Reklama produktowa Google Ads Adwords (shopping)- co to takiego?

Pozycjonowanie Łódź
Pozycjonowanie stron Trójmiasto – optymalizacja stron internetowych (agencja SEO)
16 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie stron Wałbrzych
Abonament Pozycjonowanie, lepsze EFEKTY dla SEO
18 kwietnia, 2022
Reklama produktowa Google
Reklama produktowa Google

Reklama produktowa Google Ads Adwords (shopping)- co to takiego?

Chyba każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży konkretnych towarów lub oferowaniu określonych usług, doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest reklama we współczesnym świecie.

To dzięki dobrej, efektywnej reklamie można dotrzeć do wielu osób (potencjalnych przyszłych klientów) z różnych stron kraju, a nawet i świata.

Dobra reklama jest w stanie zachęcić odbiorcę do poznania danej marki oraz tego, co ma ona do zaoferowania. Wiele osób zwraca uwagę na reklamy i jest podatnych na to, co one przedstawiają.

Warto więc dowiedzieć się, co to jest reklama produktowa Google i dlaczego właśnie w nią dobrze jest zainwestować.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Reklama produktowa Google

Bez względu na to, czy dany sklep lub firma dopiero co rozpoczyna swoją działalność, czy też istnieje już na rynku od wielu lat, reklama jest ważną częścią marketingu.

Dzięki dobrej reklamie można z konkretnymi produktami i usługami dotrzeć do większej liczby odbiorców z różnych stron świata. Wcale nie trzeba mieć wielkiego sklepu z ogromnym magazynem, by móc sprzedawać swoje dobrej jakościowo towary na wielką skalę.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Poniżej jak działa kampania produktowa krok po kroku.

Czasami wystarczy niewielki sklep internetowy, który właśnie dzięki świetnej reklamie ma wielu klientów praktycznie na całym świecie. I tu pojawiają się pytania:

  • Jaka reklama jest najlepsza?
  • Czy dobrze zainwestować w kilkusekundową reklamę w telewizji?
  • Czy też może dobrym pomysłem będzie zamontowanie ogromnej reklamy na przedmieściach miasta?
  • A może najlepiej sprawdza się obecnie baner w internecie?

Być może wiele osób będzie w tym momencie zaskoczonych, jednak reklamy w sieci zdecydowanie cieszą się aktualnie największym zainteresowaniem wśród klientów. Dzieje się tak dlatego, że większość osób nie wyobraża już sobie życia bez internetu.

To dzięki sklepom online, bankom online oraz portalom społecznościowym można wygodnie, bez wychodzenia z domu kupić praktycznie wszystko. Reklama produktowa odgrywa więc bardzo ważną rolę.

Mnóstwo właścicieli sklepów internetowych postanowiło więc na niej się skupić i zainwestować naprawdę duże pieniądze, by osiągnąć zamierzony cel. A jaki jest ten cel?

Przeważnie większość osób chce osiągnąć dobre wyniki sprzedaży, a co za tym idzie, zdobyć ogromną liczbę klientów, którzy będą wracać do danego miejsca. Bez sprawdzonej reklamy produktowej naprawdę ciężko się wybić.

Tym bardziej, że mnóstwo światowej klasy firm inwestuje w świetnych specjalistów, którzy tworzą wyjątkowe reklamy produktowe. Ciężko ich nie zauważyć w sieci, gdyż są one naprawdę świetnej jakości.

Reklamy produktowe w Zakupach Google Shopping

Kampanie produktowe pomagają promować Twoje produkty, dostarczając użytkownikom szczegółowych informacji o tym, co sprzedajesz, zanim jeszcze klikną Twoją reklamę. Korzystając z narzędzi dostosowanych do Twoich potrzeb detalicznych, będziesz w stanie śledzić wydajność produktu w czasie.

Jak działają kampanie produktowe

Dane produktów, a nie słowa kluczowe, na Twoim koncie Merchant Center służą do określania, jak i gdzie wyświetlane są Twoje reklamy produktowe. Dane produktów przesłane na Twoje konto Merchant Center zawierają informacje o sprzedawanych przez Ciebie produktach. Wykorzystuje się je, aby wyświetlać najtrafniejsze produkty podczas dopasowywania zapytań użytkowników do reklam.

Reklamy produktowe są zarządzane przez kampanie produktowe, co zapewnia elastyczność w organizacji i promowaniu produktów w Google Ads z poziomu konta Merchant Center.

Reklamy produktowe z funkcją prezentacji

Do promowania swojego sklepu i produktów możesz użyć 2 rodzajów reklam produktowych (tzw. reklamy katalogowe produktów):

  • Reklamy produktowe: te reklamy są tworzone na podstawie danych produktów przesłanych do Merchant Center.
  • Reklamy lokalnego asortymentu produktów: te reklamy są tworzone przez połączenie danych produktów z danymi o asortymencie przesłanymi na konto Merchant Center.

Jak reklamować produkt w Google?

Żeby móc reklamować produkty dostępne lokalnie, musisz przesłać ich dane na swoje konto GMC Merchant Center. W kolejnym kroku zaznaczasz pole wyboru obok opcji „Włącz reklamy produktów sprzedawanych w lokalnych sklepach”.

Jak wygląda taka reklama produktowa w google?

Jak wspomniano powyżej, reklama produktowa Google powinna być naprawdę dobrej jakości. Jest wiele metod, które umożliwiają stworzenie takiej reklamy.

Najwięcej klientów decyduje się jednak na zamówienie takiej reklamy w specjalistycznych firmach, które tworzą nie tylko pojedyncze reklamy, ale również całe kampanie reklamowe, dzięki którym można dotrzeć do wielu klientów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Firmy chcą, by konkretny produkt lub usługa przedstawiona była w oryginalny, ciekawy sposób.

Taka reklama ma zmusić odbiorcę nie tylko do tego, by zajrzał on na stronę danej firmy, ale również do tego, by zdecydował się ona zakup danego produktu lub na zakup usługi. Dlatego też reklama produktowa Google tworzona jest w określony sposób.

Mimo iż każda z nich wygląda inaczej, to jednak każda z nich obowiązkowo powinna zawierać zdjęcie, opis oraz cenę. Takie reklamy najczęściej właśnie pojawiają się w wyszukiwarce Google.

Kto korzysta z takiej reklamy?

Z takiej reklamy korzysta obecnie wiele firm. Najwięcej jest obecnie reklam marek, które długo już działają na rynku. Jednak, trzeba przyznać, iż wiele sklepów internetowych, które dopiero co ruszają, są w stanie przebić się w sieci ze swoją ofertą właśnie dzięki takiej reklamie.

Reklamy w sieci stały się bardzo popularne, jednak większość z nich ma wydźwięk pozytywny i nie irytują one internatów, tak jak reklamy w telewizji.

Dlatego też, gdy korzystający z wyszukiwarki Google wpiszą dane hasło w pasek wyszukiwarki obok którego pojawiają się efektowne reklamy – chętnie w nie wchodzi.

Tym samym, można szybko i sprawnie dotrzeć z konkretnym produktem lub usługą do danej grupy odbiorców. Reklama produktowa Google ma na celu zainteresowanie odbiorców daną firmą oraz tym, co ona ma im do zaoferowania.

Jednocześnie przedstawiona jest ona w taki subtelny, uniwersalny sposób, że nie drażni ona potencjalnych klientów i co najważniejsze, zapada w pamięć.

Fachowcy od tego typu reklam starają się bowiem, by większość z nich naprawdę była oryginalna i unikatowa. Ciekawa kolorystyka, chwytliwe hasła, piękne grafiki, nowoczesne efekty – to wszystko sprawia, że nie sposób nie zauważyć takiej reklamy serfując po sieci. Bardzo szybko efekty takiej reklamy zauważają właściciele sklepów.

Dlaczego? Od razu po kliknięciu w baner reklamowy, zostaje się przeniesionym na stronę sklepu internetowego, gdzie można poznać daną markę i sprawdzić jej ofertę.

Dzięki temu wiele miejsc w sieci zyskało nowych klientów, którzy systematycznie wracają. Dzięki takim reklamom mnóstwo osób dowiedziało się o istnieniu sklepów lub firm, o których wcześniej nie miało pojęcia.

System identyfikacji wizualnej
Reklama produktowa Google Ads Adwords (shopping)- co to takiego?

Podsumowanie jak działa reklama produktowa w google

psychologia udostępniania dlaczego udostępniamy w social mediach

Daj znać w komentarzu co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Reklama produktowa Google Ads Adwords (shopping)- co to takiego? Do następnego razu!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)