Reciprocal link w seo (pomaga czy szkodzi?)

Firebase
Firebase – narzędzia i platforma do tworzenia aplikacji (GA 4, Google Ads)
28 kwietnia, 2022
Marketing sensoryczny
Marketing sensoryczny -jak wpływać na zmysły i sprzedawać
28 kwietnia, 2022
Reciprocal link
Reciprocal link

Czy reciprocal link w seo może pomóc?

Reciprocal link w seo odgrywa coraz większą rolę, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o wzajemnym linkowaniu pomiędzy przynajmniej dwoma domenami.

Linki krzyżowe mogą poprawić pozycje w wyszukiwarce Google, dzięki czemu wzrośnie liczba odwiedzających użytkowników.

Z niniejszego artykuł dowiedzą się Państwo, czy w rzeczywistości warto postawić na cross-linking i jakie są jego największe korzyści.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Jak w rzeczywistości reciprocal link wpływa na działania seo?

Pozycjonowanie strony internetowej w dużym skrócie mówiąc polega na optymalizacji strony i na pozyskiwaniu wartościowych linków zewnętrznych.

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele technik pozyskiwania linków zewnętrznych.

Backlinki jak powszechnie wiadomo traktowane są jako polecenia, dlatego też tym bardziej warto się na nich skupić. Jedną z metod na zdobycie mocnych linków jest reciprocal link.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Czy wzajemne linkowanie jest w stanie polepszyć pozycję domeny?

Godne polecenia są oczywiście tematyczne linki, które nie tylko poprawią pozycje na wybrane słowa kluczowe, ale co najważniejsze przyciągną bezpośrednich użytkowników.

Warto wspomnieć również o tym, że reciprocal link w seo może przynieść negatywne skutki, dlatego też należy uważać na domeny do których linkujemy. Przy niewielkich ilościach linków zewnętrznych nie powinno być żadnych większych kłopotów.

Problemy mogą pojawić się dopiero wtedy, gdy nagminnie korzystać będziemy z linkowania krzyżowego. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest linkowanie wyłącznie do stron z którymi w rzeczywistości współpracujemy.

Kiedy reciprocal link przyniesie korzyść?

Jeżeli w wymianie linków bierze udział silna i słaba strona, to jak łatwo się domyślić najwięcej zyska ta druga. Mocniejsze witryny przekazują część swojego autorytetu do słabszej strony, która w ten sposób może otrzymać potężnego „kopa”.

Pamiętać należy także o tym, że każdy kolejny link zewnętrzny znacząco osłabia naszą witrynę.

Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jeżeli linkować będziemy do wielu domen to otrzymają one tylko niewielką pomoc.

Kiedy reciprocal link może zagrozić witrynie?

Jeżeli reciprocal link jest nienaturalny i występuje nagminnie to można oczywiście spodziewać się mniejszych lub większych problemów.

Przy dużej liczbie linków można otrzymać nawę karę ręczną. Wynika to oczywiście z tego, że wzajemne linki są niezgodne z aktualnymi wytycznymi wyszukiwarki Google.

Problemy pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy linkujemy do stron, które nie są tematycznie powiązane z naszą witryną. Strata zaufania praktycznie zawsze wiąże się ze spadkiem widoczności w wynikach organicznych Google. Profil linków można bardzo szybko sprawdzić w internetowych narzędziach.

Mowa tutaj między innymi o serwisach typu Ahrefs albo MajesticSEO. Wymienione serwisy korzystają z autorskich algorytmów ustalających siłę poszczególnych domen.

Osoby, które nie znają się za bardzo na branży SEO powinny zrezygnować z reciprocal link i skupić się na pozyskiwaniu naturalnych i wartościowych linków zewnętrznych.

Na co trzeba uważać?

Google może ukarać naszą domenę w sytuacji, gdy będziemy linkować do witryn, które uznawane są za niebezpieczne.

Z praktycznego punktu widzenia jeżeli linkować będziemy do podejrzanych witryn, które mają wirusy i nie są odpowiednio zabezpieczone to niestety pozycja naszej witryny może się obniżyć.

Jeżeli chcemy wypozycjonować naszą stronę na dość konkurencyjne słowa kluczowe to najlepszym wyborem jest skorzystanie z pomocy doświadczonych agencji SEO.

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa reciprocal link powinny uważać także na to, aby w swoich działaniach nie wzmocnić konkurencji. Wymiana linkami zwrotnymi powinna odbywać się pomiędzy stronami o podobnych treściach i identycznej tematyce.

W ten sposób niestety można przez przypadek wzmocnić swoich największych konkurentów. Aby uniknąć problemów należy na bieżąco śledzić linki do których kierujemy oraz ranking Alexa witryn z których współpracujemy.

Uwaga na SWL

Jeszcze kilka lat temu jedną z najpopularniejszych metod pozyskiwania linków były systemy wymiany linków (SWL). Mowa tutaj oczywiście o specjalnych platformach internetowych, które umożliwiały publikowanie treści wraz z linkiem na witrynach osób, które udzieliły na to zgodę.

Wyróżnić można SWL-e stałe i statyczne, które jak sama nazwa wskazuje generują cały czas takie same linki na wybranych witrynach do momentu ich usunięcia. Drugim rozwiązaniem są linki rotacyjne lub dynamiczne. W tym konkretnym przypadku na wybranych stronach generowane są losowe linki zewnętrzne. Korzystanie z systemów wymiany linków jest bardzo niebezpieczne.

W dużej mierze to właśnie w ten sposób osoby początkujące w seo otrzymują najczęściej filtry i bany.

Największą wadą systemów SWL jest to, że bazują one przeważnie na niskiej jakości witrynach, które powstały specjalne pod wybrane systemy. Strony nie tylko nie przedstawiają wysokiej wartości, ale co gorsze nie generują naturalnego ruchu. Google od wielu lat toczy walkę z systemami wymiany linków, dlatego też należy omijać je szerokim łukiem.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Reciprocal link w seo (pomaga czy szkodzi?)

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)