SaaS software as a service -co to jest, ustawienia krok po kroku+[przykłady, definicja]

SaaS
SaaS

Czym jest SaaS (Software as a Service)?

Software as a Service, oprogramowanie jako usługa (Saas) to oparty na chmurze model udostępniania oprogramowania, w którym dostawcy usług w chmurze opracowują i utrzymują aplikacje „online”, zapewniają im automatyczne aktualizacje i zapewniają klientom podstawę oprogramowania działającą na zasadzie płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem. tj. w zależności od wykorzystania zasobów.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Dostawca chmury publicznej zarządza całym sprzętem i tradycyjnym oprogramowaniem, w tym oprogramowaniem pośredniczącym, oprogramowaniem aplikacyjnym i zabezpieczeniami. Klienci SaaS mogą zatem obniżyć koszty, wdrożyć, skalować i aktualizować rozwiązania biznesowe oraz dokładniej przewidywać całkowity koszt posiadania danych programów. Na początku 2000 roku, pierwsza generacja rozwiązań SaaS była rozproszona, nieelastyczna i zaprojektowana do rozwiązywania tylko jednego problemu biznesowego na raz.Od tego czasu SaaS bardzo się zmienił.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Obecnie nowoczesne aplikacje w chmurze mogą obejmować i łączyć wszystko, od procesów finansowych, zasobów ludzkich, zaopatrzenia i łańcucha dostaw po sprzedaż, marketing, rozwiązania serwisowe.

Co to znaczy SaaS?

SaaS to skrót od pierwszych liter słów software as a service, to znaczy po polsku oprogramowanie jako usługa.

Jak działa model SaaS

Użytkownicy dostają dostęp do SaaS za pośrednictwem interfejsu API lub przeglądarek internetowych. Pozwala im to uniknąć wielu problemów takich jak serwisowanie czy konfiguracja. Żeby korzystać, klient musi tylko opłacić abonament.

Historia SaaS

W latach 60. komputery typu mainframe były podłączone do prostych terminali, które udostępniały oprogramowanie. Dlatego podstawą tego systemu udostępniania oprogramowania był podział czasu tzw. time-sharing czyli wykorzystanie procesora. Ponieważ w latach 80. koszty komputerów zaczęły spadać, wiele firm stworzyło własne lokalne wersje współdzielenia czasu procesora, które nazwały sieciami lokalnymi (LAN).

Mimo to firma była wciąż odpowiedzialna za dostarczanie i zarządzanie sprzętem i siecią (a nie dostawca technologii). Wraz z nadejściem Internetu w latach 90. i rozszerzeniem oferty dostawców o hosting oprogramowania, „saas’owcy” rozpoczęli działalność przez Internet.

SaaS
SaaS

Jednak poprzednik SaaS — model o nazwie Application Service Provider (ASP) — miał poważne ograniczenia. Na przykład każdy klient potrzebuje własnej wersji oprogramowania, co oznacza, że ​​części oprogramowania muszą być zainstalowane na komputerze użytkownika. Konfiguracja jest kosztowna i czasochłonna. Rozwiązania ASP często nie zapewniają wydajnego gromadzenia i agregacji danych.

Pierwsze rozwiązania SaaS pojawiły się pod koniec lat 90., kiedy w użyciu było już określenie SaaS. Nowy model zapewnia wyższą wydajność niż model ASP. Instancja aplikacji, dzięki tzw. architekturze wieloużytkownikowej, czy raczej wielodostępowej, może obsługiwać wielu użytkowników lub nawet różnych klientów. Nie ma już konieczności instalowania oprogramowania lokalnie. Cenne dane można również zbierać, agregować i centralizować z poziomu aplikacji.

Chociaż model dostarczania pozostał taki sam od początku XXI wieku, model SaaS znacznie się zmienił — od rozwiązań pierwszej generacji po nowoczesne pakiety SaaS, które zapewniają wysoki poziom widoczności w całej firmie i możliwości SaaS, takie jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe , chatboty, asystenci cyfrowi, IoT, blockchain, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, a także całość którą można rozszerzyć o technologie wbudowane.

Skoro czytasz wpis pt. SaaS Software as a Service to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Zalety biznesowe jakie daje oprogramowanie jako usługa

W ciągu ostatnich kilku lat dostawcy oprogramowania bezustannie zasypywali informatyków i kadrę kierowniczą informacjami o zaletach przetwarzania w chmurze w różnych formach. Niektóre z tych informacji są skierowane do księgowych i dotyczą kosztów i korzyści operacyjnych (OpEx) w porównaniu z nakładami inwestycyjnymi (CapEx).

SaaS nie jest nową koncepcją. W rzeczywistości aplikacje internetowe dostarczane przez dostawców usług aplikacyjnych poprzedzają koncepcję „przetwarzania w chmurze”, jaką znamy dzisiaj. Wczesne aplikacje dostarczane w modelu SaaS zwykle skupiały się na automatyzacji pracy działu sprzedaży, zarządzaniu relacjami z klientami (CRM) i zarządzaniu treścią internetową. Obecnie wiele firm oferuje kompletne pakiety aplikacji biznesowych, w tym planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP), zarządzanie portfelem projektów (PPM), planowanie i budżetowanie, sprawozdawczość finansowa, zarządzanie kapitałem ludzkim (HCM), zarządzanie wykorzystaniem możliwości i potencjału pracowników, sprzedaż i marketing, obsługa klienta, sieci społecznościowe, marketing społecznościowy oraz zaangażowanie i monitorowanie w mediach społecznościowych.

Co myślisz o temacie jakim jest SaaS Software as a Service? Daj znać w komentarzu.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Czy SaaS to licencja?

Nie, SaaS (Software as a Service) to usługa software’owa dostarczana jako usługa online. Nie jest to licencja.

Czy skrót SaaS dotyczy oprogramowania udostępnionego jako usługa?

Tak, skrót SaaS jest skrótem od Software as a Service, czyli oprogramowania udostępnianego jako usługa. Oznacza to, że usługi są dostarczane przez usługodawcę za pośrednictwem Internetu, zamiast posiadania plików na dysku komputera.

SaaS przykłady

1. Microsoft Office 365
2. Salesforce
3. Adobe Acrobat
4. Oracle ERP
5. Slack
6. Dropbox
7. Google Apps
8. Zendesk
9. QuickBooks
10. Citrix ShareFile

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!