przesadzać z ich ilością w jednym akapicie. Optymalna częstotliwość ich użycia zależy od kontekstu i długości akapitu, jednak zasadą dobrego stylu jest stosowanie ich wtedy, gdy naturalnie wprowadzają czytelnika przez logiczny ciąg myśli, bez nadmiernego obciążania tekstu. Zaleca się, aby każde zdanie w akapicie miało klarowną strukturę i cel, a słowa łączące były wykorzystywane w sposób umiarkowany, aby nie zatracić głównego przekazu.

Czy istnieją narzędzia lub wtyczki pomagające w analizie i optymalizacji użycia słów łączących w treści?

Tak, istnieją narzędzia i wtyczki, które mogą pomóc w analizie i optymalizacji użycia słów łączących w treści. Jednym z przykładów jest wspomniana w artykule wtyczka Yoast SEO dla WordPressa, która analizuje tekst pod kątem wielu czynników SEO, w tym użycia słów łączących. Ponadto, narzędzia do edycji tekstu, takie jak Hemingway App, również mogą wskazać na płynność tekstu i sugerować miejsca, gdzie zastosowanie słów łączących mogłoby poprawić strukturę zdania lub akapitu.

Jak słowa łączące wpływają na SEO w kontekście wyszukiwania głosowego?

W kontekście rosnącej popularności wyszukiwania głosowego, użycie naturalnie brzmiących słów łączących staje się jeszcze ważniejsze. Wyszukiwania głosowe często mają formę dłuższych, bardziej naturalnych zdań lub pytań, gdzie słowa łączące mogą odegrać kluczową rolę w tworzeniu treści, które będą lepiej odpowiadały na tego typu zapytania. Optymalizacja pod kątem wyszukiwania głosowego zatem wymaga tworzenia treści w sposób bardziej konwersacyjny, z użyciem słów łączących, aby tekst był bardziej zrozumiały i naturalny dla użytkowników korzystających z tej formy wyszukiwania.

Co zapamiętać z wpisu słowa łączące SEO?

Skuteczne używanie przejściowych słów i fraz to tylko jeden mały sposób na wspieranie treści.Poprawiona czytelność sama w sobie jest przekonującym argumentem za korzystaniem z ze słów łączących.

Jeśli Twoja witryna to wordpress to masz już z górki dzięki wtyczkom do pozycjonowania. Optymalizacja jest dużo prostsza co pomoże wpłynąć na wyniki wyszukiwania w google. Mała uwaga. Stosuj słowa przejściowe w pozycjonowaniu nawet jeśli masz sklep internetowy e-commerce. Pomagają one tworzyć interesujące opisy produktów. Dodatkowo czytelność tekstu Twojej strony i odpowiednie rozmieszczenie słów przejściowych mają pozytywne sygnały rankingowe wynikające user experience czyli SXO.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!