Shoper sklep internetowy e-commerce (platforma i konfiguracja shopera + integracja)

Sklep na facebooku
Sklep na facebooku. Czyli jak sprzedawać swoje produkty na fb (jak założyć sklep internetowy)
24 sierpnia, 2021
Agencja PR Public relations (marketing i działania wizerunkowe)
24 sierpnia, 2021
Shoper sklep internetowy e-commerce

Shoper – wady i zalety

Warto wiedzieć, że według części użytkowników oprogramowanie Shoper daje przedsiębiorcy wszystkie narzędzia do kompleksowego prowadzenia e-commerce. Jakie zalety i wady ma wspomniana platforma sklepowa?

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

W jaki sposób założyć sklep internetowy przez Shopera?

Rozwiązanie przede wszystkim udowadnia, że platforma sklepowa nie musi bazować na modelu open source. Narzędzie ma bowiem charakter SaaS. Oczywiście bardzo duża liczba programistów twierdzi, że tego typu oprogramowanie jest ograniczone i mało rozwojowe. Shoper daje jednak użytkownikom zdecydowanie więcej możliwości, niż mogłoby się wydawać. Warto wiedzieć, że platforma doskonale zda egzamin nie tylko w przypadku mniejszych firm, ale również bardzo rozbudowanych sklepów z tysiącami produktów.

Założenie sklepu online na Shoperze jest bardzo proste. Wystarczy bowiem podjąć decyzję o założeniu konta na oficjalnej witrynie omawianego dostawcy usługi, a następnie wybrać pakiet. Godny uwagi jest fakt, że platforma sklepowa nie jest darmowa. Należy jednak mieć świadomość, że najbardziej ekonomiczna opcja będzie umożliwiała przygotować rozbudowany sklep, który będzie wyposażony w mnóstwo przydatnych funkcji. W pierwszej kolejności trzeba wykupić hosting i domenę. Osoby, które następnie postawią na Shopera powinny wybrać odpowiedni szablon.

Rekomendowane jest, by wzór pasował do marki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że motywy można bez większego problemu modyfikować na różne sposoby. W ten prosty sposób praktycznie każdy sklep internetowy będzie prezentował się zupełnie inaczej. Nie można oczywiście zapomnieć o dodaniu produktów i zintegrowaniu płatności. Bardzo istotne znaczenie będzie miała także konfiguracja aspektów logistycznych.

Do sprzedaży w internecie trzeba założyć działalność gospodarczą. Shoper jest doskonałym rozwiązaniem, który jest odpowiednio dopasowany do potrzeb klientów. Należy mieć świadomość, że dla najbardziej wymagających osób przygotowano pakiety bogate w dodatkowe opcje. Warto zaznaczyć, że koszt utrzymania omawianej platformy e-commerce będzie oscylował od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniany abonament jest niewielki w stosunku do tego, jakie możliwości daje oprogramowanie. Godny uwagi jest fakt, że najmniejsza opcja będzie pozwalała dodanie użytkownikowi aż 10000 produktów.

Shoper sklep internetowy e-commerce

Jakie zalety ma Shoper?

Platforma sklepowa jest przede wszystkim dostępna w polskiej wersji językowej. Ponadto osoba zainteresowana nie powinna mieć większych problemów z integracją płatności. Wśród licznych atutów trzeba wymienić także nieskomplikowaną konfigurację logistyczną i liczne dodatkowe funkcje. Można przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze pakietu skorzystać z wypróbowania dwutygodniowej wersji próbnej.

Panel administracyjny jest nie tylko wygodny, ale również bardzo przestronny. Produkt jest świetnym rozwiązaniem dla laika, który nie ma praktycznie żadnej wiedzy programistycznej. Istnieje także możliwość integracji sklepu z Allegro. Użytkownik ma dostęp do bardzo dużej liczby zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych szablonów. Oprogramowanie jest oczywiście systematycznie aktualizowane. Ogromnym atutem platformy jest stosunek jakości do ceny. Ponadto w przypadku ewentualnych problemów można skontaktować się z działem technicznym. Doświadczenie pracownicy udzielą wszelkich wskazówek, a także odpowiedzą na każde, nawet najtrudniejsze pytanie zadane przez użytkownika.

Jeśli chcesz rozwinąć swój sklep i zwiększyć ruch to zobacz wpis pozycjonowanie shoper. Opisujemy tam seo i praktyki na sukces w ecommerce jako firma i biznes.

Jakie wady ma Shoper?

Platforma sklepowa działa w modelu SaaS. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że użytkownik nie będzie miał dostępu do kodu źródłowego. Oczywiście będzie się to wiązało z dużymi ograniczeniami. Ponadto przedsiębiorca będzie mógł dokonać integracji ze Sklepem Facebook oraz Allegro, ale tylko w droższym pakiecie. Z kolei stabilność omawianego sklepu i podwyższona wydajność są dostępne w pakiecie Premium. Nie można zapomnieć, że Shoper ma bardzo ograniczone możliwości związane z SEO w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań dostępnych na rynku.

Kiedy dokładnie warto zdecydować się na Shopera?

Jest to przede wszystkim doskonała opcja dla wszystkich osób, dla których wydanie kilkudziesięciu złotych każdego miesiąca na abonament nie będzie stanowiło większego problemu. Rozwiązanie doskonale zda egzamin także w przypadku przedsiębiorców, których celem jest samodzielne zarządzanie e-commerce. Należy mieć świadomość, że Shoper świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku małych, jak i dużych sklepów internetowych.

Ponadto poprzez platformę można bez większego problemu sprzedawać praktycznie dowolne produkty. Branża nie będzie miała znaczenia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to narzędzie nie tylko mało skomplikowane, ale również niezwykle przyjazne dla użytkowników. Nie można jednak zapomnieć, że posiada liczne ograniczenia. Można zaobserwować, że Shoper z roku na rok jest coraz częściej wybierany przez osoby działające na zasadzie dropshippingu. Pozwala bowiem na stosunkowo szybką konfigurację.

Sklep shoper, platforma e-commerce

Sklep shoper dla wielu to ciekawe rozwiązanie. Funkcjonalność, oprogramowanie sklepu dla rynku e-commerce i inne moduły są jak najbardziej w porządku.

Więc Ty jako przyszły właściciel sklepu, z ich cms, zamówieniami i supportem możesz odnieść. A po reklamę wiesz do kogo już się zgłosić?

Zapraszamy!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)