SaaS software as a service

GDN
GDN Google Display Network
5 marca, 2022
Elevator Pitch
Elevator Pitch
5 marca, 2022
SaaS
SaaS

Czym jest SaaS (Software as a Service)?

Software as a Service, oprogramowanie jako usługa (Saas) to oparty na chmurze model udostępniania oprogramowania, w którym dostawcy usług w chmurze opracowują i utrzymują aplikacje „online”, zapewniają im automatyczne aktualizacje i zapewniają klientom podstawę oprogramowania działającą na zasadzie płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem. tj. w zależności od wykorzystania zasobów.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Dostawca chmury publicznej zarządza całym sprzętem i tradycyjnym oprogramowaniem, w tym oprogramowaniem pośredniczącym, oprogramowaniem aplikacyjnym i zabezpieczeniami. Klienci SaaS mogą zatem obniżyć koszty, wdrożyć, skalować i aktualizować rozwiązania biznesowe oraz dokładniej przewidywać całkowity koszt posiadania danych programów. Na początku 2000 roku, pierwsza generacja rozwiązań SaaS była rozproszona, nieelastyczna i zaprojektowana do rozwiązywania tylko jednego problemu biznesowego na raz.Od tego czasu SaaS bardzo się zmienił.

Obecnie nowoczesne aplikacje w chmurze mogą obejmować i łączyć wszystko, od procesów finansowych, zasobów ludzkich, zaopatrzenia i łańcucha dostaw po sprzedaż, marketing, rozwiązania serwisowe.

Co to znaczy SaaS?

SaaS to skrót od pierwszych liter słów software as a service, to znaczy po polsku oprogramowanie jako usługa.

Jak działa model SaaS

Użytkownicy dostają dostęp do SaaS za pośrednictwem interfejsu API lub przeglądarek internetowych. Pozwala im to uniknąć wielu problemów takich jak serwisowanie czy konfiguracja. Żeby korzystać, klient musi tylko opłacić abonament.

Historia SaaS

W latach 60. komputery typu mainframe były podłączone do prostych terminali, które udostępniały oprogramowanie. Dlatego podstawą tego systemu udostępniania oprogramowania był podział czasu tzw. time-sharing czyli wykorzystanie procesora. Ponieważ w latach 80. koszty komputerów zaczęły spadać, wiele firm stworzyło własne lokalne wersje współdzielenia czasu procesora, które nazwały sieciami lokalnymi (LAN).

Mimo to firma była wciąż odpowiedzialna za dostarczanie i zarządzanie sprzętem i siecią (a nie dostawca technologii). Wraz z nadejściem Internetu w latach 90. i rozszerzeniem oferty dostawców o hosting oprogramowania, „saas’owcy” rozpoczęli działalność przez Internet.

SaaS
SaaS

Jednak poprzednik SaaS — model o nazwie Application Service Provider (ASP) — miał poważne ograniczenia. Na przykład każdy klient potrzebuje własnej wersji oprogramowania, co oznacza, że ​​części oprogramowania muszą być zainstalowane na komputerze użytkownika. Konfiguracja jest kosztowna i czasochłonna. Rozwiązania ASP często nie zapewniają wydajnego gromadzenia i agregacji danych.

Pierwsze rozwiązania SaaS pojawiły się pod koniec lat 90., kiedy w użyciu było już określenie SaaS. Nowy model zapewnia wyższą wydajność niż model ASP. Instancja aplikacji, dzięki tzw. architekturze wieloużytkownikowej, czy raczej wielodostępowej, może obsługiwać wielu użytkowników lub nawet różnych klientów. Nie ma już konieczności instalowania oprogramowania lokalnie. Cenne dane można również zbierać, agregować i centralizować z poziomu aplikacji.

Chociaż model dostarczania pozostał taki sam od początku XXI wieku, model SaaS znacznie się zmienił — od rozwiązań pierwszej generacji po nowoczesne pakiety SaaS, które zapewniają wysoki poziom widoczności w całej firmie i możliwości SaaS, takie jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe , chatboty, asystenci cyfrowi, IoT, blockchain, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, a także całość którą można rozszerzyć o technologie wbudowane.

Skoro czytasz wpis pt. SaaS Software as a Service to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Zalety biznesowe jakie daje oprogramowanie jako usługa

W ciągu ostatnich kilku lat dostawcy oprogramowania bezustannie zasypywali informatyków i kadrę kierowniczą informacjami o zaletach przetwarzania w chmurze w różnych formach. Niektóre z tych informacji są skierowane do księgowych i dotyczą kosztów i korzyści operacyjnych (OpEx) w porównaniu z nakładami inwestycyjnymi (CapEx).

SaaS nie jest nową koncepcją. W rzeczywistości aplikacje internetowe dostarczane przez dostawców usług aplikacyjnych poprzedzają koncepcję „przetwarzania w chmurze”, jaką znamy dzisiaj. Wczesne aplikacje dostarczane w modelu SaaS zwykle skupiały się na automatyzacji pracy działu sprzedaży, zarządzaniu relacjami z klientami (CRM) i zarządzaniu treścią internetową. Obecnie wiele firm oferuje kompletne pakiety aplikacji biznesowych, w tym planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP), zarządzanie portfelem projektów (PPM), planowanie i budżetowanie, sprawozdawczość finansowa, zarządzanie kapitałem ludzkim (HCM), zarządzanie wykorzystaniem możliwości i potencjału pracowników, sprzedaż i marketing, obsługa klienta, sieci społecznościowe, marketing społecznościowy oraz zaangażowanie i monitorowanie w mediach społecznościowych.

Co myślisz o temacie jakim jest SaaS Software as a Service? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)