Programy Partnerskie ranking TOP- jak zacząć marketing afiliacyjny?

opiniepl
Opinie pl -czy warto, zarobki, wypełnianie ankiet, opinie.pl czy bezpieczne?
14 grudnia, 2020
franczyza
Franczyza pomysły, katalog franczyz i na czym polega?
14 grudnia, 2020
Najlepsze programy partnerskie
Najlepsze programy partnerskie

Programy partnerskie, czyli dzisiaj jak zacząć zarabiać na programach partnerskich oraz w jakich sieciach affiliacyjnych warto się zarejestrować aby wygenerować dochody.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Przedstawiamy ranking polecanych programów partnerskich w których warto się zarejestrować.

Jeśli ktoś nie chce czytać opisu w dalszej części to poniżej sam ranking, możecie kliknąć aby wejść na stronę programu i się już bezpośrednio z nim zapoznać:

 1. MyLead
 2. ComperiaLead
 3. Nutriprofits
 4. Lead.Network
 5. Złote Myśli
 6. Blue Media- bluepartner
 7. Fiverr
 8. Google AdSense

Co to są programy partnerskie

Program partnerski to sposób promocji produktu lub usługi, za które Wydawca otrzymuje określoną prowizję. Prowizja otrzymywana jest za polecenie nowego Klienta z indywidualnego linku affiliacyjnego Wydawcy. Sposób rozliczania w programach partnerskich może być za sprzedaż, za leada, udział w zyskach czy za kliknięcie.

Jesteś właścicielem strony www? 

Prowadzisz bloga lub konto na Youtube, Facebooku czy Instagramie? 

Zarabiaj dzięki programom partnerskim – zyskaj prowizję ze sprzedaży polecanych przez Ciebie produktów. 

Jak zarabiać na programach partnerskich?

Najważniejsze co musisz mieć to stronę internetową z dużym ruchem. Na niej możesz zamieszczać ref-linki do promowanych produktów. Często zdarza się, że właściciele różnych programów partnerskich udostępniają uczestnikom przeróżne narzędzia.

Jak promować programy partnerskie?

 • Media społecznościowe – Załóż Fanpage, Profil na Instagramie i dodawaj swoje ref-linki i zarabiaj na prowizji w programach partnerskich
 • Załóż stronę lub blog
 • Znajomi lub listy e-mailingowe
 • Fora dyskusyjne – Jeżeli ktoś pyta o konto bez opłat – wyślij mu link z Twoim linkiem

Pierwszym krokiem aby zacząć zarabiać na programach partnerskich jest odpowiednia strategia oraz motywacja do pracy. Często na pierwszą prowizje będziesz musiał/a czekać kilka tygodni.

Ranking najlepszych programów partnerskich:

Program Partnerski MyLead

Rejestracja w MyLead

Programy Partnerskie ranking TOP- jak zacząć marketing afiliacyjny? 1

Sieć afiliacyjna MyLead to kompleksowa platforma do zarabiania pieniędzy przez Internet. 

Firma początkowo obsługiwała serwisy z SMSami premium.

Teraz jest jednym z największych programów partnerskich na świecie i oferuje bardzo wiele modeli zarobkowych.

Artykuły oferowane przez MyLead dostosowane są do potrzeb różnego rodzaju grupy odbiorców, dlatego bez problemu każdy dopasuje je do swojego zaplecza reklamowego i tematyki kanału.

Do dyspozycji uczestnika programu afiliacyjnego oddany jest rozbudowany panel partnera, który umożliwia szybkie i sprawne zarządzanie zapleczem reklamowym.

Po rejestracji każdy użytkownik platformy otrzymuje dostęp do specjalnie przygotowanego poradnika, który wprowadza w świat zarabiania online.

Prowizje w programie MyLead zależne są od wybranego przez klienta modelu płatności. Mamy tutaj do czynienia zarówno z procentowymi, jak i kwotowymi prowizjami.

Zaczynając na SMS, CPS czy PPI, a skończywszy na CPL.Jednym z najważniejszych aspektów, które należy poruszyć na temat MyLead jest wielobranżowość firmy. 

Praktycznie każdy może znaleźć produkty i kategorie pasujące do jego działalności.Elastyczność jest więc jednym z najbardziej cenionych pozytywów tego serwisu.

Najważniejsze zalety:

 • Elastyczne możliwości zarobkowania.
 • Bardzo wiele kategorii produktów lub usług, na których możemy zarobić.
 • Atrakcyjne stawki większości modeli zarobkowych.
Programy Partnerskie ranking TOP- jak zacząć marketing afiliacyjny? 2

Idealny dla większości branż (duży wybór produktów do promowania)

Program Partnerski MyLead to program afiliacyjny. Stanowi formę relacji między właścicielami stron internetowych, a MyLead. Nawiązanie współpracy jest całkowicie darmowe.

Po kliknięciu, potencjalny klient przekierowywany jest na stronę partnera. W przypadku odwiedzenia strony sklepu lub dokonania zakupu, partner otrzymuje prowizję. Istnieje także możliwość polecania systemu innym osobom, a tym samym uzyskiwania zarobków drugiego poziomu – określonego procenta dochodów potencjalnego partnera.

Finansowy program partnerski MyLead oparty został na solidnych rozwiązaniach biznesowych. Charakteryzuje się dobrze zaprojektowaną stroną docelową i przystępnymi materiałami reklamowymi. Dodatkową zaletą systemu jest wiarygodność firmy. MyLead generuje milionowe przychody, a potwierdzeniem jego wypłacalności są pozytywne opinie użytkowników.

Program Partnerski ComperiaLead

Rejestracja w ComperiaLead

Wysokie prowizje (głównie produkty finansowe – lokaty, konta bankowe, pożyczki itp.)

Programy Partnerskie ranking TOP- jak zacząć marketing afiliacyjny? 3

ComperiaLead.pl to Program Partnerski pozwalający zarabiać w sieci za pomocą innowacyjnych narzędzi, które porównują produkty finansowe dostępne na rynku. Za każdy poprawnie przesłany do nas formularz Partner otrzyma prowizję, zależną od wysokości transakcji. Wystarczy, że poruszający się po Twojej stronie użytkownik, zdecyduje się na jeden z produktów porównywany z pomocą modułów stworzonych przez ComperiaLead.pl. Pamiętaj, że jako Partner masz przez cały czas do dyspozycji pomoc dedykowanego konsultanta.

W kwestii zarobków rozpiętość jest spora – od kilkunastu do nawet przeszło 100 tys. zł miesięcznie. Jeden wniosek to często kilkaset złotych, a nawet kilka tysięcy.

Program Partnerski NUTRIPROFITS

Rejestracja w NutriProfits

Programy Partnerskie ranking TOP- jak zacząć marketing afiliacyjny? 4

Program partnerski NUTRIPROFITS z branży zdrowie i uroda jest jednym z najlepszych tej kategorii.

Mimo dużej popularności oferuje on wąską i wyselekcjonowaną grupę produktów. W ramach programu partnerskiego otrzymujemy prowizje sięgające nawet 40% za takie produkty, jak: suplementy diety, preparaty na łysienie, trądzik, czy aparaty do depilacji i wybrane produkty pielęgnacyjne.

NutriProfits działa na rynku od 2013 roku. Przez dotychczasowy okres obecności w sieci radzi sobie całkiem nieźle. Wyróżnia ją długi czas przechowywania plików cookie, który wynosi aż 120 dni.

Mocno ukierunkowane produkty, jakie oferuje program pozwalają na uzyskanie wysokich wskaźników konwersji, pod warunkiem kierowania ich do konkretnej grupy docelowej.

Pierwsza prowizja od klienta sięga tutaj nawet 40%. Kolejne natomiast do 20% i 10% dla prowizji drugiego poziomu

Twoja strona może zarabiać nawet do 40% prowizji od sprzedaży produktów takich jak suplementy diety, różnego rodzaju preparaty i produkty pielęgnacyjne.

Za powracających klientów NutriProfits płaci do 20% prowizji, a za poleconych do programu partnerskiego 10% ich dochodów.

Są to świetne liczby jeśli chodzi o programy partnerskie, dlatego warto zarejestrować się i podjąć współpracę.

Najważniejsze zalety:

 • Bardzo wysoka prowizja od sprzedaży i poleconych.
 • Regularne wypłaty co miesiąc.

Program Partnerski Lead.Network

Rejestracja w Lead.Network

Programy Partnerskie ranking TOP- jak zacząć marketing afiliacyjny? 5

Lead.Network to bardzo oryginalna sieć partnerska, która już na wstępie zaskakuje nowoczesnym designem. 

Oprócz wyglądu ważna jest oczywiście możliwość zarabiania, która w tym przypadku opiera się na subskrypcjach SMS, ale nie tylko.

Lead Network to jednak nie tylko płatne subskrypcje SMS, których rzetelność może być kwestionowana. Za pośrednictwem platformy mamy możliwość promowania eBooków, programów służących do promocji na Facebooku, gier przeglądarkowych, konkursów, serwisów służących do wgrywania i ściągania plików, czy serwisów streamingowych.

Platforma proponuje 3 modele rozliczeniowe: CPL, CPS, CPC

Wypłaty możemy dokonać już od 50zł, co w tego przypadku programach jest dość ważne.

Plusy:

 • Indywidualna pomoc ze strony Account Managera.
 • Dynamiczny rozwój programu.

Program Partnerski Złote Myśli

Rejestracja w Złote Myśli

Programy Partnerskie ranking TOP- jak zacząć marketing afiliacyjny? 6
Programy Partnerskie ranking TOP- jak zacząć marketing afiliacyjny? 7
Programy Partnerskie ranking TOP- jak zacząć marketing afiliacyjny? 8

W Programie partnerskim Złote Myśli reklamujemy ebooki, czyli książki w elektronicznej wersji. Sprzedaż odbywa się przez internet, po zarejestrowaniu otrzymamy dużo materiałów promocyjnych w postaci banerów, linków promocyjnych oraz darmowych fragmentów ebooków w formacie PDF. Pozostaje nam tylko dotrzeć z ofertą do potencjalnego klienta.

Program Partnerski BLUE PARTNER

Rejestracja w Blue Partner

Programy Partnerskie ranking TOP- jak zacząć marketing afiliacyjny? 9

Bluepartner to sieć afiliacyjna należąca do sopockiej spółki grupy Blue Media. Sieć afiliacyjna Bluepartner dostępna jest zarówno dla osób fizycznych, jak i osób prowadzących działalność gospodarcza. Produktów do promowania w Bluepartner jest całkiem sporo, więc podzielone są one na następujące kategorie: lokaty bankowe, kredyty, ubezpieczenia, motoryzacja, inne, faktoring, internet, konkursy, turystyka, telewizja, gry, zdrowie i uroda, suplementy, bony rabatowe, telekomunikacja, dom i ogród, dorośli, e-commerce, elektronika.

Program Partnerski Fiverr

Rejestracja w Fiverr

Programy Partnerskie ranking TOP- jak zacząć marketing afiliacyjny? 10

Fiverr to nieograniczone możliwości zarobku, jednak aby osiągnąć odpowiedni poziom będziesz musiał wykazać się odrobiną sprytu i pomysłowości. Niezbędna będzie także dobra znajomość języka Angielskiego oraz umiejętność pisania dobrych tekstów reklamujących twoje usługi. Jest to platforma dla freelancerów, na której możesz zarabiać pieniądze oferując swoje usługi cyfrowe. Fiverr określa swoją platformę jako największy na świecie rynek dla solowych przedsiębiorców, którzy mogą stworzyć tam swój biznes przy bardzo małych kosztach. Nie jest to przesadzone stwierdzenie, gdyż Fiverr jest ogromną platformą, na której możesz sprzedawać swoje umiejętności na rynku światowym.

Program Partnerski Google Adsense

Rejestracja w Google Adsense

Programy Partnerskie ranking TOP- jak zacząć marketing afiliacyjny? 11

Program partnerski Google Adsense pozwoli Ci zarabiać na treściach na stronach internetowych lub na zarabiać z reklam w Youtube. Niemniej są tutaj spore wymogi i w przypadku YouTube trzeba mieć minimum 1000 subskrybentów, a w przypadku strony internetowej odpowiednią jakość i liczbę wejść.

Cechy dobrego programu partnerskiego

Wybierając program partnerski należy zwrócić na kilka cennych informacji jak chociażby sposób naliczania prowizji, próg wypłaty oraz wsparcie techniczne.

 • Wysokie prowizje – należy patrzeć nie tylko na procent, który dostajemy od sprzedaży danego towaru, ale również na kwoty sprzedawanych towarów. No bo co z tego, że będziemy dostawać 20% prowizji, skoro cena produktu będzie wynosiła 20 zł. Zarobimy więc 4 zł. Dużo lepszym rozwiązaniem jest uczestnictwo w programach partnerskich operujących dużymi cenami produktów.
 • Niski próg wypłaty – im niższy próg tym szybciej będziemy mogli dostać zarobione pieniądze do ręki, a nie trzymać je zamrożone w programie partnerskim. Według nas dobre programy partnerskie charakteryzują się progiem wypłaty w granicach 100-200 PLN. Wynika z tego, że w opisywanym wyżej PP będziemy mogli wypłacić pieniądze średnio po jednej sprzedanej wycieczce!
 • Wsparcie techniczne – całkowitym minimum jest dostęp do bannerów reklamowych w programie partnerskim, które możemy umieścić na swojej stronie. Dodatkowym atutem są wszelkiego rodzaju skrypty, które pomagają dokonać zakupu, rezerwacji.

Programy partnerskie w praktyce

O programach partnerskich słyszeli chyba wszyscy. Doskonale znają ich działanie ci, którzy prowadzą blogi i zajmują się ogólnie biorąc zarabianiem w internecie. Programy partnerskie są świetnym sposobem na wygenerowanie dodatkowych złotówek ze swojej strony internetowej i biznesu prowadzonego w sieci.

W tym artykule przyjrzymy się podstawom zarabiania przy pomocy programów partnerskich i zobaczymy na czym polega ich działanie. Wpierw jednak sprawdzimy co to są programy partnerskie?

Co to są programy partnerskie i jak działają

Program partnerski jest formą współpracy dwóch osób, którymi mogą być: po jednej stronie właściciel sklepu, autor produktu, a po drugiej właściciel strony internetowej, na której produkt jest promowany.

Właściciel strony, na której produkt jest promowany zarabia od sklepu, autora określoną prowizję za sprzedaż produktu z jego linka poleconego.

Choć wiele osób zastanawia się w jaki sposób to wszystko funkcjonuje, działanie programu partnerskiego jest naprawdę proste.

 1. Kupujący decyduje się na dokonanie zakupu online.
 2. Wchodzi na stronę afiliacyjną.
 3. Jest przekierowywany na stronę sklepu.
 4. Dokonuje zakupu, a osoba znajdującą się w programie partnerskim dostaje prowizje.

Najbardziej popularne pytanie, które pada wśród osób zainteresowanych działaniem programów partnerskim, jest związane z tym w jaki sposób firmy sprawdzają kto przekierował ruch i wobec tego kto powinien otrzymać wynagrodzenie za promowanie ich produktów. Odpowiedź jest prosta – poprzez trackowanie URL. Co to tak naprawdę oznacza? Trackowanie, czyli przypisanie promocji do konkretnego partnera jest możliwe dzięki otrzymanemu przez niego unikalnemu linkowi.

URL pozwala na śledzenie całego ruchu, jaki jest przekierowywany z Twojej strony internetowej.

Programy partnerskie są dobrym rozwiązaniem na strony posiadające dobrą opinię w Internecie, a także spory ruch. Wtedy dajemy jedynie link do produktu, a za każdą jego sprzedaż otrzymujemy prowizję. 

W programie partnerskim obie strony zyskują na sprzedaży. Autor produktu dzięki promowaniu go przez osoby trzeba sprzeda więcej sztuk niż za pośrednictwem jedynie własnej strony czy jednego wydawnictwa.

Programy partnerskie są jednym z narzędzi marketingu internetowego, które najczęściej rozliczane są na podstawie efektów przeprowadzonej kampanii reklamowej. Wynagrodzenie dla uczestnika programu partnerskiego jest więc uzależnione od jego zaangażowania i najczęściej jest to prowizja. Z założenia tego typu kampanie reklamowe mają skłonić odwiedzających do podjęcia określonych działań np. do wejścia na stronę internetową, do wypełnienia formularza i pozostawienia danych kontaktowych lub do zakupu konkretnego produktu bądź usługi. Głównym zadaniem wydawcy jest więc zachęcenie użytkowników do odwiedzenia witryny reklamodawcy i wykonania określonej akcji. Od liczby takich akcji uzależnione jest jego ostateczne wynagrodzenie.

Czy można zarabiać na programach partnerskich i jednocześnie korzystać z AdSense?

Jak najbardziej! Na swojej stronie możesz równocześnie korzystać z obydwu tych narzędzi. Programy afiliacyjne nie naruszają żadnych zasad, o jakich mówi AdSense, dlatego nie ma przeciwwskazań do stosowania obu. Dla wielu osób jednak to właśnie programy afiliacyjne działają lepiej niż AdSense, gdyż wskazują, że mogą na nich po prostu więcej zarobić. Decyzja o tym, czy zdecydujesz się na jedno czy drugie rozwiązanie, czy też połączysz je oba, zależy tylko od Ciebie.

Programy partnerski blog – czy do podjęcia współpracy w ramach programu partnerskiego jest niezbędny?

Niekoniecznie, choć z pewnością jest on znakomitą platformą do komunikacji z grupą odbiorców i promowaniem produktów. Program partnerski www również jest możliwy. Przy pomocy witryny może stosować możliwości promocji w ramach PPC lub reklamy. Jednak dzięki blogowi możliwe jest “wyciśnięcie” z programów afiliacyjnych znacznie więcej. W końcu dzięki wpisom w dzienniku internetowym linki afiliacyjne są cały czas dostępne.

Wynagrodzenie najczęściej otrzymuje się w jednym z modeli:

 • CPS  (cost per sale) – najpopularniejszy model rozliczeń, najlepszy z punktu widzenia reklamodawcy Wydawca otrzymuje procent od konkretnej sprzedaży. Warunkiem jest by transakcja została zakończona, a pieniądze za przedmiot wpłynęły na konto sklepu. Dlaczego ten model jest tak lubiany przez reklamodawców? Bo liczą się tylko zakończone sukcesem transakcje. A więc reklamodawcy nic nie tracą – bo prowizję wypłacają dopiero, gdy sami zarobią. Im droższy przedmiot klient wybierze – tym lepiej dla wydawcy. Prowizje zwykle wahają się w granicach 3-5% wartości sprzedaży.
 • Prowizja za publikację artykułu – Otrzymujesz określoną kwotę za każdy opublikowany an stronie artykuł (jakby ktoś zamawiał artykuł sponsorowany w gazecie papierowej). W Polsce w ofercie łączących wydawców z reklamodawcami przoduje WhitePress. Jeżeli chcesz zarabiać na blogu lub stronie internetowej i nie masz oporu przed publikowaniem artykułów sponsorowanych –to działaj!
 • Pozyskany klient CPL  (cost per lead) otrzymujesz stałą prowizję, gdy potencjalny klient wypełni formularz z danymi kontaktowymi na stronie reklamodawcy. Ważne by podał prawdziwe dane, tak by reklamodawca mógł się z nim skontaktować.  Podobnie działa program Booking – gdzie otrzymujesz 50 zł za każdą osobę, która się zarejestruje się do nich jako użytkownik (Booking równolegle prowadzi model rozliczeń w systemie CPS). W modelu CPL  prowizje są dość wysokie (wynika to z faktu, że to najtrudniejszy sposób pozyskania klienta) – w zależności od programu wahają się średnio między 25, a 50 zł.
 • Rabat na usługę – jeżeli korzystasz z jakiegoś rozwiązania, możesz otrzymać rabat, który zostanie odliczony od Twojego rachunku.
 • CPC (cost per click) – prowizja za klik – najlepszy model dla wydawców czyli właścicieli stron. Otrzymujesz prowizję za każdy klik na stronie – bez różnicy, czy klient kupi przedmiot czy nie. Wystarczy, że z Twojej stronie zostanie przekierowany na stronę reklamodawcy i spędzi na niej trochę czasu. W tym systemie działa w Polsce Ceneo.pl, oferując jeden z najlepszych programów partnerskich. Podobnie działają również reklamy Google AdSense i banery, które wyświetlają się na różnych stronach stronie.
 • CPM (cos per mile)prowizja za 1000 wyświetleń. Również bardzo atrakcyjna dla wydawcy. Otrzymujesz pieniądze za każde 1000 odsłon baneru / artykułu. Czyli czytelnicy nawet nie muszą w nie klikać – wystarczy, że dokonają odsłony strony. Obecnie, na skutek doskonalenia narzędzi sprzedażowych w programach partnerskich jest to forma współpracy odchodząca w zapomnienie i niechętnie wybierana przez reklamodawców.
 • Polecenia / prowizja za rejestrację wydawców/reklamodawców – jeżeli polecisz partnera, który zarejestruje się i zacznie sprzedawać – otrzymasz prowizję od jego sprzedaży. Taką opcję oferuje Ceneo.pl (proponując 10% z klików polecanego partnera), i inne opisane w tym artykule.

Warto zarejestrować się w kilku programach partnerskich. Lista będzie stale aktualizowana i poszerzana o nowe programy partnerskie.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

2 Comments

 1. Darek pisze:

  Jestem bardzo zadowolony z MyLead. Mają mnóstwo kampanii do wyboru, wszystko jasno opisane, a przede wszystkim dają możliwość zarabiania fajnych pieniędzy.

 2. Antek pisze:

  Polecam MYLEAD! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)